Skocz do zawartości

Streamer do Musical Fidelity M2si


pawgro1

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim,

jestem na samych początkach budowy własnego toru audio i liczę na drobną pomoc drogich forumowiczów. Mianowicie potrzebuję streamera do wzmaka Musical Fidelity M2si. Jedynymi źródłami, z których słucham są Tidal i sporadycznie radio internetowe. Tak naprawdę po wstępnym reaserchu rozważam pomiędzy dwoma modelami:

-Blusound Node (miałem już z nim wielokrotnie styczność, genialna funkcjonalność i super apka)
-Cambridge Audio CXN V2 (na razie jeszcze go nie słuchałem, na plus względem Noda na pewno wyświetlacz)

Pytanie moje jest następujące, jako że różnica cenowa jest spora to czy warto dopłacać do CA? Czy lepszym rozwiązaniem będzie NODE a za zaoszczędzoną gotówkę dokupienie jakiegoś DACa ~1500-2000? Słyszałem bowiem, że główną wadą Noda jest slaby DAC i rozwija skrzydła dopiero po podłączeniu do zewnętrznego.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

Moim zdaniem lepszym wyborem będzie Bluesound i ewentualnie w przyszłości lepszy dac. Rozumiem, że sam wzmacniacz już masz i nie masz możliwości wybrać prostszego streamera a lepszy model wzmacniacza?

Pozdrawiam,

Michał

Dzięki wielkie za odpowiedź, tak Musicala już posiadam, był to przemyślany wybór a szukałem czegoś dość budżetowego. Co masz na myśli przez prostrzy streamer? Dla mnie must have to Tidal Connect, bo obsługa Tidala przez aplikacje firm trzecich jak MusicCast czy Heos to była dla mnie droga przez mękę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Obowiązkiem jest odsłuch nowej wersji (3) Bluesounda Node. O tym sprzęcie już napisano chyba wszystko :) 

Słuchałem nie raz :) Cały czas jest to mój faworyt, ale chciałem zasięgnąć jeszcze opinii przed zakupem czy aby nie ma jakiś lepszych alternatyw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba to bardzo dobre urządzenia.

CA jest droższy bo jest bardziej funkcjonalny.

Do Musicala musisz wyjśc analogowo. Tak lepiej zagra CA, zapewne stąd propozycja Node + DAC zewnętrzny.

A jakie masz kolumny?

Bo o tym nie wspomniałeś a to może tutaj bardziej rozjaśnić sprawę.

Ja do Musicala podłączył bym raczej jaśniejszego CA aby nieco wydobyć wyższe pasmo z elektroniki.

Chyba że masz tow  kolumnach?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Oba to bardzo dobre urządzenia.

CA jest droższy bo jest bardziej funkcjonalny.

Do Musicala musisz wyjśc analogowo. Tak lepiej zagra CA, zapewne stąd propozycja Node + DAC zewnętrzny.

A jakie masz kolumny?

Bo o tym nie wspomniałeś a to może tutaj bardziej rozjaśnić sprawę.

Ja do Musicala podłączył bym raczej jaśniejszego CA aby nieco wydobyć wyższe pasmo z elektroniki.

Chyba że masz tow  kolumnach?

Piotr

 

Celowo nie wspomniałem o kolumnach bo chwilowo z Musicalem grają kolumny handmade, które mam od znajomego. Ciężko mi coś o nich powiedzieć poza tym, że grają ok i dość nisko, ale kolumny są następne na liście zakupów pewnie gdzieś w lutym/marcu będę szukał czegoś w granicy 6k za komplet. Uznałem, że najpierw potrzebuje źródła bo po co mi wzmak z kolumnami bez źródła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżetowych odtwarzaczy sieciowych weź pod uwagę NuPrime Omnia-WR1, ma wbudowany niezły DAC, którego granie nie jest nastawione na analityczność do analizowania nagrań, a bardziej na przyjemne, nie męczące, żywe granie. Nie ma obsługi Tidal Connect, ale obsługuje większość dostępnych serwisów streamingowych na rynku po przez własną aplikację Omnia Receiver. Aplikacja stabilna i bardzo prosta w obsłudze, dzięki jej przejrzystości. Jest pilot do sterowania, Bluetooth i wbudowany przedwzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja na Twoim miejscu wstrzymałbym lejce z zakupem streamer'a do momentu wymiany kolumn, tym bardziej, że próbujesz celować nawet w klocki za kilka ładnych kafli. Do tego momentu, jeżeli nie posiadasz nic, to kup zwykły/niezwykły chromecast audio za parę stówek i masz z bańki - później go sobie, albo zostawisz, albo odsprzedasz bez większej straty. A jak już wymienisz kolumny i będziesz wiedział na stówkę, czego jeszcze w dźwięku szukasz, to będzie Ci łatwiej zdecydować o wydatkowaniu takich pieniędzy, a chłopakom prościej coś doradzić. Teraz to jest zwykła magia dla magii ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2021 o 15:01, pawgro1 napisał:

Słuchałem nie raz :) Cały czas jest to mój faworyt, ale chciałem zasięgnąć jeszcze opinii przed zakupem czy aby nie ma jakiś lepszych alternatyw. 

Zawsze można posłuchać czegoś innego. Jasne ! :) Ale w tej sytuacji przedstawiamy Ci pewniaka, który mówi sam za siebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim wstrzymałbym się do czasu kupna docelowych kolumn i dopiero wtedy szukałbym streamera. Możesz spokojnie rozważyć rozdzielenie systemu czyli oddzielnie transport sieciowy taki jak iFi Audio Zen Stream, Pro Ject Stream Box S2 Ultra, SOtM SMS200 i połączyć go z zewnętrznym DACiem. Taka kombinacja daje zdecydowanie więcej możliwość dopasowania brzmienia pod Twoje preferencje. 

Zapraszam w przyszłości do kontaktu z nami :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...