Skocz do zawartości

Kef ls50 - budżetowy hi-end czy marketingowa wydmuszka ?


KrólKiczu

Recommended Posts

17 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli mowa o przetwornikach typu współosiowy/koncentryczny/fullrange to tak naprawdę odległość nie ma az takiego znaczenia przez wzglad na powyższe. U mnie przetwornik dualconcentric (tannoy) kolumna wolnostojąca, a odsluch niekiedy nawet w polu bliskim czyt 1/1.5metra bez uszczerbku (może poza basem ;) ), a wrecz zyskują w "bliższym kontakcie".

Ty natomiast rozgladasz sie za ls-ami więc również nie powinieneś narzekać na zbyt bliski "kontakt"

A mówiłem sobie, jak mantre powtarzałem, ucz sie synu... jak nie na obcych ludzi doświadczeniach, to chociaż na własnych, nie kupuj w ciemno... i tak mocno te słowa wziąłem sobie do serca, ze budżet przekroczyłem i kupiłem dzis ls50  za 2900 zlotych polskich. Taka cena ze żal było nie sprawdzić 🤔. Ale pomyślał ze w sumie podobają mi sie te pośladki jak ktoś je tutaj ładnie nazwał, wielu zachwala... w ostatecznosci pograją i z pewną stratą puszcze dalej...

Dobra, z czym zagrają i jakie kable?. Audiolab 6000a, nad338, sabaja a30a. Coś po taniości, zeby w srodku zimu w slipach nie zostać... a kiedys wymienia na jakiegos lepszego wzmaka.

Ls 50 meta*

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pitt39 napisał:

Dobra, z czym zagrają i jakie kable?. Audiolab 6000a, nad338, sabaja a30a. Coś po taniości, zeby w srodku zimu w slipach nie zostać... a kiedys wymienia na jakiegos lepszego wzmaka.

A z tym to nie pomogę, bo nie miałem jeszcze przyjemności ich testowania u siebie.

3 godziny temu, Pitt39 napisał:

kupiłem dzis ls50  za 2900 zlotych polskich.

A byłaby taka opcja byś wrzucił później (po zakupie wzmacniacza itp) jakieś "mini starcie" Twoich poprzednich i nowo nabytych kolumn? Co rzuca sie od razu w dźwięku na plus/ na minus? 

3 godziny temu, Pitt39 napisał:

Coś po taniości, zeby w srodku zimu w slipach nie zostać... a kiedys wymienia na jakiegos lepszego wzmaka.

Jesli tanio to moze zacznij od wzmacniacza cyfrowego "Smsl Q5 pro" z tego co czytałem w innym wątku poświęconym właśnie Q5pro, to podobno (opinie użytkowników) bardzo dobrze "dogadywał" sie z KefQ350. Jesli było spoko na podobnym przetworniku Kef-a, to może i z ls-ami też bedzie ok🤔

Ps: używane Q5pro jest w "absurdalnie" niskich cenach. 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

A byłaby taka opcja byś wrzucił później (po zakupie wzmacniacza itp) jakieś "mini starcie" Twoich poprzednich i nowo nabytych kolumn? Co rzuca sie od razu w dźwięku na plus/ na minus? 

 

Jasne. W miarę swoich możliwości werbalizowania myśli i mocno skąpej wiedzy w temacie audio, może uda mi się dokonać takiego porównania... jak tylko wszystko poskładam do kupy nie omieszkam coś skrobnąć :-).

48 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tu masz coś na dłuuuugie wieczory ;)

 

O super, jeszcze dziś zabiorę się za lekturę.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel Kloch napisał:

U mnie KEFY LS 50 Meta grają z Sabaj A30A i jest bardzo dobrze. Pomieszczenie ca 15 m2.

było coś innego testowane czy od razu na to padło?

ps. na olx zestaw audiolaba z 4500, do 3000 złotych już zjechał.

