Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

17 godzin temu, Fafniak napisał:

CO TO ZA BZDURA ?!?!?!??? NIKT z kim rozmawiałem nie miał przeprowadzanego badania. No chyab że za "badanie" uznać ten idiotyczny formularz do którego lekarz nawet nei zagląda....

Zaszło małe nieporozumienie ponieważ akurat ten fragment wypowiedzi, który ja zacytowałem pochodzi z artykułu "źródło" z postu nr 1387, którym posiłkował się @Dzik i jak wiemy nie ma on nic wspólnego z rzeczywistością. Jak to piękne wszystko jest opisane poczytaj, bo moje zdanie znasz na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bahzell napisał:

Każde z waszych słów można odebrać jako oburzenie. Plus dla mnie naturalnym jest, jeśli dostrzegam błąd w procedurze to go zgłaszam. Jak rozumiem koledzy to zgłosili? 

A co powiesz na takie spartaczenie roboty, gdzie pacjentka zgłosiła to RPP oraz NFZ i obie instytucje umywają ręce? Zastanawiające jest co jej tam zaaplikowali, skoro brak przeciwciał? Ciekawe czy tak samo będzie w przypadku ewentualnych odszkodowań po szczepieniu.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/krakow-kobieta-twierdzi-ze-zle-ja-zaszczepiono-potwierdzaja-to-testy-na-przeciwciala/vt5xn2w

A tu jeszcze jeden ciekawy artykuł, bo wychodzi na to iż można mieszać szczepionki, byle tylko jak najwięcej osób zaszczepić dosłownie jak bydło.

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce,hiszpania--osoby-zaszczepione-astrazeneka-otrzymaja-druga-dawke-pfizera,artykul,69310206.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HQ150 napisał:

Ale jazda. To się w głwowie nie mieści.

Antyszczepionkowe fake newsy finansowane przez nasz rząd.

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27103247,na-tym-portalu-roi-sie-od-fake-newsow-o-szczepieniach-finansuje.html#s=BoxWyboMT

Tej samej klasy artykuł co o tym lekarzu Bodnarze. Wybiórcza a akcji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie zerkam na tę dyskusję, nie mając ochoty się odzywać, i dochodzę do wniosku, że Polacy powinni już przestać ze sobą rozmawiać. Bo... bo wystarczy. Doszliśmy do punktu, w którym są dwie konstruktywne możliwości: rozejść się do domów albo zacząć lać się po mordach na ulicy. Dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

oh tak - to tylko oni ;)

Zrób 10 kroków do tyłu i popatrz z boku jak to wygląda

Że coś się stało przez kogoś nie oznacza, że na nim spoczywa cała wina.

Fakty są takie, że od 2005 r. PiS żeruje, jak pasożyt, na podziale społeczeństwa. "Układ", "gorszy sort", "głębokie kieszenie", "zakamuflowana opcja", "komuniści i złodzieje"... Teraz doszli "lewacy", żeby przypodobać się elektoratowi Konfederacji. Te złe emocje, wywołane przez transformacje i fiasko lustracji, były w społeczeństwie wcześniej, ale rozproszone i w niezorganizowanej postaci. PiS te emocje zainkasował i na ich bazie zbudował cała swoją pozycję - zawsze są jacyś oni, jakiś niespersonifikowany byt, z którym trzeba walczyć.

Społeczeństwo daje się rozgrywać i przekupywać, ale głównym winowajcą i podpalaczem jest Kaczyński. Nowy ład, stary dziad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Szkoda ze ludzie gdy "pamiętają' to ta pamięć sięga tylko do czasów aktualnej ekipy. 

(...)

Kto przygotował nowy system opodatkowania i łojenia tych którzy zarabiają wiecej niż 7-8 tysi ? Ciekawe czy prawdziwa jest informacja że Piotr Arak?

Sam nie wiesz/nie pamiętasz, skoro stawiasz znak zapytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wywiadu z dr. Łukaszem Durajskim:

" Zaszczepić się chce mniej więcej 50 proc. Polaków. 2 proc. to ten twardy beton, z którym nawet nie sposób jest dyskutować, ale 48 proc. to osoby nieprzekonane, które może się boją, może nie ufają, może nie widzą jeszcze potrzeby. I to na nich powinniśmy się skupić. Ale o czym my mówimy, skoro szczepionki przeciw COVID-19 nie przyjęło ok. 40 proc. lekarzy - podkreśla Durajski."

https://portal.abczdrowie.pl/jak-walczyc-z-antyszczepionkowcami-lukasz-durajski-to-coraz-wiekszy-problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się

Publikacja naukowców w International Journal of Vaccine Theory.

