Skocz do zawartości

RME DAC ......... i nie tylko :)


tomek4446

Recommended Posts

Niestety za cholerę jeszcze nie mogę osiągnąć bit perfect , jeszcze będę próbował ...... albo przyjdzie mi z tym żyć.

Ale mam pytanie , a w sumie dwa. Podłączyłem właśnie dysk zewnętrzny Toshiby 

https://www.net-s.pl/produkt/toshiba-2tb-canvio-advance-25-usb-30-blue-887781;20-c-10?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

sformatowany do FAT 32 do Maliny / Volumio/ i niestety Volumio go nie widzi. @Fafniak próbowałeś odtwarzać z dysku na Malinie ?

Z tym dyskiem wiąże się drugie pytanie , jak go podpiąć bezpośrednio pod RME ? RME ma USB typ B 2.0 , dysk ma typ chyba C / zdjęcie/ nigdzie nie mogę znaleźć takiego kabla.

 

 

 

 

usb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Niestety za cholerę jeszcze nie mogę osiągnąć bit perfect , jeszcze będę próbował ...... albo przyjdzie mi z tym żyć.

Ale mam pytanie , a w sumie dwa. Podłączyłem właśnie dysk zewnętrzny Toshiby 

https://www.net-s.pl/produkt/toshiba-2tb-canvio-advance-25-usb-30-blue-887781;20-c-10?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

sformatowany do FAT 32 do Maliny / Volumio/ i niestety Volumio go nie widzi. @Fafniak próbowałeś odtwarzać z dysku na Malinie ?

Z tym dyskiem wiąże się drugie pytanie , jak go podpiąć bezpośrednio pod RME ? RME ma USB typ B 2.0 , dysk ma typ chyba C / zdjęcie/ nigdzie nie mogę znaleźć takiego kabla.

 

 

 

 

usb.jpg

zobacz ile dysk pobiera z usb

a ile moze dać złacze w malinie (usb 3 chyba wiecej moze dać)

troszkę zajęty jestem wiec nie sprawdze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mkk napisał:

To Micro-B 

Taki kabelek posiadam , i jak najbardziej ta spłaszczona końcówka wchodzi do dysku, problem w tym , że RME ma jedno USB 2.0 i wygląda to tak

IMG_1869.JPG

A więc wtyku USB A tam nie wetknę :) 

Od godziny próbuję odtworzyć pliki DSD z Pioneera N-70A przez RMA. Sam  Pioneer odtwarza bez problemu , jak przełączę na RME / podłączenie po coaxialu/ to RME pokazuje mi "192 " jednak jest cisza , nawet nie drgnie. Czy komuś z Panów udała się ta sztuczka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

Niestety za cholerę jeszcze nie mogę osiągnąć bit perfect , jeszcze będę próbował ...... albo przyjdzie mi z tym żyć.

Nie wiem co tam robisz i jak. W kwestii poprawnego przeprowadzenia testu bit-perfect na RME - wszystko zostało już napisane.

 

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

Z tym dyskiem wiąże się drugie pytanie , jak go podpiąć bezpośrednio pod RME ?

Tomek, litości. Nie przerabiaj DAC na odtwarzacz. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

Taki kabelek posiadam , i jak najbardziej ta spłaszczona końcówka wchodzi do dysku, problem w tym , że RME ma jedno USB 2.0 i wygląda to tak

???????????????????

 

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

Z tym dyskiem wiąże się drugie pytanie , jak go podpiąć bezpośrednio pod RME ? RME

tego nie doczytałem

no nie przerobisz RME na strumieniowiec ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

Od godziny próbuję odtworzyć pliki DSD z Pioneera N-70A przez RMA. Sam  Pioneer odtwarza bez problemu , jak przełączę na RME / podłączenie po coaxialu/ to RME pokazuje mi "192 " jednak jest cisza , nawet nie drgnie.

Ja tylko przez USB z MACa odtwarzam

Gdzieś dawno czytałem że z "natywnym" DSD jest kłopot (standard 1.0 i 1.1) przy przesyle do urządzeń / pomiędzy urządzeniami

DoP (dsd over PCM) czyli używane jest 16 bitów a reszta z 24 jest wypełniona jakimiś znacznikami dzięki którym odbiornik wie że to ma być DSD) jest bezpieczniejsze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tam taki ekranik (przełączasz tymi gałeczkami po prawej wciskajac) i na nim wyświetlane tryby pracy

Mac mini z 4gb ramu i audirvana nie bardzo radzi sobie z DSD 1.0 i 1.1 (moze to jest kwestia konfiguracji a moze samego systemu, gdyż na starszym systemie audrivana automatycznie rozpoznawała ze urządzenie moze przyjąc DSD) - coś pozmieniali ale niezbyt chce mi sie w to wnikać na razie

występują okazjonalnie przerwy - Dop - jest chyba lepiej ale musiałbym mieć więcej plików

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, JohnDoe napisał:

Tomek, litości. Nie przerabiaj DAC na odtwarzacz. 

No , co pytam ? Za cholerę się nie znam na cyfrowym świecie . Ale o kalibracji gramofonu też kiedyś nie miałem pojęcia , a teraz ....... :) 

Dobra sprawa kabelka nieaktualna. Spróbuję podłączyć dysk do komputera, a komputer do RME i zobaczymy czy DSD odpali.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jeszcze długa droga i kombinacji przede mną. Pzdr 

Widzę że większość z was używa coś innego niż windows .