Seria Audiolab
6000A wzmacniacz
6000N odtwarzacz strumieniowy
6000T odtwarzacz CD

... i wygląda, że mało używany.

Tylko raz ze dalej za dużo(za dużo jak dla mnie, bo na moje niewprawne oko, to super cena).

Dwa. Nie potrzebne mi pozostałe ustrojstwa, a tylko komplet jest grany.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel Kloch napisał:

Miałem Q5Pro + KEF Q350 (cena za zestaw łącznie ca 2000 zł). Teraz jest lepiej. Jest też niestety znacznie drożej Cena za zestaw Sabaj + KEF ls50 Meta to ca 6000 zł. Czy różnica cenowa jest warta różnicy w dźwięku - ciężko ocenić. Audio to stałe gonienie króliczka 😉

Domyślam się ze nie rośnie to liniowo na zasadzie... nowy 3x droższy, to i 3x lepiej gra.

Niemniej był to skok bardzo wyraźny?. Jesteś w stanie opisać co zmieniło się na plus w porównaniu do tanszego zestawu?.

Wzmacniacza jeszcze brak, ale generalnie też jestem ciekaw co wyjdzie z porównania , co mnie zaskoczy pozytywnie, a co nie... jeśli w ogóle coś zaskoczy 😉

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie kolumn z Q350 na LS50 Meta poprawiła się przestrzenność, separacja instrumentów. Barwa dźwięku moim subiektywnym zdaniem nie uległa zmianie. KEFY są neutralne, nie faworyzują ani basów ani sopranów, świetne są wokale. W przypadku wzmacniaczy Q5PRO i Sabaj A30A zmiana była mniejsza. W ślepym teście chyba  miałbym kłopoty. Poprawę dźwięku po zmianie całych zestawów oceniłbym na 10-15% przy 2-3 krotnie wyższej cenie. Ale to jest znana prawda, ze przyrost jakości nie jest proporcjonalny do ceny. W przypadku Sabaja bardzo istotna dla mnie jest wygoda korzystania. Podłączyłem wzmacniacz bezpośrednio poprzez USB do komputera PC. Tam mam zainstalowanego Qobuza. Nie potrzebny jest DAC.  Nie jestem audiofilem i nie mam takiego doświadczenia jak koledzy dlatego proszę o wyrozumiałość. Moim zdaniem zdecydowanie większą różnice dźwięku dają kolumny niż wzmacniacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pawel Kloch napisał:

Po zmianie kolumn z Q350 na LS50 Meta poprawiła się przestrzenność, separacja instrumentów. Barwa dźwięku moim subiektywnym zdaniem nie uległa zmianie. KEFY są neutralne, nie faworyzują ani basów ani sopranów, świetne są wokale. W przypadku wzmacniaczy Q5PRO i Sabaj A30A zmiana była mniejsza. W ślepym teście chyba  miałbym kłopoty. Poprawę dźwięku po zmianie całych zestawów oceniłbym na 10-15% przy 2-3 krotnie wyższej cenie. Ale to jest znana prawda, ze przyrost jakości nie jest proporcjonalny do ceny. W przypadku Sabaja bardzo istotna dla mnie jest wygoda korzystania. Podłączyłem wzmacniacz bezpośrednio poprzez USB do komputera PC. Tam mam zainstalowanego Qobuza. Nie potrzebny jest DAC.  Nie jestem audiofilem i nie mam takiego doświadczenia jak koledzy dlatego proszę o wyrozumiałość. Moim zdaniem zdecydowanie większą różnice dźwięku dają kolumny niż wzmacniacze.

Spoko.  Ja jestem kompletny laikiem. Nie znam się na tych wszystkich kabelkach, podłączeniach, co z czym i dlaczego... i szczerze powiedziawszy pewnie nigdy się nie poznam, bo życia by mi brakło. Niemniej jednak wiem co słyszę i czego mniej więcej oczekuję i tym sie kieruje. Jako źródło wiedzy to miejsce jest bardzo fajne, dlatego dopytuje co i jak ;-).

