Skocz do zawartości

Monitory aktywne w pomieszczeniu ok. 21m2


adrian ruchniewicz

Recommended Posts

Witam szanowne grono.  Przeglądałem forum w poszukiwaniu rozwiązania mojego dylematu. ale doszedłem do wniosku, że każdy przypadek jest indywidualny dlatego zdecydowałem się skierować pytanie do was..   A mianowicie, poszukuje monitorów aktywnych bezprzewodowych  do pokoju dziennego z aneksem kuchennym. Całość o powierzchni ok 21m2. Kolumny podłogowe nie wchodzą w grę . głośniki miałyby stać na niskiej komodzie pod TV.  Miały by głównie służyć do odtwarzania muzyki  z telefonu i telewizora w niedalekiej przyszłości planuje rozszerzyć ewentualnie  o odtwarzacz CD/ odbiornik radio DAB/ gramofon.  Mogę wydać max do 2 tyś. złotych.  Zastanawiam się nad 2 poniższymi modelami ale jestem otwarty na inne sugestie.

1. Edifier S2000 MkIII

2. Magnat Multi Monitor 220

 

Słyszałem też o Adam Audio T5V ale nie znalazłem w opisie opcji podłączenia bezprzewodowego.

Ps w załączeniu rzut pomieszczenia z zaznaczona planowana lokalizacją głośników.

Będę wdzięczny za pomoc.

rzut.jpg

Edytowano przez adrian ruchniewicz
edycja treści
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2022 o 07:55, S4Home napisał:

Jaki tam będzie rozstaw tych kolumn? Nie za wąsko?

Piotr

Tu jestem niestety ograniczony przez warunki lokalu (co widać na załączonym planie). Odległość między głośnikami ok 120 cm

Pytanie które z poniższych dadzą radę na takiej powierzchni w takim ustawieniu:

1. Magnat 3a ( propozycja Eweliny1988)

1. Edifier S2000 MkIII

2. Magnat Multi Monitor 220

3.  audio pro a26 (raczej odpada ze względu na przekroczony budżet)

Poza tym zaznaczę że nie planuję podłączenia subwoofera  i czy w/w propozycje będą dobrze grały w takim układzie? 

Dziękuję też za propozycję Q21 ale raczej będę się skłaniał w kierunku głośników aktywnych.

pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jestem pod wrażeniem brzmienia i funkcjonalności, zwłaszcza w tej cenie Magnatów 3a. Naprawdę dają radę, soczysty i pełny dźwięk, świetna dynamika a brzmienie bardziej hifi niż "komputerowe". Nie słyszałem Edifier ale ponoć są też niezłe. Niestety nie mamy ich w ofercie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adrian ruchniewicz napisał:

Poza tym zaznaczę że nie planuję podłączenia subwoofera  i czy w/w propozycje będą dobrze grały w takim układzie?

Masz ponad 20 metrów a te monitorki nie są za duże więc na twoim miejscu nie wykluczałbym późniejsze rozbudowy o suba.  Zawsze lepiej mieć możliwość późniejszego upgrade niż go nie mieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2022 o 12:06, adrian ruchniewicz napisał:

Słyszałem też o Adam Audio T5V ale nie znalazłem w opisie opcji podłączenia bezprzewodowego.

Bo nie mają, ale graja kilka klas wyżej niż wspomniane przez Ciebie pozostałe. Trzeba je zasilic jakimś dac i puścić kabel XLR. Tylko że do 21m to już T7V albo nawet T8v. Fajnie gra też Yamaha Hs7 czy HS8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sam już nie wiem.

Adam t5v wymagają dodatkowego DAC może ma ktoś jakieś ciekawe propozycje?  Z tym, że nie wiem czy dobrze myślę, że w ich przypadku musiałbym je za każdym razem włączać ręcznie? (brak pilota?) co by było dosyć upierdliwe.

Zastanawiam się jeszcze pomiędzy:

1. Magnat 3a 

2.  Edifier S2000 MkIII

I sam nie wiem. O brzmieniu magnatów bardzo mało w necie. nie znalazłem żadnej recenzji. O porównaniu obu konstrukcji nie wspominając. Może ma ktoś jakieś sugestie w tej kwestii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam 

Ostatecznie zdecydowałem się na Edifier S2000 MkIII.

Powody:

1. All in one- brak konieczności rozszerzania zestawu o DAC jak w przypadku monitorów typowo studyjnych tj Adam  t5v, (które też chodziły mi po głowie).

2. Mała ilość opinii/recenzji głośników Magnat 3a (nad którymi się mocno zastanawiałem) i zarazem masa opinii, testów /porównań i recenzji Edifier S2000 MkIII

3. Czynnik ekonomiczny. Prawie 500zł na korzyść Edifier S2000 MkIII  względem Magnat  3a

Wrażenia ogólne:

1.  Kolumny ciężkie, wydają się naprawdę solidnie zbudowane

2.  Komplet okablowania w zestawie. Solidny przewód łączący kolumny. W zestawie światłowód. Pozostałe przewody jakościowo średnie.

