Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

42 minuty temu, AudioTube napisał:

Gdy czytam Twoje wpisy mam chęć uścisnąć Tobie dłoń.

Piszesz, reagujesz bez „spinania się”. Utrzymujesz taki zdrowy dystans do audio klamotów. Pisz, postuj, pytaj więcej, więcej 😃

Poprawiasz mi jakość mojego życia, trzymaj się.

pozdrawiam

 

Dzieki! Również pozdrawiam i dobrego weekendu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Paweł Pawlik napisał:

Dźwięk z wiim jest jakby bardziej 'nowoczesny' - sprężysty, jaśniejszy, słychać więcej szczegółów ale chyb nie ma takiego zejścia basu jak yamaha (to może być mylne wrażenie wynikające z ogólnego rozjaśnienia)

Albo bardziej "cyfrowy" ma się podobać hipsterom, a nie audiofilom 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, DiBatonio napisał:

Nie tak to się robi.

Posłuchaj kawałka na jednym urządzeniu, a potem wyłącz i włącz na drugim urządzeniu.

W locie się tego nie robi.

A dlaczego nie?

Ja tak porównywałem Digione Signature z Usbbridge i wyszło mi że grają identycznie.Przynajmniej u mnie.Żona potwierdziła,ma niespaczony "biurowy" słuch.Twierdzi że lepszy od mojego.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mar Ka napisał:

A dlaczego nie?

Ja tak porównywałem Digione Signature z Usbbridge i wyszło mi że grają identycznie.Przynajmniej u mnie.Żona potwierdziła,ma niespaczony "biurowy" słuch.Twierdzi że lepszy od mojego.

To są metody wyznawców ślepych testów  w locie jest trudno odróżnić różnice.

To dlatego  ie wychwyciłeś różnic, bo przełączasz w locie.

Trzeba chwilę ciszy i utwór od nowa słuchać, za każdym razem zwracać uwagę na inne zakresy pasma, żeby wychwycić wybrzmienia  basu, (np. kontrabas) w kolejnym wysokich i np średnicy.  Za każdym podejściem skupiać się na czym innym w muzyce.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może też to jest metodą.

Ja przelączalem pomiędzy źródłami równolegle odtwarzane treści.W ślepym teście nie byłem w stanie rozróżnić które urządzenie odtwarza aktualnie. Różnice oczywiste wyłapuje bez problemu pomiędzy innymi urządzeniami.

Może inaczej.Nawet jeżeli były jakiekolwiek różnice w ślepym teście,a ja ich nie wyłapałem prawidłowo jak piszesz.To nie warto się nad nimi pochylać

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie mama spory problem w kwestii współpracy wiim’a z moim daciem (Arcam Irdac). Moj dac wydaje specyficzne „klikniecie” w moemencie kiedy włącza się podłączone do niego źródło. Razem z kliknięciem lampka na dacu zmienia się z czerwonej na zielona. Po podłączeniu wiim jak każdego innego streamera włączyła się lampa na zielone i wystąpiło „kliknięcie” w urządzeniu. Ale niestety mój dac wariuje z tym urządzeniem. Przy zmianie ręcznej każdego utworu, naciśnięciu stop/play mój dac klika, wyłącza się ze źródła po czym włącza jak utwór się zacznie - tak jakby wiim w chwili gdy nie gra całkowicie wyłączał sygnał z optyka. Mocno mi to zakłóciło testy bo nie chce zniszczyć daca ciagle wyłączając/włączając mu źródło cyfrowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są pierwsze wrażenia.

Słuchałem z 30 minut.  Po optyku faktycznie mało dołu. Bardzo brakowało objętości i zejścia - podpięte bezpośrednio do cxa81 po optyku.  Za to bardzo rozdzielczo i szczegółowo. Góra czysta i przyjemna.  Jednakże słaby dół u mnie skreśla optyka - fakt - słuchałem cicho bo dzieci śpią ale przez mój bt w cxa basik mruczy juz przy niskich głośnościach...

Po aux bezposrednio do cxa lepiej jeśli chodzi o dół, bardziej dociążony, Góra chyba podobnie (słuchałem chwilke więc dokładnie sprawdzę jutro).

Na 1 rzut ucha - porównując do mojego streamowania przez bluetooth do cxa81 to dźwięk na pewno jaśniejszy i mniej dociążony.

Posłucham parę dni i dam znać, zobaczymy jak będzie, ale za te cenę nie spodziewam się nie wiadomo czego;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mar Ka napisał:

Być może też to jest metodą.

