Skocz do zawarto艣ci
tomw

UPS ON-LINE do zasilenia sprzetu audio, ma ktos doswiadczenia ?

Recommended Posts

Dobrydzien 馃檪 Ma ktos moze doswiadczenie z zasilaniem systemu audio UPSem, ale TYLKO TYPEM ON-LINE ? Mam strasznie "brudny" prad w sieci - buczy mi transofrmator we wzmaku, jednym subie, buczenie w kolumnach komputerowych, wiec nawet bez pomiarow wiem ze jest ZLE 馃檪 Probowalem filtrow Tomanka i PS Audio (starszy model, nie te nowe aktywne) ktore kompletnie nic nie daly 馃檪 Poczytalem聽nieco o UPSach ON-LINE i z tego co wyczytalem, separuja one w 100% od sieci zewnetrznej i jest to praktycznie mala prywatna elektrownia produkujaca idealna czysta sinusoide 馃檪聽Kino domowe mam w wolnostojacym garazu do ktorego idzie kabel 5x4mm2 pod ziemia i przez piwnice, mogl bym wiec postawic go w piwnicy i puscic jedna faze i zero przez UPS tylko do wzmacniaczy i urzadzen audio 馃檪聽Oswietnienie, klime i czesc gniazdek聽mam w kinie聽na jednym obwodzie i dwa osobne z gniazdkami pod wzmacniacze i suby, wiec jest to bez problemu do zorganizowania (z wyksztalcenia jestem elekromechanikiem) 馃檪

Model ktory chodzi mi po glowie konkretnie to https://kompleksmedia.pl/zasilacz-ups-vfi-3000-ict-iot-powerwalker,id13529.html i w opisie jest taki tekst: "Zasilacz awaryjny zapewnia zawsze czyst膮 i pozbawion膮 zak艂贸ce艅 moc elektryczn膮. Dzi臋ki budowie w technologii On-Line o podw贸jnej konwersji napi臋cia wej艣ciowego, pod艂膮czone urz膮dzenia podlegaj膮 najwy偶szej ochronie. W pierwszej fazie sygna艂 wej艣ciowy AC jest konwertowany na sygna艂 DC. Nast臋pnie w drugiej fazie nast臋puje ponowna konwersja sygna艂u z DC na AC poprzez falownik. Dzi臋ki temu obci膮偶enie pod艂膮czone do UPS jest w pe艂ni odseparowane od sieci zasilaj膮cej i jej niedoskona艂o艣ci, a w rezultacie na wyj艣ciu otrzymujemy zawsze czyst膮 i stabiln膮 moc, oraz zerowy czas prze艂膮czania w tryb bateryjny." 馃檪

Tak wiec w teorii brzmi to zacnie, szukam kogos kto w praktyce korzysta z takiego rozwiazania i moze sie podzielic opinie z pierwszej reki, z聽gory dziekuje 馃檪

Udost臋pnij ten post

Udost臋pnij na innych stronach

Widzia艂em kiedy艣 u klienta ca艂y system pod艂膮czony do UPS.

Nie wiem jak gra艂 bez tego bo nie mia艂em okazji testowa膰. Ale klient wydawa艂 si臋 by膰 mocno zdecydowany na takie rozwi膮zanie.

Nie spodziewa艂 bym si臋 aby by艂o gorzej. Czy b臋dzie poprawa, czy rozwi膮偶esz problem? Zapewne. Ale mo偶e jest jakas firma kt贸ra wypo偶yczy Ci do domu na dzie艅 lub dwa?

Udost臋pnij ten post

Tylko problem jest taki 偶e wi臋kszo艣膰 problem贸w typu buczenie to problem typu p臋tla masy a nie brudnego pr膮du.

Pod艂膮cz te urz膮dzenia kt贸re masz po kolei np na listwie/przed艂u偶aczu bez uziemienia i si臋 dowiesz.

Edytowano przez Jasiek88

Udost臋pnij ten post

Dnia 11.09.2021 o 14:22, tomw napisa艂:

buczy mi transofrmator we wzmaku

To聽raczej nie kwestia "czysto艣ci" pr膮du a bardziej budowy transformatora lub monta偶u i zmiana聽sposobu zasilania na to raczej nie wp艂ynie. Ale zwsze mo偶esz sprawdzi膰 bior膮 wzmaka pod pache i pr贸buj膮c u znajomych jak sie zachowa pod膮czony do ich gniazdek.聽聽

Udost臋pnij ten post

3 godziny temu, S4Home napisa艂:

Widzia艂em kiedy艣 u klienta ca艂y system pod艂膮czony do UPS.

Nie wiem jak gra艂 bez tego bo nie mia艂em okazji testowa膰. Ale klient wydawa艂 si臋 by膰 mocno zdecydowany na takie rozwi膮zanie.

Nie spodziewa艂 bym si臋 aby by艂o gorzej. Czy b臋dzie poprawa, czy rozwi膮偶esz problem? Zapewne. Ale mo偶e jest jakas firma kt贸ra wypo偶yczy Ci do domu na dzie艅 lub dwa?

