Skocz do zawartości

Rega io czy CA AXR85


wilson

Recommended Posts

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Ale co znaczy LEPIEJ? Lepiej Twoim zdaniem? Lepiej wg jakiś audiofilskich prawideł? Lepiej bo tak piszą forumowi znawcy? 

Popyt i podaż.

Wyobraź sobie, że jesteś sprzedawcą i chcesz zarobić (co oczywiście jest rzeczą naturalną). Co wg ciebie zagra najlepiej z punktu widzenia potencjalnego zysku? Oczywiście najlepiej zagra to, co najprawdopodobniej najlepiej zagra wg typowego klienta. Dlatego postarasz się, aby system zagrał jak najbardziej efektownie, jeśli już. Nie bez powodu funkcjonuje pojęcie „salonowe brzmienie”.

Sądząc po tym, co jest polecane i jakie kolumny zbierają najlepsze komentarze, nie mam wątpliwości co do tego, że większość ludzi nie ma pojęcia o tym, jak brzmi muzyka, kiedy brzmi naturalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Z tego, co tu czytam, to audiofile zwykle dążą do brzmienia neutralnego, do tego, żeby system jak najmniej wnosił od siebie. 

Może i dążą ale jak jest w praktyce 🙂? Skąd zresztą wiadomo jak grała dana płyta w studio nagraniowym? Czy tam instrumenty grały "naturalnie", czy realizator troszkę to i owo "podkręcił". 

 

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Widziałeś tu kiedyś ze strony branży jednoznaczne porady: kup X + Y, bo zagra idealnie i pozamiatane? 

Nie wiem, ale pewnie i takie cuda bywały. Widziałem za to wielokrotnie spory pomiędzy Piotrem a ludźmi z Q21, o polecany przez nich sprzęt. Średnio profesjonalne a dla mnie wręcz śmieszne i żałosne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Skąd zresztą wiadomo jak grała dana płyta w studio nagraniowym? Czy tam instrumenty grały "naturalnie", czy realizator troszkę to i owo "podkręcił".

Znów się zgadzam. :)Dlatego trzeba uważać pod jakie płyty ustawiamy system. Ja ustawiłem ostatnio pod jasne i teraz ciemniejsze realizacje są u mnie zbyt matowe. Nie wiem czy na dłuższą metę wytrzymam bez DAC-a z korektorem (np. RME ADI 2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kraft napisał:

Wszystko musi się "wygrzać", "przegryźć" i "ułożyć" w danym zestawieniu. Jak przestawisz, to tak naprawdę guzik wiesz, jak ten set gra. 400 h minimum, zanim konkretnie będzie się można się wypowiedzieć

Dziwne bo wypowiadasz się szybciej testując kolumny :/

20 godzin temu, Kraft napisał:

Może. Nie byłem u nich

No widzisz. A ile razy zapraszałem :):)

20 godzin temu, Kraft napisał:

Ale bywam w innych salonach i nie bardzo widzę starania o których piszesz. Prosisz o odsłuch monitorów, to sprzedawca je podłącza do tego, co akurat ma najbliżej. Nawet nie chce mu się ich ściągnąć z półki, choć stoją na wysokości 1,5 metra! Dopiero stanowczo poproszony przekłada je na standy (i podpina do tego, co akurat wtedy ma najbliżej;). Przykłady można mnożyć.

No widzisz więc powtórzę to co na samym początku.

My w zasadzie większość z nas pracowała wcześniej w innych salonach, u dystrybutorów. Wiemy gdzie leżały problemy w obsłudze.

Kluczem było zrobienie tego inaczej. I to działa. Wypromowaliśmy wypożyczanie audio do domu? TAK. Zajęło to trochę ale macie to możliwe tez teraz u innych.

Nadal Cie zapraszam na kawę.

20 godzin temu, seba3002 napisał:

Ale co znaczy LEPIEJ? Lepiej Twoim zdaniem?

Dokładnie to co napisał Rafal poniżej. Tak.

Są po prostu połączenia które się nie  do końca sprawdzają. Co nie znaczy że komuś nie leżą. To klient decyduje co znaczy lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rafał S napisał:

Znów się zgadzam. :)Dlatego trzeba uważać pod jakie płyty ustawiamy system. Ja ustawiłem ostatnio pod jasne i teraz ciemniejsze realizacje są u mnie zbyt matowe. Nie wiem czy na dłuższą metę wytrzymam bez DAC-a z korektorem (np. RME ADI 2).

Rafał, problem jest taki, że słucham bardzo różnej muzyki - od jazzu do ciężkiego rocka. Nie wiem czy budując system za kilka - kilkanaście tysięcy można stwierdzić, że zagra on wszystko. Dlatego po przesłuchaniu kilku dziesiątek kolumn i kilku wzmacniaczy, wybrałem wg mnie drogę najprostszą - dwie pary kolumn, jeden wzmacniacz. 

 

8 minut temu, S4Home napisał:

Są po prostu połączenia które się nie  do końca sprawdzają. Co nie znaczy że komuś nie leżą. To klient decyduje co znaczy lepiej.