Ja przelączalem pomiędzy źródłami równolegle odtwarzane treści.W ślepym teście nie byłem w stanie rozróżnić które urządzenie odtwarza aktualnie. Różnice oczywiste wyłapuje bez problemu pomiędzy innymi urządzeniami.

Może inaczej.Nawet jeżeli były jakiekolwiek różnice w ślepym teście,a ja ich nie wyłapałem prawidłowo jak piszesz.To nie warto się nad nimi pochylać

Kiedy przełączasz w locie to słuchasz utworu w jego dalszych fragmentach. 

Chodzi o to, że w takich porównaniach albo odsłuchujesz cały utwór po czym wyłączasz i w kolejnym urządzeniu odtwarzasz ten utwór od nowa. Albo po prostu na jednym i tym samym utworze odsłuchujesz wybrane fragmenty np. pierwsze 2 minuty i za każdym podejściem skupiasz się na innych aspektach brzmienia, czy też instrumentach, jak kto woli. 

Wtedy jest łatwiej wychwycić różnice, czy np. sekcja basowa wybrzmiewa inaczej, lub blachy wybrzmiewają krócej/dłużej lub pełniej etc.

Myślę, że teorie, że wszystko gra tak samo biorą się z niewłaściwego podejścia do takich porównań i złej metodologii, ale to moje zdanie.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,masz prawo do własnego zdania.Tak jak każdy z nas tutaj.Kiepski ze mnie instruktor testowania sprzętu, chociaż trochę go przeszło przez moje ręce jak i uszy.

W chwili obecnej jestem już przyzwyczajony do rodzaju przekazu jakim mój zestaw dysponuje.

Malina wraz Sygnaturą jest ze mną od 3 lat.Wiem dokładnie czego można się spodziewać po moim torze i mi to odpowiada.

Były próby wyparcia obecnego źródła przez inne.Mniej lub bardziej polecane.Niestety,albo stety żadne inne nie wzbudza takich emocji muzycznych, szczegółowośći,budowania sceny  i wielu innych aspektów obcowania z muzyką czy to ciszej czy to głośniej.W zależności od nastroju.

Na chwilę obecną mój zestaw jest dla mnie doskonały, dlatego też wiem czym się kierować w swoich odsłuchach i porównaniach.

Wiim mini będzie tylko kolejnym moim testem.

Myślę,że wkrótce zdam swoją własną relacje co z tego wyszło.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mar Ka napisał:

Oczywiście,masz prawo do własnego zdania.Tak jak każdy z nas tutaj.Kiepski ze mnie instruktor testowania sprzętu, chociaż trochę go przeszło przez moje ręce jak i uszy.

W chwili obecnej jestem już przyzwyczajony do rodzaju przekazu jakim mój zestaw dysponuje.

Malina wraz Sygnaturą jest ze mną od 3 lat.Wiem dokładnie czego można się spodziewać po moim torze i mi to odpowiada.

Były próby wyparcia obecnego źródła przez inne.Mniej lub bardziej polecane.Niestety,albo stety żadne inne nie wzbudza takich emocji muzycznych, szczegółowośći,budowania sceny  i wielu innych aspektów obcowania z muzyką czy to ciszej czy to głośniej.W zależności od nastroju.

Na chwilę obecną mój zestaw jest dla mnie doskonały, dlatego też wiem czym się kierować w swoich odsłuchach i porównaniach.

Wiim mini będzie tylko kolejnym moim testem.

Myślę,że wkrótce zdam swoją własną relacje co z tego wyszło.

Pozdrawiam

 

Czekamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mar Ka napisał:

Malina wraz Sygnaturą jest ze mną od 3 lat.Wiem dokładnie czego można się spodziewać po moim torze i mi to odpowiada.

Fajnie 😉

Mnie malina nigdy  nie interesowała wraz z tymi wszystkimi nakładkami, softami etc. Kolega ma, ale skłania się do pełnoprawnego streamera, nie żeby grała źle, bo podłączona do zewnętrznego daca tez potrafi wejść na wyższe poziomy grania. Jest petarda  mawiają 🙂

Mnie by się nie chciało z maliną 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

To są metody wyznawców ślepych testów  w locie jest trudno odróżnić różnice.

To dlatego  ie wychwyciłeś różnic, bo przełączasz w locie.

Najbardziej rzetelnie porownanie na którym (jesli jest różnica) to ja wychwycam właśnie taką metodą. Gdzieś juz tu nawet kiedyś pisałem o tym. Ale jak juz zauważył @Mar Ka...

 

1 godzinę temu, Mar Ka napisał:

Oczywiście,masz prawo do własnego zdania.

