Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Od wielu wielu lat szerokie grono posiadaczy wzmacniaczy Sansui próbowało określić lub choć przybliżyć cechy brzmieniowe poszczególnych modeli. Dopiero od całkiem niedawna odkrywamy jak wielkie znaczenie w tej kwestii mają nowe aspekty jak np. odświeżenie całego toru czy wyrównanie temperatury ( w rzeczy samej właściwego doboru komponentów i ich wartości)... Po wielu latach uważam, że dr jest punktem wyjścia. Zawsze tak uważałem... Jest poprawna w każdym aspekcie. Z nowych rzeczy odkryłem że ma naprawdę zwinny niski bas, dotąd sądziłem, że jest bardziej "płaska" Trochę mnie to dziwiło zważywszy na fakt iż w końcówkach jest inaczej no ale tam tego prądu jest znacznie więcej... 

Dziś twierdzę, że to świetna i stosunkowo łatwa platforma do zbudowania solidnego i przyszłościowe go systemu audio. Xr wcale nie jest ani ostra ani jasna jak twierdzi ten ze stetoskopem... Oczywiście jak ktoś lubi ciemne monumentalny klimaty w stylu B2102 mos to mu będzie jasno ale specyficznych cech jednego nie można przypisywać jako wadę drugiego! Uważam też że kto# kto wpadł na pomysł zrobienia dr na mosfetach (B2103mos) miał po prostu nosa 😀

Na koniec - wszystkim którzy będą mieli możliwość posłuchać 907 XR mod mos - polecam. Zobaczycie ile drzemie w tych maszynach możliwości przekazania piękna muzyki... Wzmacniacz ten powinien być przykładem tego że kiedyś ktoś zabił koncepcję która mogła cieszyć uszy pokoleń... Jedyna szansa w nas 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co co?? Ostro grający Sansui.. no czego jak czego ale nigdy żaden wzmak Sansui nie jest ostry , bardziej to potrafi pokazać jakość źródła.. dla draki kiedyś zapiałem w system wysokiej klasy odtwarzacz cd marki Denon model DCD 460 i spodziewałem się dramatu i tragedii a tu DAŁO SIĘ TO SŁUCHAĆ .. co ciekawe do eksperymentu właśnie posłużył mi Krzyśka MOD-Mos , Wzmacniacz dzielnie pokazał że źródło jest bieda edyszyn, ale starał się nieco  zakryć braki stereofonii czy niezbyt mocne 3D sceny w głąb.  Wiecie coś jak matka która widzi że córka no nie jest najładniejsza  w klasie😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czubsi napisał:

Wzmacniacz ten powinien być przykładem tego że kiedyś ktoś zabił koncepcję która mogła cieszyć uszy pokoleń... Jedyna szansa w nas 😀

Pawciu, masz na myśli zamknięcie firmy 

Sansui Electric Co., Ltd. (山水電気株式会社, Sansui Denki Kabushiki-gaisha)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ale to subiektywne oceny i nie ważne czyje - nic więcej. 

Ważne, że istnieje znakomita para C/B-2301L, do porównania oraz możliwość porównania bezpośredniego - obok siebie, A do B, nie z "pamięci". Pamięć zawodna jest. 

😀

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-2102MV gra lepiej niż B-2103MV, z moimi głośnikami, które zostały odpowiednio zmodyfikowane. Modyfikacja to tylko wymiana kondensatorów w zwrotnicy, 1:1 na olejowe. Góra przepiękna i z pewnością jej nigdy nie zabraknie, jak tu niektórzy sugerują. 

To tylko subiektywne odczucia z danego, konkretnego systemu, mogą tak wypaczyć osąd. Systemy są różne. Nie każdy ma je dostępne w tym samym momęcie. 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Ty pieprzysz ... i z muła zrobię ci żyletę obniżając rezystancję w torze wysokotonówki ale komu ja to tłumaczę ... Mają rację Ci którzy twierdzą, że zeby postawić na swoim przekręcasz rzeczywistość ... Zmiana w systemie czy inaczej nazwijmy to dobranie systemu do ułomności wzmacniacza nie zmienia jego ułomności tylko je tuszuje ... - dotarło ??? czy jakoś rozrysować czy coś ... Starasz się ze wszechstron zaprzeczyć budowie tego urządzenia - kiedyś tez tak robiłem dziś już wiem że "schemat" przynajmniej w przypadku sansui naprawdę słychać , to był w sumie główny powód tego, że modyfikacją można było niejako kreować brzmienie nie zmieniając jego istoty - tylko dlatego i aż dlatego ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dowód, że przekręcasz rzeczywistość na swoja modłę: 

