Skocz do zawartości

Zestaw B&W 704 S2 + NAD c388


artleep

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym stać się szczęśliwym posiadaczem zestawu jak w tytule do salonu 35m2. Po przejrzeniu tematów na forum wydaje mi się, że ten zestaw pasuje do siebie. Oczywiście jeszcze planuję odsłuch w salonie. Zależy mi na ciepłym, miękkim i dość nisko schodzącym basie i tutaj pytanie czy ten zestaw temu sprosta czy może jakieś inne propozycje (budżet to około 15-17tys.). Dodam jeszcze, że te gabaryty które posiada ten sprzęt najbardziej mi odpowiadają więc musiałoby być coś podobnego.

Co do muzyki to w przeważającej mierze muzyka filmowa. Źródło to  przede wszystkim Spotify, Tidal, dalej CD  (odtwarzacz to Play Station 4) i na końcu YouTube.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Edytowano przez artleep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybór padł na kolumny B&W, poszukaj innego wzmacniacza, bardziej ciepłego, dociążonego. Bardzo dobrą opcją będzie np. Musical Fidelity M5si (ostatecznie M3si). Inną alternatywą będzie francuska integra Advance Paris PlayStream A10.

Natomiast jeśli jesteś otwarty na inne konfiguracje, sugerowałbym zestaw oparty na wzmacniaczu Naim NAIT XS3 lub wspomnianym Advance Paris oraz kolumny Focal Aria 936, bardziej ciepłe i dociążone Fyne Audio F502 lub Monitor Audio Silver 500. A może ekskluzywny system Gato DIA-250 z kolumnami Gato FM-30 - zestaw trochę droższy, ale świetny brzmieniowo i wizualnie.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bowersy wbrew licznym nieprzychylnym opiniom mają bardzo ciekawe brzmienie i naprawdę mogą się podobać.

Idąc wskazówką od Q21,czy prawidłowe byłoby połączenie b&w 685s2 z Advance Paris Playstream A5 czy też lepiej połączyć bowersy z magnat mr-780?

685 miałem z Yamaha a obecnie z Yaqin lecz tu planuję ożenić z Fyne F501 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JKacper napisał:

Bowersy wbrew licznym nieprzychylnym opiniom mają bardzo ciekawe brzmienie i naprawdę mogą się podobać.

Idąc wskazówką od Q21,czy prawidłowe byłoby połączenie b&w 685s2 z Advance Paris Playstream A5 czy też lepiej połączyć bowersy z magnat mr-780?

685 miałem z Yamaha a obecnie z Yaqin lecz tu planuję ożenić z Fyne F501 

Faktycznie, coś jest w tym podobaniu się B&W. Mam już drugi model tych kolumn, który napędzam także drugim Naimem. Uczucie do tych dwóch firm kwitnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2021 o 09:29, artleep napisał:

Zależy mi na ciepłym, miękkim i dość nisko schodzącym basie

Cześć,

Moim zdaniem ten aspekt jest nieosiągalny z tego zestawienia. Moim zdaniem bardziej udanym mogłoby być połączenie na przykład Dynaudio Emit 50 ze wzmacniaczem Roksan Attessa streaming. Mieścisz się w budżecie, gabarytowo kolumny są podobne, funkcjonalnie jest ok. Z odsłuchem też nie powinno być większego problemu bo to popularne marki ostatnio.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MMarek napisał:

Faktycznie, coś jest w tym podobaniu się B&W. Mam już drugi model tych kolumn, który napędzam także drugim Naimem. Uczucie do tych dwóch firm kwitnie :)

Nie miałem okazji testować z Naimem. Przy odsłuchach nowego kompletu zaczynałem praktycznie od zera i do gustu przypadł wzmacniacz Vincent oraz Advance Paris czyli te, które mają lampy w torze przedwzmacniacza. Tutaj testowane było z Fyne 502 i niestety w dodatku SP. Nie wiem, gdzie mógłbym posłuchać połączenia ww wzmacniaczy np. z b&w 703 a targanie i podłączanie 685 nie jestem pewien czy odzwierciedli to czego oczekuję, wprawdzie 685 to nienajwyższa półka.

