Skocz do zawarto┼Ťci

Jaki wzmacniacz ?­čśŐ

Arekszcz

Recommended Posts

Witam

┬áposiada┼éem Marantz pm 8006 gra┼é ┼éadnie jednak po┼╝yczy┼éem arcama sa30 i go przebi┼é wiec sprzeda┼éem marantza i zast─ůpi┼éem arcamem. Po pol roku doszed┼éem do wniosku ze jest zbyt ÔÇ×chirurgiczny ÔÇ× . ┬áMia┼éem r├│wnie┼╝ okazje pos┼éucha─ç prostej lampy synthesis soprano kt├│ra to zagra┼éa niemal┼╝e jak Arcam z tym ze by┼éa o niebo przyjemniejsza dla ucha , marantza powali┼éa. Z uwagi na to ze s┼éucham wszystkiego obawiam si─Ö ze taka lampa mo┼╝e┬ásobie nie poradzi─çÔÇŽ co polecacie co zabrzmi jak lampa i b─Ödzie mega uniwersalne . Kolumny opticon 8mk2┬á

Udost─Öpnij na innych stronach

Posłuchaj Unison Simpli Italy. Możesz nawet nie wykorzystać pełnego budżetu a ten wzmacniacz bardzo pasuje do tych Dali.

Mieli┼Ťmy okazje s┼éucha─ç takiego po┼é─ůczenia.

Ewentualnie PIER Audio MS 88, ten zagra nieco szybciej bo juz jest oparty na KT88.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Po pos┼éuchaniu moich g┼éo┼Ťnik├│w z lampa odechcia┼éo mi si─Ö wszelkich kombinacji . Dirac mo┼╝e jako┼Ť dopasowa─ç d┼║wi─Ök do pomieszczenia ale charakteru chyba nie zmieni ( tak mi si─Ö wydaje) Arcam gra mega ale lampa mia┼éa to co┼Ť z dawnych lat ( wspomnie┼ä) . By┼éa o wiele przyjemniejsza oczywi┼Ťcie nie by┼éo tej mocy ale d┼║wi─Ök o niebo lepszy. Pomijaj─ůc mia┼éem okazje pos┼éucha─ç cyrus one i powiem szczerze ze Arcam wygrywa tylko funkcjonalno┼Ťci─ů a d┼║wi─Ök arcama efektowny jednak cyrus mu w niczym nie ustepuje. Takie moje wra┼╝enia g┼éuchego pana po 40;)

9 minut temu, Arekszcz napisał:

ale lampa mia┼éa to co┼Ť z dawnych lat

Opticony to 88 dB skuteczno┼Ťci , nie porwa┼ébym si─Ö przy nich na lamp─Ö. Moja dobra rada , jak dojrza┼ée┼Ť do lampy to .... zmie┼ä ca┼éy system. Ot, taka m─Öska decyzja. Dobrych wzmacniaczy lampowych jest troch─Ö na rynku , robi─ů je polskie manufaktury . Do tego wysokoskuteczne kolumny vintage z niskotonowym " na papierze" i pe┼énia szcz─Ö┼Ťcia.

Przed chwil─ů, tomek4446 napisa┼é:

Opticony to 88 dB skuteczno┼Ťci , nie porwa┼ébym si─Ö przy nich na lamp─Ö. Moja dobra rada , jak dojrza┼ée┼Ť do lampy to .... zmie┼ä ca┼éy system. Ot, taka m─Öska decyzja. Dobrych wzmacniaczy lampowych jest troch─Ö na rynku , robi─ů je polskie manufaktury . Do tego wysokoskuteczne kolumny vintage z niskotonowym " na papierze" i pe┼énia szcz─Ö┼Ťcia.

Wystawi┼éem oczywi┼Ťcie opticony na sprzeda┼╝ ;). Powiem jednak ze z synthesis soprano zagra┼éy naprawd─Ö nieziemsko

Swoj─ů droga zastanawia┼éem si─Ö nad unisonem duo hybryda aczkolwiek gdzie┼Ť kto┼Ť powiedzia┼é ze basu to nie ma ale osobi┼Ťcie tego nie sluchalem

5 minut temu, Arekszcz napisał:

Swoj─ů droga zastanawia┼éem si─Ö nad unisonem duo hybryda aczkolwiek gdzie┼Ť kto┼Ť powiedzia┼é ze basu to nie ma ale osobi┼Ťcie tego nie sluchalem

Po pierwsze nie sugeruj si─Ö opiniami os├│b trzecich. Po drugie zrobisz jak chcesz , ale por├│wna┼ébym na Twoim miejscu 100% lamp─Ö i hybryd─Ö. Przy zakupie hybrydy zawsze b─Ödziesz mia┼é z ty┼éu g┼éowy , ┼╝e to jednak nie lampa. Jedyna hybryda jak─ů ja np. akceptuje / s┼éucha┼éem/ to pre lampowe i ko┼äc├│wka tranzystorowa oddzielnie.

5 minut temu, Arekszcz napisał:

czekam a┼╝ kt├│ra┼Ť firma zaproponuje wypo┼╝yczenie czego┼Ť spe┼éniaj─ůcego oczekiwania┬á

W Szczecinie masz ┼Ťwietnego eksperta od lamp @elektron6 , napisz. Nie musisz wchodzi─ç w nowe konstrukcje , jest mn├│stwo ┼Ťwietnych lamp z epoki.

Edytowano przez tomek4446

6 godzin temu, Arekszcz napisał:

Dirac mo┼╝e jako┼Ť dopasowa─ç d┼║wi─Ök do pomieszczenia ale charakteru chyba nie zmieni ( tak mi si─Ö wydaje)

Zmieni. Ok, nie zrobi z Arcama lampy, nie doda harmonicznych.

Ale mo┼╝e bardzo zmieni─ç charakter brzmienia. Potestuj, pobaw si─Ö, zanim podejmiesz decyzj─Ö. Moim zdaniem warto.

• 4 weeks later...

Wiec szanowni forumowicze mia┼éem nies┼éychana przyjemno┼Ť─ç go┼Ťci─ç pana Jarka z haiku audio ( przypadek, zbieg okoliczno┼Ťci) . B─ůd┼║ co b─ůd┼║ niesamowity cz┼éowiek ! Pod┼é─ůczyli┼Ťmy moje dali opticon 8mk2 do : haiku bright mk5 - ┼éadnie mi┼éo nie tak cierpko jak Arcam . Kolejny etap selene EL34 - typowa lampa d┼║wi─Ök czaruj─ůcy . Ostatnie podej┼Ťcie selene 6550 - strza┼é w 10 . nie potrafi─Ö d┼║wi─Öku ┬áopisa─ç s┼éowami jednak maj─ůc do czynienia z marantzem pm 8006 , arcamem sa30 , nawet jakim┼Ť onkyo 8150 (chyba nie pamietam) ┼╝aden z nich nie osi─ůgn─ů tak pi─Öknego brzmienia .┬á
podlresle tez ze ca┼ée zamieszanie z lampa zacz─Ö┼éo si─Ö od testowania (dzi─Öki uprzejmo┼Ťci kolegi ) Arcam sa30 vs synthesis soprano. Synthesis r├│wnie┼╝ pod wzgl─Ödem d┼║wi─Öku przebi┼é arcama aczkolwiek nie by┼éa to moc do dali.

Haiku audio panowie pełen podziw za to co robicie !!! ( to nie reklama a subiektywne odczucia)