Skocz do zawartości

NAD C700


Jakebut

Recommended Posts

21 godzin temu, dopesi napisał:

Tak, pojechał do Wawy. Wymieniają pokolei podzespoły wskazane przez producenta. Aktualnie czekają na info, co jeszcze mają wymienić, bo poprzednia wymiana czegoś tam nie przyniosła skutku. Nadal czekam na info. Zgodnie z gwarancją mają 30 dni teoretycznie… miałeś podobny problem?

Nie. Wydawało mi się że jest na to po prostu mniej czasu. ale może to faktycznie coś bardziej poważnego. To jednak bardziej skomplikowana elektronika.

Z tego co piszesz to prościej było chyba dac nowy.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Miras23 napisał:

Może to jakaś poważna usterka a serwis czeka na części? Zadzwoń jutro i zapytaj, co Ci szkodzi. Raz naprawiałem coś w Audio Klanie i poszło szybko.

Tak, dzwoniłem kilkukrotnie i czekają na części. Łącznie mają 30 dni na naprawę, więc jeszcze kilka dni muszę zaczekać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No wiec dostałem nowy egzemplarz i mam wrażenie, że ma to samo. Lekkie buczenie słyszalne dopiero jak się przyłoży ucho do kolumny głośnikowej. Nie syczenie tylko buczenie. 
 

czy ktoś z użytkowników nad c700 na tym forum może mi potwierdzić, czy również występuje taki efekt? Może ten typ tak ma. Dajcie znać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dopesi napisał:

No wiec dostałem nowy egzemplarz i mam wrażenie, że ma to samo. Lekkie buczenie słyszalne dopiero jak się przyłoży ucho do kolumny głośnikowej. Nie syczenie tylko buczenie. 
 

czy ktoś z użytkowników nad c700 na tym forum może mi potwierdzić, czy również występuje taki efekt? Może ten typ tak ma. Dajcie znać. 

Wstawiam nagranie z dyktafonu. 

NadC700.m4a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2022 o 19:30, dopesi napisał:

No wiec dostałem nowy egzemplarz i mam wrażenie, że ma to samo. Lekkie buczenie słyszalne dopiero jak się przyłoży ucho do kolumny głośnikowej. Nie syczenie tylko buczenie. 
 

czy ktoś z użytkowników nad c700 na tym forum może mi potwierdzić, czy również występuje taki efekt? Może ten typ tak ma. Dajcie znać. 

Może lepiej zadzwonić jutro do sklepu dystrybutora i z kimś pogadać na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Zwrot z tytułu rękojmi i szukasz innego wzmacniacza.

Ewentualnie możesz Jeszcze sprawdzić w innym domu. mieszkaniu. Wział wzmacniacz i jedna kolumny i zobaczyć.

A przeszkadza Ci to przy odsłuchu?

Słychać to ?

Piotr

Robiłem już wszystkie tego typu testy, o których piszesz. Kontaktowałem się również ze sklepem w Krakowie, który potwierdził mi, że na ich egzemplarzu również to słychać. Wszystko wskazuje na to, że ten typ tak ma. 
 

czy słychać? Tylko jak jestes bardzo blisko kolumny. Poza tym nie słychać. Czasami tez piszczy lekko lewa kolumna i to słychać bardziej. Ale to piszczenie nie występuje za każdym razem. Na razie będę z tym żyć, napisałem tez do producenta. Zobaczymy co powiedzą.   
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to ustalmy coś. Szum nie słyszysz klasycznie ale mas to w głowie. Ale czasem występują piski.

To wzmacniacz za 7000 zł. Szczerze? Ja bym nie mógł z takiego korzystać. Ale to już Twoja decyzja w takim razie.

PS. Żebym też dobrze zrozumiał.

Oddałeś go na gwarancji. Długo go trzymali bo czekali na częsci serwis czy coś. W każdym razie problem został stwierdzony, tak? Dostałeś nowy model i jest dokładnie to samo?

Dobrze rozumiem?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ok, no to ustalmy coś. Szum nie słyszysz klasycznie ale mas to w głowie. Ale czasem występują piski.

To wzmacniacz za 7000 zł. Szczerze? Ja bym nie mógł z takiego korzystać. Ale to już Twoja decyzja w takim razie.

PS. Żebym też dobrze zrozumiał.

Oddałeś go na gwarancji. Długo go trzymali bo czekali na częsci serwis czy coś. W każdym razie problem został stwierdzony, tak? Dostałeś nowy model i jest dokładnie to samo?

Dobrze rozumiem?

Piotr

 

Buczenie słychać jak przykleisz ucho do kolumny głośnikowej. Piski od czasu do czasu. Oddany na gwarancji przeleżał miesiąc w serwisie w Wawie - stwierdzono usterkę. Wymieniono jakieś części - bez rezultatu. Wysyłali dalej zapytania do producenta Nad z Kanady co maja dalej robić i cisza. 
 

przyznano mi nowy model. Jest to samo. Kontaktowałem się jeszcze z innym sklepem w Krakowie - wzięli z półki. Podłączyli. To samo. Stwierdzili, ze normalnie nie zwróciliby na to uwagi. Że ten wzmacniacz tak po prostu może już mieć. 
 

