Skocz do zawartości

Wzmaczniacz dla kolumn Pylon Audio Diamond 28


nevellan

Recommended Posts

@Tomai Jak miałem Diamondy to nie udało mi się podłączyć lampy, jedynie hybrydy za to mój kolega testował ten model co Ty masz i z tego co pamietam to opisał jego granie jako kulturalne i delikatnie, brakowało w nim basu, nie było takiej dużej siły i pazura, słuchał razem z unison research unico primo to mówił, że tutaj było lepiej przede wszystkim na basie i żadna z tych konstrukcji dla niego nie pokonała dobrego tranzystora.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dedal napisał:

Na Avs 2024 było przyzwoicie.

A tak w ogóle to po co Ci inne opinie?

Coś to zmieni ? 🤷🏿‍♂️

Pzdr

Mi nie zmieni bo na podstawie odsłuchów wybrałem brzmienie które mi pasuje. Ale jestem ciekawy innych opinii, bo wydaje mi się że mało kto łączył D28 z lampą . Przeważnie  z wzmacniaczami tranzystorowymi. Temat mówi o wzmacniaczu do D28 więc pytam czy ktoś jeszcze łączył je z lampą.

90 Db skuteczności pomaga na pewno takiemu połączeniu. Co słyszę i widzę jak podkręcam Volume.

( poprzedni wzmacniacz CA  przy podkręcaniu Volume robił się krzykliwy, tutaj...... wręcz przeciwnie gra tak samo przyjemnie tylko głośniej ) 

Poznałem gościa który dołożył do takiego wzmacniacza jak mój końcówkę mocy , też Unison, a zrobił to dlatego że miał kolumny o skuteczności 85 Db.

 

34 minuty temu, S!N! napisał:

@Tomai Jak miałem Diamondy to nie udało mi się podłączyć lampy, jedynie hybrydy za to mój kolega testował ten model co Ty masz i z tego co pamietam to opisał jego granie jako kulturalne i delikatnie, brakowało w nim basu, nie było takiej dużej siły i pazura, słuchał razem z unison research unico primo to mówił, że tutaj było lepiej przede wszystkim na basie i żadna z tych konstrukcji dla niego nie pokonała dobrego tranzystora.

No to na pewno pokazuje że mamy różne oczekiwania i  pomieszczenia. 

Jeśli Caspian M2, Vincent 228 , Magnat MA900 to dobre tranzystory ( MA900 to hybryda ) to mi za mało było ciepła/muzykalności/ delikatnych wysokich.

Z tych wszystkich Simply Italy wybijał się. ( jak dla mnie )

A domu zagrał jeszcze lepiej niż w sklepie.  Aha , i to co ważne..... kompletnie nie da się powiedzieć że basu brakuje.

Do tego stopnia że nie da siedzieć na końcu pokoju przy ścianie, bo bas się kumuluje,

1,5 m do przodu i już jest ok. 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2024 o 17:47, Carmion napisał:

Po prostu pylon są u nas przereklamowane ze względu na dużą marże sprzedawców. 

Taka dygresja.U mnie kilka lat temu Pylony Pearl 20 pogoniły do piwnicy, a potem do sprzedaży AP Spark 2. Nie jest więc tak źle z tym Pylonem.

Dnia 16.03.2024 o 23:37, DiBatonio napisał:

ale Gryphon?

Dla mnie ta firma i jej produkty to urządzenia jak każde inne. Jedyne co ich wyróżnia to design.

6 godzin temu, Tomai napisał:

Ja słuchałem Fezz Silver Luna Evo i była to dla mnie porażka.

Tan cały Fezz to jest lipa i dziwę się Pylonowi, że się z nim tak koleguje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomai Nie słyszałem tej co Ty masz, ale w sprawdzałem jakieś w salonie na różnych kolumnach i to była totalna lipa dla mnie, wnerwiało mnie to nasycenie/podkręcenia wokalu nie wiem jak to nazwać  (no i one z reguły były paskudne ) pamiętam, że hybrydy mi się bardziej podobały, miałem takie same obserwacje jak znajomy -  dla mnie lepszy dobry tranzystor z drivem i kopem. daj sobie spokój i nie czytaj bo tak sobie zasiejesz zalążek i będziesz "nieuleczalny" 😜 

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chmarski napisał:

Jak Ci pasuje to po co drążyć? Już na zmiany kusi?

