Skocz do zawartości

Yamaha A-S 1200...


Mumia70

Recommended Posts

No własnie kolumny to mój największy dylemat.Mam kilku swoich faworytów z Bowersami 702s2 na czele,pózniej Cantony 7k,Focale Aria 936,Triagle Genese Lyrr,a może coś innego.To tylko moje typy.Liczę na fachową podpowiedz ze strony Klubowiczów.

Pokój mam około 25m,odległość od kolumn to około130cm i maksymalna odłegłość kolumny od ściany to 25cm.

Proszę o pomoc,własne uwagi.

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mumia70 napisał:

No własnie kolumny to mój największy dylemat.Mam kilku swoich faworytów z Bowersami 702s2 na czele,pózniej Cantony 7k,Focale Aria 936,Triagle Genese Lyrr,a może coś innego.To tylko moje typy.Liczę na fachową podpowiedz ze strony Klubowiczów.

Pokój mam około 25m,odległość od kolumn to około130cm i maksymalna odłegłość kolumny od ściany to 25cm.

Proszę o pomoc,własne uwagi.

Z góry dziękuję.

Pytanie jakiego brzmienia oczekujesz? Jeśli stawiasz na dynamikę i precyzję to Focal Aria 936 mogą przypaść Ci do gustu. Mocniejszą podstawę basową uzyskasz na KEFach R11. Z Yamahą bardzo dobrze zgrywają się Audio Physic Tempo Plus. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2022 o 21:46, Mumia70 napisał:

Może ktoś używa takiego zestawienia;

Yamaha A-S 1200+ CD- 700+ NP-S303.

Ciekaw jestem wrażeń.

Istotnym elementem są kolumny które w wybranym przez ciebie połączeniu zostały pominięte. Jak dla mnie do as1200 pomyślałbym  nad lepszym streamerem. Pytanie czy masz jakiś z elementów i planujesz rozbudowę czy to czyste strzały?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubad napisał:

Istotnym elementem są kolumny które w wybranym przez ciebie połączeniu zostały pominięte. Jak dla mnie do as1200 pomyślałbym  nad lepszym streamerem. Pytanie czy masz jakiś z elementów i planujesz rozbudowę czy to czyste strzały?

Też o tym pomyślałem. Tu widac że kolega zestawił po prostu komplet. Ale odtwarzacz sieciowy powinien być nieco lepiej grający.

Różnica pomiędzy KEF R 7 a R 11 jest.

Moim zdaniem nie zamykaj się po prostu na Yamahe przy odsłuchu.

Im więcej sprawdzisz tym lepiej dla Ciebie.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie są to moje głośne przemyslenia.Słucham wszystkich cennych uwag i opinii Klubowiczów.Nie ukrywam,że chciałbym zbudować coś ciekawego na bazie własnie Yamahy A-S 1200,bo to według mojego rozeznania chyba dobry sprzęt(na miarę moich możliwości finansowych,bo to też istotna kwestia).Do tej podstawy chcę dołaczyć dobry odtwarzacz CD i jakiś dobry sreamer.Mysłałem o Yamaha Cd-S700 albo CD-S1000,tylko nie wiem czy jeszcze produkują te odtwarzacze.Pytanie jest takie,czy do Yamaha A-S 1200 musi być odtwarzacz cd tej samej firmy,a jak innej,to ewntualnie jaki,żeby para nie poszła w gwizdek i sprostał zadaniu wyznaczonemu przez as1200?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę polemizował, bo każdy ma prawo do własnego osądu i wyrażenia opinii.

Ale idąc Twoim tokiem wyceniania sprzętu, mozemy przyjąć,że kupiłem wzmaka za 4000 zł , a kolejne 5000 dopłaciłem za wygląd czegoś, co stoi w centralnym punkcie mojego salonu.

Moja Yamaha cieszy moje uszy i oczy. I  o to właśnie mi chodziło, gdy ją kupowałem. Ja jestem ukontentowany.

I w życiu nie zamieniłbym jej na to, co zaproponowałeś do przetestowania.

A tak na marginesie- ten Xindak też kosztuje  ok 4 000 zł :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Khedron napisał:

Klopot z A-S1200 jest taki, ze wyglada i zbudowana jest jak wzmacniacze za 20 albo i 30 tys zl, ale gra jak wzmacniacz za 4 tys. Jak ktos ma okazje niech skonfrontuje ja z Xindakiem XA-6950 NE a przekona sie jaka dzwiekowa porazka jest ta Yamaha. 

Yamaha nie zagra dobrze z pierwwszym lepszym zestawem glosnikowym ,Yamaha to neutralne granie ....tak jak i z innymi markami wzmacniaczy trzeba troche posluchac roznych glosnikow i dopasowac do swoich muzycznych upodoban ... ,Nie podoba Ci sie granie Yamahy i ok ,ja co powtorze sluchalem Yamahy AS 2100 z kolumnami KEF R7 i bylo bardzo dobrze ,choc ciagle gonilem kroliczka dalej ...,Do AS 1200 wystarczy dobrac dobrze glosniki i bedzie cieszyc i dzwiekiem i wygladem :).......tego Xindaka nie kupilbym z prostej przyczyny ...nie podoba mi sie wizualnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to nowy model. Na pewno będzie. Ale Yamaha boryka sięz problemami dostaw tak samo jak inni producenci.

Sprzętu jest coraz mniej. sytuacja się pogarsza nie polepsza.

Ja nie uważam Yamahe AS 1200 za jałową czy bezbarwną ale fakt moim zdaniem jest to produkt nieco za drogi do swoich możliwości.

Zwłaszcza patrząc na poprzednią serie oraz konkurencję.

ALE, wartość dodana w kwestiach wizualnych jest niemierzalna :) I Yamaha o tym wie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Khedron napisał:

Usuwaniem zdjec tego sie nie ukryje. 

Sprzedawałem poprzez to forum (z dobrym skutkiem zresztą ) poprzednią Yamahę - 701. Ale to było półtora roku temu.

A sprzedawałem ją bo kupiłem  obecną właśnie 1200. Nie wiem o czym piszesz, ale na pewno nie chodzi ci o mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, terracan1929 napisał:

Sprzedawałem poprzez to forum (z dobrym skutkiem zresztą ) poprzednią Yamahę - 701. Ale to było półtora roku temu.

A sprzedawałem ją bo kupiłem  obecną właśnie 1200. Nie wiem o czym piszesz, ale na pewno nie chodzi ci o mnie.

Dokładnie jest tak jak piszesz i nie wiem skąd te insynuacje. Sam nawet wrzucałem tę ofertę sprzedaży do innych wątków, gdy ktoś szukał wzmacniacza.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladnalem oferty sprzedazy na OLX ,Allegro,Aukro ,eBay,Finn  uzywanych ....Yamahy AS 1200 i wyzej , okazuje sie ze ludzie masowo pozbywaja sie tych beznadziejnie grajacych wzmacniaczy ,oczywiscie reszta zalega na polkach sklepowych bo nikt tego badziewia nie kupuje .... ;)

Edytowano przez Himling
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...