Skocz do zawartości

Świat seriali.

Recommended Posts

Dnia 6.11.2021 o 09:32, Rafał S napisał:

"Młody papież" świetny, chociaż scenariusz miał też słabsze fragmenty. Na szczęście Jude Law niósł całość. :)

"Robin of Sherwood" - tak, ale z Michaelem Praedem. Te późniejsze odcinki z Jasonem Connerym już słabsze. Przy okazji - czy pamiętacie (bez sprawdzania obsady), jaki znakomity brytyjski aktor grał w tym serialu na stałe? :)

Tam gralo mnostwo swietnych aktorow, ciezko zgadnac ktorego z nich masz na mysli: Ray Winstone, Nickolas Grace itd... 

Nie demonizowalbym odcinkow z Connerym. Za to zawsze zdumiewalo mnie jak latwo, szybko i bezproblemowo Marion przsskoczyla z jednego Robina na kolejnego :) Eh... Ta kobieca milosc i oddanie do konca swiata :)

9 godzin temu, Rafał S napisał:

Mi chodziło o Raya Winstone'a. W czasach pierwszej emisji serialu w TVP jeszcze go nie znałem, dopiero po latach zobaczyłem, ze to był on. :) 

Zdaje sie, ze w chwili gdy zaczeto ten serial, byl on zupelnie nieznanym aktorem. Za to w przeciwienstwie do Mickeya Rourke, byl tez bardzo utalentowanym bokserem. Swoja droga - sa w podobnym wieku, jeden przyjal czas z godnoscia i wyglada dzis zajebiscie, drugi tak zmasakrowal sie operacjami plastycznymi, ze budzi tyljo zal i groze. 

Fundacja jako serial sięgnęła dna. Goście od scenografiii, spece od CGI są na najwyższym poziomie. Scenariusz jest zły i kiepski i jednocześnie do niczego. 

Jednocześnie znalazłem kolejny serial: Inwazja. Do tej pory było okej, ale najnowszy odcinek jest po prostu dobry. Mogliby jeszcze mniej pokazać obcego. Pozostawić go jako cienie, dźwięki i pozwolić wyobraźni domalować resztę. Jest dobrze. Gęsto od atmosfery zagrożenia  i przytłaczająco w byciu zwierzyną. 

Dnia 15.11.2021 o 02:45, J4Z napisał:

Seria to prequel gry z której duża część internetu się śmieje. Oj, ale 8.8/10 na Filmweb to nie w kij dmuchał średnia. Widziałem trailer i kilka urywków. Animacja wygląda świetnie. Już zacieram rączki.

LeagueofLegends_ArcanePosterWallpaper.jp

https://www.filmweb.pl/serial/Arcane-2021-873628

Dostępne na Netflix.

Jestem po trzech odcinkach. Jest wyśmienicie. Dwa cytaty z FW które mi się spodobały:

Każdy kto oglądał trailery przed rozpoczęciem oglądania serialu jest szczęściarzem, we wszystkich trailerach była przynajmniej jedna scena, która została zmieniona tak, żebyśmy niby wiedzieli co się wydarzy, a potem nie być przygotowanym na plotwisty

- To jest bekowe, wchodzi Riot z debiutem na rynek seriali i nagle okazuje się że praktycznie wszystko da się zrobić perfekcyjnie nie obrażając i teligencji widza. Od trailerów (to co opisałeś) przez animacje (jest cudowna) po postaci - każdy ma jakąś skazę, nie ma postaci która jest biała lub czarna

4 sezon Startrek Discovery się zaczał. Oglądam równolegle StarTrek The NExt Generation (tak ten z Picardem). Matko jakiż ten nowy StarTrek jest słaby. Jak jest źle prowadzony. Scenriusz szoruje po dnie. Aktorzy starają się wyciągnąć więcej ale, no cóż z pustego to i Salomon. Na plus efekty specjalne. I tyle. 

Morning Show i Ted Lasso : zaliczone , całkiem całkiem.W MS trochę jakość spadła w 2 sezonie. 

Jakby ktoś nie wiedział jeszcze , Yellowstone idzie z 4 sezonem. Co tydzień tuptam nóżką z niecierpliwością :D  Ciekawe co im wyjdzie z Y 1883 ( prequel) 

Hellbound : zmarnowane 35 min życia , nie dotrwałem do końca pierwszego odcinka...

4 godziny temu, Bahzell napisał:

4 sezon Startrek Discovery się zaczał. Oglądam równolegle StarTrek The NExt Generation (tak ten z Picardem). Matko jakiż ten nowy StarTrek jest słaby. Jak jest źle prowadzony. Scenriusz szoruje po dnie. Aktorzy starają się wyciągnąć więcej ale, no cóż z pustego to i Salomon. Na plus efekty specjalne. I tyle. 

Masz rację. Jestem fanem Star Treka, nie wiem czy wszystko widziałem, ale Discovery....nie dałem rady obejrzeć do końca nawet pierwszej serii. Szkoda.  

@Amarok jest pewien serial. Akcja nie dzieje się chyba w tym samym uniwersum. Nie jest chyba nawet powiązany że star trek. Czytałem jednak wpis, w którym ktoś napisał że jest tam więcej klimatu star treka niż w tych nowych serialach z uniwersum. Pamiętam też że chyba był zrobiony z humorem. Wiesz może o który chodzi? 

Właśnie skończyłem Arcane. Co za serial, co za emocje, walki, historia, artyzm. Nie lekceważcie go tylko dla tego że to animacja. Osobiście bardzo cieszę się że co raz więcej dobrych animacji dla starszego widza. Gorąco polecam. Żałuję tylko że to już koniec. :( Kolejny sezon zapowiedziany na następny rok. 

• 2 weeks later...

Kończymy trzeci sezon "Atypical". Nie wiem, czy była tu o nim mowa. Autyzm nastoletniego bohatera jest tylko pretekstem dla rodzinnego portretu. Bardzo ciepły, momentami wręcz ujmujący komediodramat familijny. Dobrze zagrany. Kilka znanych nazwisk, ale ci mniej opatrzeni też się przykładają, szczególnie aktorka grająca Casey. Fabuła i realizacja trzymają poziom, a nawet zastanawiam się czy trzeci sezon nie jest najlepszy z dotychczasowych. Dokładnie tego szukałem. Bez nachalności, wulgarności, humor dawkowany oszczędnie, ale przynajmniej nie jest prymitywny. Gdyby jeszcze przestali kłaść się w butach na łóżku. Czy naprawdę w Ameryce wszyscy tak robią? :)

Jestem fanem wiedźmina. Czytałem wszystko co wyszło i jest około Wiedźminowe, włączając pierwszą wersję opowiadań z później usuniętym a anstępnie przywróconym Droga z której się nie wraca, jeszcze wersje z poprawkami korektora, na które tak zżymał się Sapkowski, włączając tomik opowiadań W Leju po bombie z niekanonicznym zakońćzeniem sagi napisanym przez Sapkowskiego. Plus opowuiadania fanowskie, które wygrywały konkursy tak z 20 lat temu. 

I po prostu to dobry odcinek jest w tym serialu.