Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

42 minuty temu, rafau napisał:

Jeśli dobrze rozumiem puszczasz muze po bluetooth z telefonu? Jeśli tak, możesz mieć w nim załączony Dolby Atmos, który ma znaczny wpływ na dźwięk. 

Tak, puszczam z telefonu po bt. W sumie możesz mieć rację - tego nie sprawdzałem, dźwięk puszczany w ten sposób przez spotify mnie zadowala ale streamowanie przez bt jest trochę uciążliwe. 

Dlatego myślę o dołożeniu DAC do wiim, może on cos pomoże? Bo chyba taki jest sens daca tak? Żeby poprawić dźwięk np ze streamera. Tak jak pisałem- nie znam się na tym, wcześniej używam yamaha rn803d gdzie było w niej wszystko.

Ktoś coś doradzi? Czy sens pchać się w dac do wiim? Czy może znaleźć lepsze źródło?

Pozdr

 

Edit: w telefonie nie mam włączone Dolby atmos. W cxa81 jest bluetooth aptx HD może dlatego lepiej brzmi niż wiim? 😛

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

Zauwazylem tez ze zaden problem nie wystepuje przy polaczeniu analogowym.Tylko przy optycznym.Wiec zachodzi tez podejrzenie ze w moim egzemplarzu cos jest nie tak z wejsciem optycznym.Zmienialem przewody bo mam ich sporo i to niczego nie poprawia.Cos sie dzieje z tym spdif u mnie.

Tak teraz jestem pewny ze to wina wejscia spdif.Wylamala mi sie klapka i zaden przewod nie trzyma sie dobrze.Gdy usztywnilem go, choc brzydko to wyglada, problemy zniknely.Uwazajcie na to wejscie optyczne bo jest naprawde marnie wykonane.

Tzn. klapka wyłamała się na WYJŚCIU optycznym z Wiim'a, czy na WEJŚCIU w Twoim sprzęcie?

Moje kable (różne Prolinki) wylatują z wyjścia optycznegow z Wiim'a, ale o dziwo "firmowy" trzyma porządnie (aż ciężko wetknąć, żeby "kliknął")...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, klimkr napisał:

Tzn. klapka wyłamała się na WYJŚCIU optycznym z Wiim'a, czy na WEJŚCIU w Twoim sprzęcie?

Moje kable (różne Prolinki) wylatują z wyjścia optycznegow z Wiim'a, ale o dziwo "firmowy" trzyma porządnie (aż ciężko wetknąć, żeby "kliknął")...

Wylamala sie w Wiimie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, T Z6 napisał:

Na zdjeciu faktycznie widac brak polaczemia.Ale naprawde czasem widze master jednoczesnie z ikonka polaczenia z wiin i slychac muzyke normalnie.Dlatego sie zastanawiam o co chodzi.Nikt tu nie zglasza zadnych problemow ani dziwnych objawow tylko ja.Tym bardziej jest to dla mnie dziwne.Czyzbym trafil w jakis *wyjatkowy* egzemplarz?

Malo niskich tonow to chyba wlasnie najwieksza bolaczka tego urzadzenia.

Mam i ja od przedpoludnia. Niskie tony wydają się teraz dla mnie  wlasnie bardziej kulturalne w moim zestawie. Calosciowo urzadzenie prezentuje bardzo fajny , zrownowazony dźwięk z ladnie budowaną sceną. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham pierwsze pół godziny. Hmm, konfiguracja jak konfiguracja, dalej, dalej. Po drodze jakieś dźwięki już wydaje. Póki co (pierwsze pół godziny przypomnę) działa stabilne. 

Podczas słuchania zastanawiam się jak gra ten Bluesound skoro Wiim jest dla niego groźną konkurencją. Noo niestety panowie i panie. Moje pierwsze wrażenia są takie że tytuł wątku niestety nie jest zbyt adekwatny tzn dla mnie to nie jest streamer który jest w stanie namieszać na rynku i zagrozić "normalnym streamerom". Później rozwinę szerzej jak dłuż posłucham, ale dla mnie rozczarowanie. Malina z DigiOne gra wyraźną półkę wyżej w każdym aspekcie. Albo to malina jest tak dobra albo Wiim tak słaby. Podłącze jutro chromecast, ale z pamięci, między chromecast a maliną nie było tak dużej różnicy jak jest teraz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wito76 napisał:

Słucham pierwsze pół godziny. Hmm, konfiguracja jak konfiguracja, dalej, dalej. Po drodze jakieś dźwięki już wydaje. Póki co (pierwsze pół godziny przypomnę) działa stabilne. 

