Skocz do zawartości

Budowa preampu lampowego na wzór Conrad Johnson PV 12.


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Dnia 12.12.2021 o 09:25, 1Ender napisał:

Polutowałem PVC ( Passive Volume Control) i selektor drutem neotecha. U mnie selektor 6ch (wykorzystuję 4ch), połączone z drabinką na przekaźnikach wg konstruktora dużo lepsze rozwiązanie niż niebieski alps, który psuje dźwięk. Miałem alpsa, ale odesłałem. W sumie 2 osoby mi mówiły, aby nie bawić się alpsy. Dodatkowo kontroler sterujący, sterowaniem głośnością i zmianą kanałów, zdalnym sterowaniem, automatyczną regulacją natężenia podświetlenia wyświetlacza, trybem stanby i wiele innych funkcji. Rezygnuję z automatycznego regulowania podświetlenia wyświetlacza. Do tego fotorezystor, którego nie będę montować.

jak się spisuje te PVC dziła dobrze tzn. jest na tyle regulacji, idzie słuchać cicho

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 12.01.2022 o 10:30, Dedal75 napisał:

A macie coś ciekawego z ecc83 12ax7 ?

Ja mam Brimar, Telefunken Smooth Plate i chyba jakiego Raytheona.  😜 Tego ostatniego nie testowałem.

Pierwsza i ostatnia kupiona w tube-store (dodatkowo sprawdzane przez Rogera co prowadzi RCM, druga w  esotericu hifi.

Dnia 16.01.2022 o 17:32, audiowit napisał:

smooth plated.

Najlepsza lampa ECC83 na świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2022 o 10:30, Dedal75 napisał:

A macie coś ciekawego z ecc83 12ax7 ?

Nie wiem dlaczego wczoraj zrozumiał Twój post, jako ofertę kupna. 😜

Jeżeli chodzi o ECC83 to te które wymieniłem są godne polecenia, ale u mnie w systemie ostatecznie najlepiej sprawdziły się w kolejności:

1. Telefunken Smooth plate

2.  Amperex for Medicine.

3. Mullard CV4004 Valve

Z nową hybrydą Telefunken jest bezkonkurencyjny. Najlepsze zróżnicowanie wysokich tonów, to samo wypełnienie na średnich co Mullard, najlepsze niskie tony, najlepsza przestrzenność i czytelność. O dziwo wokale u mnie lepiej brzmią na Telefunkenach niż na Mullardzie. Wczoraj odsłuchałem też na nich "Psychocandy" - specyficznie nagranej płyty i myślałem, że będzie ostrzej niż na Mullardach, a okazało się, że dźwięk jest może mnie złocisty, ale w górnych rejestrach żywszy i wcale nie kłuje w uszy. Dobrze, że mam zapasową parę, ale Amperex też świetnie gra. Mullard też ma swoje zalety. To również bardzo dobra lampa, ale to nie do końca moje klimaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj o lampach Telefunken Smooth Plate:

https://medialux.blog/2018/04/25/introducing-a-legend/

Mam bardzo podobne spostrzeżenie na audio, jak ich autor.

29 minut temu, Dedal75 napisał:

Nie kupuje od nieznajomych 😊

Spoko, na razie nie złożyłem oferty sprzedaży.

A poza tym nie sprzedaję nieznajomym. 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich serdecznie. 

Jakiś czas temu zbudowałem klona pv12 na żółtej płycie. Przedwzmacniacz grał naprawdę fajnie... 

I wczorajszego południa się zaczęło. 

Lekkie brumienie jednego kanału, aż do całkowitego zaniku dźwięku, tylko jeden wielki brummm. Drugi kanał gra dobrze. Czy ktoś miał podobny przypadek?

Lampy zamieniłem miejscami, i to samo, przewody rca sprawdziłem. 

Może ktoś ma pomysł gdzie szukać rozwiązania? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar na podstawkach, miernik na 1000v prąd stały. 

V1

1. 74v

2. 0v

3. 0v 

4. 303v

5. 80v

6. 80v

7. 0v

8. 0v

9. 304v

 

V2.

1. 73v

2. 0v

3. 303v

4. 305v

5. 80v

6. 80v

7. 0v

8. 303v

9. 306v

Jeśli robię coś błędnie, proszę mnie poprawić. To moje pierwsze doświadczenie z układem lampowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...