Skocz do zawartości

kino domowe 5.1 do 5k


examplelog

Recommended Posts

Hej,

przymierzam się do kupna kina domowego. Myślę, że będzie wykorzystywane 40% filmy/seriale, 30% gry, 30% muzyka wszelakiej maści.
Pokój mały 17m2 w mieszkaniu, ale głośniki będą ustawione na przestrzeni  ~11m2. Kolumny podłogowe z miejsca odpadają.

Wstępnie wytypowałem zestawy:
HECO VICTA PRIME 302/202/C102/SUB252
MAGNAT Supreme 202/102/C252/RS 8 sub

No i do tego przydałby się jakiś amplituner, ale tu już jestem zupełnie zielony. Na pewno nie potrzebuję żadnych wodotrysków typu spotify.

Nie wiem czy przy takim budżecie ma to jakieś znaczenie, ale raczej wolę chłodniejsze tony, wyraźną średnice i górę. Nie przepadam za ciepłym buczeniem, choć dobrze jak sub łupnie wtedy, kiedy powinien. Generalnie interesuje mnie jak najlepszy stosunek ceny do jakości :)

Chętnie poznam Wasze propozycje, bo nie wiem czy idę w dobrym kierunku 😅
Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, examplelog napisał:

No i do tego przydałby się jakiś amplituner, ale tu już jestem zupełnie zielony.

 tym jest problem, posucha na rynku. Ludzie czekają tygodniami.

 

9 godzin temu, examplelog napisał:

Na pewno nie potrzebuję żadnych wodotrysków typu spotify.

Niestety to będzie w każdym sprzęcie i musisz za to zapłacić "podatek" w cenie czy Ci się podoba czy nie.

 

Niestety za 5k raczej nie kupisz amplitunera i kolumn. Po prostu wzmacniacz KD obecnie kosztuje majątek. Należy się uzbroić w cierpliwość i ja by, chyba najpierw polował na amplituner i dopiero po jego zakupie dokupił kolumny bo jednak te są praktycznie dostępne od ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lolekdrugi napisał:

Niestety to będzie w każdym sprzęcie i musisz za to zapłacić "podatek" w cenie czy Ci się podoba czy nie.

Nie musi

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amplituner-51-sony-strdb940-qs-w-bdb-stanie

https://allegro.pl/oferta/sony-str-db940-z-pilotem-11510738489

Miałem ten model oraz 830 QS , jedyny amp. KD który zachwycił mnie jakością muzyki stereo. Zbudowany jak czołg i cholernie starannie. Bez żadnych zbędnych wodotrysków , po prosto czyste 5.1. Nie ma żadnej kalibracji automatycznej za to manualnie można dostroić wszystkie parametry każdego z kanałów oddzielnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 tylko to jest produkt firmy Sony. A produktów firmy Sony się nie kupuje ze względu na to w jaki sposób ta firma traktuje w Polsce swoich klientów.

Druga sprawa, że to jest 5.1 w dodatku używany. W 2021 miło  by było gdyby co najmniej 5.1.2 obsługiwał oraz passthrough dla 4K. Ponadto korekta akustyki to coś co jest obecnie bardzo ważne

I mówimy o nowym sprzęcie a nie używanym.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

A produktów firmy Sony się nie kupuje ze względu na to w jaki ta firma traktuje w Polsce swoich klientów.

Nie wiem jak jest obecnie , choć sześć lat temu przyjechał do mnie serwis Sony do TV mimo , że się go nie domagałem ustawić mi telewizor i to bezpłatnie :)

W przypadku nowych amp , jestem przeciwnikiem kupowania używanych , za dużo rzeczy tam się może zepsuć. W przypadku serii QS to pewniak , nawet jak jakiś kondensator wysiądzie to naprawa kosztuje grosze i nie trzeba ampka utylizować jak np. ostatnio mój kumpel musiał zrobić z 5-letnim Pioneerem z 4K :)

