Skocz do zawartości

Jaki Subwoofer do Heco Aurora 1000


Arkadiusz Uzdrowski

Recommended Posts

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Postanowiłem jednak, że Heco u mnie nie zostają, chyba próbowałem na sile usprawiedliwić zakup Aurory ale poprostu  w porównaniu do Pylonów grają kartonowo, płytko i kwestia basu który i tak mnie nie zadowala. Ewentualnie czy wymiana wzmacniacza poprawi sytuacje z HECO? Jeżeli tak to sprzedam swoją Yamahe As 701 ( jak ktoś chętny to ma 2 lata gwarancji srebrna) i kupie coś mocniejszego - proszę o sugestie. 

Kolejna opcja to wymiana całego zestawu. Szukałbym kolumn, które mają podobna charakterystykę do Pylonów Sapphire 31 ale będą grały głośniej, mocniej, więcej  (opcjonalny subwoofer).  

Kwota do 10-12 tys na zestaw. Ale doszło nowe kryterium wygląd, kolumny musza wyglądać dość nowocześnie i być raczej białe lub w jasnej okleinie  :) 
 

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które Pylony?

Bo pisałeś że tam basu jest mało wcześniej.

Skoro chcesz wymienić cały system to będzie Ci ciezko w tej kwocie (kolumny  + wzmacniacz) znaleźć kolumny o większym basie.

Chyba że w gre wchodzi sprzet uzywany?

Albo nie wiem czy nie zaczął bym w takim razie od wymiany wzmacniacza.

Kolumny zawsze zdążysz.

Bo możesz wydac 12 000 a jeśli, a zapewne tak jest, to wina akustyki to kasa w bloto.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Które Pylony?

Bo pisałeś że tam basu jest mało wcześniej.

Skoro chcesz wymienić cały system to będzie Ci ciezko w tej kwocie (kolumny  + wzmacniacz) znaleźć kolumny o większym basie.

Chyba że w gre wchodzi sprzet uzywany?

Albo nie wiem czy nie zaczął bym w takim razie od wymiany wzmacniacza.

Kolumny zawsze zdążysz.

Bo możesz wydac 12 000 a jeśli, a zapewne tak jest, to wina akustyki to kasa w bloto.

Piotr

Tak sprzęt używany jak najbardziej wchodzi w grę. 
 

Pylony sapphire 31 - tak jest w nich za mało basu, w heco zdecydowanie więcej ale srednie tony i vocal w heco przy pylonach praktycznie nie istnieje, dużo więcej szczegółów słuchać w pylonach, przyjemniej się słucha tych kolumn głośno, instrumenty lepiej wybrzmiewają nie wliczając niskich tonów to pylony graja głośniej, wyraźniej. W heco przy tym samym poziomie głośności słychać już zniekształcenia tak jakby kolumny się darły a szafiry można rozkręcać dalej.  Może to wina właśnie wzmacniacza, tak jak ktoś napisał wcześniej, chętnie bym coś wypożyczył co ruszy te kolumny tak jak powinno. 

4C6AEBAD-1953-4B86-80F2-1C77FB76FB79.jpeg

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2021 o 16:28, lysyrafal napisał:

Rozumiem, ale kupiłeś kolumny Heco dlatego, że tak było napisane na forum, o to mi chodzi. Piszesz, iż z kolumnami Pylon Audio daje radę A-S701 poza basem, a reszta jest ok. Warto może zostawić te kolumny i do nich szukać subwoofera, jako rozwiązanie doraźne. Co do większego pomieszczenia w niedalekiej przyszłości (szybko jakoś te zmiany) to mnie po prostu zbiłeś i nie wiem co Ci mam odpowiedzieć.

Popieram, zostaw te pylony dokup subwoofer  a ten dac fiio to jaki model ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu uzyskasz z kolumn Heco bardzo dobrą średnice. Moim zdaniem to wzmacniacz albo akustyka

Ale widzę że nie chcesz z tym walczyć?

Jesli chcesz wymienić kolumny to poluj na Klipsch RF 83, RF 82 II, Monitr audio Silver 500

może nawet Magnat 1009s. Chodź je będzie ekstremalnie trudno znaleźć.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje głowę że nigdy RF 83 nie słyszałeś. :)

Patrzysz pod pryzmatem kolumn RP 8000. A to nie jest to samo.