Jak chcesz próbować to szukałbym mocniejszej - Synthesis Roma 96DC/DC+ albo lepiej 510AC/AC+. Wersje z plusikiem mają wbudowany DAC AK4495SEQ.

 

Nic nie zmieniam, i nie pytałem jakiej lampy szukać, pytałem czy ktoś słucha D28 z lampą. A jeszcze nie testowałem DAC z mojego Simply.

2 godziny temu, S!N! napisał:

@Tomai Nie słyszałem tej co Ty masz, ale w sprawdzałem jakieś w salonie na różnych kolumnach i to była totalna lipa dla mnie, wnerwiało mnie to nasycenie/podkręcenia wokalu nie wiem jak to nazwać  (no i one z reguły były paskudne ) pamiętam, że hybrydy mi się bardziej podobały, miałem takie same obserwacje jak znajomy -  dla mnie lepszy dobry tranzystor z drivem i kopem. daj sobie spokój i nie czytaj bo tak sobie zasiejesz zalążek i będziesz "nieuleczalny" 😜 

Spoko, może lampa nie dla Ciebie. Powodzenia w znalezieniu dobrego tranzystora:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tomai napisał:

Nic nie zmieniam, i nie pytałem jakiej lampy szukać, pytałem czy ktoś słucha D28 z lampą. A jeszcze nie testowałem DAC z mojego Simply.

Dodam że mam jeszcze  lampy sterujące  Philips na podmiankę , nie wiem co by wniosły , ( obecnie oryginalne ruskie )  także ,mam jeszcze co potestować, chociaż tak na dziś, to nic bym nie zmieniał, bo jestem na etapie....oooo.... a na tej płycie to brzmiało inaczej.... :) 

 

Zdjęcie WhatsApp 2024-03-22 o 22.55.17_d6e59bc0.jpg

lampy.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
3 godziny temu, S!N! napisał:

@Tomai Jak dobrze pójdzie to w sobotę posłucham Simply Italy z Jasperami, wiem, że mają na salonie, a akurat jadę coś posłuchać, obawiam się tylko, iż z moimi kolumnami może być za dużo zbudzającego się dołu:) Jak tam brzmienie po czasie, jakieś zmiany?

@S!N! , ciekawe jak to zagra, daj znać, tylko nie oceniaj od pierwszych minut, minimum to 30 min grania co by się rozgrzał:)  . Z D28 daje radę,  z Jasperami... zobaczymy:)

U mnie micha ciągle się cieszy, zmiany takie że coraz więcej płyt wykopuje z lat 90..... Arrested Development, A Tribe Called Quest , Top Short .... radocha jest😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomaiUdało mi się przesłuchać Unisona i nie jest to brzmienie, które preferuje, niestety nie mieli już Jaspeów, ale podpinałem pod Jade, Diamond oraz Klipsch Reference RF-7 III, wzmacniacz podgrzewa wokal co mnie od razu irytowało na starcie, nie lubię takiego zabiegu jak przełączyłem się na denona 1600ne i był do razu większy power i lepszy bas oraz jakaś taka lekkość. Po ostatniej dyskusji o streamerach podłączyłem jeszcze raz jakiegoś najnowszego eversolo i nikt mnie nie przekona, że to gra lepiej od playera no kiła straszna. W ogóle będę chciał porównać Klipsch Reference RF-7 III z Jasperami bo bardzo przyjemnie grały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S!N! napisał:

@TomaiUdało mi się przesłuchać Unisona i nie jest to brzmienie, które preferuje, niestety nie mieli już Jaspeów, ale podpinałem pod Jade, Diamond oraz Klipsch Reference RF-7 III, wzmacniacz podgrzewa wokal co mnie od razu irytowało na starcie, nie lubię takiego zabiegu jak przełączyłem się na denona 1600ne i był do razu większy power i lepszy bas oraz jakaś taka lekkość. Po ostatniej dyskusji o streamerach podłączyłem jeszcze raz jakiegoś najnowszego eversolo i nikt mnie nie przekona, że to gra lepiej od playera no kiła straszna. W ogóle będę chciał porównać Klipsch Reference RF-7 III z Jasperami bo bardzo przyjemnie grały.

