Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1.4 do 40m2 za około 20tys


Zibby

Recommended Posts

Absolutnie się nie zgadzam. Pomiary elektroniki audio, poza samymi danymi nic nie dają. Masz jedynie informacje że na papierze jest technicznie dobrze. Potem słuchasz i zero wyrafinowania, płaska scena, zero głębi. 

Sorry ale jak chcesz sterylny, poprawny dźwięk to wcale nie trzeba inwestować. W audio nie płacisz za dźwięk bez wyrazu. 

Żeby nie było, sprzęt który wypada idealnie na pomiarach może też grać świetnie. I to jest niestety główny argument przeciw pomiarom - bo tak jak wcześniej pisałem sprzęt który wypadnie podobnie dobrze, może grać kiepsko.

 

Nie ma co udawać że "trzeba umieć takie dane czytać", bo to banał - wystarczy trochę poczytać i każdy może to właściwie interpretować. Ale nic to nikomu nie da. Trzeba za to potrafić słuchać i porównywać a to już wymaga doświadczenia. 

Dodajmy do tego znajomość zakresu podpadającego pod" hi-res" czyli niemożliwej do usłyszenia dynamiki i zakresu częstotliwości. A na tym portalu często pada komentarz że dźwięk wysokiej rozdzielczości nie ma sensu przy sprzęcie o takich pomiarach - gdzie dźwięk hi-res nie ma najmniejszego sensu. Jedyne różnice, jeżeli są, wynikają z innego masteringu. 

Edytowano przez Krzysztof Nowaczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, TomekN napisał:

Poza ostatnim akapitem, tekst mi trochę zalatuje audiophile bullshit. Ale każdy ma prawo do swojego zdania.

Niestety engineer bulshit jest drugą opcją. W tym wypadku możesz niedrogi zestaw audio - poprawny zbudować i koniec zabawy. 

Po latach doświadczeń, dla mnie pomiary to marketingowy bełkot. Jakkolwiek nielogiczne to brzmi. Sam jestem inżynierem z wykształcenia.

Co mogę więcej powiedzieć, mnie realne i dość bogate doświadczenie nauczyło właśnie tego - pomiary w audio są naprawdę nic nie warte. Zdecydowana większość nowoczesnych sprzętów i tak gra wg pomiarów lepiej niż ludzkie ucho jest w stanie uchwycić różnicę. Usłysz dynamikę na poziomie 100 dB - nierealne nawet w idealnych warunkach. Usłyszenie nawet w teorii różnicy między sprzętami które wypadają dobrze a tymi które wypadają rewelacyjnie jest praktycznie niemożliwe. Mówię o usłyszeniu pomiarowych różnic, nie różnicy w realnym brzmieniu. 

Edytowano przez Krzysztof Nowaczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krzysztof Nowaczyk napisał:

Absolutnie się nie zgadzam.

Krzysztof , absolutnie nie masz racji. Zajrzyj do obojętnie jakiego wątku, o czymkolwiek. Znajdziesz tam wypowiedź kolegi @TomekN , który Ci wyjaśni wszystko. Ludzkość łącznie z Tobą tkwi w ciemności i zabobonach. To znaczy tkwiła , bo powstało ASR i stało się nową współczesną biblią audio. Wszelkie odsłuchy , jeżdżenie na wystawy, testy porównawcze to przeżytek i głupota. Cała branża audio to banda naciągaczy produkująca bezpotrzebnie zróżnicowany sprzęt tylko po to, by wyłudzić od nas kasę, a właściwie to mogli by wszyscy robić wyłącznie jeden ' transparentny". Taki wg . wzorca jakim jest niekwestionowany Bóg  audio Denon AVC-X3700H . Skąd kolega Tomek to wie ?  Z odsłuchów ?  Nie ,bo tak mówi  Amir , wg. kolegi mesjasz audio , a wiadomo , że dogmatów się nie kwestionuje. Audiofile to banda ciemniaków dająca się nabierać na masę zbędnych gadżetów co to niby mają wpływać na brzmienie ,skoro przecież wiadomo , że brzmienie systemu definiują pomiary i stosunek sygnału do szumu. Jak jest poniżej progu słyszalności człowieka to możesz kupić cokolwiek. Dan D'Agostino ,Tenor , Gryphon, Gato , MBL to przykładowi producenci zbędnych elementów toru i w dodatku "naciągacze pierwszej wody" , bo identyczny , o ile nie zdecydowanie lepszy efekt w stereo możemy osiągnąć dużo , dużo mniejszym kosztem dokładając " transparentną" / oczywiście nie trzeba nigdzie łazić i słuchać , wystarczy sięgnąć do pomiarów Amira w ASR/ końcówkę mocy do amplitunera KD. Musi być idealnie i nie ważne , że tzw. empiryści ,którzy wiedzą z autopsji , że jest kicha, twierdzą inaczej , wg. pomiarów wychodzi ideał , a pomiary są najważniejszą wykładnią.  

