Skocz do zawartości

Wzmaczniacz dla kolumn Pylon Audio Diamond 28


nevellan

Recommended Posts

Dnia 10.02.2024 o 09:42, AudioTube napisał:

Cześć Chłopaki. Do drugiej w nocy słuchałem. Świeczka. Wokół ciemnica, tylko lampy i parę ledów. Zrobiłem sobie do suba preset pod tego typu brzmienie. Ciary mnie przeszły. 
Wrzucajcie proszę tytuły w rubryce muzyka/czego słuchasz.  Nie zostawiajcie dla siebie takich perełek. Pozdro.

1ECDBB2F-9F68-4866-8CEB-5204AB6D53F1.jpeg

Cała dyskografia Noona proponuje.

Bardzo zbliżony klimatycznie będzie:

HV/Noon z 2014 roku

HV - Worship Nothing(bardziej elektronika  ale jak nie znasz - a widzę ze słuchasz dnb -  to może siądzie). Do nocnego słuchania jak znalazł.

Syny, Piernikowski... Antari M-10, można na dzień dobry odpalić. Specyficzne granie, ale może się spodobać ;-).

Skórysyn  IMO  ciekawy grajek. Miałem okazje słyszeć na Elektroklubie w Katowicach(wcześniej nie  znałem) i zrobił na mnie duże wrażenie.

 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2024 o 09:42, AudioTube napisał:

Cześć Chłopaki. Do drugiej w nocy słuchałem. Świeczka. Wokół ciemnica, tylko lampy i parę ledów. Zrobiłem sobie do suba preset pod tego typu brzmienie. Ciary mnie przeszły. 
Wrzucajcie proszę tytuły w rubryce muzyka/czego słuchasz.  Nie zostawiajcie dla siebie takich perełek. Pozdro.

1ECDBB2F-9F68-4866-8CEB-5204AB6D53F1.jpeg

Jest tu osobny dział pod to. Zaglądałeś tam?

Też tam znalazłem pare perełek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Jest tu osobny dział pod to. Zaglądałeś tam?

Oczywiście. Plus kontakty na pw/maile. 
Z AS mam kontakt z kolegą, udzielał się w „ świetnie zrealizowane albumy” czy coś takiego. Mam przyzwoity zestaw audio, mały pogłos w salonie i te perełki naprawdę poprawiają mi jakość życia. Ty Piotr także wrzuć proszę od czasu do czasu coś dobrze zrealizowanego. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2024 o 23:17, sk91 napisał:

W bezpośrednich porównaniach z tańszymi kolumnami czuć że "dźwięk jest droższy". Nawet nie umiem tego opisać słowami. Słychać że dźwięki wydobywają się z przestrzeni, że dźwięk jest bardziej oderwany. Czuć tez naturalność, namacalność w brzmieniu instrumentów. Nawet barwa wokali jest dość namacalna. Jeśli wzmacniacz tego nie potęguje to D25 nie nasilają sybilantów, a może je wręcz łagodzą.

Do tego są to kolumny bardzo szczegółowe. Problem jest z tym że nie wiadomo skąd "pochodzą te szczegóły". Powodem jest własnie to "zadymienie" i wycofanie środka. 

Kolejna sprawa. W życiu nie nazwałbym tych kolumn ciepłymi. To pozorne ciepło daje obfity bas. Wystarczy zatkać bas refleksy i nagle się okazuje że grają "surowiej".

Dla mnie te kolumny są neutralne. ( w sensie ciepło/zimno)

Jak podłączy się do nich ciepły wzmacniacz to grają ciepło, jak zimny, surowy to tak grają. Np. Z Arcamem A25 dźwięk był bardzo surowy, wręcz było słychać "cyfrowy nalot", ziarnistość- zero nasycenia.  Podobne odczucie miałem z Audiolabem 7000A z tym że audiolab był bardziej nasycony sam w sobie i nie było tak ziarniście- ale w życiu nie nazwałbym tego dźwięku ocieplony.

