Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

10 godzin temu, Maciej Rz napisał:

Proszę o odpowiedź czy do Wiim Mini można bez problemów przesyłać bezstranie muzykę z aplikacji Apple Music ze smartfona z systemem Android. 

Niestety nie. W takim zestawieniu do  potrzebujesz czegoś z Chromecast lub systemu Sosnos. Jeżeli miałbyś urządzenie z iOS to możesz użyć Airplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Niestety nie. W takim zestawieniu do  potrzebujesz czegoś z Chromecast lub systemu Sosnos. Jeżeli miałbyś urządzenie z iOS to możesz użyć Airplay.

Przy czym bezstratnosc z uzyciem AirPlay jest mocno dyskusyjna.

12 godzin temu, Maciej Rz napisał:

Proszę o odpowiedź czy do Wiim Mini można bez problemów przesyłać bezstranie muzykę z aplikacji Apple Music ze smartfona z systemem Android. 

Mozna kombinowac z aplikacjami pokroju AirMusic, jesli okolicznosci przyrody na to pozwola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maciej Rz napisał:

Proszę o odpowiedź czy do Wiim Mini można bez problemów przesyłać bezstranie muzykę z aplikacji Apple Music ze smartfona z systemem Android. 

Jest jakaś aplikacja (płatna) w Sklepie Play, która symuluje Airplay. Ja zrezygnowałem z Apple Music na rzecz Tidala aby działało na Wiimie z mizernym skutkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Witam, czy można odtwarzać pliki muzyczne FLAC przez USB? Oczywiście z telefonu. Tak jak w multicast?

Co to  znaczy "tak jak w multicast"?

Mozna castowac audio z uzyciem AirPlay, byleby telefon byl do tego zdolny.

Mozna wysylac linki url wskazujace na audio, jak przy DLNA, byleby telefon potrafil udostepnic w odpowiedniej postaci plik.

Mozna wysylac lokalne dla telefonu audio do WiiM uzywajac aplikacji WiiM Home na telefonie. 

WiiM potrafi uzywac wlasny port USB tylko do ladowania.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2022 o 09:09, Tomasz S. napisał:

Niestety nie. W takim zestawieniu do  potrzebujesz czegoś z Chromecast lub systemu Sosnos. Jeżeli miałbyś urządzenie z iOS to możesz użyć Airplay.

Kupiłem chromecasta audio. Wydaję mi się że dźwięk niestety nie jest bezstratny z aplikacji Apple Music. Zniknęła ikonka lossless podczas przesyłania na chromecast. Będę się musiał przerzucić najwyraźniej na Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej Rz napisał:

Kupiłem chromecasta audio. Wydaję mi się że dźwięk niestety nie jest bezstratny z aplikacji Apple Music. Zniknęła ikonka lossless podczas przesyłania na chromecast. Będę się musiał przerzucić najwyraźniej na Tidala.

Jesli dobrze kojarze Chromecast Audio nie wspiera ALAC, wiec nie bardzo ma jak byc tu bezstratnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany taka sytuacja.

Na telefon wrzuciłem sobie pliki flac 24/96 oraz 24/88,2 i we większości przypadków słychać od czasu do czasu jakby "pykanie" podobne do efektu porysowanej płyty winylowej. Pomaga zmniejszenie jakości grania plików w opcji Wiima np. 24/44,1 i teraz pytanie: czy jest to wina telefonu, wi fi, Wiima czy DACa? Jakieś sugestie? Między Wiimem a DACiem optyk wiimowski.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemek696 napisał:

Pany taka sytuacja.

Na telefon wrzuciłem sobie pliki flac 24/96 oraz 24/88,2 i we większości przypadków słychać od czasu do czasu jakby "pykanie" podobne do efektu porysowanej płyty winylowej. Pomaga zmniejszenie jakości grania plików w opcji Wiima np. 24/44,1 i teraz pytanie: czy jest to wina telefonu, wi fi, Wiima czy DACa? Jakieś sugestie? Między Wiimem a DACiem optyk wiimowski.

Pozdrawiam

Test z wykorzystaniem line out na Mini zamiast toslink powinien pozwolic na konkluzje odnosnie telefonu czy wifi.

Skoro pomaga zejscie w dol z sample rate sprobowalbym z innym optykiem. Zakladajac rzecz jasna, ze dac jest ok i ze gniazda toslink w Mini i w dacu sa bez zarzutu i pozwalaja na stabilne osadzenie wtyczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kopacki napisał:

Test z wykorzystaniem line out na Mini zamiast toslink powinien pozwolic na konkluzje odnosnie telefonu czy wifi.

Skoro pomaga zejscie w dol z sample rate sprobowalbym z innym optykiem. Zakladajac rzecz jasna, ze dac jest ok i ze gniazda toslink w Mini i w dacu sa bez zarzutu i pozwalaja na stabilne osadzenie wtyczek.

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Właśnie w moim DACu nie mogę "wsadzić" do końca w gniazdo optyka kabelek, który jest dodany do Wiima. Chyba mam jakiegoś totalnego pecha z setupem mojego Wiima. DAC jest w porządku.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, T Z6 napisał:

Wiim posiada słabe wejscie optyczne.Łatwo wyłamac klapke.U mnie dopiero optyk Chorda siedzi jak trzeba.Wczesniej na tanszych kabelkach tez słyszałem trzaski ale tylko na stacjach radiowych.Przez Chorda jest wszystko ok.

Dzięki za info. W takim razie poszukam coś Chorda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, przemek696 napisał:

No może niekoniecznie za 300 ;)

Testowalem rozne mniej kub bardziej marketowe kable. Z fabrycznie dolaczonym faktycznie sie nie polubilismy, ale Prolinki czy inne Bandridge dzialaly u mnie bez zarzutu az do 192 kHz. Najczesciej problemem byla stabilnosc osadzenia wtyczki w gniezdzie, a ze Linkplay co najmniej raz zmienial dostawce gniazda w Mini, to i rekomendowane przez jednych kable niekoniecznie sprawdza sie u drugich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Od mojego posta na temat wiim minęło trochę czasu i od tamtej pory większość czasu kurzył się w szafce. Ale ostatnio przypomniałem sobie o nim. Po podpięciu wgrałem najnowsze oprogramowanie... i muszę powiedzieć, że problem ze znikającym w sieci urządzeniem całkowicie minął. Teraz mogę napisać, że urządzenie działa prawidłowo i jest bardzo dobre. 

Dnia 8.10.2022 o 14:43, T Z6 napisał:

Wiim posiada słabe wejscie optyczne.Łatwo wyłamac klapke.U mnie dopiero optyk Chorda siedzi jak trzeba.Wczesniej na tanszych kabelkach tez słyszałem trzaski ale tylko na stacjach radiowych.Przez Chorda jest wszystko ok.

u mnie z wyłamanym wszystko działa ok ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

To był problem Tidala. Inne urządzenia też to miały.

Piotr

Oczywiście że z Tidalem ale trzeba dodać że tylko na androida bo urządzenia z ios-em działały dobrze. W każdym bądź razie od jakiegoś czasu użytkowanie wiima jest przyjemne 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...