Skocz do zawartości

Używany transport cd do 800 zł. Polecicie cos?


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Pozwolę sobie założyć dzisiaj jeszcze jeden temat. 
 

Szukam na olx obecnie jakiegoś fajnego używanego odtwarzacza cd, który będzie mi służył jaki transport do daca. Obecnie posiadam Nada C520, ale jest to dosyć budżetowy sprzęcik za 2 stówki :) I pomyślałem, żeby sobie kupić coś troszkę lepszego. Biorę pod uwage wszystko (może to być nawet odtwarzacz blue ray jeśli ma mieć najlepsza jakość w tych pieniądzach). Głównie patrzę na sprzęty z lat 90/2000. Kwota max 800 zł. Planuje słuchać tylko po coaxial, no chyba, ze w srodku będzie lepszy dac niż mój beresford. 

Polecicie coś? 

Z czym będzie grało? Primare i21, dac beresford 7510 (z czasem Irdac od Arcama), kable RCA QED, kable głośnikowe WW Wire Silver (Chord silver screen). Kolumny obecnie Acoustic Energy Aegis One, ale od przyszłego miesiąca Qued 12L2 Signature

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateolo2

 Ten CD nie jest jakiś wybitny. Z tym zakupem nie śpiesz się. Zacznij od kolumn. Bo można tak bez końca. Kup najlepsze na jakie Cię stać. Później wzmacniacz lub końcówka mocy + pre. Dalej dac itd. 

Co jest u Ciebie głównym źródłem? CD, cyfra / serwisy streamingowe (dac), gramofon? Na czym słuchasz najczęściej? 

Jaki jest Twój dźwięk? Opisz. 

Muzyka jakiej słuchasz? 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ten Marantz wydaje się być zacnym odtwarzaczem. Mój głos także na niego.

Polecam bo taki sam mam. Nie pamiętam co prawda ile lat temu grał w systemie ale jakby co jest.

Ten z ogłoszenia mógłby być co prawda e lepszej kondycji ale może nie jest jakiś zbytnio ściorany.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HQ150

Stan tragiczny.. Dostępność laserów? 

W audio nie ma półśrodków. Chyba, że chcemy bujać się kilka lat. Lepiej czasem dołożyć, poczekać. Wówczas zostają niuanse. Jestem za tym, by kolega wstrzymał się do czasu wymiany kolumn. A jak wzmacniacz mu odpowiada zainwestował bym w daca. Np. 

https://allegro.pl/oferta/konwerter-dac-audio-surgery-the-protagonist-10179348001

Później modernizował transport. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, 1Ender napisał:

Dostępność laserów? 

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210901021027&SearchText=CDM4%2F19

lub można kupić używkę z jakiegoś taniego CD Philipsa np. za 50zł:-)

https://allegrolokalnie.pl/oferta/transport-philips-cdm-419

 

Dlatego m.in. polecałem tego Marantza bo ma bardzo trwałe mechanizmy i lasery i do tego jeszcze łatwo dostępne w razie czego.

Padają tylko stare zębatki napędu szuflady ale są taniutkie. Wystarczy sobie wymienić i hulaj dusza.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie,

Przede wszystkim wielkie Dzieki za tak duże zaangażowanie w pomoc.

W kwestii zmiany kolumn, systemu. To jest to mój właśnie świeżo złożony zestaw, dwa miesiące temu - od kabli, przez daca i wzmacniacz itd. Jedynie ten cd Nada trochę klasowo odstaje od reszty. Tak jak wspominałem. W systemie zmieni się to, ze planuje wymienić daca Beresforda na Arcam Irdac (mój szczyt budżetowy) i za miesiąc pojawia się nowe kolumny Quad 12L2, które zastąpią Acoustic Energy. I to pewnie będzie mój zestaw na najbliższy rok/dwa - wiec do tego dobieramy cd’ka.
 

