Skocz do zawartości

Głośniki podłogowe do Powernode


Emce90

Recommended Posts

Wypożyczyłem sub, ustawiłem najszerzej jak kable i drzwi pozwalają, skierowałem tak jak kolega radził i jest dużo lepiej, choć ta jedna kolumna stoi teraz na przejściu wiec raczej standardowo ja bede mial przysunieta.

Poniżej zdjęcie:

https://drive.google.com/file/d/1QS9WBAm7IiiYcPAGEmAOthAJSBFH77v5/view?usp=drivesdk

Jest jak pisałem dużo lepiej. Dzięki :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kraft napisał:

@Emce90 branża (i nie tylko) będą Ci nawijać makaron na uszy, żebyś kupił inny wzmacniacz. Moim zdaniem lepiej skup się na wymianie kolumn.

I mówi to osoba która ma dwukrotnie droższy wzmacniacz od Node. A na pewno pewnie z 3 razy lepiej grający.

20 godzin temu, kacper.kaps napisał:

Z tym, że "nie będzie nic lepiej" to się akurat nie zgodzę.

Ładując kasę w lepsze i droższe kolumny na pewno usłyszysz zmianę, ale po prostu nie będzie tak, jak powinno być, gdy akustyka jest do kitu. 

Niklt się z tym nie zgadza.

Kraft wyznaczył sobie jakiś dziwny cel. Dezinformacji. Może osłabienia tego forum? Nie wiem. Ale w każdym watku zaczynają się poajwiać tego typu no powiedzmy wprost dziwne, wpisy i co ma myśleć taka osoba która tu pisze?

 

Jak Ci napisał kolega na poprzedniej stronie. Streamer to obecnie 2-2,5K

Zostaje Ci 18K na elektornike i kolumny. I wtedy to ma sens. Wybór jest bardzo duzy. Udaj się na odsłuch.

Aha i zrób coś proszę dla mnie. Weź ze sobą Powernode. Odsłuchaj na innym wzmacniaczu a później poproś o podłączenie jego i wyjaśnij Kraftowi jego olbrzymie braki w słuchu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S4Home napisał:

Kraft wyznaczył sobie jakiś dziwny cel. Dezinformacji.

Dezinformacji? Czyli niby wprowadzania w błąd?

"Dezinformacja", to jest namawianie kolegi przez branżę, żeby wydał na nową elektronikę 10 000 zł (w tym na samego DAC-a - 5K zł!), w sytuacji, gdy ma akustykę, jaką ma i sprzęt ustawiony tak, jak na załączonym obrazku.

IMG_20220131_103123.thumb.jpg.a3541d3260a9d21627bcff153d930eff.jpg

Branża sama wystawiła sobie tą "poradą" cenzurkę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Dezinformacji? Czyli niby wprowadzania w błąd?

"Dezinformacja", to jest namawianie kolegi przez branżę, żeby wydał na nową elektronikę 10 000 zł (w tym na samego DAC-a - 5K zł!), w sytuacji, gdy ma akustykę, jaką ma i sprzęt ustawiony tak, jak na załączonym obrazku.

IMG_20220131_103123.thumb.jpg.a3541d3260a9d21627bcff153d930eff.jpg

Branża sama wystawiła sobie tą "poradą" cenzurkę. 

 

Tak wprowadzasz ludzi w błąd. Mówiąc że nie ma różnicy w brzmieniu pomiędzy wzmacniaczami. Tak to dezinformacja.

Jesteś 1 na 100 osób które nie słyszą wzmacniaczy. Ale piszesz niuanse o kolumnach.

Ponawiam prosbe. Przyjeżdżasz abym w ślepym odsłuchu Ci to udowodnił?

 

Pokaż mi gdzie koledze poleciłem DAC za 5K? Gdzie elektornike za 10 000?  Znowu dezinformacja, Znowu wprowadzasz w błąd.

Czemu?

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

Pokaż mi gdzie koledze poleciłem DAC za 5K? Gdzie elektornike za 10 000?  Znowu dezinformacja, Znowu wprowadzasz w błąd.

Piotr, czytaj proszę posty innych, zanim napiszesz swojego. Tak będzie prościej.