  

Dnia 25.12.2021 o 03:36, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

jednak w obecnej konfiguracji brakuje mi trochę basu, co prawda kiedy kolumny mocno rozkręcę to bas jest i zaczyna go być czuć lecz jest wtedy zbyt głośno i nie da się tak oglądać filmu przez 1,5h czy długo słuchać muzyki, zaś na „średnim” poziomie, brakuje już tej energii, bass jest ale wydaje się być taki płaski bez siły, probuje się ratować potencjometrem od niskich tonów ale wtedy słyszę wyraźny spadek jakości średnich, w trybie pure direct brzmienie średnich dużo bardziej mi odpowiada. Przy filmach lub utworach z naprawdę niskim zejściem czasami jest tak, że kolumny grają takim pustym basem, głośnym ale zdecydowanie nie czuć go..😐 Mam nadzieje, że wyjaśniłem czego szukam i proszę o poradę czym To wyleczyć.  

W pierwszym poście kolega zaznaczył o co mu chodzi. To kolumny które dodadzą wartość tej energii, Dynamiki. Zejścia basu.

Jak mówię problem i tak jest w akustyce. Ale jesli ktoś chce walczyć kolumnami to jest słuszna droga.

Przeglądnąłem także wątek nie widze abyś zaproponował coś od siebie?

Czemu?

Piotr

 

EDIT:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek i co jam Tobie uwierzyć ww. opis kolumn Klipsch, po prostu w tej chwili rozwaliłeś mnie na łopatki. Czy naprawdę nie widzisz, że sam się w tej chwili podkładasz, żebym znowu musiałbym Ci coś wytknąć? Najpierw piszesz w różnych tematach, żeby nie czytać forum, tylko samemu słuchać, a później posiłkujesz się tematem napisanym przez siebie. Zastanów się najpierw dwa razy zanim coś napiszesz, ponieważ znowu ucierpiała Twoja wiarygodność!

6 godzin temu, S4Home napisał:

Przeglądnąłem także wątek nie widze abyś zaproponował coś od siebie?

W tym temacie napisałem autorowi, że jak chce to niech pisze do mnie na priv. Autor tematu wysłał mi zapytanie na priv i tam może ze mną spokojnie porozmawiać.

6 godzin temu, S4Home napisał:

W pierwszym poście kolega zaznaczył o co mu chodzi. To kolumny które dodadzą wartość tej energii, Dynamiki. Zejścia basu.

Tak, ale dynamika to nie bas. Po prostu jest buła na basie, przy większych głośnościach robi się dużo zniekształceń dźwięku, a poniżej opis:

Dnia 3.01.2022 o 08:41, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

Pylony sapphire 31 - tak jest w nich za mało basu, w heco zdecydowanie więcej ale srednie tony i vocal w heco przy pylonach praktycznie nie istnieje, dużo więcej szczegółów słuchać w pylonach, przyjemniej się słucha tych kolumn głośno, instrumenty lepiej wybrzmiewają nie wliczając niskich tonów to pylony graja głośniej, wyraźniej. W heco przy tym samym poziomie głośności słychać już zniekształcenia tak jakby kolumny się darły a szafiry można rozkręcać dalej.  Może to wina właśnie wzmacniacza, tak jak ktoś napisał wcześniej, chętnie bym coś wypożyczył co ruszy te kolumny tak jak powinno. 

Po tym wpisie autora, szczerze wątpię, że z kolumn Klipsch dostanie to czego szuka. Dynamika tak, ale reszta będzie kuleć mimo wszystko, a zrobi jak chce oczywiście.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Akurat tego to moim zdaniem w ogóle nie mają, bo grają podbity dołem i skrajna górą... 

Podbitym dolem i skrajna gora to gra wiekszosc modeli Klipsch. Sluchales kiedys dla porownania? Warto zwrocic uwage, ze Aurory maja papierowe glosniki, a te z zalozenia najmniej podbarwiaja dzwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2022 o 14:17, lysyrafal napisał:

No tak, na pewno po wymianie na ww. kolumny autor uzyska ładną średnicę. Po prostu ręce opadają, ale usprawiedliwieniem jest to, iż każdy słyszy co innego.

Ręce opadają również gdy w większości propozycji, proponujesz wymiane wzmacbiacza jakby to było remedium na wszelkie problemy (w tym akustyka pomieszczeń!).

Napisał autor wyraźnie, że odpowiada mu wszystko poza dociazeniem. Wiec wio... subek albo dwa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jsp napisał:

Heco Aurora maja bardzo ladna, naturalna srednice, ale trzeba je wkomponowac w odpowiedni tor audio. Ta Yamaha, Fiio i TV wiele nie osiagniesz.

Jaki Tor audio byłby lepszy dla tych nieszczęsnych Heco?
 

Dokupiłem na biegu inny DAC Topping 10s i po podłączeniu do komputera Pylony graja jeszcze ładniej natomiast heco mam wrażenie oddaliły się od tego brzmienia które szukam - średnich mniej, wysokich więcej, bas zrobił się bardziej bardziej dynamiczny lecz jest go mniej. 
 

