Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dnia 11.12.2023 o 09:08, lukluk71 napisał:

Wszedłem poczytać o supermonitorach... 


Szkoda, myślałem że to forum audio. Zniechęca. 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3809-dutch-dutch-8c

Nie Krafta, ale są. Supermonitory? Nie wiem, ale są fajne, po prostu fajne. 

Swoją drogą, @Rega - chyba miałeś rację. Lepiej nie zaczynać z wysokiego C, jeśli chodzi o kolumny 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soberowy Nie mam jeszcze kolumn, no i jestem jeszcze w Polsce na wakacjach. Potrzebny jest numer EORI do wysyłki kolumn, chodzi o cło chyba, nie wiem dokładnie. Zaskoczony byłem, nie spodziewałem się czegoś takiego. Może też przez to, że działalność mam założoną. Trzeba wystąpić do urzędu o taki numer i czekać aż mi go przyślą. Później na same kolumny, bo to też trochę potrwa. Mógłbym zlecić kurierem, ale to by kosztowało 2000 - 2400 dolarów, a nie zapłacę prawie 50% ceny kolumn za samą wysyłkę, bez przesady ;)

Strzelam, że wersja Seven to takie miniaturowe Kii Three. 

Zapewne trochę skromniejszy bas, a raczej nie tak nisko schodzący.

Z Dutch & Dutch może być ciężko wygrać, chociaż kto wie. Podobna konstrukcja, podobne wzmocnienie, ale większe obudowy, większe głośniki niskotonowe, może tylne też zrobią robotę. Zobaczymy.

Moje będą trochę bardziej podobne do Sigberg Audio Manta.

Jak wrażenia z Kii Seven?

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777  nie wiem jak brzmią większe modele. Te, które były na AVS niczym szczególnym nie zaskoczyły, może dużą ilością basu w stosunku do wielkości kolumn. Po 15 minutach odsłuchu  wyłączyła się lewa kolumna, czekałem jeszcze kilka minut aż właściciel naprawi usterkę. Wyłączał z zasilania, coś tam ustawiał na jakimś urządzeniu ale dźwięku nie było. Wyszedłem z pokoju i zapomniałem o tych kolumnach. 

Rozumiem, że mogą być fani takich rozwiązań, ale ta wygoda sporo kosztuje, a moim zdaniem nie przekłada się to na jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezła wpadka 😆 

Im więcej słucham, tym bardziej skłaniam się ku twierdzeniu, że sprzęt audio ma właśnie nie zaskakiwać. 

Dla mnie i moim zdaniem, oczywiście nie tylko, aktywne to przyszłość. Nieprzypadkowo zdaniem wielu osób, nieaudiofilów - to nie przypadek, aktywne mają więcej zalet. Być może lepiej, żeby zasilanie było jednak osobno - w razie awarii zawsze łatwiej i sprawniej wymienić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...