Co najwyżej mały zestaw  685 mogę przetestować z Naim, AP A5 czy M780

Mały zestaw miał być z założenia tani, pierwotnie przymiarka do Yamaha 803D, ale ceny strasznie poszybowały i dlatego szukanie alternatywy. (chociaż AP też swoje kosztuje)...a jeszcze mały zestaw z założenia powinien posiadać FM/DAB, bluetooth.

A do salonu, pewnie że wziąłbym bowersy, ale za takie pieniądze to warto się upewnić wcześniej z czym fajnie zagra. Całego asortymentu sklepu niechciałbym przesłuchiwać tylko skoncentrować się na kilku wariantach, nie mniej jednak dziękuję za podpowiedź  b&w z Naim.

Alternatywą z kolei do b&w 703 są dla mnie focal 926/36 oraz Fyne502, posłuchamy zobaczymy.

 

 

 

7 godzin temu, S4Home napisał:

Ale nikt ich nie ocenia nieprzychylnie.

To od lat utarte brzmienie i marka uważana za bardzo premium. Po prostu to charakterystyczne brzmienie które trzeba lubić oraz odpowiednio zestawiać z elektorniką.

AP i MR 780 akurat to udani partnerzy.

Piotr

Nie pozostaje nic innego jak wziąć kolumny ze sobą do salonu i dokonać odsłuchu.

Patrząc na ceny, to co takiego lepszego, więcej ma AP względem 780...jedynym kryterium pozostaje brzmienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Bowersy możesz przy najmniej na razie odsłuchać tylko w top hi-fi. 

A oni raczej kolumn i nie wypożyczają więc musisz targać elektronikę do nich.

Piotr

Salon w Sopocie to jakiś wyjątkowy jest. Mi wypożyczyli jednocześnie dwie pary kolumn. Pojechałem autem ze Słupska, a więc nie musieli wysyłać. Ponieważ zdecydowałem się na jedne, odwiozłem tylko drugą parę. Najeździłem się wte i wewte :), ale warto było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, MR780 i AP A5 tylko odsłuch.

Co do bowersów to jest ograniczeniem parowanie z innymi wzmacniaczami wykraczającymi poza asortyment Top HiFi.

Z racji tego, że przypadł do gustu SV-237mk to usilne szukanie kolumn.

I też odnoszę wrażenie, w zasadzie czytam opinie, że kolumny b&w czy focal Aria są ciężkie do wysterowania i vincentowi może po prostu zabraknąć prądu (na papierze jest wszystko ok). 

Z b&w spróbuję jeszcze Naim wg sugestii i Rotel bo jest. Tylko czy osiągnę to co zaprezentował Vicek z Fyne. 

Pozostaje jeszcze pozbyć się sentymentów, odpuścić 703, arie 926/936 i przetestować jeszcze raz Vicka z Fyne z niższej półki tj. F502.  (nie 502SP).

Focale mogę odsłuchać z Vickiem, ale tylko 936. (kolumny do 48m2, rozsunięte ponad 3m, miejsce odsłuchu 3m i dalej i tu chyba bardziej 926)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2022 o 10:54, Na Temat Audio napisał:

Wieścisz jakąś zmianę w najbliższym czasie? ;)

Pozdrawiam,

Michał

Tak myślałem że to się stanie jak Sound United wzięło pod skrzydła Bowersy.

Zwłaszcza że przecież za granica Horn jest dystrybutorem B&W

https://hu.horn.eu/hu/HU/MARKAK/BOWERS_WILKINS

No ale na razie cisza o tym. Może to kwestia czasu a może tak zostanie? Ale Bowers na tym traci.

Dnia 22.01.2022 o 11:11, MMarek napisał:

Salon w Sopocie to jakiś wyjątkowy jest. Mi wypożyczyli jednocześnie dwie pary kolumn. Pojechałem autem ze Słupska, a więc nie musieli wysyłać. Ponieważ zdecydowałem się na jedne, odwiozłem tylko drugą parę. Najeździłem się wte i wewte :), ale warto było.

No to faktycznie wyjątkowy jest

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...