Skocz do zawartości

Onkyo 606 + Jamo 606 - again


emigrant

Recommended Posts

19 minut temu, emigrant napisał:

Żadnych odsłuchów nie będzie.

błąd

19 minut temu, emigrant napisał:

Opinie innych ludzi też dają mi jakiś obraz co wziąć do KD

no to sobie posłuchaj - co prawda to nie jest referencyjna jakość dźwięku, ale w opiniach obydwu właścicieli te sprzęty grają dobrze, u mnie Marantz SR 5013 (ampli kina w trybie Direct źródło CD stereo)) u kolegi Yamaha 803 (ampli stereo), u mnie zaadaptowane pomieszczenie, u kolegi zero działania w tym zakresie, jak chcesz kupić w oparciu o opinie to może być różnie

tak więc jak widzisz (słyszysz) są "drobne" różnice o niuansach na forum mało kto pisze, a ja przyznam co już niejednokrotnie pisałem - dla mnie w kinie ten Marantz w porównaniu do poprzedniego Onkyo (TX-NR 686) jest "cienki" mimo Audyssey i z pewnością wrócę w kinie do Onkyo (do stereo mam Audiolaba 8300A), ale jak mówię to moje osobiste odczucia. I polecam odsłuch.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, emigrant napisał:

Marantz to tak naprawdę kupiłeś Denona. Jesteś kolejną osobą, która mówi/pisze, że Denon/Marantz nie do KD.

tak to jedna "stajnia", tyle że Marantz jest chyba jeszcze delikatniejszy i wyrównany w porównaniu do Denona. Gdyby mi piorun nie strzelił (dosłownie) Onkyo to bym nie zmieniał, a że pech chciał w roku 2021 gdy nic na rynku nie było to wyszło jak wyszło. Ale idą zmiany, bardzo wolno, ale coraz bliżej RZ, albo może i Arcam z naciskiem na może 😃. A na filmiku co gra lepiej Twoim zdaniem Marantz czy Yamaha 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZ dla mnie za drogi i bez sensu na 15 m^2. Onkyo tx-nr7100 jest optymalne, żeby w przyszłości mieć 2 lub 4 atmosy. Nic więcej nie trzeba. Druga sprawa RZ gabarytowo mi się nie zmieści we wnęce. 

Yamaha gra jakby miała za chwilę paść trupem ;]. 

Te certy THX i IMAX w Onkyo mają jakąś wartość dodaną? Denon ma tylko IMAX. Co daje THX? Lepszy DAC niż u konkurencji? 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, emigrant napisał:

Yamaha gra jakby miała za chwilę paść trupem ;]

a gdyby ją wstawić do mojego pokoju sytuacja zmieni się diametralnie, więc opinie opiniami, ale zawsze warto posłuchać, przynajmniej z planowanymi głośnikami w salonie, a najlepiej u siebie bo jak widzisz gdyby nie opisać warunków do przedstawionego przykładu większość (może każdy) wybrałaby Marantz-a, to jak z tymi testami i odsłuchami na YT, nie mamy pojęcia czym autor to nagrywa, w jakich warunkach i z jaką korekcją, a na końcu słuchamy tego na swoim sprzęcie.

7 godzin temu, emigrant napisał:

Te certy THX i IMAX w Onkyo mają jakąś wartość dodaną? Denon ma tylko IMAX. Co daje THX? Lepszy DAC niż u konkurencji?

różnie o tym mówią, jedni twierdzą że to nie ma znaczenia, bo inni producenci nie chcą płacić za ten certyfikat THX, a ich amplitunery i tak spełniłyby te warunki, inni że ma znaczenie, jak zawsze z opiniami bywa, ale poczytaj tutaj i tutaj, a wnioski należą do Ciebie. Ja mógłbym powiedzieć, że wnoszą jak to ująłeś "wartość dodaną" - dla mnie Onkyo TX-NR686 (z certyfikatem THX) grało lepiej, żywiej, dynamicznej,  w porównaniu do Marantz-a SR5013, który tego certyfikatu nie ma, ale czy to zasługa tylko certyfikatu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Marantz jest moim zdaniem dla specyficznej klienteli. W towarzystwie innych budżetowych amplitunerów zdaje się jest najbardziej neutralny i najmniej "koloruje". Nie bez powodu jest traktowany często jako ten który gra relatywnie dobrze także w trybie stereo.