3.  Pilot, wygląd kwestia gustu. Jakość wykonania  dla mnie bez zastrzeżeń (btw udało mi się sparować głośniki z pilotem od  mojego TV Samsung tak, że podstawowa obsługa [reg. głośności, wyciszenie] obsługiwana 1 pilotem.

Wrażenia z odsłuchu

Obawiałem się problemów  ze względu na umiejscowienie i kubaturę pomieszczenia. Całe szczęście zestaw gra bardzo dobrze. Bas dynamiczny i precyzyjny (jak na moje ucho i wymagania subwoofer jest zbędny). Tony wysokie, bez uwag, średnica może lekko wycofana [ z naciskiem na lekko] ale istnieje ustawienie DTS "vocal"  którym można to zmodyfikować (osobiście mi do gustu najbardziej przypadł tryb "classic").  Zestaw kreuje bardzo ładną scenę i to pomimo rozstawienia ok 120 cm od siebie i  w niedużej odległości od ścian.  Wrażenia na prawdę na duży plus.

Łączność z Tv realizuję przez S/PDIF, połączenie z telefonem przez BT bezproblemowe.

Pozdrawiam i dziękuje  za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifier bedzie mocniejszy od tych magnatow. Jezeli edifier mk2000iii gra troche slabiej od s3000 pro, to mysle ze bedziesz zadowolony. Testuje obecnie s3000 pro i uważam, ze to wybitnie dobre i niedoceniane kolumny. 
Bylem pesymistycznie nastawiony, bo to chinczyk ale kiedys tez sie smiali z produktow xiaomi..

jakie masz wnetrzne? Styl nowoczesny czy bardziej klasyczny? Ja mam dosc nowoczesnie i troszke mi sie edifierki gryzą. Mysle zeby im kolor zmienic. 

Edytowano przez kowallosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kowallosu napisał:

Edifier bedzie mocniejszy od tych magnatow. Jezeli edifier mk2000iii gra troche slabiej od s3000 pro, to mysle ze bedziesz zadowolony. Testuje obecnie s3000 pro i uważam, ze to wybitnie dobre i niedoceniane kolumny. 
Bylem pesymistycznie nastawiony, bo to chinczyk ale kiedys tez sie smiali z produktow xiaomi..

jakie masz wnetrzne? Styl nowoczesny czy bardziej klasyczny? Ja mam dosc nowoczesnie i troszke mi sie edifierki gryzą. Mysle zeby im kolor zmienic. 

Juz moje pierwsze posty tutajna forum dotyczyly tych kolumn ( mk2000 ) i pisalem ze dzwiek rewelacyjny ale brak basu przy niskich glosnioschac i brak sub-outa . s3000pro graja lepiej , ale tylko troche lepiej tzn jest wiecej basu - cenowo x2 , a roznica w dziweku naprawde niewielka . Za ~1400zl to nic lepiej od edifierow nie zagralo , a 3A to konstrukcja blizniacza do supreme 202 - a jako iz je mam to wiem ze mk2000 sa poprostu lepsze . od mk2000 lepsze byly dopiero klipsche sixes... ale to inna polka cenowa a glowna zaleta to sub-out .

 

A kolumny nie tyle ze niedoceniane , co bardzo duzo sklepow je sprzedaje , markety itp , wiec sklepy typowo audio ich nie reklamuja bo nie maja w tym interesu

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2022 o 21:35, kowallosu napisał:

@robotnik troche wiecej basu? S3000 pro to mają go wręcz za dużo… bas jest slyszalny na kazdym poziomie glosnosci.  Oczywiscie jak dla mnie :) 

W ogole mam wrazenie, ze te kolumny męczą się odrobinę w moim salonie… ciekawy jestem jakby zagraly w wiekszym pomieszczeniu.

 

Zależy kto co lubi , ja zrezygnowałem bo dla mnie basu za mało , o ile w muzyce jeszcze ok to w filmach nie ma wogole o czym mówić w porównaniu do zestawu z subem

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2022 o 15:03, kowallosu napisał:

Edifier bedzie mocniejszy od tych magnatow. Jezeli edifier mk2000iii gra troche slabiej od s3000 pro, to mysle ze bedziesz zadowolony. Testuje obecnie s3000 pro i uważam, ze to wybitnie dobre i niedoceniane kolumny. 
Bylem pesymistycznie nastawiony, bo to chinczyk ale kiedys tez sie smiali z produktow xiaomi..

jakie masz wnetrzne? Styl nowoczesny czy bardziej klasyczny? Ja mam dosc nowoczesnie i troszke mi sie edifierki gryzą. Mysle zeby im kolor zmienic. 

Właśnie mam podobny kłopot. Ale zaczynam się przyzwyczajać 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...