Podłączałem kolumny na różne sposoby w różnych pomieszczeniach i mam takie wrażenie że heco zwyczajnie graja po swojemu, nie wiele się zmienia. Pylony są jakby bardziej plastyczne każda zmiana ma wpływ na brzmienie i słychać to odrazu. 

Pewnie zadacie pytanie po co wtedy  zmieniać kolumny jak Pylony takie super - odpowiedz brzmi: w moich warunkach w moim odczuciu są za ciche i brakuje im basu. Lekiem miały być heco - nie trafione! 
 

Wydaje mi się, że mam zbyt duże oczekiwania co do kolumn i chyba jedyna droga to stereo plus subwoofer…
 

Dlatego w pierwszej kolejności postanowiłem znaleźć kolumny które będą „podobne” do tych Sapphirów jednak bardziej skuteczne czyt. Głośne, a potem dopiero będę martwił się o uzupełnienie dołu. 

——————————————————————

mozemy tutaj postawić kreskę odciąć się od tych Heco tego Basu itd, i poszukajmy nowego zestawu (kolumn i ewentualnie wzmacniacza), który brzmieniem będzie blisko obecnych Pylonów jednak zagra zdecydowanie głośniej. 
 

Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi i będę wdzięczny za kolejne sugestie. Pozdrawiam 
 

 

 


 

 

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkadiusz Uzdrowski napisał:


Pewnie zadacie pytanie po co wtedy  zmieniać kolumny jak Pylony takie super - odpowiedz brzmi: w moich warunkach w moim odczuciu są za ciche i brakuje im basu. Lekiem miały być heco - nie trafione! 
 

Wydaje mi się, że mam zbyt duże oczekiwania co do kolumn i chyba jedyna droga to stereo plus subwoofer…
 

Dlatego w pierwszej kolejności postanowiłem znaleźć kolumny które będą „podobne” do tych Sapphirów jednak bardziej skuteczne czyt. Głośne, a potem dopiero będę martwił się o uzupełnienie dołu. 

——————————————————————

mozemy tutaj postawić kreskę odciąć się od tych Heco tego Basu itd, i poszukajmy nowego zestawu (kolumn i ewentualnie wzmacniacza), który brzmieniem będzie blisko obecnych Pylonów jednak zagra zdecydowanie głośniej. 
 

 

 


 

 

Przez „Głośne” kolumny mam na myśli kolumny które grają fakt - głośno, ale jeszcze przed tym kiedy zaczynaja się jakiekolwiek zniekształcenia.. może bardziej odpowiednim słowem będzie „skuteczne” - tak by grały już efektownie a na potencjometrze był jeszcze zapas na chwile szaleństwa :) 

Edytowano przez Arkadiusz Uzdrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi i będę wdzięczny za kolejne sugestie. Pozdrawiam 

Miałem kiedyś Quadrale Ascent 90le, sprzedałem wyłącznie że wzgledu na fakt że za duże do mnie były. Kupił je właściciel Auror 700 (polecono mu na forum). Z Quadrali jest bardzo zadowolony, tam bas schodzi do 28Hz i jest naprawdę uczciwe granie. Ciężko je znaleźć na rynku wtórnym ale do Auror jest przepaść a subwoofer do nich raczej niepotrzebny

7 godzin temu, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

Przez „Głośne” kolumny mam na myśli kolumny które grają fakt - głośno, ale jeszcze przed tym kiedy zaczynaja się jakiekolwiek zniekształcenia.. może bardziej odpowiednim słowem będzie „skuteczne” - tak by grały już efektownie a na potencjometrze był jeszcze zapas na chwile szaleństwa :) 

No właśnie takie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ręce opadają również gdy w większości propozycji, proponujesz wymiane wzmacbiacza jakby to było remedium na wszelkie problemy (w tym akustyka pomieszczeń!).

A wiesz dlaczego wzmacniacz, ponieważ obecny nie radzi sobie z wysterowaniem kolumn Heco. Na pewno poprawi kontrolę basu, ale moim zdaniem średnicy ładnej i tak nie uzyska autor wątku.

Mówisz o akustyce to proszę zaproponuj jakieś adaptacje akustyczne do tego pomieszczenia. Widzę, że posiadasz ogromną wiedzę w tym zakresie, a na pewno dużo osób z tego skorzysta.

19 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Napisał autor wyraźnie, że odpowiada mu wszystko poza dociazeniem. Wiec wio... subek albo dwa :)

Czytasz po łebkach, już po raz kolejny, później piszesz taki głupi post, aby się czepiać mnie. Przejrzyj dokładnie temat i popatrz czy takie rozwiązanie z subwooferem nie było przeze mnie proponowane.