Proponuje , by poprosić moderację ,by w przypadku tego typu postów jak ten, z prośbą o pomoc w doborze KD. od razu z automatu była wyświetlana jedyna słuszna  odpowiedź. Denon AVC-X3700h + ......... i odnośniki do ASR. Tak właściwie to chyba powinniśmy zaapelować do  właściciela tego Forum ,czyli Audio o zaprzestanie publikowania testów zbędnych produktów audio , bo po co ?

@Krzysztof Nowaczyk o ile chciałeś iść drogą empiryzmu, to chyba wyjaśniłem Ci , że to strata czasu i Twoich pieniędzy / a o to, na co wydajesz Swoje pieniądze , niektórzy koledzy bardzo dbają . Mało tego , jak byś nie wiedział co zrobić z zaoszczędzonymi to też Ci powiedzą/  . Doświadczenia które byś nabył i tak byłyby nic nie warte, o ile nie zostały zmierzone przez Amira z Asr. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieda bo kupiłem w zeszłym miesiącu Denona AVC-X3700H :D Tego który dobrze wypada na ASR....

No ale nie jest to na pewno zły sprzęt, a budżet ograniczony. Zakładam, że do 6.1.2 i tak nic lepszego bym w takim budżecie nie kupił, chyba że używki.

Niemniej chciałbym kiedyś z Yamahą porównać. Kusi, pomimo że nigdy nie lubiłem DACów od Sabre - no ale to w połączeniu ze słuchawkami, czyli inna bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Krzysztof Nowaczyk napisał:

Bieda bo kupiłem w zeszłym miesiącu Denona AVC-X3700H

Gratuluję. I mówię poważnie , bez sarkazmu. Nie jestem 'kinowy" , miałem cztery amp.KD / zostałem przy Yamasze/  słuchałem z dziewięciu i uważam , ze to niestety takie poprawiacze głośników TV i namiastki dźwięku kinowego. Oczywiście można zbudować kino w domu , słuchałem takich konstrukcji w kilku domach , znam ludzi budujących takie systemy zawodowo, ale nie mają one nic wspólnego amplitunerami KD i kilkoma kolumnami postawionymi w tzw. salonie. Może właśnie mając taki punkt odniesienia jestem tak krytyczny wobec dźwięku " kombajnów" . Obojętnie jak dobre wyniki pomiarów by nie prezentował ASR. Ale może się nie znam , bo jestem skromnym empirystą .

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Gratuluję. I mówię poważnie , bez sarkazmu. Nie jestem 'kinowy" , miałem cztery amp.KD / zostałem przy Yamasze/  słuchałem z dziewięciu i uważam , ze to niestety takie poprawiacze głośników TV i namiastki dźwięku kinowego. Oczywiście można zbudować kino w domu , słuchałem takich konstrukcji w kilku domach , znam ludzi budujących takie systemy zawodowo, ale nie mają one nic wspólnego amplitunerami KD i kilkoma kolumnami postawionymi w tzw. salonie. Może właśnie mając taki punkt odniesienia jestem tak krytyczny wobec dźwięku " kombajnów" . Obojętnie jak dobre wyniki pomiarów by nie prezentował ASR. Ale może się nie znam , bo jestem skromnym empirystą .

 

Żartowałem z tym "bieda". Nie przesadzajmy w żadną stronę.  To było w odniesieniu do poprzedniego postu, "z przymrużeniem oka".

