Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

 

No Panowie, Darko to powiedział - wiim mini z chordem mojo gra lepiej niż Bluesound Node Haha ale jaja. Jak dla mnie to jest najgorętszy streamer w tym momencie w na rynku budżetowym zakresie w ostatnich latach. Jaram sie

Na forum audioscience kolejne głosy posiadaczy bluesounda, które mówią „papa Bluesound”

Ja swoją opinie napisze niestety dopiero w przyszłym tygodniu jak zaaktualizuje współpracę z moim daciem.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

A ten Darko, to sprawdzał Bluesound Node z Chord Mojo?

Bo to, że Blusound Node jako samodzielny grajek nie wypada najlepiej to wiemy, ale z dobrym dakiem podobno jest świetny. 

No fakt, trochę brakuje takiej informacji w filmie.

Ja wczoraj posłuchałem Wiim + Chord Mojo ( wersja 1) i jednak nie zauważyłem żeby to grało lepiej niż iPhone + Chord Mojo.

Z wiim znowu miałem wrażenie że basu jest mniej i scena muzyczna jest mniej plastyczna (ale różnice są subtelne).

Czy to oznacza że iphone jako streamer jest lepszy od Wiim? Może jednak chodzi o to ze chord lepiej gra po usb niż po optyku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, T Z6 napisał:

Czasem widze podczas odtwarzania cos takiego.Master.Przeciez jeszcze tego nie wprowadzili...Ale wtedy nastepnego utworu juz nie odtwarza.Dziwne to wszystko....

Master masz widoczne kiedy nie jest odtwarzane na Wiim. Kiedy puscisz powinno przeskoczyć na Hi-Fi

1 minutę temu, kowallosu napisał:

Drodzy jak macie skonfigurowane Audio Settings -> aux out level? 
ja mam u siebie normal, bo na loud slyszalem na aux lekkie trzaski. 
Co ciekawe dzis rano ponowilem test na loud i trzaski ustaly… equalizera nie uzywam. 

1 Vrms jest dla słuchawek,2 Vrms kiedy słuchasz na kolumnach, ale jeżeli jest jakieś zniekształcenie na głośnikach to trzeba przestawić na 1 Vrms. Przynajmniej tak jest w instrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawia sie czasem master sluchajac przez wiima.Dlatego to jest dziwne bo podobno ta opcja ma sie pojawic dopiero za jakis czas.Wiem ze master dziala normalnie bez wiima sluchajac na smartfonie czy komputerze.Siedze juz troche w audio i glupi nie jestem.Trzeba czytac ze zrozumieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, T Z6 napisał:

U mnie pojawia sie czasem master sluchajac przez wiima.Dlatego to jest dziwne bo podobno ta opcja ma sie pojawic dopiero za jakis czas.Wiem ze master dziala normalnie bez wiima sluchajac na smartfonie czy komputerze.Siedze juz troche w audio i glupi nie jestem.Trzeba czytac ze zrozumieniem.

Rozumiem ale na screenie pokazałeś co innego, tzn Tidal nie jest tam połączony z Wiim. Może się tak zdarzyć,że Odtwarzasz po Wiim -> telefon traci łączność -> Wiim dalej streamuje z sieci -> ponieważ telefon nie jest połączony to zmienia się ikona.

Tłumaczyłoby to ,że nie odtwarza kolejnej piosenki i musisz połączyć się znowu. Może słabo czytam ze zrozumieniem jednak staram się czytać też między wierszami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie za 100 pkt. 

Jaki DAC w cenie 500-1000 kupić żeby streamer zagrał?

Wcześniej grałem na yamaha rn803d i nie potrzebowałem żadnych innych urządzeń.

Teraz mam cambridge cxa81 I grałem spotify po bluetooth. 

Zakupiłem od lokalnego Janusza wiima i podpiąłem, ale na moje gra to slabiej niz przez BT z telefonu - konkretniej mam bardzo mało niskich tonów (aktualne wpięte do cxa81 po aux bo po optyku jeszcze gorzej bylo)

Chciałbym to poprawic poprzez podpięcie wiima do DAC, co polecacie? Czy realnie usłyszę różnice? Cxa81 + heco aurory 700 + wiim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu faktycznie widac brak polaczemia.Ale naprawde czasem widze master jednoczesnie z ikonka polaczenia z wiin i slychac muzyke normalnie.Dlatego sie zastanawiam o co chodzi.Nikt tu nie zglasza zadnych problemow ani dziwnych objawow tylko ja.Tym bardziej jest to dla mnie dziwne.Czyzbym trafil w jakis *wyjatkowy* egzemplarz?

3 minuty temu, chemik1989 napisał:

To teraz pytanie za 100 pkt. 

Jaki DAC w cenie 500-1000 kupić żeby streamer zagrał?

