Skocz do zawartości

Kompaktowe wzmacniacze stereo


lysy

Recommended Posts

CHORD BerTTi

Specyfikacja techniczna:

Moc wyjściowa: 75 W przy 8 Ω

Zakres częstotliwości: 5 Hz-100 kHz +/- 0,5 dB

THD: 0,008%

Stosunek sygnału do szumu: 87 dB (ważony A)

Impedancja wejściowa: 100 kΩ niezbalansowane/zbalansowane

Impedancja wejściowa: 0,78 V

Wzmocnienie: 30 dB

Wymiary: 59 mm (wys.) 235 mm (szer.) 256 mm (gł.)

Waga: 3,75 kg

image.png.9bbd7c0c3418906bf97bf3263f723c88.pngimage.png.78761dd8090e1f544463d52ddf945160.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony dorzucę mega budżetową opcję.

S.M.S.L. AD18. 

Amazon do 670zl polaka dystrybucja ok 900zł

Sprzęt testowałem osobiście, bo kupiłem go do biura szukajac mały wzmacniacz. Wcześniej była Yamaha Pianocraft e400 denon dra f107 i coś tam jeszcze. Wyjątkowo dociążony dół pasma, góra troszeczkę jakby za delikatna małą  ale jak za tą cenę i mając na wyposażeniu to co posiada to właśnie idealny sprzęt na biurko albo do biura ;)

Co najśmieszniejsze Klipsche RP 280 też uciagnal i naprawdę nie można było narzekać;)

 

Specyfikacja:

 

S/N: 90dB

Moc wyjścia głośnikowego (4 Ohm): 2 x 80W

Moc wyjścia słuchawkowego (32 Ohm): 53 mW@THD 0.04%

THD+N: 0.04%

Equalizer: 7 ustawień

Regulacja sopranu: ± 8dB

Regulacja basu: ± 8dB

Bluetooth: BT4.2

Wejścia: USB, coaxialne, Jack 3.5 mm analogowe, Bluetooth, 2 x optyczne

Wyjścia: głośnikowe, słuchawkowe

Zastosowane układy: TAS5508C, TAS5342A, CS8422, VT1620A, MAX97220A, CS5341, BT4.2 Bluetooth, NE5532

Sampling USB: 16bit 44.1 kHz-48 kHz-96 kHz-192 kHz; 24 bit 44.1 kHz-48 kHz-96 kHz

Kompatybilność USB: USB2.0

Sampling (złącze optyczne): 16 bit: 44.1 kHz-48 kHz-96 kHz-192 kHz

Sampling (złącze coaxialne): 16 bit: 44.1 kHz-48 kHz-96 kHz-192 kHz

Pobór mocy dla wzmacniacza głośnikowego: 50W

Pobór mocy dla wzmacniacza słuchawkowego: 4W

Pobór mocy w trybie czuwania: 0.8 W

Zasilanie: 24 V

Waga: 1.55 kg

Wymiary: 275 x 231 x 74 mm

 

 

20230902_153613.jpg

20230902_160252.jpg

20231012_104156.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię tzw. future hi-fi, ale w pewnych względach miniaturyzacja dostępna dzięki klasie D i raczej cięcie kosztów wypluwa na rynek takie dziwacznie/tanio/kiepsko wyglądające produkty. Oczywiście, cena jest niska, ale bez przesady. Spójrzcie na Synology stojące obok na biurku. Nie zajmuje hektarów ale lepiej wygląda, prawda? 900 zł polska dystrybucja? Tak, to nie jest wysoka cena, chyba... Bo za te pieniądze można już kupić pełnowymiarowy wzmacniacz, choć wybór w tej cenie nie jest duży. Czy zagra lepiej? Hmm. Ale ten wygląd... Z drugiej strony do biura, na biurko i małe monitory... Czemu nie.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Ja ze swojej strony dorzucę mega budżetową opcję.

S.M.S.L. AD18. 