Tak jak pisałem, każdy ma jakiś budżet i priorytety i staramy się iść na najmniejsze możliwe kompromisy w odniesieniu do tego czego oczekujemy.

Trzeba też inaczej podchodzić jak ktoś buduje pokój odsłuchowy z odpowiednią akustyką, a co innego jak ktoś kupuje sprzęt po prostu do salonu, czy ta akustyka jest tam tragiczna, czy pewnie w najlepszym uśrednionym wypadku przeciętna. Nie ma sensu się niepotrzebnie zagłębiać i komplikować sprawę.

Dla mnie sytuacja jest dość jasna z elektroniką, tak jak pisałem wcześniej. Pomiarami słuchawek czy głośników od początku się nie interesowałem, bo to już abstrakcja dla mnie - zwłaszcza, że z każdym sprzętem głośniki czy słuchawki grają inaczej. Trzeba po prostu posłuchać - nie ma innej sensownej opcji.

Kable jak @Stolarz napisał (w sumie nie wiem czy prześmiewczo czy nie, bo to audio i znowu skrajne opinie się znajdą) są kolejnym kontrowersyjnym tematem. Z moich doświadczeń słuchawkowych (czyli bardziej wrażliwego na zmiany sprzętu i ułatwiającego wychwycenie różnic), w zależności od słuchawek kabel może zmieniać brzmienie albo i nie, ale to mam na myśli miedź, srebro, hybrydę, rodzaj miedzi, itp, a nie to czy kabel jest drogi czy tani. Na pomiarach znowu różnic, które mogą być słyszalne się nie uświadczy. I nie mam wytłumaczenia czemu te różnice są, ale na pewno są to bardzo subtelne różnice - dla jednych pomijalne i niesłyszalne, dla innych te subtelne różnice decydują czy sprzęt się podoba czy nie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Krzysztof , absolutnie nie masz racji. Zajrzyj do obojętnie jakiego wątku, o czymkolwiek. Znajdziesz tam wypowiedź kolegi @TomekN , który Ci wyjaśni wszystko. Ludzkość łącznie z Tobą tkwi w ciemności i zabobonach. To znaczy tkwiła , bo powstało ASR i stało się nową współczesną biblią audio. Wszelkie odsłuchy , jeżdżenie na wystawy, testy porównawcze to przeżytek i głupota. Cała branża audio to banda naciągaczy produkująca bezpotrzebnie zróżnicowany sprzęt tylko po to, by wyłudzić od nas kasę, a właściwie to mogli by wszyscy robić wyłącznie jeden ' transparentny". Taki wg . wzorca jakim jest niekwestionowany Bóg  audio Denon AVC-X3700H . Skąd kolega Tomek to wie ?  Z odsłuchów ?  Nie ,bo tak mówi  Amir , wg. kolegi mesjasz audio , a wiadomo , że dogmatów się nie kwestionuje. Audiofile to banda ciemniaków dająca się nabierać na masę zbędnych gadżetów co to niby mają wpływać na brzmienie ,skoro przecież wiadomo , że brzmienie systemu definiują pomiary i stosunek sygnału do szumu. Jak jest poniżej progu słyszalności człowieka to możesz kupić cokolwiek. Dan D'Agostino ,Tenor , Gryphon, Gato , MBL to przykładowi producenci zbędnych elementów toru i w dodatku "naciągacze pierwszej wody" , bo identyczny , o ile nie zdecydowanie lepszy efekt w stereo możemy osiągnąć dużo , dużo mniejszym kosztem dokładając " transparentną" / oczywiście nie trzeba nigdzie łazić i słuchać , wystarczy sięgnąć do pomiarów Amira w ASR/ końcówkę mocy do amplitunera KD. Musi być idealnie i nie ważne , że tzw. empiryści ,którzy wiedzą z autopsji , że jest kicha, twierdzą inaczej , wg. pomiarów wychodzi ideał , a pomiary są najważniejszą wykładnią.  

Proponuje , by poprosić moderację ,by w przypadku tego typu postów jak ten, z prośbą o pomoc w doborze KD. od razu z automatu była wyświetlana jedyna słuszna  odpowiedź. Denon AVC-X3700h + ......... i odnośniki do ASR. Tak właściwie to chyba powinniśmy zaapelować do  właściciela tego Forum ,czyli Audio o zaprzestanie publikowania testów zbędnych produktów audio , bo po co ?