No widocznie lampa nie dla Ciebie, mi się akurat taki zabieg z wokalem podoba. Powodzenia w poszukiwaniach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej dotąd nie trafiłeś na streamer, którego dźwięk by ci się spodobał. Jak zawsze gra cały system, i źródło jest tak samo ważne jak reszta, ale moim zdaniem najważniejsze. Ludzie podłączają różne wzmacniacze i kolumny, do przeciętnie brzmiących źródeł. I później piszą że dany piec/kolumny to dziadostwo, a to nieprawda. Dobrze brzmiące źródło pozwala zabrzmieć każdemu wzmacniaczowi i każdym kolumnom na maksa ich możliwości. Sam używam prostego streamera, zmodyfikowanej Yamahy np-s303. Gdy kupiłem ją nową, po wyjęciu z kartonu brzmiała jak każdy tani odtwarzacz CD czy DVD. Grała w miarę dobrze tylko przy głośniejszym słuchaniu. Przekazałem ją do modyfikacji u Mudy44. Po przeróbce gra bardzo równo, od najcichszych poziomów głośności. Najprościej rzecz ujmując streamer brzmi jakby miał włączony kontur, dostajemy w równych ilościach mięsisty bas, piękną średnicę,  czytelną a jednocześnie nienachalną górę. Dźwięk jest dobry, i zrównoważony do tego stopnia, że pośrednio wygryzł z mojego systemu  CD Yamaha cd-s2100. Stosunek ceny streamera do jakości dźwięku jest okazyjny. Teraz gra z lampą se 845 w klasie a, bez żadnej korekcji, i nadal daje sporo frajdy. Ok, pewnie straci kiedyś wsparcie softu, ale wtedy nadal świetnie będzie odtwarzał muzę z pendrajwów. U mnie ma dożywocie. Tak, że jeśli ktoś szuka porządnie brzmiącego streamera i nie chce stracić nerki, to polecam spróbować, bo warto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałem porównywać Yamahy po modzie, bo wcześniej porównałem jeden do jednego Onkyo c-7030, seryjny i po modzie. Jako człowiek nieufny kupiłem dwie sztuki Onkyo i po porównaniu na dwóch sztukach płyt CD, z tej samej edycji, i tych samych interkonektach wysłałem jeden do przeróbki. Po powrocie, ponowiłem porównanie, wnioski jak wyżej, dlatego już bez spiny kupiłem i dałem przerobić Yamahę. Nie jestem w stanie odróżnić zmodowanego CD Onkyo, od pliku wav odtwarzanego z pendrajwa w Yamasze po modzie. Więc dla mnie jest więcej niż przyzwoicie, szczególnie w stosunku, do nakładów finansowych.

Kraft, kontur we wzmacniaczu nie wyrównuje tak dobrze tonacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, michaudio napisał:

Nie jestem w stanie odróżnić zmodowanego CD Onkyo, od pliku wav odtwarzanego z pendrajwa w Yamasze po modzie.

Nie zrozumiałem do końca. Korzystasz nie tylko ze źródeł cyfrowych, ale też z daków w tych dwu urządzeniach, tak? I mimo dwu innych przetworników efekt jest nie do rozróżnienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z obu źródeł jednocześnie, lampa nie ma żadnej korekcji, nie twierdzę że brzmią identycznie, stwierdziłem jedynie że ja w moich warunkach ich nie rozróżniam. Poza tym sprzęt w obecnej konfiguracji służy mi do słuchania muzyki z przyjemnością, fazę nieustannej analizy, dzielenia włosa na czworo mam już za sobą. 

Żeby nie było, mam też Rme adi-2 pro fs, korzystam z niego rzadko, przy słuchaniu koncertów z dvd Yamahy 2700. Oba zmodowane źródła, są niezłymi źródłami cyfrowymi, ale, na co dzień korzystam z nich bezpośrednio. Trzymam daka, bo może mi się przydać po przeprowadzce. Zmiana akustyki może wymagać zastosowania dsp, jakkolwiek zawsze mam "zagracony" pokój, więc na akustykę nie narzekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...