Niestety ma to też swoją druga stronę medalu, Kowalski kupuje kino za kilka, a może i naście tysięcy, ma nadzieję że kapcie mu spadną a otrzymuje coś co nie do końca spełnia oczekiwania, gdzie brakuje jakiegoś błysku i tej kropki nad "i". Często tak to w tej marce wygląda. No ale to raczej nie wina Marantza, tylko naszych gustów w których uwielbiamy gdy np. dźwięk tłuczonego szkła brzmi jakby bomba spadała. Kino ma być z rozmachem i być efekciarskie... Nie jest tak? No to "kolorujemy"... :)

8 godzin temu, emigrant napisał:

Te certy THX i IMAX w Onkyo mają jakąś wartość dodaną?

W Home Cinema? Tak, marketingową.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, emigrant napisał:

Kurdę, przerażają mnie takie wpisy... https://www.avsforum.com/threads/anyone-owned-both-denon-x3800-and-x4800.3287213/  To już nie jedna opinia którą czytam, że Denony grają słabo, płasko a Onkyo lepiej. Dla Denona X3800H odpowiednikiem Onkyo chyba jest TX-NR7100. Nawet ktoś mi kiedyś tutaj pisał, żeby nie brać Denona tylko Onkyo to lepszy wybór do kina domowego. Tak też było 15 lat temu stąd kupiłem Onkyo 606 a nie inną markę. Chyba do tego pory nic się nie zmieniło. 

@Q21Wy macie X3800H i Onkyo TX-NR7100 na stanie. Co brać do praktycznie 100% kina 5.1 i w przyszłości 5.1.2? Muzyka może tak, ale sporadycznie. Co najwyżej jakieś koncerty w DTS. No i który ampli bardziej byłby dopasowany do tych nieszczęsnych Jamo 606, które jeszcze trochę lat poużywam póki wymienię? Niech zgadnę, pewnie Onkyo? :)

 

Nie ma tu uniwersalnej opcji, oba sprzęty bdb nadają się do kina. Nie chcę podejmować decyzji za Ciebie. Wybierz na spokojnie po wyposażeniu, albo rzucie monetą ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2023 o 20:58, emigrant napisał:

Kurdę, przerażają mnie takie wpisy... https://www.avsforum.com/threads/anyone-owned-both-denon-x3800-and-x4800.3287213/  To już nie jedna opinia którą czytam, że Denony grają słabo, płasko a Onkyo lepiej. Dla Denona X3800H odpowiednikiem Onkyo chyba jest TX-NR7100. Nawet ktoś mi kiedyś tutaj pisał, żeby nie brać Denona tylko Onkyo to lepszy wybór do kina domowego. Tak też było 15 lat temu stąd kupiłem Onkyo 606 a nie inną markę. Chyba do tego pory nic się nie zmieniło. 

@Q21Wy macie X3800H i Onkyo TX-NR7100 na stanie. Co brać do praktycznie 100% kina 5.1 i w przyszłości 5.1.2? Muzyka może tak, ale sporadycznie. Co najwyżej jakieś koncerty w DTS. No i który ampli bardziej byłby dopasowany do tych nieszczęsnych Jamo 606, które jeszcze trochę lat poużywam póki wymienię? Niech zgadnę, pewnie Onkyo? :)

 

3800 nie gra wyraxnie lepiej od 2800 i nigdy nie grał. Zawsze tak bylo. dopeiro seria 4 grała wyraxnie lepiej.

I tak samo jest w Onkyo. 7100 to bylo kiedyś identyczne granie jak seria 6. Teraz ciezko powiedziec bo kalibracja jest inna.