@Krzysztof Nowaczyk o ile chciałeś iść drogą empiryzmu, to chyba wyjaśniłem Ci , że to strata czasu i Twoich pieniędzy / a o to, na co wydajesz Swoje pieniądze , niektórzy koledzy bardzo dbają . Mało tego , jak byś nie wiedział co zrobić z zaoszczędzonymi to też Ci powiedzą/  . Doświadczenia które byś nabył i tak byłyby nic nie warte, o ile nie zostały zmierzone przez Amira z Asr. 

Wpadłeś w jakąś histerię...?

To mam coś dla Ciebie:

image.png.085471930bb77300fd5d462e47b06592.png

To jest maść audiofilska (z pozłacaną od środka zakrętką) - musisz spróbować w domu, aby się przekonać że działa 😉

 

1 godzinę temu, Krzysztof Nowaczyk napisał:

Tak jak pisałem, każdy ma jakiś budżet i priorytety i staramy się iść na najmniejsze możliwe kompromisy w odniesieniu do tego czego oczekujemy.

Ja miałem relatywnie duży budżet, a mimo wszystko też wybrałem X3700.
Głównie dlatego, że w pomiarach wypada lepiej od amplitunerów i procesorów dźwięku nawet 4-5x droższych.
Używam go co prawda w trybie pre-amp z dobrymi końcówkami mocy, ale nie czuję abym poszedł z amplitunerem na jakiś kompromis.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof Nowaczyk napisał:

Zdecydowana większość nowoczesnych sprzętów i tak gra wg pomiarów lepiej niż ludzkie ucho jest w stanie uchwycić różnicę. Usłysz dynamikę na poziomie 100 dB - nierealne nawet w idealnych warunkach. Usłyszenie nawet w teorii różnicy między sprzętami które wypadają dobrze a tymi które wypadają rewelacyjnie jest praktycznie niemożliwe. Mówię o usłyszeniu pomiarowych różnic, nie różnicy w realnym brzmieniu. 

Całkowicie się z tym zgadzam (może poza ostatnim zdaniem, ale o tym zaraz).
Nawet niechcący wywołałem ostatnio burzę takim postem.
Po 13-stu stronach sprzeczki pomiędzy dwiema frakcjami, nadal nikt nie udowodnił że słyszy różnicę w ślepym teście ABX.

Co do ostatniego zdania w Twojej wypowiedzi; odnosząc się do znanych progów słyszalności względem poszczególnych mierzalnych parametrów DACów i wzmacniaczy, uważasz że ludzkie ucho usłyszy różnicę w brzmieniu dwóch komponentów, które są uznawane za transparentne (parametry powyżej granicy słyszalności), ale wychodzą nieco inaczej w pomiarach (dokonywanych b. dokładną aparaturą pomiarową)? Weźmy np. Topping D90 (SINAD 120dB) i RME ADI-2 FS (SINAD 115dB). Mówimy oczywiście o porównaniu przy tych samych poziomach z dokładnością do 0,1dB oraz przy wyłączonych wszystkich filtrach. Odróżniłbyś, czy nie? Te DACi brzmią tak samo, czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, TomekN napisał:

A czasem nie odwrotnie? 😉

Tu na forum odpowiedź kolegi z innego sklepu była właśnie ostatnio inna niż test w gazetce.

14 godzin temu, Krzysztof Nowaczyk napisał:

Wg mnie pomiary na ASR są raczej bezużyteczne. Sprzęt audio to nie sprzęt video. Pomiary nie mają absolutnie żadnego przełożenia na to jak wzmacniacz czy dac gra

Dokładnie jestem podobnego zdania.

Jakie informacje daje nam że jego zniekształcenia są takie a takie, albo że ma druga i 3 harmoniczna powyżej. A inny ma wszystkie.

Potem mamy wzmacniacz czy nawet amplituner który na bliźniacze wyniki w gra inaczej.

14 godzin temu, Krzysztof Nowaczyk napisał:

W przypadku audio pomiary mają się nijak do brzmienia.