 Są to kolumny ciemne... ale nie ciepłe. 

W przeciwieństwie do Opali które są ciepłe, mają nasycenie i nawet z surowymi wzmacniaczami da się ich w miarę słuchać. 

 

Jedyne co bym w D25 zmienił to właśnie tak separacja instrumentów, zadymienie środka. Żeby to co jest na pierwszym planie było czytelniejsze, "głośniejsze" względem tła.

Nawet ten napompowany bas mógłby zostać czy ta góra

A może w/w D25 preferują audiofilskie ustawienie, daleko od ścian, miejsce odsłuchu rowniez daleko od tylnej ściany, wówczas powyższe napisane tu "zadymienia" mogą przestać istnieć (blizszy kontakt z przetwornikami) a i nawet nie bedzie trzeba zamykać basreflex🤔 napisano tez że dobrze kolumny reagują na wzmacniacz, co moim zdaniem jest mega pożądaną cechą w kolumnach (nie wszystkie to potrafią).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

A może w/w D25 preferują audiofilskie ustawienie, daleko od ścian, miejsce odsłuchu rowniez daleko od tylnej ściany, wówczas powyższe napisane tu "zadymienia" mogą przestać istnieć (blizszy kontakt z przetwornikami) a i nawet nie bedzie trzeba zamykać basreflex🤔 napisano tez że dobrze kolumny reagują na wzmacniacz, co moim zdaniem jest mega pożądaną cechą w kolumnach (nie wszystkie to potrafią).

Hmm spróbuje dzisiaj popołudniu jednakże wydaje mi się że to nic nie zmieni. Gdy gram na Playstation to siedzę w bliskim polu, ok. 2,5m od tv i kolumn, trójkąt lekko rozwarty, kolumny skierowane w moją stronę i efekt ten sam jak przy oglądaniu filmów z kanapy ok. 4m, ale dobra, wysunę kolumny na 1/3 pokoju i dam znać. 

Jednakże poniżej przedstawiam opis różnic brzmienia między D28mk2 i D25mk2. Odsłuch był w salonie audio, w identycznych warunkach, ustawieniach i takim samym sprzęcie. Pisałem z nim potem na PW aby dowiedzieć się więcej szczegółów.

Jak widać moje odczucia względem D25 mk1 są identyczne. 

To brzmienie trzeba lubić albo nie. Ktoś inny odpisał w komentarzy że również porównywał D28 z D25 w wersjach mk2 i  wybrał wersje 25 gdyż ten efekt mu bardziej odpowiadał. Opisał mi to tak że D28 brzmiały jak Hegel a D25 jak Musical Fidelity. 

wiim1.png.8d84f1360ecb85ce4789d069f9b3067a.png

 

Hmm... Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz.  Otóż ja Pylon Opale uważałem z jedne z najgorszych kolumn jakie posiadałem dopóki nie podłączyłem do nich Arcama A15. Wtedy mnie zamurowało. Problem w tym że miałem umówionego już klienta który miał przyjechać 200km. Później trochę żałowałem że je sprzedałem. Przez 5 lat łączyłem je z budżetowymi wzmacniaczami które jak by tłumiły te kolumn, dźwięk nie odrywał się od kolumn. Często doskwierały mi sybilanty i buczący bas. ( Jednakże średnica, a w szczególności dialogi były zawsze idealnie czytelne). Dopiero A15 jak by otworzył te kolumny. Wcześniej namiastkę tego miałem już z Audiolabem 7000A gdzie zauważyłem że dźwięk odrywa się od Opali i czuć lepszą separacje planów w głąb, jednakże wokali i dialogi dość mocno syczały i góry było ogólnie za dużo.

