Skocz do zawartości

RME DAC ......... i nie tylko :)


tomek4446

Recommended Posts

Rozgryzlem go juz😁.Mozna ustawic jak sie chce.Juz mam dobrze.Tylko jeszcze z ta glosnoscia trzeba powalczyc.Ale ogolnie glupi jestem jednak🤣.Instrukcja jest obszerna i nie od razu sie wszystko da znalesc.Dla ludzi malo obytych ze sprzetem nowoczesnym ten Dac moze stanowic spory klopot w ogarnieciu.

Dnia 18.05.2022 o 20:07, marcinmarcin napisał:

Ściągnij pdf ze strony Rme i przetlumacz

Dodam jeszcze że nie przesadzaj z głośnością. Adi może dać nawet 3,5V na RCA a to już dużo. Na 13dB nie polecam używać. 

Jeszcze zapytam raz.Chodzi o to ustawienie zeby tam nie bylo +13?Tylko jak teraz +7?

IMG_20220520_152707979.jpg

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, T Z6 napisał:

Jeszcze zapytam raz.Chodzi o to ustawienie zeby tam nie bylo +13?Tylko jak teraz +7?

Ogólnie tak, lepiej dla, sprzętu trzymać poniżej 2V. Zobacz na stronie 62 jakie są napiecia przy różnych ustawieniach ref level i volume. U mnie z Cyrusem około 1 - 1,5V gra najlepiej czyli chyba +7 na ref i - 3 lub 4 na volume

Ale volume musisz ustawić do Equalizera. Można też autoref i trzymać go trochę obniżony, wtedy sam do koryguje poziom do equalizera i podbicia bas/wysokie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Ogólnie tak, lepiej dla, sprzętu trzymać poniżej 2V. Zobacz na stronie 62 jakie są napiecia przy różnych ustawieniach ref level i volume. U mnie z Cyrusem około 1 - 1,5V gra najlepiej czyli chyba +7 na ref i - 3 lub 4 na volume

Ok dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RME reaguje na piloty od Smsl.I tak wlasnie poprzestawialem rozne rzeczy niechcacy.Potem chyba w panice zablokowalem pilota od RME probujac cos tam robic😁.Na szczescie wkoncu wszystko jest w porzadku.Zdalne sterowanie jak widac lubi wlazic na inne urzadzenia i mam juz dwie takie sytuacje w moim calym sprzecie.I bywa to bardzo upierdliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam serdecznie.

Szybkie pytanie.

Uda mi się wysterować RME Adi-2 Dac FS podłączony do wzmacniacza BC Acoustique EX-332D pracujący w trybie bypass (sygnał na wejściu RCA trafia bezpośrednio na końcówkę mocy)

W manualu wzmacniacza czułość wejścia RCA wynosi 650 mV 

Chcę sterować głośnością bezpośrednio z daca.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
45 minut temu, Aprox napisał:

2 pytanka Panowie - jakim "liniowcem" zasilacie swoje Adi-ki ( o ile ) którego zdecydowanie możecie polecić i czy jego użycie wprowadziło znaczącą zmianę w jakości dźwięku w porównaniu z pudełkowym zasilaczem ??? 🤔🤘

Inżynierowie którzy skonstruowali tego DAC-a twierdzą że ten zasilacz jest wystarczający i "liniowe" zasilanie nie wpłynie na słyszalną poprawę.

Oczywiście jest grupa ludzi którym wszystko zagra lepiej przy liniowym zasilaniu.

Doskonałym przedstawicielem jest (o ile pamiętam) @marcinmarcin - podejrzewam że doskonale doradzi ci co wybrać aby wejść w nirwanę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Fafniak napisał:

Inżynierowie którzy skonstruowali tego DAC-a twierdzą że ten zasilacz jest wystarczający i "liniowe" zasilanie nie wpłynie na słyszalną poprawę.

Oczywiście jest grupa ludzi którym wszystko zagra lepiej przy liniowym zasilaniu.