1. Nic nie obniżają, w tym rezystancji, gdyż mają identyczne wartości. 

2. Nie masz zielonego pojęcia co w torze powoduje zamiana zwykłych kondensatorów na te same ale w wydaniu OIL. 

3. Cytat TWÓJ: "modyfikacją można niejako kreować brzmienie nie zmieniając jego istoty - tylko dlatego i aż dlatego ..."

Komu tłumaczę? 🤔

😘

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, czubsi napisał:

ale Ty pieprzysz ... i z muła zrobię ci żyletę obniżając rezystancję w torze wysokotonówki ale komu ja to tłumaczę ... Mają rację Ci którzy twierdzą, że zeby postawić na swoim przekręcasz rzeczywistość ... Zmiana w systemie czy inaczej nazwijmy to dobranie systemu do ułomności wzmacniacza nie zmienia jego ułomności tylko je tuszuje ... - dotarło ??? czy jakoś rozrysować czy coś ... Starasz się ze wszechstron zaprzeczyć budowie tego urządzenia - kiedyś tez tak robiłem dziś już wiem że "schemat" przynajmniej w przypadku sansui naprawdę słychać , to był w sumie główny powód tego, że modyfikacją można było niejako kreować brzmienie nie zmieniając jego istoty - tylko dlatego i aż dlatego ...

Podsumowując - "ale Ty pieprzysz ..." 

Skoro: "Zmiana w systemie czy inaczej nazwijmy to dobranie systemu do ułomności wzmacniacza nie zmienia jego ułomności tylko je tuszuje ... - dotarło ??? 

Dotarło ale .... Mam pytanie do kolejnego fachowca, któremu grają schematy, a nie dobrze zestawione systemy grające: 

Co próbujecie zatuszować w AU-@907XR  kombinując z MOSfetami? 

Czy ostrość? 

🤫

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi że zatuszować? Znów wciskasz innym swoje tezy ?? Zawsze siedziałeś w 30 rzędzie w filharmonii i nigdy nie chciałeś podejść bliżej deklu??? 

Te twoje cytaty z du... y które kompletnie nie mają kontekstu do tego co napisałem sobie najlepiej haftnij i walnij na ściankę przy B2102 - będziesz miał ten sam poziom audio wizualny... I nie odpisuj bo szkoda i tu śmiecić przez powielanie swoich fachowych wywodów.... 

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 20.03.2024 o 08:25, czubsi napisał:

A kto mówi że zatuszować? Znów wciskasz innym swoje tezy ?? Zawsze siedziałeś w 30 rzędzie w filharmonii i nigdy nie chciałeś podejść bliżej deklu??? 

Te twoje cytaty z du... y które kompletnie nie mają kontekstu do tego co napisałem sobie najlepiej haftnij i walnij na ściankę przy B2102 - będziesz miał ten sam poziom audio wizualny... I nie odpisuj bo szkoda i tu śmiecić przez powielanie swoich fachowych wywodów.... 

😄Dobre. Bardzo dobre!  😆  🤣  😂 

Ale ....

Jak zwykle wiesz lepiej niż ja, co, gdzie i jak było!?  

Cytat @czubsi: "Zawsze siedziałeś w 30 rzędzie w filharmonii i nigdy nie chciałeś podejść bliżej deklu???"

Poza tym przeczysz sobie w każdym kolejnym wpisie. 

Tu gra schemat, nie elementy.  

Cytat @czubsi: "Starasz się ze wszechstron zaprzeczyć budowie tego urządzenia - kiedyś tez tak robiłem dziś już wiem że "schemat" przynajmniej w przypadku sansui naprawdę słychać ..." 

A po trzech godzinach wpis #9458, na sąsiednim forum, że gra transformator, nie schemat?   

Cytat @czubsi kilka godzin później: "Fajny wzmacniacz - oparty na starszym schemacie serii 907  jednak lepiej szukać wersji z trafem Tamury - możnaby rzec, że ten z "kwadraciakiem" to zupełnie inny wzmacniacz ... 

Czy w każdym AU-1111 to nie ten sam schemat jest? 

