Skocz do zawartości

Kef ls50 - budżetowy hi-end czy marketingowa wydmuszka ?


KrólKiczu

Recommended Posts

23 godziny temu, Pitt39 napisał:

Dlatego zdecydowałem się póki co na budżetowy wzmacniacz... i dokupię do tego jakiś tani stremer.

Największą różnice w najbliższym czasie - a tak przynajmniej mi się zdaje, bo to wszystko moje domysły - zrobi dalsza adaptacja akustyczna.

Musze sufit zrobić, miejsce za fotelem, narożniki pokoju. 

Słucham dużo elektroniki i bas dalej  jest nieakceptowalny(na innych gatunkach jest już jakoś przyzwoicie, w zależności od utworu), wiec wolne fundusze na ten cel będę przeznaczał.

To kup uzywany a dobry wzmak

21 godzin temu, Pawel Kloch napisał:

Żródło to: komputer PC z  Qobuz. Komputer podłączony kablem USB do Sabaja. Zestaw pracuje u mnie w biurze ca 15 m2.

ok

 

10 godzin temu, AudioTube napisał:

Słyszałem o tej marce. Popularna w Polsce. 

W UK nawet bardziej. A pewnie teraz i we francji zyska.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, RLC2 napisał:

@Pitt39 Fajne standy zrobiłeś 😉  

W temacie Q5 jest to bardzo przyzwoity wzmacniacz, sieć można ogarnąć przez Chromecast Audio podłączając kablem optycznym jakość dźwięku bardzo zadowalająca. Są osoby które podpinali pod Smsl'a gramofony i też grało 🙂 Powinieneś być zadowolony z niego Q5 został zaprojektowany do cyfrowych źródeł dźwięku. Przez AUX jakość jednak troszkę słabsza.

Jak już wzmacniacz przyjedzie daj znać jak się sparował z Ls50. 

Pozdrawiam Paweł 

 

Oby się okazał małym wariatem 😄

IMG_20240126_124607.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kn1234 napisał:

Ahh te kabelki😃

Już po, nie dałbym rady nic usłyszeć jakby mi tak leżały.

Pierwsze 15 minut. 

Klispche jakos tak fajniej chyba grały...😅

Ale dziś zrobie długi wieczór z muzyką i to sprawdzę. I tradycyjnie niczego nie żałuje, niczego... nic to nie zmienia. 

IMG_20240126_142612.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pitt39 napisał:

Oby się okazał małym wariatem 😄

Ja w ślepym teście nie słyszałem różnicy między Nad c326BEE oraz Marantz pm6007. Ale fakt to jest tylko mały wzmacniacz o małej mocy. Mam go 3 lata gra codziennie pod TV około 10 h,  muzyka rzadziej jak jestem sam w domu. Żadnej awarii nic a nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, terracan1929 napisał:

To są Izraelskie kolumny ?

Nie, ale inżynier mógł być wyznania mojżeszowego, zresztą za wszystkim jak wiadomo stoją Żydzi, wiec śmiało na szekle można przeliczać  ;-).

6 minut temu, RLC2 napisał:

Ja w ślepym teście nie słyszałem różnicy między Nad c326BEE oraz Marantz pm6007. Ale fakt to jest tylko mały wzmacniacz o małej mocy. Mam go 3 lata gra codziennie pod TV około 10 h,  muzyka rzadziej jak jestem sam w domu. Żadnej awarii nic a nic.

Póki co będzie grał.

Nie powiem że z niejednego pieca chleb się jadło, bo nie jadło, wiec nawet jakbym chciał powybrzydzać to nie ma jak ;-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

Coś się pokręciło…

No właśnie. @Kraft, weź no nawiązuj bo nie łapię :(

Nasłuchał się tych swoich Bowersów i głupoty jakieś wypisuje ;)

5 godzin temu, Pitt39 napisał:

Pierwsze 15 minut. 

Klispche jakos tak fajniej chyba grały...😅

Bo te kefy to moim zdaniem nic specjalnego. Przereklamowany, przehajpowany produkt po całości. I szczerze mówiąc mam wątpliwości czy do takiego metrażu. Gdyby jeszcze nie miały tego podbicia w przedziale 100-200Hz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lpomis napisał:

Bo te kefy to moim zdaniem nic specjalnego. Przereklamowany, przehajpowany produkt po całości. I szczerze mówiąc mam wątpliwości czy do takiego metrażu. Gdyby jeszcze nie miały tego podbicia w przedziale 100-200Hz...

Na moje nieprawne ucho w zupełności wystarczają... problemu jeśli już, to doszukuje się w akustyce pokoju.

I jak średnie i wysokie grają akceptowalnie, tak niskie już nie... zresztą pisałem do Bartka(akustyka z forum) i rozwiał moje wątpliwości... że z tej maki chleba nie bedzie i nigdy nie uleczę tego co mi przeszkadza, może lekko poprawie(za mały i w sześcianie, napisał że jest fatalnie... niby człowiek wiedział, ale się łudził, zabił marzenia 😅). 

Póki co w planach pułapki w rogi, te największe. 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...