Onkyo gra zywo. Denon łagodniej. Jak ktoś nie lubi lawendy i taki zapach kupi sobie do kibla to nie będzie chodził się kąpać. Ale pewnie nie pisze o tym na forum. Tak się dzieje jak się nie dobiera sprzetu pdo siebie.

 

Teraz nie wiem czy Integra to wyższe modele. Uważał bym na to. Pytanie co realnie jest zmienione. Bo keidyś to faktycznie tak bylo. Pytanie teraz czy to nie marketing. Ale spodizewam się że soft jest dokładnie ten sam. Tylko może być symboliczne rożnice w budowie w środku.

 

Miałem kiedyś klienta który wybierał u mnie SR 8015? Czy to był 8014 no nie istotne. I byłem u niego na odsłuchu bo miał go z UK, I wyobraźcie sobie że wygrał Yamaha 1070. Ktory w każdym tescie wypadał gorzej. Ale dziekowo w kinie wypadł znacznie ciekawiej.

SR80xx wylądował na OLX

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowała mnie Integra DRX2.4. Tylko, czy to jest warte tej ceny. Specyfikacyjnie Integra DRX2.4 to jest praktycznie to samo co Onkyo 6100, albo Denon X2800H, gdzie Onkyo, czy Denon kosztuje 3300-3500 zł a Integra 6500 zł. Niby tu się płaci za jakość, selekcjonowane układy i wszystkie inne jest lepsze jakościowo. Ktoś ma jakieś doświadczenia z Integrami? Może to w ogóle jest nieporównywalne i Onkyo/Denon to elektrozłom, żeby masowo się sprzedawał za niższe pieniądze a Integra to co powinno być i wiadomo za co się płaci? 

@Q21Testowaliście u siebie jakąkolwiek Integrę z tych nowych DRX? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr SonidoNawet jak X3800H nie zagra lepiej niż X2800H to i tak lepiej wziąć X3800H, bo pozwoli mi nadal mieć kolumny w bi-amp i w przyszłości odpalić 4 atmosy w suficie. Moim zdaniem X2800H to źle wydane pieniądze. Pomijając to  jak gra Denon, czy Onkyo. W przypadku Onkyo 7100 i nadal korzystania z bi-amp to odpalę tylko jedną parę Atmosa. Musiałoby być Onkyo RZ50, żeby mieć tak samo jak w X3800H. Z tego co widzę to 7100 i RZ50 ma ten sam firmware. Finalnie albo wleci Denon X3800H, albo Onkyo 7100. Jak integra to tylko DRX2.4, bo wyższe modele zabijają ceną. To nie wiadomo, czy warto. Trzeba byłoby zagłębić się szczegółowo w elektronikę Integry co tam rzeczywiście siedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego jak zagra x3800 vs x2800. X3800 ma Audyssey XT32 vs XT w X2800 oraz opcje na Diraca. Być może w direct zagraja podobnie ale dokładniejsza kalibracja powinna sprawić, że X3800 zagra lepiej. Po przesiadce z s970 (uboższy odpowiednim X2800) różnica w dźwięku była zauważalna, szczególnie po kalibracji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanKlorJak Ci ten X3800H gra w kinie? Kupiłbyś ponownie X3800H? Ten amerykaniec mówił, że to kompletnie nie ma środka, za to wyje w górze. Onkyo jemu grało czysto, fajnie, dobrze, tak jak trzeba. X3800H kusi dość niską ceną i dużą ilością końcówek - w moim przypadku mogę mieć 5.1.4+bi-amp. Takie rzeczy w Onkyo dopiero od RZ50, który jest o jakieś 2000 zł droższy od X3800H. Cenowo Onkyo 7100 jest podobne do X3800H, ale 7100 to max 5.1.2+bi-amp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zależy w bardzo dużej mierze od kolumn. U mnie Chora grała dość ostro z s970, z x3800 się trochę uspokoiło. Dodanie końcówki wniosło poprawę ale nie tak dużą jak Dirac. Chociaż przyznam szczerze, że nie testowałem setupu bez końcówki ale z Diraciem (brak czasu).