😉 pozdrawiam

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mar Ka napisał:

Na chwilę obecną mój zestaw jest dla mnie doskonały, dlatego też wiem czym się kierować w swoich odsłuchach i porównaniach.

Wiim mini będzie tylko kolejnym moim testem.

Myślę,że wkrótce zdam swoją własną relacje co z tego wyszło.

Zapowiada się dobrze. Zawsze dobrze jest gdy nowy produkt musi "zawalczyć" o podium ktore juz jest od dawna ustanowione. Zwłaszcza ze jak wynika z wpisów powyżej... obecny element broni sie juz w systemie od dłuższego czsu. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł i do mnie. Podpięty na szybko po optyku. W porównaniu do Chromecasta Audio rzeczywiście dołu mniej, wysokie też na moich Silverach troszkę złagodniały przez co środek jest bardziej wyeksponowany. Generalnie jest wrażenie mniejszej dynamiki ale nie jest to granie "spod koca". Ma swój urok. Pierwsza myśl jaka mi przyszła po odpaleniu: idealne do Klipschów. Co ważne trzeba się pobawić poziomami głośności bo gra ciszej niż CA. Duży plus dla mnie to Airplay który działa bez zarzutu. EQ trzeba odpuścić bo degraduje dźwięk - żadne z ustawień nie przypadło mi do gustu (np w SMSL Q5 Pro eq wnosi znacznie więcej na lepszym poziomie). Dam mu szansę bo docelowo ma być podpięty właśnie do Q5 pro i grać z kolumnami zewnętrznymi na tarasie. Ciekawy też jestem wyjścia aux. Potestujemy, zobaczymy...    

IMG_6006.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to ja razy czytałem w opisach jaka to scena , precyzja , szczegóły , dynamika , kultura  itp . Jadę siadam słucham , i .... kurcze gdzie to wszystko jest ?  

Chyba pomyliłem adres 😉

Kilka razy też się zawiodłem , ściągając coś na chatę , żeby nie było .

No ale nie omieszkam posłuchać przy okazji .Pzdr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nie tylko tobie, wszystkim malinkowcom. 

heh, najmniej problematyczne urządzenie do streamowania jakie miałem (mówie o malinie - usbridge signature z moode) ;) 

przez ponad pół roku nie udało mi się zawiesić systemu, bubble upnp na telefonie też się nie zawiesza, nie przycina, działa błyskawicznie....

SQ na poziomie Sotm 200 lub streamerów z b.wysokiej półki... 

13 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nie tak to się robi.

Posłuchaj kawałka na jednym urządzeniu, a potem wyłącz i włącz na drugim urządzeniu.

W locie się tego nie robi.

też tak uważam, przełączanie w locie to głównie kwestia wyrównania głośności i jakichś ewidentnych różnic w charakterze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DiBatonio napisał:

Kiedy przełączasz w locie to słuchasz utworu w jego dalszych fragmentach. 

Chodzi o to, że w takich porównaniach albo odsłuchujesz cały utwór po czym wyłączasz i w kolejnym urządzeniu odtwarzasz ten utwór od nowa. Albo po prostu na jednym i tym samym utworze odsłuchujesz wybrane fragmenty np. pierwsze 2 minuty i za każdym podejściem skupiasz się na innych aspektach brzmienia, czy też instrumentach, jak kto woli. 

Wtedy jest łatwiej wychwycić różnice, czy np. sekcja basowa wybrzmiewa inaczej, lub blachy wybrzmiewają krócej/dłużej lub pełniej etc.

Myślę, że teorie, że wszystko gra tak samo biorą się z niewłaściwego podejścia do takich porównań i złej metodologii, ale to moje zdanie.

Tutaj tez się zgodzę. Przerzucając w locie spodziewasz się takiego efektu jak zmiany jakości na YouTube z 720p na 1080p - ze od razu usłyszysz inna rozdzielczość i kawałek będzie brzmiał jakby miał lepsza jakość. Nie tak to działa z audio :)

Tutaj różnice wychwycasz w głębi, prezentacji dźwięku itd. Dlatego najlepiej przesłuchać kawałek utworu (ja lubie po fragmencie) bądź cały. Potem przerzucić się na inny testowany sprzęt i ponownie. W locie nic nie usłyszysz :) sprawdź! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mateolo2 napisał:

W locie nic nie usłyszysz :) 

Może dlatego, że ich nie ma. Nikt nie bierze tej ewentualności pod uwagę? Być może podczas porównywania z odstępem czasu różnice się pojawiają, bo pamięć słuchowa płata nam figle. Szybkie przełączenie wydaje się optymalnym sposobem porównywania. Skoro wtedy nie słychać, to może po prostu różnice są niesłyszalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...