21 godzin temu, Q21 napisał:

Problemem jest zarówno wzmacniacz jak i kolumny. Inwestowanie takiej sumy pieniędzy w lepsze kolumny wykorzystując obecny wzmacniacz nie będzie dobrym pomysłem. Jeśli brakuje Ci środka, zróżnicowania basu oraz przestrzeni to polecałbym spojrzeć na Quad Artera Solus Play w połączeniu z Pylon Audio Diamond 28.  NuPrime STA9 + DAC9SE to dobry kierunek jeśli chciałbyś postawić na lepszą dynamikę oraz bardziej punktowy bas. Jako streamer bardzo dobrze sprawdza się iFi Audio Zen Stream. Większą precyzję zapewnią Ci Audio Physic Classic 8, które świetnie zgrywają się z Magnat MA900 i możesz do niego dokupić streamer MMS730 lub bardziej szczegółowy Cambridge Audio CXN V2. 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Problemem jest zarówno wzmacniacz jak i kolumny. Inwestowanie takiej sumy pieniędzy w lepsze kolumny wykorzystując obecny wzmacniacz nie będzie dobrym pomysłem. 
Jeśli brakuje Ci środka, zróżnicowania basu oraz przestrzeni to polecałbym spojrzeć na Quad Artera Solus Play w połączeniu z Pylon Audio Diamond 28.  NuPrime STA9 + DAC9SE to dobry kierunek jeśli chciałbyś postawić na lepszą dynamikę oraz bardziej punktowy bas. Jako streamer bardzo dobrze sprawdza się iFi Audio Zen Stream. 
Większą precyzję zapewnią Ci Audio Physic Classic 8, które świetnie zgrywają się z Magnat MA900 i możesz do niego dokupić streamer MMS730 lub bardziej szczegółowy Cambridge Audio CXN V2. 

Od pewnego czasu posiadacie w sprzedaży szeroką ofertę ustrojów akustycznych Mega Acoustic a oferujecie forumowiczowi zakup komponentów, które zmienią jego wrażenia jedynie połowicznie, lub nawet prawie wcale.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia pomieszczenia aby to zrozumie. I żadne kolumny a tym bardziej wzmacniacz ich najpewniej nie zniwelują. Zaprzepaści się tylko ich potencjał.

@Emce90 - wiem, że ciężko jest się zdecydować gdy każdy na forum podpowiada co innego. Ale na Twoim miejscu skupiłbym się na początku wyłącznigna akustyce. Oraz na lepszym rozstawie kolumn.

Jeżeli nie jesteś pewien czy to właściwe remedium na Twój problem to pożycz jakiś wzmacniacz lub kolumny od kogoś (kolega, sklep - są takie co pożyczają) i sprawdź co się stanie. Najprawdopodobniej wciąż będziesz słyszał pewne charakterystyczne elementy brzmienia, które masz teraz. To będzie „grało” Twoje pomieszczenie.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Emce90 napisał:

Jest lepiej ale dalej to nie to :)

Co sądzicie o pomyśle dołożenia subwoofera i głośników bezprzewodowych?

albo tych Bose które tu były załączane?

Czy lepiej będzie zmienić kolumny lub cały zestaw?

Te małe kolumienki Bose zwykle zawiesza się na ścianie po bokach TV. Ich głośniczki są skierowane pod pewnym kontem na boki, aby rozpraszały dźwięk. Są tak zbudowane, aby zapewnić bazę stereo w szerszym polu niż w konwencjonalnym stereo. Jednak nie ma tu na co liczyć jeśli chodzi o bardzo precyzyjną scenę stereo. Ona mają grać przyjemnie i efektownie z dobrym oderwaniem dźwięku od kolumn w szerokim polu odsłuchu. I przede wszystkim mają zapewnić spory dźwięk będąc prawie niewidoczne.

To może być alternatywny zestaw głośnikowy do oglądania TV lub gdy potrzebujemy tła muzycznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych modyfikacjach jestem zadowolony z tego jak to gra. Wiadomo, chciałoby się więcej, szczególnie, że jestem przyzwyczajony do akustycznego ciepłego brzmienia bo coś tam gram na akustyku, elektryku chodziłem do szkoły muzycznej itp. 

W przyszłości na pewno będę ten sprzęt wymieniał, możliwe, że coś tu udoskonalę pod kątem akustyki, myślę nad dywanem pod stół - zobaczymy.

Na ten moment wielkie dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2022 o 11:17, mkk napisał:

Oj , czepiacie się tej branży ( no , połowy branży ) :)  . A to tylko zwykła procedura : jeśli kino/stereo - idź do -  budżet - wybierz zestaw 1/2/3 :D . Kto by tam patrzył na zdjęcia czy czytał dokładnie :)

No przykro mówić ale tak to wygląda.

Procedura, świetni to zinterpretowałeś. Ale chodzi o to że później tracą wszyscy. Ja staram się polecać pod klienta, pod jego potrzeby.

22 godziny temu, Emce90 napisał:

Jeszcze jedno pytanie. Tesi mają opcję bi wiringu - czy jak podepne w ten sposób to uzyskam jakąś poprawę brzmienia?

Bi Wiring nie bardzo nic zmieni.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...