Skocz do zawartości

Jakie kable do Yamahy R-N602 + Indiana Line Tesi 561

Recommended Posts

Hej, chciałbym się przywitać, to mój pierwszy post :)

Dostałem w prezencie Yamahe rn602 i kolumny Indiana Line 561N

Jako totalny "świeżak" nie wiedziałem że nie ma kabli w zestawie, udałem się do sklepu to mi polecili AudioQuest sLiP DB14/4 lub AudioQuest Rocket 11.

Nie znam się na tym totalnie, przeczytałem już wiele tematów na forum ale nic to nie zmieniło.

Z tego co wyczytałem to wszyscy polecają chord clearway, ale do tych kolumn chyba potrzebuje kabla z 4 żyłami na każdą kolumnę ?

Co powinienem wiedzieć ?:)

A Yamaha 602 ma w ogóle możliwość bi ampu? Wydaje mi się że nie. 

No tak patrzę na fotkę i nie ma. Ma wyjścia na kolumny a i b, czyli możesz nagłośnić dwie strefy a nie podpiąć  kolumny w bi ampie. 

Edytowano przez JaZz

A, to bez sensu podobno. 

Autorze,  moim zdaniem podłącz normalnie pojedynczo. Połącz zaciski jak Wito pisał, kablem lub dołączonymi blaszkami. Tylko pamiętaj minus z minusem, plus z plusem. :D

Kiedyś będziesz mógł dokupić kabel czy coś pokombinować z tym bi wire (nie wnikałem nigdy jak to się spina) ale chłopaki z branży mówią że to nic nie daje. 

Edytowano przez JaZz

49 minut temu, Wito76 napisał:

O bi-wire chodzi koledze, tak się domyślam.

tak dokładnie.

48 minut temu, JaZz napisał:

A, to bez sensu podobno. 

Autorze,  moim zdaniem podłącz normalnie pojedynczo. Połącz zaciski jak Wito pisał, kablem lub dołączonymi blaszkami. Tylko pamiętaj minus z minusem, plus z plusem. :D

Kiedyś będziesz mógł dokupić kabel czy coś pokombinować z tym bi wire (nie wnikałem nigdy jak to się spina) ale chłopaki z branży mówią że to nic nie daje. 

tylko że teraz nie mam żadnych kabli, więc wszystko stoi jeszcze nie podłączone. A te co wyżej dałem będą ok ?

Chord clearway? Nie miałem ich, ale jakbym nie miał teraz kabla to sam bym od nich zaczął.

Tak naprawdę kable dobiera się  momencie kiedy już zna się dobrze swój system. No ale trzeba od czegoś zacząć.

Jak nie chcesz zaczynać od kabla 60 zł / m to możesz na początek kupić tanią  miedź ofc. Poznać dobrze brzmienie i wtedy pomyśleć o wymianie. 

1 godzinę temu, Wito76 napisał:
1 godzinę temu, stach_s napisał:
Kup sobie na poczatek Qed classic 79, budzetowa linia solidnego producenta, tanie i przyzwoite

Miałem kiedyś, zaczynałem od nich. Bardzo przyzwoite kabelki i nie ruinują portfela. Nie degradują brzmienia, bardzo dobra propozycja.

nie chodzi o to żeby było budżetowo :) wolę wydać więcej na początku i kupić coś naprawdę dobrego, chyba że to nie ma sensu ?

26 minut temu, CzarnyCharakter napisał:

wolę wydać więcej na początku i kupić coś naprawdę dobrego, chyba że to nie ma sensu ?

2 godziny temu, JaZz napisał:

Tak naprawdę kable dobiera się  momencie kiedy już zna się dobrze swój system.

2 godziny temu, JaZz napisał:

Poznać dobrze brzmienie i wtedy pomyśleć o wymianie. 

Czyli kable na końcu, a nie na początku. 

No chyba że chcesz zacząć od lepszego to ten chord jest spoko podobno,  jak sam czytałeś.

Ja mam dali RM230C, porównywałem z Kimber Kable 4PR i Dali był dla mnie bardziej rozdzielczy a Kimber więcej dołu. Pod zestaw który wtedy miałem dali lepiej się wpisał. 

Jeszcze wcześniej miałem zwykły technokabel z allegro i cordial. 

Edytowano przez JaZz

Hej,
Przewód Bi-Wire nie będzie miał większego sensu. Jeśli zależy Ci na muzykalnym brzmieniu to polecałbym Kimber 4PR i zrobić z niego zworki. Jeśli chciałbyś postawić na dynamikę to Chord Clearway byłby super rozwiązaniem. 

• 2 weeks later...