Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

18 godzin temu, Matt Daemon napisał:

Na szybko..... już w domu po pierwszych dźwiękach.... nie obyło się bez przygód..... 

Uwolnione zostały nowe pokłady dżwięku... ich kontur i dokładność doprawdy .... jak dla mnie referencyjne.

Dopiero się poznajemy... więc będzie czas na wrażenia ... ale jest pięknie. 

20240322_203522.jpg

Ładna. Wypielęgnowana. 

Trzymasz ją za kratami? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, san-sui napisał:

Ładna. Wypielęgnowana. 

Trzymasz ją za kratami? 😉

Ano..... mam elektronicznych szkodników bez liku 🤣🤣🤣 2 koty... na nie kraty nie działają... akita o kocim zacięciu 🙃 i na starość mi się bobas nieco ponad roczny przydarzył - do tego jakaś niezwykle ruchliwa istota więc elektronika i winyle w permanentnym zagrożeniu.... chociaż patrząc co nawyprawiałem z gniazdem to trzeba by się zastanowić nad zasadnością tej zagrody 🤣🤣🎼

Za dobre słowo o klocu dziękuję - muszę przyznać,  że gra jak wygląda ;-) 

Teraz czas na zabiegi akustyczne nadchodzi.... co by się potencjał nie marnował.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Piszę od niedawna na sąsiednim forum o Sansui, tutaj jedynie czytałem, ale po powyższej dyskusji postanowiłem się zarejestrować.

Otóż mam taki sam transformator 220/100V (zresztą patrząc po napisach na stoliku zakup z tego samego źródła) i to, co napisaliście mocno mnie zaniepokoiło.

Do mojej 907 XR mam wpięte jeszcze 2 urządzenia na 100V.

Ostatnio serwisant AGD mierzył u mnie przy okazji i było 225V.
(powiedział, że i tak nieźle, bo na ogół jest dużo niżej).

Jestem kilkanaście domów od transformatora na słupie, 2 domy przede mną sąsiad ma kilka paneli, więc byłem spokojny.

Kupiłem dziś miernik i wyszło:

225 V w gniazdku

93V na wyjściu z transformatora step down NISSYO 220/100 1,1kW

Podobnie (92-93) w gniazdach na tyle 907XR.

Co sądzicie o tych wartościach?

Andrzej

PS. Gratuluję zakupu (już pisałem na FB)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HenryCorrez napisał:

Cześć,

Piszę od niedawna na sąsiednim forum o Sansui, tutaj jedynie czytałem, ale po powyższej dyskusji postanowiłem się zarejestrować.

Otóż mam taki sam transformator 220/100V (zresztą patrząc po napisach na stoliku zakup z tego samego źródła) i to, co napisaliście mocno mnie zaniepokoiło.

Do mojej 907 XR mam wpięte jeszcze 2 urządzenia na 100V.

Ostatnio serwisant AGD mierzył u mnie przy okazji i było 225V.
(powiedział, że i tak nieźle, bo na ogół jest dużo niżej).

Jestem kilkanaście domów od transformatora na słupie, 2 domy przede mną sąsiad ma kilka paneli, więc byłem spokojny.

Kupiłem dziś miernik i wyszło:

225 V w gniazdku

93V na wyjściu z transformatora step down NISSYO 220/100 1,1kW

Podobnie (92-93) w gniazdach na tyle 907XR.

Co sądzicie o tych wartościach?

Andrzej

PS. Gratuluję zakupu (już pisałem na FB)

Cześć Andrzej. Dzięki. U mnie w końcu inne trafo ;-)  ale.... 225 z sieci to kurcze jakoś niskie.... u mnie siedzi od 235-243v. Też dla pewności zamowiłem voltomierz zobaczymy ile będzie na wyjsciu z trafo... 

Niemniej jak juz było tu napisane lepiej odrobinę mniej niż powyżej 110V.

 

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie się tak. Mam listwy z wyświetlaczami napięcia pod które podłączam sprzęt. 

225-245V w gniazdku teraz to norma. Norma to 225-235V nocą, a 240-245V w słoneczne południe. Zauważyłęm, że za  transformatorem jest od 93 do 107V, zależnie od pory dnia. 

Sieć połączyć na wejściu transformatora 230V, by na wyjściu było ok., jeżeli transformator jest na 230/100V. Nie używać za dnia (słonecznego) trafa 220/110V, tylko po zmierzchu, gdyż to do sprzętu z USA. 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na wiosce napięcie jest akurat takie. Pisałem o moim położeniu względem transformatora i o fotowoltaice w sąsiedztwie.
Między mną i sąsiadem jest prądożerny sklep, jeżeli to ma wpływ. Ja na razie fotowoltaiki na dachu nie planuję.

Mając miernik będę sprawdzał, co jakiś czas ile jest w gniazdku.
W każdym razie ten Nissyo nie jest aż taki zły.

@san-sui To 220/100V, nie na 110

Jak napięcie w sieci zacznie rosnąć rozejrzę się za innym rozwiązaniem.

O Kashimura myślałem, ale udało mi się kupić 907XR od razu z tym Nissyo.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry transformator ma kilka odczepów co 10V, od 200V do 240V. To wystarcza by utrzymać ok 100V na wyjściu, jak pisałem wyżej. 

@HenryCorrez

Miałem na myśli tanie, ogólnie dostępne transformatory, z mylącymi opisami, że niby są 220V na 100V, a które są w rzeczywistości 220V na 110V. 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...