Może faktycznie aby otworzyć D25 potrzeba wzmacniacza z dużo wyższej klasy jak same kolumny. Zastanawiam się czy nie dać im ostatniej szansy jeszcze w połączeniu z Caspianem M2. Tak jak piszecie, że Caspian przybliża dźwięk i nie jest zamulony to może faktycznie otworzy je bardziej. Chociaż ... skoro suchy i detaliczny Arcam A25 nie dał rady to czy ciepły Caspian da?

Mam jeszcze jedno pytanie jeśli chodzi o Caspiana. Niektóre wzmacniacze które wypychają średnice do przodu w połączeniu z D25 dawały takie lekko nieprzyjemne podbarwienie środka. Tzn. niektóre instrumenty jak saksofon, trąbki, harmonijki czy niższe dźwięki fortepianu. Taka jak by lekka natarczywość.  Ten efekt odczuwam na Nadzie, Creeku i MF (tutaj ciut mniej).

Tego efektu nie było praktycznie na Audiolabie 7000A, Arcamie A5 i A15.  Na A25 była już lekko wyczuwalna lekka natarczywość wyższej średnicy. 

Czy skoro Caspian przybliża dźwięk to mogę się spodziewać tego efektu?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Diamond 25 z Gato.

Ten Caspian napewno jest dobrym wzmacniaczem ale jak widzę, nowy też kosztuje. Spróbuj może to Gato Audio DIA250s. Chyba w podobnej cenie nowe jest jak Caspian. Tak z ciekawości, jeśli byś miał możliwość.

To jest naprawdę dobry wzmacniacz.

Ja nie słyszę żadnego zamulania, koca czy czegoś podobnego.

Wokale są trochę z przodu , instrumenty brzmią wyraźnie a brzmienie bym opisał jako hm, ciepłe.

Choc to też zależy od płyty CD i rodzaju muzyki. W rocku np. wokale czy raczej słowa, są trochę zakryte reszta instrumentów ale oczywiscie nie zawsze. Gdy np użyje Katie Melua czy tego typu muzykę to jest miodzio.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedal Marek, nie do mnie, ale napiszę, ponieważ domyślam się chyba dlaczego pytanie zadałeś. 
U mnie w salonie każde połączenie wzmak plus kolumna to był koc/kocyk/firanka czasem kołdra. 
Ostatnie dwa sety to customowe YB plus Audia/Gato/380 Accu. Firanka wisiała na kolumnach.

Przedtem …na razie wystarczy.

Wpadłem w rozpacz. Myślałem, że byłem głuchy. 
Nie jestem głuchy. Od prawie 2 lata. Odpukać. 
Dla mnie audiofila głuchota to katastrofa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedal O tym wspomniałem. Bo ktoś napisał wcześniej gdzieś że takie coś słyszał.

Choć w zasadzie pamiętam, zamulanie słyszałem z NAD 368. Dźwięk był taki właśnie, jakby zamulony.

To w 2020 miało miejsce, porównywałem go z zcXA81 a Naim Unity , starsza wersja miał bardzo dziwna, jak dla mnie prezentacje.

Dźwięk wychodził z kolumn I nagle się zatrzymywał. Jakby nagle ktoś czymś wszystko przesłonił. 🤔

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po przesłuchaniu kilku różnych wzmacniaczy , nadszedł ten dzień kiedy D28 dostały nowego kompana .

Z moimi kolumnami posłuchałem ostatnio :

Roksan Caspian M2 - tu już byłem naprawdę mocno napalony, prawie kupiłem.

To co usłyszałem : fajny wykop na basie, wokal przyjemny taki do przodu, no i....miało być ciepło i analogowo.... może było...ale dla mnie za mało.

A pomyślałem sobie że skoro kasa leci....to ma grać żeby Mi sprawiało przyjemność.

Dalej:

Vincent 228......eeeee....ten tego.... naprawdę nie wiem co powiedzieć....neutralnie...nic tam się nie działo....

Dalej.....kompletnie nie rozważałem lampy.... Ale jak stoją...to słucham....