Pełna zgoda

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TomekN napisał:

Wpadłeś w jakąś histerię...?

Ależ oczywiście . Za późno się zorientowałem i niestety nie mogłem już edytować postu. W mojej wypowiedzi całkiem zapomniałem o podkreśleniu Twojej osoby jako geniusza , jedynego głoszącego słuszną prawdę , zbawiciela świata audio i nawróciciela błądzących w mrokach niewiedzy. Jeżeli coś pominąłem to z góry przepraszam i w następnej edycji postaram się uzupełnić.

9 godzin temu, Krzysztof Nowaczyk napisał:

Z moich doświadczeń słuchawkowych (czyli bardziej wrażliwego na zmiany sprzętu i ułatwiającego wychwycenie różnic), w zależności od słuchawek kabel może zmieniać brzmienie albo i nie, ale to mam na myśli miedź, srebro, hybrydę, rodzaj miedzi,

Krzysztof , proszę Cię czytaj uważniej to co napisałem , post # 30. Doświadczenia nie są miarodajne dopóki nie udowodnisz tego w ślepym teście . A z tym słyszeniem kabli ,to już grubo pojechałeś , teraz obowiązują inne standardy i Twoje doświadczenia i doznania na bazie percepcji, to wiesz gdzie możesz sobie ? Zresztą jak byś nie wiedział to kolega @TomekN zaraz Ci napisze , bo o tym problemie zapewne też przeczytał w ASR. A jak byś miał nie daj Boże odrębne zdanie np. tak jak ja kiedyś / bo już się nawróciłem /  to też się nie przejmuj , bo jest na to lekarstwo, ukazane na zdjęciu przez kolegę Tomka. Co prawda trochę się martwię, bo było przeznaczone dla mnie i nie wiem jak z dostępnością i czy starczy dla wszystkich, bo myślących inaczej niż nasz guru jest niestety więcej. Pytałem żony lekarza , czy zna tą maść , ale mówi że nie , więc to chyba jakiś drogi lek eksperymentalny. Jak zauważyłem chyba tylko przez niedopatrzenie kolega Tomek nie przedstawił linku z pomiarami tej maści publikowanymi na ASR , bo rozumiem , że tam jest to produkt powszechny w użyciu. Nie wiem Krzysztof jak stoisz z kasą jak coś to pomogę , ta maść jak pisałem mało znana , może być droga. Ja idąc za głosem wybawiciela z ciemnoty, sobie poradzę , sprzedam wszystkie klocki , nawet RX-A3030 zamienię na Denona, do tego końcówka NAD-a , i systemik palce lizać . A zostanie mi tyle kasy , że spokojnie na maść powinno starczyć, a i samochodzik się zmieni. 

@TomekN chciałbym Ci podziękować również w imieniu , żony . Rozmawiałem z nią wczoraj , że ma zupełnie błędne podejście do zawodu. Te wszystkie sympozja , wykłady , ponad 30 letnie doświadczenia kliniczne , wiedza zdobyta w szpitalach i przychodniach , to była , i jest strata czasu i zacofanie. Znalazłem wczoraj fajne trzy fora przez Google i od dzisiaj powiedziałem masz z tego czerpać wiedzę, bo to przyszłość .Zaoszczędzimy w ten sposób sporo kasy na wyjazdach zagranicznych , hotelach , publikacjach i kupię sobie za te oszczędności może drugi amp. KD , w razie gdyby pierwszy się zepsuł.

Także Tomek , jeszcze raz dziękuję za wszelkie wykładnie jak sprawić by moja pasja była lepszą i prawdziwą. Dziękuję i będę codziennie przekazywał jak jestem zadowolony słuchając ulubionego Jona Campbella , B.B. Kinga czy  Snowy White'a przez pre amplitunera kina domowego z podłączoną końcówką mocy.

Wdzięczny obserwator Twoich postów.