Dialogi są czytelne jeżeli o to pytasz. Na froncie mam cały set Focala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, full bandwidth. Software jest dużo lepszy. Masz możliwość pełnej konfiguracji docelowej krzywej. W Audyssey potrzebujesz aplikacji (100 PLN) ale wykonywanie korekt na telefonie jest delikatnie mówiąc niewygodne. Kolejna zaletą jest informacja nt. skuteczności pomiaru konkretnego punktu - Dirac czasami wywali Ci informacje, że pomiar był niewystarczający. Oczywiście nie zasypie Ci magicznie wszystkich dołków na basie bo fizyki się nie przeskoczy. U mnie efekt jest trochę lepszy bo najpierw przy pomocy mikrofonu pomierzyłem REWem chkę i wybrałem to lepsze miejsce. Na drugi subwoofer się nie zanosi bo w miejscu gdzie mógłby stanąć jest gorzej (I w podobnych miejscach) jak w tym gdzie stoi teraz obecny. W Aydyssey zdarzyło mi się, że apka straciła połączenie podczas pomiaru. W Dirac jeszcze nie. Jeżeli chodzi o efekt kalibracji to Audyssey XT32 jest naprawdę niezły ale nie aż tak elastyczny jak Dirac. Efekt końcowy jest bardzo dobry ale czy jest efektem jakości algorytmów czy też elastyczności software i informacji które zwraca do użytkownika- nie wiem. Efektem ubocznym Diraca jest posiadanie dobrego mikrofonu, który może pomóc w poprawnym ustawieniu np. subwoofera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-NR7100 - Wymiary (szer. x wys. x gł.): 435 x 173.5 x 379.5 mm, Waga (netto): 10.4 kg, Cena 5300 - 6000 zł

Integra DRX 3.4 - Wymiary (szer. x wys. x gł.): 435 x 174 x 376.5 mm, Waga urządzenia: 13.5 kg, Cena 8000 zł

Specyfikacyjnie oba są dla siebie odpowiednikiem z małym wyjątkiem Onkyo ma certa THX. Dopiero Integra DRX 5.4 ma THX. Reszta to samo razem z IMAX Enhanced. 

No dobrze... Coś w Integrze siedzi o 3 kg cięższe. Gabarytowo to praktycznie taka sama obudowa. Chyba nie do końca to tylko sam marketing Integry.  Mimo wszystko 3 kg to kawał dodatkowego ciężaru w takim sprzęcie.  Nawet Denon X3800H(12.5 kg) w którym jest dużo i ciasno napakowane elektroniki waży o 1 kg mniej niż Integra DRX 3.4.

 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, emigrant napisał:

Integra DRX 3.4 - Wymiary (szer. x wys. x gł.): 435 x 174 x 376.5 mm, Waga urządzenia: 13.5 kg, Cena 8000 zł

6 godzin temu, emigrant napisał:

No dobrze... Coś w Integrze siedzi o 3 kg cięższe.

Nic nie siedzi o 3 kg cięższe. Posiłkowałem się danymi z Q21 a tam są błędy. Integra DRX 3.4 waży 11 kg(dane z manuala), więc jej odpowiednik Onkyo 7100 jest mało co lżejszy, o całe 600 gramów. Różnica pomijalna, nie istotna. 

Cała różnica między Integra DRX 3.4 a Onkyo 7100 to Integra DRX 3.4 ma pre out, gdzie w Onkyo 7100 tego nie ma. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2023 o 13:14, PanKlor napisał:

Jeżeli chodzi o efekt kalibracji to Audyssey XT32 jest naprawdę niezły ale nie aż tak elastyczny jak Dirac. Efekt końcowy jest bardzo dobry ale czy jest efektem jakości algorytmów czy też elastyczności software i informacji które zwraca do użytkownika- nie wiem. Efektem ubocznym Diraca jest posiadanie dobrego mikrofonu, który może pomóc w poprawnym ustawieniu np. subwoofera.

