Skocz do zawartości

Monitory do Haiku Sol II SE


Rafał S

Recommended Posts

20 godzin temu, soberowy napisał:

Poszukaj kolumn z większa skutecznością.

Michał, ale ten haiku ma całkiem pokaźną moc. 105w przy 8 ohmach i 165w przy 4 to nie w kij dmuchał. Poza tym jeśli ktoś nie planuje robić w domu dyskoteki to myślę, że i 50w spokojnie wystarczy. 

1 godzinę temu, soberowy napisał:

Do polskiego wzmacniacza polskie kolumny :)

Czyli do francuskiego - francuskie😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak na to że odsłuch zrobisz dopiero w styczniu to jest to post za wcześnie.

Teraz jak sam widzisz propozycję się sypią. A już przy pierwszym odsłuchu jestem pewien że odrzucisz natychmiast cześć propozycji co też nam da pole na wskazywanie właściwej drogi.

Evoke graja spokojniej od Silverów.

Dlatego ja w pierwszej kolejności jednak obstawiam Goldy. Ale to wszystko wyjdzie.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Teraz jak sam widzisz propozycję się sypią.

Sypią się, ale poza Goldami na serio rozważam obecnie tylko trzy:

- Studio !6 Hertz Canto Grand (Premium)

- YB Bise

- Dynaudio Evoke 20.

Reszta albo za duża (RLS Nereida II, YB Bise XL), albo za jasna i zbyt podobna do Silverów (Ushery), albo za mała, biorąc pod uwagę bas (ATC, Xaviany). Może jeszcze do nich wrócę, ale na razie to rezerwa.

Goldy 100 na papierze potrzebują wzmacniacza o mocy minimum 60 watów. A Sol II ma tylko 50.

Zobaczymy jak szybko uda mi się załatwić odsłuch. Tymczasem mam już zielone światło od żony:

THE HUNT IS ON. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafał S napisał:

Już jutro rano będę miał u siebie do odsłuchu Canto Grand New Premium ze Studia 16Hz. Nie mogę się doczekać i odliczam godziny. :)

Tutaj masz recenzje: 

https://stereoikolorowo.blogspot.com/2019/05/kolumny-podstawkowe-studio-16-hertz.html

PS. Zwróć uwagę na te monitory:

https://www.audio-on.pl/audiophase/686-5678-audiophase-spliff.html#/206-standy_do_zestawow-nie/273-kolory_audiophase-orzech_amerykanski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dominik Poślednik napisał:

Dzięki. Podstawowe parametry zdecydowanie trafiają w obszar, który nakreśliłem. Dodaję do listy kandydatów. :)

Tylko czy Spliffy nie będą miały za mało basu (dużo mniej niż moje Silvery)?

 

Co do recenzji Canto Grand New - wszystko, co można było znaleźć w sieci, już znalazłem kilka dni temu. ;)

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafał S napisał:

Dzięki. Podstawowe parametry zdecydowanie trafiają w obszar, który nakreśliłem. Dodaję do listy kandydatów. :)

Co do recenzji Canto Grand New - wszystko, co można było znaleźć w sieci, już znalazłem kilka dni temu. ;)

Możesz zadzwonić do sklepu AudioOn. Miły facet. Nakreśli Tobie brzmienie tych monitorów. Miałem od nich wypożyczone do odsłuchu 2 wzmacniacze lampowe. Ten sklep też posiada w sprzedaży wzmacniacze Haiku Audio więc będą w temacie co do Twoich preferencji dźwiękowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dominik Poślednik napisał:

Tym recenzentom dziękujemy :)

Nie wklejaj linków bo to tylko myli faktycznego odbiorcę.

17 godzin temu, Rafał S napisał:

Już jutro rano będę miał u siebie do odsłuchu Canto Grand New Premium ze Studia 16Hz. Nie mogę się doczekać i odliczam godziny.

Udało Ci się załatwić wypozyczenie na odległość czy Grzegorz przyjeżdża?

Goldy łatwo ściągniesz więc sprawdź teraz te dwie konstrukcje u siebie w domu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2021 o 09:09, Rafał S napisał:

Goldy 100 na papierze potrzebują wzmacniacza o mocy minimum 60 watów. A Sol II ma tylko 50.

Są bardziej wymagające dla wzmacniacza od Silver 100. Jestem bardzo ciekawy, jak podoła temu zadaniu w/w piec.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lysyrafal napisał:

Są bardziej wymagające dla wzmacniacza od Silver 100. Jestem bardzo ciekawy, jak podoła temu zadaniu w/w piec.

Nastraszyłeś mnie. Jeszcze nie kupiłem Goldów, ale mocno się na nie nastawiłem i teraz niepokoję się, co będzie, jak nie zagrają.

Canto Grand New Premium (strasznie długa nazwa) podobają mi się bardziej od Silverów, ale nie wiem, czy aż dwa razy bardziej (a mniej więcej taka jest relacja cen). Niektórzy twierdzą, że cena Grandów Premium jest przestrzelona. Nie umiem się do tego odnieść, bo to zupełnie inny styl grania niż Silvery i mój pierwszy kontakt z monitorami z tej półki. Mogę powiedzieć o nich tyle, że brzmią miękko, mają pełną i zróżnicowaną średnicę i grają planami (bardziej w głąb niż na szerokość). Bas w ilości zbliżonej do Silverów, a brak niskiego zejścia nadrabiają jeszcze lepszą kontrolą niż Silvery. Pod tym względem trochę przypominają mi AP Classic 3, choć od nich mają basu więcej. (Ale Classików słuchałem krótko i z innym wzmacniaczem, więc co ja tam wiem.). Z kolei ich góra i średnica to takie bardziej wyrafinowane Diamondy Pylona. Grandy Premium ładnie odtwarzają jazz i bluesa, lekko odsuwają wokale, szczególnie te wysokie. Całkiem nieźle radzą sobie ze współczesnym rockiem wagi średniej. Są na ogół łaskawe dla ostrzej nagranych płyt i remasterowanych klasyków. Chociaż bywają wyjątki. Remasterowane stare utwory Yes zabrzmiały słabo, chyba nawet gorzej niż na Silverach. A już Ritual z "Tales from Topographic Oceans" nie dało się słuchać. Z innych minusów: przy bardzo małej głośności sporo tracimy na przestrzeni - ale to chyba typowe dla kolumn, które nie grają V-ką.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...