Korektę ten Soniak też posiada tylko manualną :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie wiem jak jest obecnie , choć sześć lat temu przyjechał do mnie serwis Sony do TV mimo , że się go nie domagałem ustawić mi telewizor i to bezpłatnie

teraz jest tak, że firma sprzedaje produkt gdzie w instrukcji obsługi wprowadza klienta w błąd. Próba zwrotu produktu kończy się fiaskiem z tekstem "ale o co panu chodzi". Tak jest w przypadku blu-ray. W przypadku playstation również ludzie mają problemy. Telefony to ponownie problemy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

teraz jest tak

To , że Sony się skończyło to wiem. Momentem zwrotnym było wg. mnie skoncentrowanie się firmy na produkcji filmowej. Dzisiaj jak widzę w marketach kolumny typu wszystko w jednym z błyskającymi światełkami z logo Sony to mi się serce kraje. To była potęga i elektronika im sporo zawdzięcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie pisałem czy musi być nowy, czy używany. 5.1 to szczyt moich ambicji 😄 ale fakt, brak passthrough 4K wydaje się co najmniej mało przyszłościowe. Bez tego będę mógł odtwarzać tylko skompresowane 5.1 😐
Tak jak pisałem, liczy się dla mnie dobry stosunek cena/jakość, więc jeśli naprawdę warto, mogę poczekać i uzbierać trochę więcej do budżetu.

Onkyo TX-NR656 niedostępne
SONY STR-DH790 - a takie coś? Akurat za 2k i budżet by się spiął..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, examplelog napisał:

Onkyo TX-NR656 niedostępne

no niestety ale znajdziesz 686 i 696 na aukcjach w okolicy 2k.

 

40 minut temu, examplelog napisał:

SONY STR-DH790 - a takie coś? Akurat za 2k i budżet by się spiął..

ja osobiście nie mam pojęcia ale zerknij na avsforum albo avforums.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinie domowym Magnaty 202 sprawdzają się bardzo dobrze, nieco gorzej radzą sobie w muzyce ale tym bym się nie przejmował, ponieważ główny nacisk stawiasz na filmy oraz gry. 

Z amplitunerami jest ogromny problem dlatego też jeśli coś jest dostępne to szybko bym się decydował. Zostaje raczej rynek wtórny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2:0 dla Magnatów. I są w przystępniejszej cenie.
https://allegro.pl/oferta/magnat-supreme-202-rs-8-5-1-aktywny-subwoofer-10181286347
Tylko ten sub.. 80/160W? a fronty 100/200W? To tak powinno być? Zwykle sub jest najbardziej watożerny..

Amplituner Sony STR-DH790
gość zachwala w swojej cenie, szkoda że nie wiem ile dał
https://www.avsforum.com/threads/sony-str-dh790.3050732/
tu już mniej kolorowo
https://www.audiostereo.pl/topic/141520-lecimy-po-taniości-czyli-wrażenia-użytkowników-sony-str-dh-790/

Anyway, macie racje. Posucha straszna. Ledwo poczytałem  co to w ogóle jest, już niedostępny.. ale spokojnie, w gorącej wodzie kąpany nie jestem.

Był jeszcze Onkyo TX-SR494 za równo 2k, ale nie wiem czy to odpowiedni sprzęt..

Także dalej poluję na to Sony..

Co do Onkyo TX-SR494 / TX-NR686 / TX-NR575 / TX-NR696 - czy ja dobrze widzę, że one nie obsługują eARC? To chyba słabo?

Z Denonów tylko AVR-S650H wpadł mi w oko. Niedostępny.

 

Btw pojawiła się ostatnio koncepcja usunięcia jednej szafy, co zrobiłoby miejsce na kolumny podłogowe. Pytanie tylko, czy w ogóle warto sobie zawracać głowę przy takim budżecie i czy nie potrzebowałbym wtedy mocniejszego/droższego amplitunera. A wszystko to dałoby mi tylko głośniejszy sprzęt? Na czym - przy moim metrażu - wcale mi nie zależy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się upolować Sony! Także zostaje mi dylemat z Magnatami. Dalej rwę sobie włosy z głowy jaki zestaw wybrać:

Supreme 202 / 102 / C252 / RS 8  (5.1) - 2300
Supreme 802 / 102 / C252 / RS12 (5.1) - 2750
Supreme 802 / 102 / C252 / RS 8 / ATM 202 (5.1.2) - 3300
Supreme 802 / 102 / C252 / RS12 / ATM 202 (5.1.2) - 3500 

Generalnie boję się, że jak podłogówki to będą za ciepło grały. I czy w ogóle warto. Zaciekawiła mnie też opcja 5.1.2, ale przez najbliższe pół roku sufitówki leżałyby w koncie.. remontu na razie nie planuję. Chyba zaczynam za bardzo kombinować..
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2021 o 22:43, examplelog napisał:

Co do Onkyo TX-SR494 / TX-NR686 / TX-NR575 / TX-NR696 - czy ja dobrze widzę, że one nie obsługują eARC? To chyba słabo?

nie, nie obsługują.

Dnia 23.12.2021 o 20:34, examplelog napisał:

Zaciekawiła mnie też opcja 5.1.2, ale przez najbliższe pół roku sufitówki leżałyby w koncie.. remontu na razie nie planuję. Chyba zaczynam za bardzo kombinować..

Ponieważ? Jak masz opcję robić atmosa to rób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie podłączony po HDMI eARC do TV. Skoro już kupiłem nowy to chyba warto, żeby obsługiwał najnowsze formaty.
Zresztą, ampli kupiony. End of story.. no chyba, że będzie naprawdę, aż tak tragicznie. Ale to się dopiero okaże.

Pytanie na teraz to czy warto dołożyć, żeby zamienić 202 na 802; RS 8 na RS 12; i w końcu dodatkowo do ATM 202.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, examplelog napisał:

Będzie podłączony po HDMI eARC do TV. Skoro już kupiłem nowy to chyba warto, żeby obsługiwał najnowsze formaty.
Zresztą, ampli kupiony. End of story.. no chyba, że będzie naprawdę, aż tak tragicznie. Ale to się dopiero okaże.

Ok to już niech będzie. Ale drążę. Dla przyszłych użytkowników.

Gdzie wykorzystasz eARC? Bo co z tego że TV to ma? :)

23 godziny temu, examplelog napisał:

Pytanie na teraz to czy warto dołożyć, żeby zamienić 202 na 802; RS 8 na RS 12; i w końcu dodatkowo do ATM 202.

Sub na pewno. Kolumny nie wiem. Zalezy od układu.

Ten Sony będzie miał problemy wysterowaniem 802 chyba.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Gdzie wykorzystasz eARC? Bo co z tego że TV to ma? :)

Pewnie z jakichś VOD

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ten Sony będzie miał problemy wysterowaniem 802 chyba.

głośniki 170 / 340 W
4-8 Ohm

Amp
145 W (6 Ohm)

Hmm. Nawet jeśli nie zależy mi na tym, żeby pół bloku mnie słyszało? Na forach czytałem, że słabszy sprzęt dawał im radę..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, examplelog napisał:

Pewnie z jakichś VOD

no jednak nie.

:)

Więc dla przyszłych. Na razie eARC to super sprawa ale nie wykorzystywana nigdzie.

A pandemia pokazała że to się szybko nie zmieni.

15 godzin temu, examplelog napisał:

Hmm. Nawet jeśli nie zależy mi na tym, żeby pół bloku mnie słyszało? Na forach czytałem, że słabszy sprzęt dawał im radę..

Ok

3 godziny temu, examplelog napisał:

A co myślicie o zestawach:

Jamo S807 / S801 / S81 / S808
Polk T50 / T15 / T30 / PSW10E
Tag Harmony TAV 606

Moim zdaniem Magnaty ciekawsze. Albo Heco Victa 702

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Więc dla przyszłych. Na razie eARC to super sprawa ale nie wykorzystywana nigdzie.

Dla sprostowania, eARC będzie wykorzystane jeśli źródło wielokanałowego dźwięku będzie podłączone bezpośrednio do TV (PS5, XBox-X, multimedialny odtwarzacz itp) lub jeśli odpalimy aplikację w sofcie TV przez którą taki dźwięk przejdzie np. KODI itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...