ale Ty dokupiłeś Dirac i Umik-a, w zestawach z Onkyo np. RZ50 jest chyba "biedniejsza" wersja, a i mikrofon nie Umik. Pytam bo planuję przesiadkę z powrotem na Onkyo (konkretnie w planie był RZ50), byłem w pełni świadomy że to ampli 9 kanałowy, z procesorem 11 kanałowym, więc z wykorzystaniem dodatkowej końcówki. Obecnie do stereo mam Audiolaba, a w kinie wykorzystuję go jako końcówka do frontów, więc ukierunkowałem się na RZ50 w tym właśnie kontekście że będzie 7.1.4, a tu niestety ale Onkyo nie pozwala swobodnie przypisać końcówek i PRE, a konstruktorzy wpadli na genialny pomysł że końcówki w ampli nie da się przypisać do SBL i SBR, więc musiałbym dodatkowo dać końcówkę dla tyłu. Rozważam więc Denon-a ze względu na bardzo swobodną konfigurację końcówek, ale nigdy nie miałem okazji posłuchać kina na Denoni-e, z Marantza jestem niezadowolony - dla mnie zbyt łagodny względem Onkyo, które miałem wcześniej. Obecnie na tyle popracowałem z akustyką, że nawet Audyssey wyłączyłem, bo mam wrażenie że jest nienaturalny i mi się nie podoba, co do Onkyo kusił mnie ten Dirac, ale w tej sytuacji temat chyba stał się dla mnie otwarty. Muszę to przemyśleć, za i przeciw i umówić się na jakieś wstępne odsłuchy Denon-a vs Onkyo, ale i tak najlepiej byłoby to zabrać (wypożyczyć) do domu i sprawdzić u siebie.

@emigrant te zdjęcia, waga wiele nie wnoszą. Onkyo, jak wcześniej było napisane dawno temu miało "topową" linię produktów, która w swojej nazwie miała to słówko np. Onkyo Integra A8850, ale to było dawno temu. Mnie się wydaje że może poza drobną kosmetyką (niekoniecznie sprzętową) to wielkich różnic nie ma, ale nie wiem czy to są odpowiedniki Onkyo 1:1, Integra jako marka od lat była dostępna w USA i być może innych krajach Ameryk, może to chwyt marketingowy Onkyo bo powiązani na pewno są. Teraz nie wiem 1-2 lata temu trafiła do Europy, ale czy ma znaczące różnice w brzmieniu i jakości nie wiem, mimo aluminiowego panelu frontowego (tak piszą) jak dla mnie jest brzydka z zewnątrz, no ale o gustach się nie dyskutuje. Ja się z tą marką spotkałem i zainteresowałem w 2021 roku gdy spaliło mi Onkyo i szukałem na pustym rynku czegoś innego.

15 godzin temu, emigrant napisał:

Cała różnica między Integra DRX 3.4 a Onkyo 7100 to Integra DRX 3.4 ma pre out, gdzie w Onkyo 7100 tego nie ma.

takich bzdur nie wypisuj, bo nawet 6100 ma PRE na fronty dla modeli Europejskich, Australijskich i Azjatyckich

NR7100

image.png.97a7a56d810e85f3ba5b9852819bf6e5.png

NR 6100

image.png.655a8aa2ff9a26a6db68869dbbc7931b.png

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tomek72 napisał:

ale Ty dokupiłeś Dirac i Umik-a, w zestawach z Onkyo np. RZ50 jest chyba "biedniejsza" wersja, a i mikrofon nie Umik.

Tak, dokupiłem. W zestawie Onkyo i Pioneer jest jakiś mikrofon ale nie mam pojęcia czy dostaje się do niego plik kalibracyjny, żeby dograc do REW np. 

 

22 minuty temu, tomek72 napisał:

Muszę to przemyśleć, za i przeciw i umówić się na jakieś wstępne odsłuchy Denon-a vs Onkyo, ale i tak najlepiej byłoby to zabrać (wypożyczyć) do domu i sprawdzić u siebie.

Rozsądnie ale w takim układzie, żeby sprawdzić Diraca musisz znaleźć salon który kupił licencję i udostępni konto. Myślę, że to może być trudne. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...