Skocz do zawartości

Kef ls50 - budżetowy hi-end czy marketingowa wydmuszka ?


KrólKiczu

Recommended Posts

Dla mnie? Moje wrażenia z odsłuchu. Czy są pozytywne emocje. Poczucie realizmu, dynamika, przejrzystość … i jeszcze pare rzeczy. Jakość samej konstrukcji, obudowy i głośników. Zwracam uwagę na pomiary (skuteczność, impedancja, zejście basu, kształt charakterystyki), ale nie wyrokuję na tej podstawie co do jakości dźwięku.

I taki moze mały „eksperyment procesowy” 😉, jak grają monitory, których „wykres” wyglada tak:

 

BCD966A7-1A63-463E-9CF6-69D3A071CDD3.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel74 napisał:

Dla mnie? Moje wrażenia z odsłuchu. Czy są pozytywne emocje. Poczucie realizmu, dynamika, przejrzystość … i jeszcze pare rzeczy. Jakość samej konstrukcji, obudowy i głośników. Zwracam uwagę na pomiary (skuteczność, impedancja, zejście basu, kształt charakterystyki), ale nie wyrokuję na tej podstawie co do jakości dźwięku.

I taki moze mały „eksperyment procesowy” 😉, jak grają monitory, których „wykres” wyglada tak:

 

BCD966A7-1A63-463E-9CF6-69D3A071CDD3.jpeg

Lekki dołek w okolicach 300-400hz ma wpływ na czytelniejsze wlasnie wokale nie zaburzajac reszty doznań. To tak apropo tamtego pytania...

17 godzin temu, majkel74 napisał:

Pytanie co ma na celu ustalenie czy wokale startują od 300, 200 czy może 100hz? Chyba każdy wie co to „wokal”, głos ludzki to najczęściej słyszany dźwięk na codzień, jest na co drugiej płycie, wiec ja tez tak z ciekawości: co zmieni ta wiedza ile to herców?🤔

 

;)

Ps: gdy inni tez wyrażą swoje zdanie, mam nadzieję ze ujawnisz co to za kolumny. Bardzo ciekaw jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, majkel74 napisał:

Dla mnie? Moje wrażenia z odsłuchu. Czy są pozytywne emocje. Poczucie realizmu, dynamika, przejrzystość … i jeszcze pare rzeczy. Jakość samej konstrukcji, obudowy i głośników. Zwracam uwagę na pomiary (skuteczność, impedancja, zejście basu, kształt charakterystyki), ale nie wyrokuję na tej podstawie co do jakości dźwięku.

No i niegłupie, a nawet fajnie napisane.

@Chyba Miro 84 Też jestem ciekawy, co to za kolumny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny , które mam : Dynaudio S40. Mają (na ucho) lekko wzmocnione wysokie (na wykresie w ogóle tego nie widać), lekko wzmocniony bas (tu by się zgadzało z wykresem) oraz żywą, nasyconą, „płynną” średnicę (trudno po mojemu to stwierdzić na podstawie wykresu …).

I drugi wykres, Elac Vela 403, które tez posiadałem (dziś zmieniły właściciela):

 

 

09769DEA-2CD1-4037-843F-4CA0D8A470DE.webp

Z wykresu bardzo podobne do Sonus Fabera Electa Amator 3. A brzmienie zupełnie inne. Ciekawe jest tez bezpośrednie porównanie do S40: Dynaudio mają więcej basu i nie mniej wysokich, a z wykresów w ogóle tego nie widać. Wokale znacznie żywsze i bogatsze barwowo z Dynaudio. Patrząc na oba wykresy trudno dojść do tych samych wniosków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab dotarł.

Posłucham pare dni, później wróce do smsl i zobaczymy.

Ciężko mi powiedzieć czy lepiej(jest lekko inaczej), tym bardziej że wczoraj dosunąłem kefy 15cm bliżej sciany i  się pozmieniało. Musze się osłuchać, co z czego wynika. 

Na plus dobrze i solidnie wykonany.

IMG_20240402_130349.jpg

Ps. Ale na pierwszy rzut ucha - takiego niewprawionego jak moje w szczególności - to nie ma wstydy z tym smsl. 

Jak za tę pieniadzę to super sprawa. Zostanie ze mną; szkoda sprzedawać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...