Skocz do zawartości

kolumny do słuchania muzyki z komputera


mariush

Recommended Posts

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Szukam sprzętu do pokoju 14m2 do słuchania muzyki z komputera. Obecnie mam edifiier1700bt jednak brakuje w nich mocy i basu (a bardzo go lubię). Głównie słucham muzyki klubowej :D  Mój budżet to około 2500zł, mogą być jakieś używki.

 

Tak wygląda moje stanowisko:

IMG_20220211_164356.jpg

Edytowano przez mariush
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kraft napisał:

Jak chcesz mieć naprawdę dobry dźwięk, to kolumny koniecznie trzeba ustawić na podstawkach na wysokości uszu.ko1.png.480f7c6cae475d75d5cda10aa10ac2ce.png

Pomyślę nad tym jednak najpierw skupiłbym się na samych kolumnach. Swoją drogą jaka jest mniej więcej cena takich przyzwoitych podstawek? Mógłbyś jakieś polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Z koniecznością ustawienia kolumn przy komputerze na podstawkach bym raczej nie przesadzał. 

A ja przeciwnie - upierałbym się. Na blacie mogą stać, ale dodatkowym, umieszczonym na odpowiedniej wysokości. Inaczej odbicia od powierzchni biurka zniweczą nam obraz stereo i klarowność dźwięku. 

best-monitor-speakers-for-your-pc-header1_1200x500.thumb.jpg.d45a79ca767fbdde56687eec77100613.jpg1677918344_maxresdefault(2).thumb.jpg.358d322bd14078739a6d44217b3e1c95.jpgBuyersGuideStudioMonitors.jpg.19c4e3ced1ffa890e35eb3670715df68.jpg

Jest jeszcze kwestia zgrania fazowego przetworników. Gdy mamy kolumny na wysokości uszu, problemu nie ma. Gdy stoją na blacie, trzeba by je bardzo pochylić do tyłu by zachować zgodność fazową.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w poście wyżej pokazują monitory bliskiego pola w zastosowaniach typowo studyjnych nagrywania muzyki i masteringu. Owszem można się nimi sugerować, ale nie jest to takie stuprocentowo konieczne dla kogoś, kto chce sobie tylko dla przyjemności posłuchać muzyki. Sam mam aktywne monitory studyjne więc wiem jak to wygląda w praktyce. :) Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozmowa przeszła bardziej na ustawienie sprzętu niż sam sprzęt ;) Jeśli słuchasz muzyki klubowej, na pewno spodobają Ci się Klipsch The Fives lub The Sixes (o ile się zmieszczą). Zwróć też uwagę na nowe, bardzo dobrze wycenione Magnat Reference 3a lub mniejsze 2a. Basu nie zabraknie i radość z odsłuchu właściwie gwarantowana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...