Z tymi odzywkami typu "wio" to się hamuj, bo na wybiegu nie jesteś. Można to napisać w inny sposób przecież.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Czytasz po łebkach, już po raz kolejny,

Serio? Możesz mi przesłać na PW gdzie jeszcze czytam po łebkach (by nie śmiecić tutaj OT-ami).

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Mówisz o akustyce to proszę zaproponuj jakieś adaptacje akustyczne do tego pomieszczenia. Widzę, że posiadasz ogromną wiedzę w tym zakresie, a na pewno dużo osób z tego skorzysta.

Niestety ale nie istnieje taka osoba, która mogłaby z zdjecia wywnioskować ewentualne problemy z akustyką. Tak wiec sorry, ale nikt nie skorzysta ;)

Generalnie w  sporej większości przypadków problemy z basem to akustyka, a nie wzmacniacz. Wypozyczenie na próbę subwoofera może dac wiecej korzysci niz zamiana wzmacniacza. Ale to moje zdanie.

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Z tymi odzywkami typu "wio" to się hamuj, bo na wybiegu nie jesteś. Można to napisać w inny sposób przecież

Masz rację. Próbuje sobie analizować tamto moje zdanie na różne sposoby i mozna w sumie to odebrać w inny sposób niz ja mialem na mysli. Wiec przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2022 o 14:20, lysyrafal napisał:

Piotrek i co jam Tobie uwierzyć ww. opis kolumn Klipsch, po prostu w tej chwili rozwaliłeś mnie na łopatki.

Nie. Po prostu nie pisz o produktach których nie znasz.

Bo takich forumowiczów jest wielu. Tobie nie przystoi. Ręcę opadają.

Dnia 5.01.2022 o 14:20, lysyrafal napisał:

W tym temacie napisałem autorowi, że jak chce to niech pisze do mnie na priv. Autor tematu wysłał mi zapytanie na priv i tam może ze mną spokojnie porozmawiać.

PRIV?

To znaczy że nie możesz oficjalnie podac propozycji w strachu przed komentarzami innych?

Ręcę opadają

Dnia 5.01.2022 o 20:32, jsp napisał:

Heco Aurora maja bardzo ladna, naturalna srednice, ale trzeba je wkomponowac w odpowiedni tor audio. Ta Yamaha, Fiio i TV wiele nie osiagniesz.

Zgadzam się.

Dnia 5.01.2022 o 20:58, marcinmarcin napisał:

Akurat tego to moim zdaniem w ogóle nie mają, bo grają podbity dołem i skrajna górą... 

Skrajną górą? No jak? Kiedy? Z czym?

14 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Serio? Możesz mi przesłać na PW gdzie jeszcze czytam po łebkach (by nie śmiecić tutaj OT-ami).

Nie na PW. Bo Rafal za wiele ukrywa. Niech pisze oficjalnie.

Zapewne nie obroni swoich "racji"

14 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Generalnie w  sporej większości przypadków problemy z basem to akustyka, a nie wzmacniacz. Wypozyczenie na próbę subwoofera może dac wiecej korzysci niz zamiana wzmacniacza. Ale to moje zdanie.

Moje tez zwłaszcza że to brakowało i na Heco i na Szafirach ktore ten bas mają.

zgadzam się.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akustyki , sam się przekonałem dzięki subwooferowi z dsp , jak zwykłe korekty częstotliwości wpływają na słyszenie basu szczególnie w większej części pomieszczenia ;)
O ile seryjne ustawienie suba potrafiło poniżej 30Hz rezonować meblami , o tyle nie było tego basu muzycznego w zakresie 50-100Hz , który daje najwięcej przyjemności.
Teoretycznie można pobawić się REWem + APO , ustawić sobie wg pomiaru i sprawdzić czy się coś poprawi na obecnym setup-ie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcinmarcin napisał:

Sybilanty, talerze itp. Dla mnie te kolumny szeleszczą i kłują na górze a zakres średnicy  300-1k gdzie są wokale, gitary itp jest jakiś taki płaski i ubogi. A potem niżej znowu dużo basu 

Jesteś zatem jedyną osobą w całyyyyym wielkim internecie która pisze o sybilantach na Aurora. 

 

Serio.

Jasne możesz je słyszeć przecież tego nie sprawdzę. Ale skoro w nich słyszysz sybilanty i szeleszczenie to na czym grasz każdego dnia?

Na kolumnach z odpietymi tweeterami czy na głośnikach szerokopasmowych?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, S4Home napisał:

Ale skoro w nich słyszysz sybilanty i szeleszczenie to na czym grasz każdego dnia?

Na kolumnach z odpietymi tweeterami czy na głośnikach szerokopasmowych?

Przecież były tu wrzucane gdzieś pomiary i mają całkiem sporo góry. Mi się ta góra zupełnie nie podoba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...