Fezz Silver Luna Evo .....niby lampa.....ale miałem wrażenie że coś tam poszło nie tak....bas ok, średnie ok, ale przełom średnie - wysokie- hm.....jakas taka ...jak to nazwać? Suchość.... dziwne....

Dalej....

Unison Research Simply Italy......taaaak💪😁🙃 .

I zaświeciło słońce.

Jakby mi ktoś powiedział jeszcze w weekend że kupię lampę....to bym powiedział panie......lampy to były w Rubinie 🙃.

No wskoczyła właśnie ta poszukiwana przeze mnie analogowość i ciepło.

12wat 🤣🤣🤣, jaja , a bas potrafi jebnać.

I co najlepsze co poprzedni CA nie ogarniał....bas jest przy cichym słuchaniu,.jak on to robi przy 12 watach?

Wokale piękne , wypchnięte do przodu jak w Caspianie.

Gorzej nagrane płyty....to dobry temat. Tak wygładza że....jak to powiedzieć najlepiej....ooo wiem....że jak wyjmowałem z odtwarzacza, to teraz nie wyjmuje, bo da się ich słuchać dlatego że nic nie kłuje.

Jeśli chodzi o moc i głośność, mam pokój 25 m, gałka między 9 a 10 wystarcza .

Dobrze że Diamondy mają 90 Db skuteczności, na pewno to pomaga.

Świetny jest rap, soul , sama radocha😎

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomaiPoczekaj, aż się jeszcze wygrzeje i daj znać co się tam pozmieniało, kurczę nie słuchałem go, wiem, że to już gusta i guściki, ale imo brzydki, fajnie , że udało się coś dopasować co Cię usatysfakcjonowało, ja jednak stawiam na tranzystor. Osobiście też ten Vincent mi nie podszedł, jedynie co było w nim fajne to wygląd, jest piękny!

@Piotr SonidoKolejny użytkownik, który po testach twierdzi, że wokal idzie do przodu w caspianie i z recenzji też tak wynikało, a polecałeś go jako wzmak, który ten zakres nie wypycha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, S!N! napisał:

@TomaiPoczekaj, aż się jeszcze wygrzeje i daj znać co się tam pozmieniało, kurczę nie słuchałem go, wiem, że to już gusta i guściki, ale imo brzydki, fajnie , że udało się coś dopasować co Cię usatysfakcjonowało, ja jednak stawiam na tranzystor. Osobiście też ten Vincent mi nie podszedł, jedynie co było w nim fajne to wygląd, jest piękny!

@Piotr SonidoKolejny użytkownik, który po testach twierdzi, że wokal idzie do przodu w caspianie i z recenzji też tak wynikało, a polecałeś go jako wzmak, który ten zakres nie wypycha.

@S!N! ja też stawiałem na tranzystor, no bo musi być dużo watów ( tak myślałem)

Ja nie wiem jak Unison Research to robi że daje radę mając 12W. Nie znam się na lampach ( jeszcze 🙃).

Ja go zwyczajnie kupiłem bo mi się spodobało brzmienie na tle innych.

Do listy dodam że był Magnat MA 900 i CXA 81. ( No i mój dzielny Azur 351a😏)

A jest bonus ...bas jest przy cichym słuchaniu. A to chyba jest cechą mocnego tranzystora.

Aaaa jeśli chodzi o wygląd....ja wiem ....piękny faktycznie nie jest.( A mi to nie przeszkadza bo nie kupilem go za wygląd)..ale za to jak gra 💪IMG_20240312_205352.jpg.4ec33cbaa7e930e8b0716559db83573b.jpgIMG_20240312_211317.jpg.51d7281b9a390e9957cc7f29cb91de2c.jpgIMG_20240312_204703.jpg.286b869406e85d4f9766893953335edb.jpg

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2024 o 22:45, S!N! napisał:

@Piotr SonidoKolejny użytkownik, który po testach twierdzi, że wokal idzie do przodu w caspianie i z recenzji też tak wynikało, a polecałeś go jako wzmak, który ten zakres nie wypycha.