Białko spike może zachowywać się jak priony.

Mam nadzieję że dalsze badania zweryfikują negatywnie te doniesienia.

Badania kliniczne szczepionek mają zakończyć się w 23 lub 24 roku... hmmm ?

Kolejne pomysły na sekowanie niezaszczepionych się pojawiają.

gwiazda zenka skuteczna w 60%

Mamy 7 nowych miliarderów :) zgadnijcie w jakim obszarze produkcji ?

Pinokio Fałczi zaczyna powoli śpiewać inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, misiek x napisał:

Fafniak,sorry , może przeoczyłem - zaszczepiłeś się czy nie ?

Co to ma wspolnego z tematem ?

Ale ponieważ jesteś drugą osobą 9po naczelnym ormowcu) która sie o to dopytuje :

wybierz odpowiedź i "zareaguj"

1 - nie i nie mam zamiaru

2 - tak ale nadal mam wątpliwości

 

Jak jest realnie? To tylko moja prywatna sprawa i nic nikomu do tego.

Nie zachowujcie się jak dzieci które jak zatkają uszy czy zamkną oczy, to twierdzą ze problemu nie ma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

To tylko moja prywatna sprawa i nic nikomu do tego.

Starasz się swoimi wpisami zniechęcać ludzi do szczepień. Kto wie, może skutecznie. Uważam, że byłoby to dwuznaczne moralnie, gdybyś starał się w ten sposób wpłynąć na zdrowie innych sam będąc zaszczepionym i ukrywając ten fakt. Czytający Twoje posty powinni wiedzieć, czy siła Twoich argumentów przekonuje Ciebie samego. 

Ja nawołuję do szczepień. Czy byłoby OK, gdybym robił to nieszczerze? Innych namawiał, a sam nie zamierzał się szczepić? Raczej słabe.

Dlatego uważam, że to ważne pytanie. Czy to wszystko o czym piszesz zniechęciło Cię do szczepienia? Czy może argumenty za "nie" uznałeś ostatecznie za zbyt mało przekonujące i się zaszczepiłeś?

PS Jest jeszcze pewien aspekt praktyczny. Skoro jesteś zaszczepiony, to szkoda zachodu na przekonywanie Cię o znaczeniu szczepień. Swoim szczerym wyznaniem możesz nam zaoszczędzić czasu;)

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, misiek x napisał:

Fafniak,tak jak napisał Dzik, nie wiem po kiego robisz z tego tajemnicę.

To jest moja sprawa. Co w tym dziwnego? Ja wiem, że teraz w modzie jest dzielenie się nawet tym ile jajek na miekko zjadło sie na śniadanie ale mnie z tego "tryndu" wypisz.

21 godzin temu, misiek x napisał:

Albo wiem, nie masz odwagi cywilnej przyznać że jednak się zaszczepiłeś ( przy Twoich wątpliwościach)

To jest twoje słodkie prawo myśleć to co chcesz. I pisać to co chcesz. 

I to jest ważne.

21 godzin temu, Kraft napisał:

Starasz się swoimi wpisami zniechęcać ludzi do szczepień. Kto wie, może skutecznie. Uważam, że byłoby to dwuznaczne moralnie, gdybyś starał się w ten sposób wpłynąć na zdrowie innych sam będąc zaszczepionym i ukrywając ten fakt.

To jest twoja interpretacja i masz do niej prawo. A ja widzę to tak że jestem tutaj (oprócz chyba jeszcze 2 osób) przeciwwagą dla waszego bezrefleksyjnego podejścia:

hurra, mamy szczepionki, co prawda nie przebadane, ale będziemy mówić że wszystko jest ok i że są przebadane choć nie są przebadane

jak kogoś trafi szlag to trudno, w końcu to tylko setna procenta jest zagrożona

W dużym skrócie i uproszczeniu tak to wygląda, pomimo tego że w okresie od wprowadzenia szczepień i firmy i rzady wprowadzały sukcesywnie(co jakiś czas) ograniczenia czy przeciwskazania do szczepień w kolejnych przypadkach. Wy nadal twierdzicie że szczepionki sa przebadane. Pomijam już kwestię poszczepiennych reakcji i kwestię "badania" przed szczepieniem. Baj de łej... czy słyszeliście o oficjalnych wynikach badań/szczepień dzieci? Ciekawe kiedy i jak te wyniki zmienią sie na inne

Bylibyście szczęśliwi gdyby wprowadzono takie utrudnienie dla tych co się nie chcą szczepić, aby zostali "sytuacyjnie" zmuszeni do zaszczepienia. To taka miękka dyktatura, tyle że wam coś takiego się podoba. I napisze jeszcze raz, ludzie którzy przed chwilą mieli słowa "konstytucja" i "wolność" na ustach. 