Oczywiście nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu na co dzień. Natomiast przykładowo Powernode od mojego brata nie ma takich problemów - słychać tylko syczenie które jest normalne. Stad cała ta moja akcja żeby stwierdzić, czy mam problem czy tez nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu mój drugi egzemplarz nagle umarł. Nie włącza się. 
 

wyłączył się sam w trakcie cichego słuchania muzyki. Nie odnotowałem skoku napięcia w mieszkaniu, nie wiem co jest przyczyną  

Jutro kolejna reklamacja. 
 

nie wiem czy mam pecha, czy ten sprzęt to jedna wielka kupa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dopesi napisał:

Po tygodniu mój drugi egzemplarz nagle umarł. Nie włącza się. 
 

wyłączył się sam w trakcie cichego słuchania muzyki. Nie odnotowałem skoku napięcia w mieszkaniu, nie wiem co jest przyczyną  

Jutro kolejna reklamacja. 
 

nie wiem czy mam pecha, czy ten sprzęt to jedna wielka kupa. 

Oddaj go . Nie naprawiaj. Skorzystaj z rękojmi.

Dnia 22.03.2022 o 07:34, S4Home napisał:

Oddałeś go na gwarancji. Długo go trzymali bo czekali na częsci serwis czy coś. W każdym razie problem został stwierdzony, tak? Dostałeś nowy model i jest dokładnie to samo?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@dopesi - i jak się sprawy aktualnie mają? Pechową masz historię z tym NADzikiem. Co do tych dziwnych dźwięków - ciekawy jestem czy byłoby je słychać przy wyłączonym wifi i bluetooth. Miałem u siebie kilka wzmaków w klasie D i np. taki Cyrus One czy Synthesis Roma też produkowały jakieś dziwne szumy w kolumnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, absolute beginner napisał:

Rozważam zakup tego modelu dlatego chciałbym zapytać innych użytkowników tego cudeńka czy warto? Mam zagwozdke nad 368, 388 oraz 700. Gdyby padło na 700 zakupilbym dodatkowo tylko kolumny i CD miałbym pewnie spokój na ładnych parę lat delektujac się dobra muza... 

Witaj,

Nadzik C368 brzmi zauważalnie gorzej od modelu C388. Nie jest to tylko różnica samej mocy, ale przede wszystkim w kulturze prowadzeniu głośników. Wyższy Nad dodaje więcej powietrza oraz jest lepsza prezentacja. Czuć, że brakuje mu niewiele do nowego modelu C399. 

C700 to rozbudowana wersja Bluesounda Powernode, tyle że nieco ciekawsza. Daleko mu do bliźniaczego z zewnątrz M10v2, ale to po prostu niższa półka. 

Jeśli zależy Ci na funkcjach sieciowych, to rozważ C388 z modułem BluOs. To może być najkorzystniejsze rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lpomis napisał:

To faktycznie jest ciekawa opcja i dużo lepsza niż C700.

@Top Hi-Fi & Video Design - z ciekawości, a jak wygląda sprawa z C399 w porównaniu do M10? Małe pudełeczko jest bardzo ładne, ale co z samym brzmieniem?

Jeden producent, a jednak trochę inny styl. Master, M10 nawiązuje do modelu chociażby M33. M10 zdaje się być poukłada i dojrzalsza od serii "podstawowej" 

Znowu C399 jest trochę bardziej rozbudowany w stosunku do C388 ale nie stwarza wrażania, "ojej to zupełnie inny wzmacniacz" . Mimo wszystko seria Master, to seria Master :), warto jest dopłacić (choć w sytuacji M10 dostaniesz mniej mocy-ale i tak wystarczająco dużo aby wysterować większość głośników)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lpomis napisał:

@dopesi - i jak się sprawy aktualnie mają? Pechową masz historię z tym NADzikiem. Co do tych dziwnych dźwięków - ciekawy jestem czy byłoby je słychać przy wyłączonym wifi i bluetooth. Miałem u siebie kilka wzmaków w klasie D i np. taki Cyrus One czy Synthesis Roma też produkowały jakieś dziwne szumy w kolumnach.

Aktualnie korzystam z drugiego naprawionego modelu - miał awarie obwodów zasilania. Lekkie buczenie słychać cały czas w kolumnach, chyba nauczyłem się z tym żyć. Normalnie z odległości tego nie słychać. Po jakimś czasie użytkowania zauważyłem też, że lewa kolumna lekko piszczy. Na razie jednak czekam, normalnie użytkuje,  czytam komentarze i próbuje to jakoś zrozumieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...