SMSL Q5 Pro, widzę ze za 520 złotych; używka na allegro.

Aż korci zobaczyć jak to gra, tym bardziej że po przekraczałem swoje pierwotne założenia, Pewnie i tak sie nie połapie, bo mało co słyszałem 😄. Tyle ze stremmer jeszcze byłby potrzebny do tego.

Audiolabów a6000 jest też  troche na olx.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. 

Opcja 1.

powiedzmy: Nad 338 vs Audiolab a6000 - cena około 2000 złotych(używka).

Opcja 2.

Wzmacniacz SMSL Q5 Pro (500złotych, DACa z tego co czytam ma) +WiiM Pro streamer (650) = 1150 złotych.

Może  na dobry początek by przęsło.

ps2. ogolnie czytam ten wątek powyżej i ludzie nachwalić  się nie mogą tego małego wzmacniacza, a jak człowiek sie nie zna, to bardziej podatny na sugestie(On wierzy Panie milicjancie, on we wszystko wierzy! Bóg mnie pokarał takim głupim chłopem).

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel Kloch napisał:

SMSL Q5PRO z tego co pamiętam nie ma DAC.

Moim zdaniem najlepsze wyjście to Wiim Amp.

Errata: SMSL Q5Pro ma DAC, przepraszam za zamieszanie

Za 450 złotych kupiłem od użytkownika tego forum powyższy wzmacniacz. Za tyle można przetestować, wiele nie tracę. 

Dorzucę jakiś Wiim mini, bo w zasadzie używam tylko Spotifi i  zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak nie będzie się podobać,  to będę kombinował dalej, ale będę miał już kolumny do odsłuchu i kolejne do tv,  więc bez ciśnień.

Dam znać  jak to wyszło w porównaniu do klipschów 🙂

Dziękuje wszystkim  za pomoc 🍻

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pawel Kloch napisał:

U mnie KEFY LS 50 Meta grają z Sabaj A30A i jest bardzo dobrze. Pomieszczenie ca 15 m2.

Jakie źrodlo?

18 godzin temu, Pitt39 napisał:

było coś innego testowane czy od razu na to padło?

ps. na olx zestaw audiolaba z 4500, do 3000 złotych już zjechał.

Seria Audiolab
6000A wzmacniacz
6000N odtwarzacz strumieniowy
6000T odtwarzacz CD

... i wygląda, że mało używany.

Tylko raz ze dalej za dużo(za dużo jak dla mnie, bo na moje niewprawne oko, to super cena).

Dwa. Nie potrzebne mi pozostałe ustrojstwa, a tylko komplet jest grany.

Nno ale 6000N? Po co to komu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jakie źrodlo?

Nno ale 6000N? Po co to komu?

 

Dlatego zdecydowałem się póki co na budżetowy wzmacniacz... i dokupię do tego jakiś tani stremer.

Największą różnice w najbliższym czasie - a tak przynajmniej mi się zdaje, bo to wszystko moje domysły - zrobi dalsza adaptacja akustyczna.

Musze sufit zrobić, miejsce za fotelem, narożniki pokoju. 

Słucham dużo elektroniki i bas dalej  jest nieakceptowalny(na innych gatunkach jest już jakoś przyzwoicie, w zależności od utworu), wiec wolne fundusze na ten cel będę przeznaczał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitt39 Fajne standy zrobiłeś 😉  

W temacie Q5 jest to bardzo przyzwoity wzmacniacz, sieć można ogarnąć przez Chromecast Audio podłączając kablem optycznym jakość dźwięku bardzo zadowalająca. Są osoby które podpinali pod Smsl'a gramofony i też grało 🙂 Powinieneś być zadowolony z niego Q5 został zaprojektowany do cyfrowych źródeł dźwięku. Przez AUX jakość jednak troszkę słabsza.

Jak już wzmacniacz przyjedzie daj znać jak się sparował z Ls50. 

Pozdrawiam Paweł 

 

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...