 

Powtarzam. Zamiana kondensatorów ze zwykłych na OIL w torze sygnału, w kolumnach, daje bardzo dużą zmianę w dźwięku. 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

Trafo powinno być z 230V na 100V. A to nowiutkie jest z 220V na 100V czyli przy obecnym napięciu w sieci otrzymasz na wyjściu ok 107-111V. Grać można, ale powinno być 100V +- 7V. 

Pomierzę ale.... powinno być max 107V ... zwykle na nim wychodziło 103 do 105V

1 godzinę temu, misiekx napisał:

@Matt Daemon gratulacje. Moja pierwsza 907ka, zawsze będę miło wspominał. I ten wygląd vintage, przepiękna jest. 

Dziękuję.... oby grała jak wygląda .   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez lata uzywałem japońskiego Shimojima , które miało tak samo, czyli z 220 na 100. Nic się nie działo. Potem odwinąłem kilka zwojów na wtórnym i jest ok. Mam 102-104V (w zależności co jest w gniazdku😉)

PS. Miłego słuchania!

PS2. Nie ze wszystkimi kolumnami Sansuje lubią się jednakowo, choć napędzą większość.

 

20180916_105717.jpg

20180916_105654.jpg

20200623_182634.jpg

Ok 10 kg ,,żywej,, wagi😉

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

Ok 10 kg ,,żywej,, wagi😉

Nie brumi?

Wygląda fajnie 🙂

3 godziny temu, Matt Daemon napisał:

Świeżutko po serwisie 😉 nowiutkie trafko... w drodze do domciu 😂🎼🎼

Jutro zatem wieczór odsłuchowy... mam nadzieję, że po takich reklamach będę zbierał szczękę 😉

IMG-20240321-WA0000.jpg

IMG-20240321-WA0004.jpg

IMG-20240321-WA0011.jpg

Messenger_creation_00342679-5524-41f4-a38e-7643b47c6106.jpeg

 

Piękna czarnulka, gratuluję 🙂

ps

Białe rękawiczki musowo do obsługi Dr 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tadżitsu napisał:

Nie brumi?

Cicho jak ,,po śmierci organisty,, I zawsze zimne. Ostatecznie o temperaturze pokojowej. Dostałem z oryginalnymi wtykami i gniazdkami oraz z kablem WE. Na zdjęciu dla porównania z wielkością 607.

20180916_122613 (1).jpg

20180916_122509.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu, na przyszłość polecam jednak trafo 240-100, lepiej mieć poniżej 100v niż powyżej. 

Chociażby z tego względu że wraz ze zmianą napiecia zmieniają się punkty pracy, i podczas serwisu ustawia się je na autotransformatorze przy 100V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marr napisał:

Gratuluję zakupu, na przyszłość polecam jednak trafo 240-100, lepiej mieć poniżej 100v niż powyżej. 

Chociażby z tego względu że wraz ze zmianą napiecia zmieniają się punkty pracy, i podczas serwisu ustawia się je na autotransformatorze przy 100V

myślę, że po pomiarach, jeżeli się tak okaże poszukam odpowiedniego trafo.... cóż tak jest - 240V w sieci to norma... także zapewne tak będzie.. - dzięki za poradę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej do oczekiwanej wartości napięcia należy dodać jeszcze jakieś 5v z powodu przewymiarowania trafa. Należy pamiętać i przekładnia trafa jest deklarowana dla obciążenia znamionowego czyli tutaj 1100w. Takie Sansui średnio obciąży trafo mocą powiedzmy 200-300w zatem należy się spodziewać podbicia napięcia trafa. Szkoda ryzykować uszkodzenia tranzystorów bo może się okazać iż Sansui dostało nawet 120v zamiast 100v. Ogólnie bardzo porządny wzmacniacz, gratulacje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

Hej do oczekiwanej wartości napięcia należy dodać jeszcze jakieś 5v z powodu przewymiarowania trafa. Należy pamiętać i przekładnia trafa jest deklarowana dla obciążenia znamionowego czyli tutaj 1100w. Takie Sansui średnio obciąży trafo mocą powiedzmy 200-300w zatem należy się spodziewać podbicia napięcia trafa. Szkoda ryzykować uszkodzenia tranzystorów bo może się okazać iż Sansui dostało nawet 120v zamiast 100v. Ogólnie bardzo porządny wzmacniacz, gratulacje!

musiałeś? ha ha - i znowu będziesz miał robotę 😉 zadzwonię 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...