Skocz do zawartości

Kef ls50 - budżetowy hi-end czy marketingowa wydmuszka ?


KrólKiczu

Recommended Posts

Ls50 polecałem już z Moby Dick za czasów... dawnych. Uważam je za bardziej udane niż R300 czy R3.

A od pewnego czasu już nie polecam niczego wogóle. Przyglądam się tylko.

I jeszcze jedna sprawa, bo padła tu kwota 2000zł. Tak 2000 to najniższa kwota za używki z pierwszych lat produkcji, okazyjnie. Najnowsze Mety kosztują 5.5 jeśli mnie pamięć nie myli.

No dobra, widzę już cenę na poziomie 5.1kzł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Renesansów słuchał każdy lub przynajmniej o nich słyszał średnio interesujący się audio. …

Renesansy? Pierwsze słyszę. No, ale co ze mnie za audiofil. 

3 minuty temu, audiowit napisał:

Ls50 polecałem już z Moby Dick za czasów... dawnych. Uważam je za bardziej udane niż R300 czy R3.

A od pewnego czasu już nie polecam niczego wogóle. Przyglądam się tylko.

I jeszcze jedna sprawa, bo padła tu kwota 2000zł. Tak 2000 to najniższa kwota za używki z pierwszych lat produkcji, okazyjnie. Najnowsze Mety kosztują 5.5 jeśli mnie pamięć nie myli.

No dobra, widzę już cenę na poziomie 5.1kzł

A jakies dobre alternatywy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiowit napisał:

I jeszcze jedna sprawa, bo padła tu kwota 2000zł. Tak 2000 to najniższa kwota za używki z pierwszych lat produkcji, okazyjnie. Najnowsze Mety kosztują 5.5 jeśli mnie pamięć nie myli.

2000 to cena za używki bez gwarancji. Natomiast za 2400 - 2500 można już "wyrwać" LS-y na gwarancji (oczywiście te starsze, nie Mety). Mety to na tyle nowy produkt, że o używkach jeszcze na razie nie ma mowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audiowit napisał:

Słowo " lepsze" wszystko mi mowi. Dziękuję za informację.

A jeszcze zapytam na jakich kolumnach Pan gra.

Interesujące. A co takiego wnioskujesz z jednego słowa „lepsze”? Wszystko? Znaczy co dokładnie?

16 minut temu, misiek x napisał:

Każdy ma własny rozum.....ale nie wiesz co tracisz.

Widzisz, nie martwi mnie to co tracę. Tu i teraz jest aż nadto produktów, które warte są uwagi. Jestem inżynierem, nie historykiem. Produkty sprzed 15-20 lat po prostu mnie nie interesują. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna, wykręca się Pan się od prostych pytań. Więc narazie nie wiem czy plecie Pan co slina na język w zgodzie z aktualnymi modami czy stać Pana na obecnie produkowany " lepszy" sprzet i wtedy Panu grzecznie przytaknę.

Ale ja osobiście za cenę 5kzł wolałbym kupić te 20letnie vintage, które w tamtych latach grały na podobnym poziomie ale grały w całym zakresie pasma i z większą namacalnoscia i naturalnością. Oczywiście 20 lat temu pewnie kosztowały odpowiednio połowę wartości samochodu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audiowit napisał:

Żadna, wykręca się Pan się od prostych pytań. Więc narazie nie wiem czy plecie Pan co slina na język w zgodzie z aktualnymi modami czy stać Pana na obecnie produkowany " lepszy" sprzet i wtedy Panu grzecznie przytaknę.

Ale ja osobiście za cenę 5kzł wolałbym kupić te 20letnie vintage, które w tamtych latach grały na podobnym poziomie ale grały w całym zakresie pasma i z większą namacalnoscia i naturalnością. Oczywiście 20 lat temu pewnie kosztowały odpowiednio połowę wartości samochodu.

 

 

Wykręcam się od pytań? Póki co odpowiedziałem na wszystkie twoje pytania. Tego samego nie mogę niestety powiedzieć o tobie np. Jakie to wnioski wysnules na podstawie użycia przeze mnie słowa ‚lepsze’. 
Wyglada mi na to, ze to nie ja jestem tu tym co plecie co mu ślina na język przyniesie.

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość niewysoki poziom monitorów żeby z całą pewnością i odpowiedzialnością twierdzić od razu, że audio kiedyś było gorsze, a teraz jest lepsze.

W/g mnie jest to podejście, które wiele mówi o rozmówcy. Bo albo niewiele w życiu słyszał ( co jest zrozumiałe, bo z tym się nie rodzi, trzeba zdobyc) i nie jest świadom tego co mowi, albo naczytal się różnych gazetek typu Audio lub internetowych opinii I powtarza, co przeczytał.

Czy taka odpowiedź Pana satysfakcjonuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiowit napisał:

Dość niewysoki poziom monitorów żeby z całą pewnością i odpowiedzialnością twierdzić od razu, że audio kiedyś było gorsze, a teraz jest lepsze.

W/g mnie jest to podejście, które wiele mówi o rozmówcy. Bo albo niewiele w życiu słyszał ( co jest zrozumiałe, bo z tym się nie rodzi, trzeba zdobyc) i nie jest świadom tego co mowi, albo naczytal się różnych gazetek typu Audio lub internetowych opinii I powtarza, co przeczytał.

Czy taka odpowiedź Pana satysfakcjonuje?

Widzę, ze się nie zrozumieliśmy. Moj punkt widzenia, jako inżyniera-projektanta elektroniki wysokich częstotliwości (nie akustycznej) jest taki, ze zarówno myśl projektowa, jak i metody i nowe materiały, maja duży wpływ na to, ze dzisiejsze produkty są lepsze niż te sprzed 20 lat. To przekłada sie na to, ze produkt który kupujemy dzisiaj jest lepszy niż jego odpowiednik sprzed 20 lat. 
Na przyszłość radziłbym nie wyciągać pochopnie wniosków, zwłaszcza na podstawie jednego postu bądź słowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiowit napisał:

A co takiego zmieniło się przez te 20 lat?

Jakie weszły nowe materiały, których nie było. Rozmawiamy o kolumnach za 5kzl.

Bo chyba nie myśli Pan o materiale tłumiącym typu meta?

Czekamy na przełomowy wykład.

Dlaczego miałbym dawać wykład? Jeśli myślisz, ze przez 20 lat przemysł stał w miejscu i postępu w dziedzinie projektowania i budowy kolumn nie było, to faktycznie lepiej będzie jak zostaniesz przy vintage.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...