Wcześniej grałem na yamaha rn803d i nie potrzebowałem żadnych innych urządzeń.

Teraz mam cambridge cxa81 I grałem spotify po bluetooth. 

Zakupiłem od lokalnego Janusza wiima i podpiąłem, ale na moje gra to slabiej niz przez BT z telefonu - konkretniej mam bardzo mało niskich tonów (aktualne wpięte do cxa81 po aux bo po optyku jeszcze gorzej bylo)

Chciałbym to poprawic poprzez podpięcie wiima do DAC, co polecacie? Czy realnie usłyszę różnice? Cxa81 + heco aurory 700 + wiim.

Malo niskich tonow to chyba wlasnie najwieksza bolaczka tego urzadzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chemik1989 napisał:

 

Zakupiłem od lokalnego Janusza wiima i podpiąłem, ale na moje gra to slabiej niz przez BT z telefonu - konkretniej mam bardzo mało niskich tonów (aktualne wpięte do cxa81 po aux bo po optyku jeszcze gorzej bylo)

 

U mnie jest raczej na odwrót (Denon PMA-800) - po optyku jak dla mnie nie odróżnienia z DNP-800, przez Aux brzmi dużo słabiej niż po optyku. A może jak grasz przez BT to masz włączone gdzieś podpijanie tonów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, klimkr napisał:

U mnie jest raczej na odwrót (Denon PMA-800) - po optyku jak dla mnie nie odróżnienia z DNP-800, przez Aux brzmi dużo słabiej niż po optyku. A może jak grasz przez BT to masz włączone gdzieś podpijanie tonów?

Raczej nie. Cxa 81 nie ma regulacji barw. W spotify nic nie grzebane. A różnica jest kolosalna, nawet gdy przeskoczę w jednym utworze z wimm na bluetooth to odrazu to słychać.

Z ciekawości podepnę jeszcze chromecast audio który gra z nad326bee i kolumnami diy w garażowej siłowni i porownam do wiim.

 

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomasz S. napisał:

@T Z6 masz taką wersję oprogramowania? Może reset do fabrycznych ustawień pomoże.

Masz podobne objawy jak rozłączanie  z innymi urządzeniami w sieci ?

 

Screenshot_2022-03-21-10-53-09-91_5592fe85c89b9c7526dd9939eef9599a.jpg

Screenshot_2022-03-21-10-55-47-11_04e03425392fc155c003bf4da0c67f74.jpg

Wszystko tak samo mam.Podejrzewam ze moj dostawca internetu cos schrzanil.Kilka lat temu byly podobne problemy z yamaha rn803.Potem to ustalo.Teraz pewnie powtorka problemu.

Problemy ustaja gdy wlacze tidal conect z laptopa.Wiec moze moj smartfon sieje jakis zamet...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem tez ze zaden problem nie wystepuje przy polaczeniu analogowym.Tylko przy optycznym.Wiec zachodzi tez podejrzenie ze w moim egzemplarzu cos jest nie tak z wejsciem optycznym.Zmienialem przewody bo mam ich sporo i to niczego nie poprawia.Cos sie dzieje z tym spdif u mnie.

Tak teraz jestem pewny ze to wina wejscia spdif.Wylamala mi sie klapka i zaden przewod nie trzyma sie dobrze.Gdy usztywnilem go, choc brzydko to wyglada, problemy zniknely.Uwazajcie na to wejscie optyczne bo jest naprawde marnie wykonane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chemik1989 napisał:

Raczej nie. Cxa 81 nie ma regulacji barw. W spotify nic nie grzebane. A różnica jest kolosalna, nawet gdy przeskoczę w jednym utworze z wimm na bluetooth to odrazu to słychać

Jeśli dobrze rozumiem puszczasz muze po bluetooth z telefonu? Jeśli tak, możesz mieć w nim załączony Dolby Atmos, który ma znaczny wpływ na dźwięk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra od niedzieli. 
Porównuję z: 

Malina 3 z moodem 

Laptop z volumio

Chromecast audio

Muzycznie - jeszcze nie wiem. Na razie co nie podpiąłem grało lepiej i się zapętlało. 
Użytecznościowo - 
Wiim - działa. Na razie trochę krótko żeby ocenić czy stabilnie, ale działa i jest bardzo proste w obsłudze. Brak castowania z YT
Malina 3 - jest pancera. Żona ją uwielbia. Brak castowania z YT, ma problem przy braku prądu, żeby odzyskać połączenie z wifi.
Volumio - bardzo niestabilna, ale to może być wina laptopa. Zostanie zaorana i postawiony zwykły linuch jako transport, zobaczymy jak to zadziała. Na pewno na plus castowanie z yt. 
Chromecast - scyzoryk szwajcarski. Gra i bucy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...