Amazon do 670zl polaka dystrybucja ok 900zł

Sprzęt testowałem osobiście, bo kupiłem go do biura szukajac mały wzmacniacz. Wcześniej była Yamaha Pianocraft e400 denon dra f107 i coś tam jeszcze. Wyjątkowo dociążony dół pasma, góra troszeczkę jakby za delikatna małą  ale jak za tą cenę i mając na wyposażeniu to co posiada to właśnie idealny sprzęt na biurko albo do biura ;)

Co najśmieszniejsze Klipsche RP 280 też uciagnal i naprawdę nie można było narzekać;)

 

Specyfikacja:

 

S/N: 90dB

Moc wyjścia głośnikowego (4 Ohm): 2 x 80W

Moc wyjścia słuchawkowego (32 Ohm): 53 mW@THD 0.04%

THD+N: 0.04%

Equalizer: 7 ustawień

Regulacja sopranu: ± 8dB

Regulacja basu: ± 8dB

Bluetooth: BT4.2

Wejścia: USB, coaxialne, Jack 3.5 mm analogowe, Bluetooth, 2 x optyczne

Wyjścia: głośnikowe, słuchawkowe

Zastosowane układy: TAS5508C, TAS5342A, CS8422, VT1620A, MAX97220A, CS5341, BT4.2 Bluetooth, NE5532

Sampling USB: 16bit 44.1 kHz-48 kHz-96 kHz-192 kHz; 24 bit 44.1 kHz-48 kHz-96 kHz

Kompatybilność USB: USB2.0

Sampling (złącze optyczne): 16 bit: 44.1 kHz-48 kHz-96 kHz-192 kHz

Sampling (złącze coaxialne): 16 bit: 44.1 kHz-48 kHz-96 kHz-192 kHz

Pobór mocy dla wzmacniacza głośnikowego: 50W

Pobór mocy dla wzmacniacza słuchawkowego: 4W

Pobór mocy w trybie czuwania: 0.8 W

Zasilanie: 24 V

Waga: 1.55 kg

Wymiary: 275 x 231 x 74 mm

 

 

20230902_153613.jpg

20230902_160252.jpg

20231012_104156.jpg

Jestem ciekaw czy cie ktos przebije. Mniejszych juz chyba nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2023 o 20:26, Piotr Sonido napisał:

Bo jedyni robią w klasie D a inni w klasie AB. Co ciekawe ten Chord jest AB właśnie :)

A jeszcze inni pakują duże pudełka bo chcą i tylko dlatego

To jest wyczyn ze strony Chorda.

Jeszcze inni chcą i słusznie trzymać się standardów i elementów powlekanych, zamiast ładować się w miniaturyzację na elementach SMD.

Ja wolę tę pierwszą na standardowych rozmiarach tranzystorów mocy, niż pchełki wielkości łebka od szpilki.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomasz1w napisał:

Ja tam lubię tzw. future hi-fi, ale w pewnych względach miniaturyzacja dostępna dzięki klasie D i raczej cięcie kosztów wypluwa na rynek takie dziwacznie/tanio/kiepsko wyglądające produkty. Oczywiście, cena jest niska, ale bez przesady. Spójrzcie na Synology stojące obok na biurku. Nie zajmuje hektarów ale lepiej wygląda, prawda? 900 zł polska dystrybucja? Tak, to nie jest wysoka cena, chyba... Bo za te pieniądze można już kupić pełnowymiarowy wzmacniacz, choć wybór w tej cenie nie jest duży. Czy zagra lepiej? Hmm. Ale ten wygląd... Z drugiej strony do biura, na biurko i małe monitory... Czemu nie.

Wiesz, wydaje mi się, że nie można tego traktować jako pełnoprawne stereo do salonu choć z drugiej strony, kto wie :)
Na amazonie z wysyłką w 3 dni było to  ostatnio w kwocie 599 zł i oczywiście, można kupić używkę wzmak w tym budżecie, tylko z reguły i tak wypada dać go na jakiś przegląd i kmoszty rosną. Wiesz teraz kolejna sprawa, byle jakiego bo byle jakiego ale DACa ma więc optykiem można podłączyć wiima czy inne urządzenie, do tego ma wejścia analogowe, wyjście na suba, BT i NFC. Nie spodziewajmy się cudów ale z drugiej strony, dosłownie bezpośrednio przed nim stał tu Denon DRA F107 kosztujący mniej więcej stówkę mniej jako używka, pomijając, że był dużo większy to dźwiękowo wg mnie niestety przegrał, ten SMSL ma więcej głębi już przy cichym odsłuchu. Wiadomo, że w salonie bym go nie postawił choćby ze względu na gabaryty a o różnicy w dźwięku między tym co mam w domu a w biurze wypowiadać się nie będę. Chciałem tylko przedstawić baaardzo kompaktowy wzmacniacz dodając coś od siebie po jakimś czasie odsłuchu a nie tylko wrzucać suche dane z neta ;)