Jakiego oczekuje dźwięku od tego cd? Szczerze mówiąc bardziej niż na dźwięku zależy mi na jakości napędu, transportu, wykonaniu, ponieważ będę używał go tylko z zewnętrznym daciem (właśnie z tym arcamem docelowo, obecnie z Beresfordem). Z tego względu, ze wątpię szczerze, żeby odtwarzacz cd do 1000 zł miał w sobie lepszego daca niż taki Arcam Irdack :) Stad decyzja o używaniu go jako transportu tylko. 

Polecany Marantz jest super - znam go. Jednak czy warto kupować tak stare urządzenie tylko do transportu?

 

A to:

https://www.olx.pl/d/oferta/marantz-cd-67se-CID99-IDLcqhr.html

Lub to:

https://www.olx.pl/d/oferta/marantz-cd-67se-special-edition-CID99-IDKjM70.html

Lub to:

https://www.olx.pl/d/oferta/denon-dcd-1460-odtwarzacz-cd-gratis-qed-qunex-interkonekt-cyfrowy-CID99-IDLetnw.html

(Ten ostatni to od kolegi z forum)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1Ender napisał:

Nie warto. Zainwestuj w daca. Skoro reszta Ci odpowiada. Moim zdaniem szkoda pieniędzy. Jak już chcesz zmienić to za około 500 zł Marantz 63 Ki lub SE. 

Czyli myslisz, żeby zostawić tego nada podstawowego i dołożyć do lepszego daca? Czy przypadkiem taki Arcam Irdac to już nie jest na prawdę świetnie grający dac w okolicach 1,5k?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender Marantze 63 KIS i 63 SE to zupełnie różne konstrukcje. Może zewnętrznie są takie same, ale wewnątrz zupełnie inny schemat, inne  zasilanie i przede wszystkim jakość elementów. A cena to o ile 63 SE można za 500 zł to 63 KIS w dobrym stanie z wymienionym laserem to już cena od 250 euro do nawet 350. Wiem bo obecnie mam 63 KIS (na sprzedaż), a miałem oba.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do mnie priv, dam Ci namiar na konstruktora m. in. daców. Lepiej dołożyć. Budżet 2,5k powinno się coś fajnego złożyć. Jak nie teraz, to dozbieraj i poczekaj. 

 

@Rega przez pandemię ceny, są chore.. Za 500 zł do niedawna można było Ki kupić. Wiem, że inne konstrukcje. Ale kolega chce coś na siłę kupić. Tylko po co?

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 1Ender napisał:

Napisz do mnie priv, dam Ci namiar na konstruktora m. in. daców. Lepiej dołożyć. Budżet 2,5k powinno się coś fajnego złożyć. Jak nie teraz, to dozbieraj i poczekaj. 

 

@Rega przez pandemię ceny, są chore.. Za 500 zł do niedawna można było Ki kupić. Wiem, że inne konstrukcje. Ale kolega chce coś na siłę kupić. Tylko po co?

Pozdrawiam 

Bo ten Nad jest taki plastikowy… zabawkowy i w całym systemie jakoś tak niepoważnie wyglada :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Rega napisał:

Za 500 zł KIS nigdy bym się nie zdecydował. Laser do wymiany na 100%. No, ale fakt - kolega chce transport. Z tym, ze w budżecie do 800zł, i porada DOZBIERAJ to dobra dla starych zgredów (takich jak np ja)😉, a nie dla młodego człowieka, który chce mieć tu i teraz.

O to to - ja mam 27 lat i bardzo bym chciał już :) haha

A co inne jeszcze na ten transport byłoby Ok?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 1Ender napisał:

Jak musisz, bo się udusisz... To kup coś "świeżego" najlepiej na gwarancji z dostępnymi laserami. Dla mnie kupowanie by kupić nie ma sensu. Ale to Twoje pieniądze. 

@stach_s zastanów się zanim coś napiszesz.

Pozdrawiam 

Nie No powaznie mówiąc podejrzewam, ze ten Nad jest dużo gorszym urządzeniem po prostu nawet niż taki Rotel Rcd02 czy Azur, którego wysyłałem na początku. Myślałem tez od tych marantzach nowszych typu cd5005. Chodzi mi o powazne, dobrze wykonane i solidne urządzenie.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...