Skocz do zawartości

Kino domowe do 2000zł


Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić sobie do biura zestaw kina domowego, w 90% używane do grania, 9%muzyka i 1% filmy. Budżet niewielki, bo i pomieszczenie małe, a większość czasu i tak spędzam w słuchawkach.

Tak to wygląda w praktyce. Nie wiem gdzie zlokalizować satelity. Na fioletowo będą na równi z głową(nawet trochę niżej), czy lepiej z tyłu pod sufitem(na żółto)?

20211212_121502 — kopia.jpg

jp.jpg

Edytowano przez Mateusz Szulczyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Amarok napisał:

Grać w biurze....no chyba, ze jesteś szefem tego biura. 😄

Tak, jestem😁. A jeżeli chodzi o budżet, to jeżeli uznacie, że za niewiele więcej kupię coś znacznie lepszego, jestem w stanie dołożyć. Soundbaru +satelity nie wykluczam ale z tego, co przeglądałem, to w tych pieniądzach ciężko. I przydałaby się komunikacja bluetooth ale to już raczej standard więc się nie martwię:) Ewentualnie satelity mogłyby być bezprzewodowe ale jak trzeba to kapel też pociągnę.

Edytowano przez Mateusz Szulczyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000zł... Orientowałeś się jakie są ceny na rynku? Najtańsze dostępne nowe amplitunery to 3200zł. A tu jeszcze potrzebne są podstawkowe głośniki i subwoofer. Musisz przejżeć rynek wtórny. Jeśli nie lubujesz sie w filmach (1%), to możesz przeglądać starsze, ale wyższej klasy amplitunery które może nie mają najnowszych kodeków na pokładzie, ale ich ogólna jakość wykonania i dźwięku może być bez zarzutu. Po sprawdzeniu oczywiście bo nie wiadomo w jakich warunkach sprzęt był użytkowany (np. przegrzany w szafce).

Canton Movie 95, do tego Yamaha Rx v740. Trochę strzał, ale z takim budżetem na tego typu rozwiązania cię tylko stać w tej chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Butler napisał:

2000zł... Orientowałeś się jakie są ceny na rynku? Najtańsze dostępne nowe amplitunery to 3200zł. A tu jeszcze potrzebne są podstawkowe głośniki i subwoofer. Musisz przejżeć rynek wtórny. Jeśli nie lubujesz sie w filmach (1%), to możesz przeglądać starsze, ale wyższej klasy amplitunery które może nie mają najnowszych kodeków na pokładzie, ale ich ogólna jakość wykonania i dźwięku może być bez zarzutu. Po sprawdzeniu oczywiście bo nie wiadomo w jakich warunkach sprzęt był użytkowany (np. przegrzany w szafce).

Canton Movie 95, do tego Yamaha Rx v740. Trochę strzał, ale z takim budżetem na tego typu rozwiązania cię tylko stać w tej chwili.

Czyli rozumiem, że za sprzęt z średniej półki muszę dać 5000... trochę dużo. Głośniki ok, ampli wolałbym nowy ale 3200...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy Denon AVR-X1700H (lub poprzednik AVR-X1600H) to 3200zł, a są oferty za wyższą kwotę, nawet 4200zł i są na nie chętni bo podaż jest tragicznie niska. Najtańszy Marantz jeszcze droższy np. SR5015 to prawie 5000zł. Yamaha? Spróbuj jakąś gdzieś dostać... Najtańsza RX-V4A niby od 3000zł, ale dostępne od ręki w Polsce dopiero ok. 3700zł. Tu też podaż tak słaba że jak coś się gdzieś pojawia to po kilku godzinach znika. Onkyo i Pioneer po trudnych chwilach wypuściło nowe produkty kilka miesięcy temu ale do Polski jeszcze nie trafiły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inne rozwiązanie, teraz kupię właściwe głośniki  i tani ampli(później pójdzie na ogród, bo nie będzie szkoda), a właściwy amplituner jak skończy się kryzys z produkcją i dostawami(bo kiedyś się skończy?). Jak się kształtowały ceny tego Denona przed kryzysem? A i jeszcze jedna zaleta tego rozwiązania, łatwiej będzie żonę przekonać🙃

Edytowano przez Mateusz Szulczyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim metrażu nie stosowałbym wielokanałowych rozwiązań. Po drugie przy takim budżecie nie mamy wiele do zaproponowania z nowych rzeczy. Zresztą z używanych też nie będzie zbyt łatwo. Dlatego proponuję głośniki aktywne z HDMI, Audio Pro A26.  Małe monitorki, które rozruszają to pomieszczenie. Sprawdzą się w muzyce i w filmie. Posłuchaj koniecznie w jednym z naszych salonów Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można wszystko. Ale ja tu też nie widzę ampli z systemem 5.1.  Po prostu nie ma sensu. Budżet początkowy 2tyś. Teraz piszesz, że możesz podnieść trzy krotnie? To w takim razie skup się na dobrym sounbarze. Albo faktycznie na fajnych monitorach. Ale i wzmak potrzebny. Nie no, do grania w takim pomieszczeniu? Kurcze coś tu naciągane jest. Ciekawe jak pomieszczenie akustycznie to ogarnie. Chyba troszkę się zapędziłeś z tymi planami. Ale... Może... Coś... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem się wynieść  z graniem z salonu (a w zasadzie to nawet chciałem), bo przez antresolę dźwięk się strasznie niesie, dzieci małe, słabo śpią więc rozmowa przez headsety wyglądała tak, że żona ciągle mnie ucisza. Chciałem na początku trochę po kosztach zrobić nagłośnienie, dlatego tu piszę, żeby się zorientować w co warto wydać kasę i czy warto. Fakt, że bez sensu inwestować 6k w kino domowe, które tutaj i tak będzie tylko marnowało swój potencjał. Z drugiej strony widzę za 2k to mało za coś dobrego. Lubię dźwięk z głośników dlatego chciałbym korzystać z potencjału DTS:X czy tam innych przestrzennych technologii. Oczywiście mam też w miarę dobre headsety, które obsługują te wszystkie bajery i na których będę dużo grał ale to z konieczności, a głośniki z przyjemności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to jest jak człowiek sobie coś zamarzy a tu zonk. Broń boże nie chcę Ci tego odbierać, bo sam to przeżyłem nie raz. Ale trzeba z tego jakiś zajefajny kompromis wyciągnąć. Najczęściej kasa jest barierą. Widzisz jakie chore ceny teraz mamy. Musisz się na maxa ogarnąć ile możesz na to przeznaczyć, a konkret propozycje polecą. Ciężka sprawa z tym pomieszczeniem. Jako biuro. Hmm🤔🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, STELVIO napisał:

 Najczęściej kasa jest barierą. 

Kasa nie jest barierą, ale jak człowiek całe życie musiał sobie prawie wszystkiego odmawiać, to potem trudno się przełamywać, przynajmniej mi to czasami trudno przychodzi.

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Ty tam masz ledwo miejsce na 5.1. 

 

No to skupmy się na 5.1 ~6000zl😄 to może nowy temat otworzę dla porządku? Nie wiem jakie tu na forum panują zwyczaje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mateusz Szulczyński napisał:

Nie całe dwa metry jeżeli ustawie przy ścianie. 

Ten stolik jest tak głeboki? Czy nie oglądasz siedząc przy nim?

Nie otwieraj nowego tematu bo i tak te same osoby tam napiszą a tu wiemy o co chodzi przy najmniej.

Bedziesz siedział jak jest ta strzałka? Tak na środku pomieszczenia?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...