@S4Home A Wy Piotrek , to już się zupełnie nie znacie , czytaj więcej ASR bo to co piszesz o tych różnych brzmieniach to , aż wstyd normalnie !!! :) 

 

 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TomekN napisał:

Co do ostatniego zdania w Twojej wypowiedzi; odnosząc się do znanych progów słyszalności względem poszczególnych mierzalnych parametrów DACów i wzmacniaczy, uważasz że ludzkie ucho usłyszy różnicę w brzmieniu dwóch komponentów, które są uznawane za transparentne (parametry powyżej granicy słyszalności), ale wychodzą nieco inaczej w pomiarach (dokonywanych b. dokładną aparaturą pomiarową)? Weźmy np. Topping D90 (SINAD 120dB) i RME ADI-2 FS (SINAD 115dB). Mówimy oczywiście o porównaniu przy tych samych poziomach z dokładnością do 0,1dB oraz przy wyłączonych wszystkich filtrach. Odróżniłbyś, czy nie? Te DACi brzmią tak samo, czy nie?

Ostatnia odpowiedź, bo raz że offtop duży się zrobił, a dwa że robi się nieprzyjemnie. 

Nie wiem - musiałbym mieć możliwość sprawdzenia ich na tym samym wzmaku. Nigdy nie używałem żadnych filtrów, EQ czy innych DSP - tak a propos moich wcześniejszych wypowiedzi (mam na myśli odsłuchy na słuchawkach, nie KD). Ale zakładam że tak, zwłaszcza jeżeli inne przetwornik siedzą w środku (nie wiem jaki dac jest w RME). Nie mówię oczywiście że usłyszę zniekształcenia inne czy dynamikę, ale już bas może inaczej wybrzmiewać, góra może być łagodniejsza lub ostrzejsza, itd. No i zawsze jest scena dźwiękowa - coś niemierzalne na dobrą sprawę syntetycznie, a mimo to sprzęt potrafi kreować zupełnie inne sceny. 

Przy czym zawsze porównywałem już komplet czyli z sekcją wzmacniającą więc, tak jak napisałem - samych DACów musiałbym posłuchać najpierw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, TomekN napisał:

 Nie chciałbym Ci przerywać Twojej histerii, ale moja żona - też lekarz - prosiła spytać, czy Twoja żona kieruje się EBM (Evidence-based medicine), czy może jest tzw. znachorem i kieruje się zasadami medycyny naturalnej / tradycyjnej 😉 Tylko to, dzięki!

Zdajesz sobie oczywiście sprawę , że jesteś na cienkiej granicy osobistych wycieczek  ? Czy może za tępy jesteś by to pojąć, bo nie było o tym w ASR ?

Ale odpowiem , do wczoraj jeszcze kierowała się zaleceniami sztuki lekarskiej , a dzisiaj to nie wiem , bo jak można by nie wziąć pod rozwagę tak mądrych rad o porzuceniu wszystkich wieloletnich doświadczeń i czerpania wyłącznie wiedzy z forum. Bo rozumiem , że u Ciebie to standard.

Wracając do amplitunerów , te wszystkie porównania mocowe są po prostu śmieszne w odniesieniu do stereo. Przytaczany tu wielokrotnie  Denon ma wg. specyfikacji 105 W + 105 W (8 Ω/ohms, 20 Hz – 20 kHz with 0.08 % T.H.D.) , moja Yamaha zaś 150 W+150 W (20 Hz to 20 kHz, 0.06% THD, 8 OHM ). I co z tego jak mamy słabiutkie pre. W kinie i jeden i drugi spokojnie sobie da radę, a do kina ten sprzęt przecież kupujemy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2021 o 09:08, tomek4446 napisał:

@S4Home A Wy Piotrek , to już się zupełnie nie znacie , czytaj więcej ASR bo to co piszesz o tych różnych brzmieniach to , aż wstyd normalnie !!! :) 

Taaaak, ASR będzie moją główną i domyślną bazą danych teraz.

Dnia 13.03.2021 o 14:12, seba3002 napisał:

Panowie, proponuję skończyć już te "sprzeczki"🙂. Ewentualnie utworzyć wątek "Tomek vs Tomek" i tam rozstrzygnąć spór.

No własnie tylko problem jest taki że Tomek "N" napisze później w kolejnym wątku o wynikach ASR i który sprzęt jest lepszy.

Dlatego szczerze to się nie skończy. Skończy się tutaj i będzie kontynuowane w innym wątku.

:(

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...