Uważam że ludzie powinni dostawać komplet informacji i na podstawie tego podejmować decyzję. Wy stoicie za opcją "Niezależnie od wszystkiego , wszystko jest ok". Idealną sytuacją byłaby dla was blokada informacyjna i zunifikowany przekaz "jedynej słusznej linii postępowania"

Nie przypomina wam to czegoś ??!?!?!?!?????? To może inaczej. Od dzisiaj wprowadzamy na terenie całego kraju zakaz krytykowania działań rządu. Co wy na to?

 

21 godzin temu, Kraft napisał:

dwuznaczne moralnie,

chłopie, jeżeli wchodzisz w teksty o moralności to zacznij od swojego podwórka

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie takiego forumowicza, który wszystkich przestrzega przed zakupem wzmacniaczy tranzystorowych. Że to okrutne dziadostwo, dno i tak w ogóle to spisek.

A zapytany jakiego używa u siebie w domu pisze, że to jego prywatna sprawa i nie widzi powodów, żeby się tą wiedzą dzielić z innymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Fafniak napisał:

Ja wiem, że teraz w modzie jest dzielenie się nawet tym ile jajek na miekko zjadło sie na śniadanie ale mnie z tego "tryndu" wypisz

Nie korzystam z mediów społecznościowych. Widzę pewną różnicę między publicznym dzieleniem się faktami ze swojego życia a anonimowym (czyt. nieopatrzonym danymi osobowymi) stwierdzeniem "zaszczepiłem się".

55 minut temu, Fafniak napisał:

To jest twoja interpretacja i masz do niej prawo. A ja widzę to tak że jestem tutaj (oprócz chyba jeszcze 2 osób) przeciwwagą dla waszego bezrefleksyjnego podejścia:

To źle to widzisz, bo wydźwięk twoich postów jest jednoznacznie zniechęcający, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę, że sytuacja jest zerojedynkowa: można się zaszczepić albo nie zaszczepić.

59 minut temu, Fafniak napisał:

Wy stoicie za opcją "Niezależnie od wszystkiego , wszystko jest ok". Idealną sytuacją byłaby dla was blokada informacyjna i zunifikowany przekaz "jedynej słusznej linii postępowania"

Zaczynasz się zachowywać równie groteskowo co pewne audiofilskie stronnictwo na tym forum.

Przeprowadź eksperyment myślowy i zamień SARS-CoV-2 na jakiegoś innego, teoretycznego wirusa, który ma śmiertelność na poziomie np. 20%. No i część społeczeństwa w takiej sytuacji – część pozbawiona specjalistycznej wiedzy i bazująca na internetowym śmietniku informacyjnym – nie chce się szczepić. Wtedy też byś machał flagą z napisem „Wolność”?

Wolność gwarantuje ci prawo – m.in. sankcjonując pewne zachowania. To że nikt nie ma prawa cię pobić na ulicy, jeździć pod wpływem narażając twoje życie i zdrowie, naruszać twojego miru domowego itd. to też wolność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak, że też Ci się chce... To czy się zaszczepisz czy nie to twoja decyzja, jeszcze... Ja nadal żyje mimo braku szczepienia podobnie jak wielu znajomych, jak przyjdzie czas(a przyjdzie), że zabronią mi pracować to się zaszczepię bo wyboru mieć nie będę. Jak już loterię robią dla zaszczepionych to tylko patrzeć jak zrobią loterię kogo przymusowo zgarnąć z ulicy na szczepienie. Ostatnio słyszałem fajną rozmowę Pana handlowca medycznego z Panią "doktor" jednak mają za cienkie te drzwi w gabinetach... dno i metr mułu. Z resztą 1/7 społeczeństwa zaszczepiona, wirus już znika, do czasu nowego warianto/straszaka by znowu mobilizować do szczepień teraz chyba Brazylijski jest coś mi się obiło o uszy... Jeszcze brakuje wariantu z gumisiowego lasu...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...