To w końcu są jakieś prawidła budowania systemów audio czy jedynym kryterium jest gust klienta😏

No i jakie to połączenia "nie do końca sie sprawdzają"? 

Miałem okazję ostatnio słuchać po raz pierwszy w życiu kolumn Triangle. Wysoki model. Kolumny te grają mega analitycznie i rozdzielczo. Każdy najmniejszy dźwięk jest "wyciety" z tła. Zaraz po nich grały diapasony adamantes. Inne granie. Także bardzo rozdzielcza góra ale za to średnica dużo gęstsza, nasycona. Dwa różne sposoby prezentacji - Piotrze - czy któryś z nich był lepszy 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Miałem okazję ostatnio słuchać po raz pierwszy w życiu kolumn Triangle. Wysoki model. Kolumny te grają mega analitycznie i rozdzielczo. Każdy najmniejszy dźwięk jest "wyciety" z tła. Zaraz po nich grały diapasony adamantes. Inne granie. Także bardzo rozdzielcza góra ale za to średnica dużo gęstsza, nasycona. Dwa różne sposoby prezentacji - Piotrze - czy któryś z nich był lepszy 😏

Z opisu wolę te drugie. :) 

A Ty - które Cię bardziej ujęły? Gdybyś mógł jedne z nich dostać w prezencie (wraz z dopasowaną resztą systemu)? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

A Ty - które Cię bardziej ujęły? Gdybyś mógł jedne z nich dostać w prezencie (wraz z dopasowaną resztą systemu)? 

Nie zastanawiam się nad takimi rzeczami 😝. To nie mój budżet a wielkość kolumn też nie jest odpowiednia do mojego pokoju. Jedne i drugie kolumny oferowały coś innego. Bliżej mi do tych drugich, ale np muzyka elektroniczna, naszpikowana "efektami specjalnymi" brzmiała rewelacyjnie na trianglach. 

W każdym razie, po powrocie do domu odpaliłem swój skromny systemik, zmieniając od czasu do czasu kolumny i... wstydu nie ma😉. Pewnie głowie chodzi o to, że jestem przyzwyczajony do tego co mam w domu, a może też i o to, że zarówno ATC jak i PMC z tym moim starym wzmakiem, grają naprawdę fajnie 😝.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2022 o 07:58, Kraft napisał:

Bardzo dziękuję za zaproszenia. Nie skorzystałem nie z powodów doktrynalnych. Mam do Was po prostu bardzo daleko.

Rozumiem. Kiedyś przy okazji po prostu pamiętaj :)

Seba mam wrażenie że trochę bierzesz mnie pod włos. Ciekawe że na tym forum tylko ja tak z wami dyskutuje 😛

Wiesz co akurat obie te kolumny są ok. Ale popatrz. Do triangli podłączył byś teraz także analityczny czysty wzmacniacz? 

Cambridge? Wyższe moon? No ja nie. Ale jak mówię to nie jest tak że komuś tego zabraniam. 

do diaoasonow bo ich słuchałem w mieszkaniu u znajomego nie podłączył bym musical. Ale to znowu ja. 

przychodzisz, chcesz posłuchać takiego zestawienia które mi nie leży no to nie ma sprawy. Sluchaj ja się nie krzywie, nie komentuje chyba że klient pyta to wyrażam swoją opinię. Zostawiam i powtarzam to często. Niech klient wybierze dla siebie tak? :)

wolę żeby był zadowolony bo mnie dalej poleci. 

aha i ja uważam że jak masz dobrze dobrany pod siebie system to zagra każda muzykę tak że ci się będzie podobać :)

twój sposób z dwoma kolumnami mi się jednak podoba :)

pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, S4Home napisał:

Wiesz co akurat obie te kolumny są ok. Ale popatrz. Do triangli podłączył byś teraz także analityczny czysty wzmacniacz? 

Cambridge? Wyższe moon? 

Akurat jedne I drugie kolumny grały z lampą. Z tym, że była to wydajna lampa. Wiem też, że właściciel zestawów wpinał w tor wysoki model DACa denafripsa. Co też nie miało wpływ na dźwięk. Pominę już fakt, że sam lampowy wzmak mógł pracować w 2 trybach. 

Granie triangle to nie do końca moja bajka. Jest to fajne, może wywołać efekt wow, ale pytanie czy przy dłuższych odsłuchach nie będzie odrobinę męczyć? Nie wiem. Pewnie są osoby, które lubią takie granie i na dłuższą metę a innych może to zmęczyć.

Moona nie znam, a cambridge gra wg mnie sucho 🙂. Przynajmniej te z serii cxa. 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

twój sposób z dwoma kolumnami mi się jednak podoba :)

Nie jest to podyktowane broń Boże żadna dorabianą filozofią a czystym pragmatyzmem. Nie stać mnie na system, który zagra wszystko, a w pewnych gatunkach bardziej odpowiada mi brzmienie ATC a w innych PMC. Wydaje mi się to prostszym rozwiązaniem niż poszukiwanie wzmaka, który sprawi, że PMC nabiorą tak pięknej średnicy jak SCM7, a ATC zagrają tak dziarską górą jak PMC. Ot, taki budżetowy kompromis. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...