Podczas słuchania zastanawiam się jak gra ten Bluesound skoro Wiim jest dla niego groźną konkurencją. Noo niestety panowie i panie. Moje pierwsze wrażenia są takie że tytuł wątku niestety nie jest zbyt adekwatny tzn dla mnie to nie jest streamer który jest w stanie namieszać na rynku i zagrozić "normalnym streamerom". Później rozwinę szerzej jak dłuż posłucham, ale dla mnie rozczarowanie. Malina z DigiOne gra wyraźną półkę wyżej w każdym aspekcie. Albo to malina jest tak dobra albo Wiim tak słaby. Podłącze jutro chromecast, ale z pamięci, między chromecast a maliną nie było tak dużej różnicy jak jest teraz. 

Ja mam podobne odczucia, dźwięk spotify z telefonu puszczany przez bluetooth wbudowany w cxa81 jest znacznie lepszy. Też podłącze chrome casta, mam go w siłowni domowej,  w sumie nie pomyślałem o tym wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chemik1989 napisał:

Ja mam podobne odczucia, dźwięk spotify z telefonu puszczany przez bluetooth wbudowany w cxa81 jest znacznie lepszy. Też podłącze chrome casta, mam go w siłowni domowej,  w sumie nie pomyślałem o tym wcześniej.

Ten cxa81 ma chyba DAC’a z USB. Może podłącz komputer/telefon pod to USB i porównaj ( przy okazji będziesz mógł potestować Apple Music i Amazona ultraHD)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się tzn totalnie nie mam czasu dorobić sobie kabelek USB C do zasilacza liniowego, mam za to wolny micro usb do niego podpięty. Zamówiłem sobie za 3zł adapter przejściówkę micro - >USB C i jak przyjdzie to podłącze i zobaczymy czy coś się poprawi.

Generalnie mój największy zarzut jest taki, że nie ma tej przestrzeni, wybrzmienia instrumentów do ostatniej struny, do ostatniego echa, nie ma tego 3D, tego odczucia że facet włożył kabel do piecyka i obok ciebie gra wstęp One - Metalica. Bas jest bo jest, nie potrafi kopnąć tak krótko, energicznie, trampolinowo i zarazem wielobarwnie. Generalnie to tak jak słuchać płytę CD i potem przełączyć się na tę samą płytę w Mp3. Tak chyba najlepiej jestem w stanie opisać różnicę między maliną a Wiim. 

Oczywiście nie jest to jakiś chłam, tak dosyć surowo się obszedłem z nim. Daje radę, ale muszę zastanowić się czy zostawić go dzieciom czy stać się Januszem i opchnąć na olx. 

Ktoś pisał, że nie działa dźwięk z youtube przez bluetooth. Jak najbardziej działa. Sprawdziłem przed chwilą, jest ok. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, T Z6 napisał:

Zauwazylem tez ze zaden problem nie wystepuje przy polaczeniu analogowym.Tylko przy optycznym.Wiec zachodzi tez podejrzenie ze w moim egzemplarzu cos jest nie tak z wejsciem optycznym.Zmienialem przewody bo mam ich sporo i to niczego nie poprawia.Cos sie dzieje z tym spdif u mnie.

Tak teraz jestem pewny ze to wina wejscia spdif.Wylamala mi sie klapka i zaden przewod nie trzyma sie dobrze.Gdy usztywnilem go, choc brzydko to wyglada, problemy zniknely.Uwazajcie na to wejscie optyczne bo jest naprawde marnie wykonane.

Od paru godzin testuje z MR780 i mam podobne objawy. Na spotify krótkie przerwy gdy jest podłączony przez optyka kablem z zestawu ale u mnie ten kabelek mocno wchodzi i dobrze się trzyma. Przez aux nie ma przerywania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tchocky napisał:

Od paru godzin testuje z MR780 i mam podobne objawy. Na spotify krótkie przerwy gdy jest podłączony przez optyka kablem z zestawu ale u mnie ten kabelek mocno wchodzi i dobrze się trzyma. Przez aux nie ma przerywania.

Moze sie Wiin nie lubi z Magnatem😂.Gdy podlaczylem optycznie pod malego Smsl Q5 to po optyku dziala stabilnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tchocky napisał:

Od paru godzin testuje z MR780 i mam podobne objawy. Na spotify krótkie przerwy gdy jest podłączony przez optyka kablem z zestawu ale u mnie ten kabelek mocno wchodzi i dobrze się trzyma. Przez aux nie ma przerywania.

U mnie też 2 razy przerwało tak na sekundę może. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...