Doskonałym przedstawicielem jest (o ile pamiętam) @marcinmarcin - podejrzewam że doskonale doradzi ci co wybrać aby wejść w nirwanę :)

I tutaj jest właśnie odwieczna wojna pomiędzy "głuchymi" a "słyszącymi inaczej" 😁 nawet na forum RME odnośnie liniowców. Ale ponieważ mam naturę "Denisa rozrabiaki" to zawsze muszę sam czegoś wypróbować, dotknąć, posłuchać itp by móc samemu wyciągnąć wnioski czy jest to warte zachodu ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fafniak napisał:

No to jak jesteś na forum RME - to chyba wypisują zasilacze?

Wymiana wypowiedzi kręci się głównie wokół zasadności stosowania liniowców - od czasu do czasu ktoś tam zaproponuje jakiś model ( nawet mam już jeden upatrzony  😁 ) ale chciałbym poznać opinie swojskich użytkowników 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie zapomnij że tutaj rowniez może swe "brudne łapska" maczać psychoakustyka. Tylko zwracam uwagę. Pozdr. I miłej zabawy w porównaniach

 Wielkie dzięki @Chyba Miro 84 😁🍺. Należę do "słyszących inaczej" ale nie w wersji "ortodoks" ...psychoakustyką nie zawracam sobie głowy gdyż życie jest zbyt krótkie by je marnować na duperele 🤘. Mam jeden model liniowca na oku, zobaczę co polecą inni a potem jak znam siebie, kupię i na własne uszy wypróbuję 😁. Jak wynik będzie że tak powiem urzekający ( jak to niektórzy twierdzą ) to sprzęt zostaje bez zastanawiania się nad w/w psychoakustyką, a jak nie będzie urzekający to wraca do sprzedawcy - życie powinno i jest proste tylko my sami kombinujemy jak je sobie skomplikować. Pozdro 🍺

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aprox napisał:

I tutaj jest właśnie odwieczna wojna pomiędzy "głuchymi" a "słyszącymi inaczej" 😁 nawet na forum RME odnośnie liniowców. Ale ponieważ mam naturę "Denisa rozrabiaki" to zawsze muszę sam czegoś wypróbować, dotknąć, posłuchać itp by móc samemu wyciągnąć wnioski czy jest to warte zachodu ...

Kupiłem Rme w komplecie z zasilaczem Tomanka. Inaczej w życiu bym nawet nie rozważył zakupu liniowca. Przy całym sceptyźmie (przecież nawet na forum RME piszo że nie robi różnicy) jak w końcu zapiąłem Tomanka (kumpel od którego kupiłem cały komplet suszył mi głowę żebym chociaż spróbował zanim go sprzedam), to już nie było powrotu. Pojawia się głębia, nasycenie, wybrzmienia. Na impulsowym mając porównanie jest faktycznie sucho i płasko, może stąd taka opinia o Adi. 

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie zapomnij że tutaj rowniez może swe "brudne łapska" maczać psychoakustyka

Przez zapięcie liniowca chciałem udowodnić znajomemu że pitoli głupoty a ja mam rację, więc sugerujesz że zadziałała w 2 stronę? 😁

14 minut temu, Aprox napisał:

Mam jeden model liniowca na oku

Mam Muzga, Tomanka (właśnie do RME) i taki za 700 z Aliexpres) . Ten z Ali się grzeje, Tomanek buczał na początku (odesłałem do wymiany trafa i działa perfekcyjnie), Muzg jest super pod każdym względem. 

Moja Żona rozpoznała zmianę zasilacza w usbridge signature (Muzg vs Ali), ciekawe jak to wytłumaczyć 😁

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Inżynierowie którzy skonstruowali tego DAC-a twierdzą że ten zasilacz jest wystarczający i "liniowe" zasilanie nie wpłynie na słyszalną poprawę.

Oczywiście jest grupa ludzi którym wszystko zagra lepiej przy liniowym zasilaniu.