Polecałem go jako Analogowy. Nifzie nie napsiałem że on ma schowany wokal.

Chyba mnie z kimś pomyliłeś.

Uważam że ma dobry wokal.

 

Simply Italy to fajny wzmacniacz. Był swego czasu bardziej popularny. Potem dostał kopa z ceną znacznie do góry.

Ale uważam że to dobry projekt. Unison robi ciekawe wzmacniacze lampowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2024 o 22:45, S!N! napisał:

@TomaiPoczekaj, aż się jeszcze wygrzeje i daj znać co się tam pozmieniało, 

@Piotr Sonido

3 dzień słuchania, to coś tam się wygrzalo ,dziś przyjechały dłuższe kable głośnikowe, bo postanowiłem wyciągnąć wzmacniacz z półki na zewnątrz. W pólce lampy miały 190 stopni, teraz  nie przekraczają 140. To myślę że to dobry ruch .

Jeśli chodzi o brzmienie , to dla mnie....to jest to . Jeśli jest taki na płycie to bas potężny, całe brzmienie ułagodzone , żadnego kłucia , średnica przyjemność, wokale przyjemność. 

Tidal dalej przegrywa z CD ... Sorry 🙃, na płytach mi znanych .

Taka Diana Krall z Tidala zjawiskowa, ale nie wiem jak by brzmiała z CD .

Temat lampowców - temat rzeka , np. się dowiedziałem że nie można włączyć wzmacniacza bez podpiętych kolumn....w zwykłym tranzystorze przecież to nie problem.

Także podczas podłączania nowych kabli  mały stresik.

Wracając do brzmienia to na pewno jest sprawa osobistych preferencji, niekoniecznie komuś się spodoba ten profil brzmienia.

Najbardziej wchodzi mi rap, soul,  ( Guru Jazzmatazz to już do mnie jedzie kolejna płyta) ale takie stare płyty Fletwood Mac , Genesis, to tylko tu zyskują, bo są dosłownie naprawiane🤣.

Uwielbiam też płyty O.N.A , świetnie grają teraz.

Ciepłe brzmienie z dobrym basem...słodką górą , D28 plus Unison Research Simply Italy .....polecam.

Oczywiście najpierw posłuchać trzeba 😉

 

IMG_20240314_161433.jpg

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy do lewego.

Te kolory.

No mozna się zgubić. :P

8 godzin temu, Tomai napisał:

Tidal dalej przegrywa z CD ... Sorry 🙃, na płytach mi znanych .

No i przeciez Ty tego słuchasz.

Kiedyś wpadne na odsłuch to specjalnie będe zmieniał po piosence :D wykonawce.

Żarcik.

Ty masz być zadowolony! Słuchaj z czego chcesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,
Gratki. Oby długo i bezawaryjnie służył. 
Potrzebowałeś troszkę „ocieplić” i masz dobrego czuja, bo gdzie lepiej to dostaniesz. Dane i mnie czasami systemu posłuchać z tym Unisonem. Ciepło, ale i przede wszystkim brzmienie na „dotyk”, obecne i bardzo, bardzo bliskie moim upodobaniom. 

Match z kolumnami jest. Teraz adaptacja słuchowa i niech jak najdłużej trwa. 
Jestem ciekawy, gdy za jakiś czas przyłożysz ucho do innego brzmienia/u kolegi/salon, czy i jakie różnice usłyszysz. Daj znać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Prawy do lewego.

Te kolory.

No mozna się zgubić. :P

No i przeciez Ty tego słuchasz.

Kiedyś wpadne na odsłuch to specjalnie będe zmieniał po piosence :D wykonawce.

 

 

No masz do mnie trochę daleko, ale jeśli będziesz w Poznaniu, jak najbardziej zapraszam 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...