Wiesz synology z racji slotów na dwa dyski musi być większe, a że jest to post o kompaktowych wzmakach  to go tu wrzuciłem choć jak mówię, dla mnie wzmacniacz musi mieć swój rozmiar i choć mam tylko musicala m3 to i tak jak słuchałem wtedy na przemiennie Cyrusa który wypadał równie świetnie to właśnie ze względu na gabaryt nie był w ogóle brany pod uwagę :)

 

 

12 godzin temu, Artur Brol napisał:

Jestem ciekaw czy cie ktos przebije. Mniejszych juz chyba nie ma.

oj już tutaj były mniejsze ale z mniejszą funkcjonalnością :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiim Amp - 349 eur

https://www.audiophonics.fr/en/integrated-amplifier/wiim-amp-amplifier-streamer-wifi-dlna-airplay-2-chromecast-bluetooth-50-2x100w-4-ohm-p-18387.html

Jest wzmacaniacz 3255, jest HDMI arc, jest platforma Wiim, jest pilot po bluetooth

wiim-amp-amplifier-streamer-wifi-dlna-ai

wiim-amp-amplifier-streamer-wifi-dlna-ai

wiim-amp-amplifier-streamer-wifi-dlna-ai

 

 

Specifications

Product type

Amplifier and streamer

Amplification type

Class D

Inputs

WiFi
Bluetooth
1x Stereo RCA (switchable to pre-output)
1x Optical
1x HDMI ARC
1x USB-A
1x HDMI ARC
1x Ethernet RJ45

Outputs

Speaker terminals
1x Subwoofer output

Output power2x60W @ 8Ω
2x100W @ 4Ω

Supported network protocols

AirPlay 2
DLNA
Chromecast

Control app

WiiM Home

Compatible voice assistants

Amazon Alexa
Google Assistant
Siri

General

Dimensions190*60*190mm

Package1x WiiM Amp
1x Remote control
1x Power cable

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Gałązka dokładnie taka jest zapowiedź. Ma to być w sumie wiim pro plus + HDMI arc + wzmacniacz Texas Instruments 3255. Podobno w ten weekend na audio show we Francji będzie można już testować :)

We francuskich sklepach zaczyna się pojawiać za 349 euro. Oficjalnie miał być dostępny w listopadzie w stanach ale wygląda na to ,że będzie wcześniej. Co dosyć ciekawe to RCA ma być zarówno wejściem jak i wyjściem.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 10.10.2023 o 20:26, Piotr Sonido napisał:

Bo jedyni robią w klasie D a inni w klasie AB. Co ciekawe ten Chord jest AB właśnie :)

A jeszcze inni pakują duże pudełka bo chcą i tylko dlatego

Tylko ta cena. Chętnie bym sam po niego sięgnął :/ Ale nie stac mnie.

 

No cóż, w dawnych czasach, przed pojawieniem się klasy D, istniało takie urocze sformułowanie jak "audiofilskie powietrze:", które pięknie wyjaśniało wielkie obudowy + pustkę w środku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2023 o 16:37, Alighieri napisał:

No cóż, w dawnych czasach, przed pojawieniem się klasy D, istniało takie urocze sformułowanie jak "audiofilskie powietrze:", które pięknie wyjaśniało wielkie obudowy + pustkę w środku.

No i to przez lata nabrało jeszcze wiekszego sensu. Dawniej było czym wypełniać te wzmacniacze. Teraz bez wzgledu na klase zasilania jest tego we wnętrzu mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...