Doskonałym przedstawicielem jest (o ile pamiętam) @marcinmarcin - podejrzewam że doskonale doradzi ci co wybrać aby wejść w nirwanę :)

Jak zawsze podśmiechujki, weź sobie pożycz i sprawdź, też byłem sceptyczny kiedyś 🙃 😋

16 minut temu, Aprox napisał:

życie powinno i jest proste tylko my sami kombinujemy jak je sobie skomplikować. Pozdro 🍺

I o to chodzi 👍 Pzdr

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marcinmarcin napisał:

Na impulsowym mając porównanie jest faktycznie sucho i płasko, może stąd taka opinia o Adi.

No to tutaj mnie zaskoczyłeś 😲 ...gdyż ja miałem zupełnie odmienne odczucia z zebraniem szczęki z podłogi włącznie po podłączeniu Adika do klocków 😁 - ale może ja się nie znam gdyż jestem tylko zwyczajnym słuchaczem muzyki bez rozkładania jej na czynniki "powierzchniowo-elektrolityczne" 😁 - no ale skoro napisałeś że podłączenie Tomanka robiło różnicę to Tomanka biorę pod uwagę ...🍺

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Aprox napisał:

gdyż ja miałem zupełnie odmienne odczucia z zebraniem szczęki z podłogi po podłączeniu Adika do klocków 😁

Też miałem takie odczucie po wpięciu Rme Adi w miejsce Toppinga D90, ale Tomanek mu nie zaszkodził 😀

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tomek4446 napisał:

Chyba się czymś zaraziłeś od już nieobecnego. Czy to taka natura ?

Nadwrażliwość nabyta? 

Widzę ze już nawet proste żarty są źle wyolbrzymiane do granic absurdu.

Może przeczytaj jeszcze raz co napisałem a jak nie przejdzie, to omijaj moje posty ? Ok?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fafniak napisał:

Oczywiście jest grupa ludzi którym wszystko zagra lepiej przy liniowym zasilaniu.

Doskonałym przedstawicielem jest (o ile pamiętam) @marcinmarcin - podejrzewam że doskonale doradzi ci co wybrać aby wejść w nirwanę :)

Przeczytałem .

A teraz pytanie 

9 godzin temu, Aprox napisał:

jakim "liniowcem" zasilacie swoje Adi-ki ( o ile ) którego zdecydowanie możecie polecić i czy jego użycie wprowadziło znaczącą zmianę w jakości dźwięku w porównaniu z pudełkowym zasilaczem ???

I nie zmieniłem jakoś zdania.

ponieważ

7 godzin temu, Aprox napisał:

I tutaj jest właśnie odwieczna wojna pomiędzy "głuchymi" a "słyszącymi inaczej" 😁 nawet na forum RME odnośnie liniowców.

 widocznie nie tylko ja nie zrozumiałem żartu.

7 godzin temu, Fafniak napisał:

No to jak jesteś na forum RME - to chyba wypisują zasilacze?

i po co ten sarkazm.

Kończę , nie chce rozpoczynać dyskusji o niczym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Fafniak napisał:

Może przeczytaj jeszcze raz co napisałem a jak nie przejdzie, to omijaj moje posty ? Ok?

Po prostu jak zwykle, pseudo techniczny bełkot i wymądrzanie się, bez jakiekolwiek weryfikacji, testu, sprawdzenia. Łykanie objawionych prawd amirowych 🙁

A wszystko z okazaniem wyższości i cwaniakowaniem. To nie forum pomiarowe, produkuj sie na ASR, chyba, że tam nie masz co zaprezentować 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcinmarcin napisał:

Po prostu jak zwykle, pseudo techniczny bełkot i wymądrzanie się, bez jakiekolwiek weryfikacji, testu, sprawdzenia. Łykanie objawionych prawd amirowych

Serio ?

Miej raczej pretensje do inżynierów z RME. 

Wywołałem cię żartobliwie ale widzę że ogarnia was już histeria.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...