Dzieki bardzo za opinie, ironicznie pracowalem dlugo jako IT i mialem bezproblemowy dostep do takich urzadzen, no ale czasy zamierzchle 馃檪 Kupie przez net, w razie jak bys ie nie sprawdzilo oddam 馃檪

1 godzin臋 temu, slaw0001 napisa艂:

To聽raczej nie kwestia "czysto艣ci" pr膮du a bardziej budowy transformatora lub monta偶u i zmiana聽sposobu zasilania na to raczej nie wp艂ynie. Ale zwsze mo偶esz sprawdzi膰 bior膮 wzmaka pod pache i pr贸buj膮c u znajomych jak sie zachowa pod膮czony do ich gniazdek.聽聽

1 godzin臋 temu, Jasiek88 napisa艂:

Tylko problem jest taki 偶e wi臋kszo艣膰 problem贸w typu buczenie to problem typu p臋tla masy a nie brudnego pr膮du.

Pod艂膮cz te urz膮dzenia kt贸re masz po kolei np na listwie/przed艂u偶aczu bez uziemienia i si臋 dowiesz.

Dzieki Panowie za rady, ale ja juz sprawdzilem wszystko co moglem i to jest problem z zasilaniem u mnie 馃檪 Dla tego szukam kogos kto uzywa UPS On-line u siebie i moze sie podzielic opinia z pierwszej reki 馃檪

Udost臋pnij ten post

20 godzin temu, tomw napisa艂:

Dzieki Panowie za rady, ale ja juz sprawdzilem wszystko co moglem i to jest problem z zasilaniem u mnie 馃檪 Dla tego szukam kogos kto uzywa UPS On-line u siebie i moze sie podzielic opinia z pierwszej reki 馃檪

nie znajdziesz takich os贸b w audio p贸艂艣wiatku :P

Bo to nie audiofilskie.

Dlatego mowie kup z opcj膮 zwrotu,

Udost臋pnij ten post

1 godzin臋 temu, S4Home napisa艂:

nie znajdziesz takich os贸b w audio p贸艂艣wiatku :P

Bo to nie audiofilskie.

Dlatego mowie kup z opcj膮 zwrotu,

Hehe, cos musi w tym byc bo jedna zyczliwa dusza napisala mi opinie z pierwszej reki ale prywatnie, wiec to chyba wstydliwy temat 馃檪 Dzieki ! 馃檪

Udost臋pnij ten post

2 godziny temu, S4Home napisa艂:

Bo to nie audiofilskie.

Niech mi kto艣 wyja艣ni co w tym nieaudiofilskiego? Dba jeden z drugim o kabelki, jakie艣 kondycjometry, listwy, cuda na kiju, a UPS stabilizuj膮cy napi臋cie i chroni膮cy w przypadku utraty zasilania jest be?

Udost臋pnij ten post

21 godzin temu, tomw napisa艂:

Hehe, cos musi w tym byc bo jedna zyczliwa dusza napisala mi opinie z pierwszej reki ale prywatnie, wiec to chyba wstydliwy temat 馃檪 Dzieki ! 馃檪

Jest masa takich rzeczy, uwierz.

21 godzin temu, Butler napisa艂:

Niech mi kto艣 wyja艣ni co w tym nieaudiofilskiego? Dba jeden z drugim o kabelki, jakie艣 kondycjometry, listwy, cuda na kiju, a UPS stabilizuj膮cy napi臋cie i chroni膮cy w przypadku utraty zasilania jest be?

No tak czyta艂em na audiofilskich forach oraz opiniach.

Czasem jak mam czas to przegl膮dam takie "smaczki"

Na szcz臋艣cie swoj膮 opinie mam.

Co w tym nie audiofilskiego?

1. Nie ma brandu dedykowanego audio

2. Nie pisz膮 o tym w profesjonalnej prasie

3. Nie pokazuj膮 tego na targach/ wystawach

4. Pochodzi to z dzia艂u PC. A wi臋kszo艣膰 rzeczy stamt膮d jest w audio fuj. Albo jak okre艣li艂e艣 "be"

Piotr

Udost臋pnij ten post

7 godzin temu, S4Home napisa艂:

Jest masa takich rzeczy, uwierz.

No tak czyta艂em na audiofilskich forach oraz opiniach.

Czasem jak mam czas to przegl膮dam takie "smaczki"

Na szcz臋艣cie swoj膮 opinie mam.

Co w tym nie audiofilskiego?

1. Nie ma brandu dedykowanego audio

2. Nie pisz膮 o tym w profesjonalnej prasie

3. Nie pokazuj膮 tego na targach/ wystawach

4. Pochodzi to z dzia艂u PC. A wi臋kszo艣膰 rzeczy stamt膮d jest w audio fuj. Albo jak okre艣li艂e艣 "be"

Piotr

Hehe, zawsze mnie bawi jak czytam te audiofilskie kwiatki 馃檪 Przechodzilem ta chorobe, na szczescie trwala krotko i nie byla okupiona bezsensowna dewastacja portfela 馃檪 Teraz rzadza聽uszy i zdrowy rozsadek w tematach audio 馃檪 Dobrej firmy 3kW UPS Online bez baterii (mozna podlaczyc zewnetrzne) dajacy czysta sinusoide to 1500zl, tyle co audiofilska listwa ze srednio-nizszej polki 馃檪聽Niby rozumiem audiofilskie "myslenie", ale i nie rozumiem 馃檪

Udost臋pnij ten post