Do tych co korzystają , czy zmieniacie cos w ustawieniach częstotliwości próbkowania (ta ikona na pasku kolorowa płomienie czy analizator widma ) i tam jest jeszcze bodajże zmiana na priorytet dla Asio.

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie. Jeśli bit-perfect i DSD już opanowane to mam dla Was coś żeby się nie nudziło ;)

Dawno kiedyś w instrukcji RME znalazłem coś takiego >>>

956422961_Screenshot(222).thumb.png.501640d9fb36a754e8a80668ccf83537.png

DIGICheck - to aplikacja RME do pobrania na Mac/Windows. Przy jej pomocy można monitorować sporo parametrów,  jak widać z opisu powyżej. 

Aplikacja o pobrania tutaj  (należy kliknąć "select software" dla wyboru DIGICheck Mac/Win) >>> https://www.rme-audio.de/downloads.html

 

Więcej do poczytania tutaj  >>>  https://www.rme-audio.de/digicheck.html   

76725639_Screenshot(223).thumb.png.115c9aa8909bd30009482faee9a4aec1.png

 

Zaciekawiła mnie funkcja "Bit Statistics & Noise" >>> 

Shows the true resolution of audio signals as well as errors and DC offset. Includes Signal to Noise measurement in dB and dBA, plus DC measurement.

 

 

 

A tutaj zrzut ekranu "Bit Statistics & Noise" kiedy gram z laptopa/Foobar > USB > RME        >>>

428758413_Screenshot(221).png.3c416f524c2afd50272e7dddee2c082e.png

 

- Przyznam, że nie do końca umiem odczytać wszystkie dane.  W ogóle to rzadko podłączam laptop Win do RME i nie miałem nigdy czasu się tymi rzeczami zająć.  Mnóstwo funkcji i różnych okienek do włączenia/monitorowania...   sam nie wiem czego bo zbyt dużo tego dla mnie. Zapewne większość z tych rzeczy służy do nagrywania i monitorowania konwersji A/D ale być może kogoś z Was zaciekawi ten DIGICheck w połączeniu z RME.

Aplikacja działa również z RME wersji DAC >>>

1256121175_Screenshot(225).thumb.png.f80bbe8aec859d3cf030bae41b340177.png

 

 

Tutaj inne przykładowe okna kiedy gram z lapka po USB do RME >>>

816623026_Screenshot(209).thumb.png.3f755839dbecfca4daf4d051ad085824.png

1280435462_Screenshot(224).png.9af4978af7a9d45087c05b36a8002c98.png

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JohnDoe napisał:

No dobra Panowie. Jeśli bit-perfect i DSD już opanowane to mam dla Was coś żeby się nie nudziło

Dzięki , jak tylko opanuje 50 funkcji RME o których jeszcze nie mam pojęcia , nagram za pomocą RME pierwszą płytę , to zaraz się biorę za DigiCheck :)

Na razie muszę kupić dłuższy kabel USB A-B. Dzisiaj rano przed robotą postanowiłem zrobić porządek z filtrami i przechytrzyć RME. Na bazie pomiarów z REW / uśrednienie L+P [1/6]/ wygenerowałem filtry najpierw dla 30-200 Hz. i wyszły trzy. Następnie w drugim etapie dla 200-20 000 Hz. i wyszło co prawda pięć , ale po analizie wykresu najważniejsze były dwie częstotliwości w okolicach 2 000 Hz. i te filtry wklepałem do REW. Nie miałem wiele czasu na odsłuch , będę kontynuował po południu , ale  już na pierwszy rzut oka wykres w czasie odtwarzania muzyki jaki pokazuje RME stał się równiejszy i to znacznie. Dźwiękowo na ile miałem czas ocenić , wysokie tony znacznie się wyeksponowały , choć od 2 000 -20 000 Hz. niczego nie ruszałem , czyli jest linia. Nigdy u siebie jeszcze nie miałem takich wysokich tonów , które przy kilku utworach , aż " wchodziły w mózg " . Mam w Altecach taka gałeczkę do korekcji wysokich , więc dam sobie spokojnie z tym radę , powiem tylko , że dzisiejszy eksperyment z filtrami mnie zaintrygował.

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnDoe , @Fafniak , przepraszam , że Was ciągle atakuję , ale zerknijcie, czy ja mam to dobrze ustawione ? /zdjęcie/

Włączyłem pliki DSD przez komputer z dysku , poszły bez problemu / z Pioneera nie chcą , chyba się nie lubią z RME :) / . Jakoś dźwięk gęstych plików nie rzucił mnie na kolana , teraz słucham Zimmera z CD / RME jako DAC i to już robi wrażenie.

adi2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

@JohnDoe , @Fafniak , przepraszam , że Was ciągle atakuję , ale zerknijcie, czy ja mam to dobrze ustawione ? /zdjęcie/

Włączyłem pliki DSD przez komputer z dysku , poszły bez problemu / z Pioneera nie chcą , chyba się nie lubią z RME :) / . Jakoś dźwięk gęstych plików nie rzucił mnie na kolana , teraz słucham Zimmera z CD / RME jako DAC i to już robi wrażenie.

adi2.jpg

wybacz ale Pecety i muzyka to dla mnie jest za trudne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...