Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

Miałem sobie dać spokój, ale ciężko. Człowieku, cały czas trollujesz w tym wątku, robisz jakieś dziecinne wrzutki z łapaniem za słówka "płaskie" "cyfrowy nalot", udajesz Greka (mogłem mniej dyplomatycznie to ująć, doceń), piszesz kilkanaście razy o krasnoludkach , Przepraszam, ale ciężko nie odnieść wrażenia, że prowadzi się dyskusję z jakimś niedojrzałym gówniarzem. Piszesz to co ci się jedynie wydaje, bo pozornie logicznie to brzmi, ale praktyka jest niestety jak to w życiu, dużo bardziej skomplikowana i wielowątkowa. Są tysiące testów, porównań, opinii użytkowników mówiących o dużych, znaczących różnicach w graniu transportów. Na przeciw argument, że zera i jedynki zawsze takie same. Jak już kilka osób napisało, weź i porównaj lepszy transport do krążka hokejowego i sam wyciągnij wnioski. Nie musisz się chwalić wnioskami i publicznie kajać, ale póki co wygląda na to, że trochę się kompromitujesz, z czego jak widzę nie zdajesz sobie sprawy jeszcze.

Jeszcze spytam, opisywałem swoje obserwacje i wnioski z zasilaniem bateryjnym -szyderczo skomentowałeś, że może teraz będą baterie dokładać do Wiima. Spoko, taka opinia to forumowa rzeczywistość. A pytanie brzmi, co sądzisz o tych moich próbach, rzeczywiście jest progres, czy tylko mi się wydawało, placebo? Jak ci się wydaje, jest poprawa, powinna być? Wierzysz mi, że zauważyłem progres przy zasileniu sprzętu referencyjnym w sensie szumów napięciem z baterii (oczywiście ograniczonym przez regulator do 5V)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 🤔...przeglądam ten wątek i dochodzę do wniosku że jeden z upierdliwie udzielających się ( tutaj jak i w podobnym wątku o tym "genialnym" produkcie inżynierii elektronicznej ) komentujących to typowy atencjusz 😁 a jego życiowa mantra to - "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!" - don't feed the troll ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wito76 napisał:

Miałem sobie dać spokój, ale ciężko. Człowieku, cały czas trollujesz w tym wątku, robisz jakieś dziecinne wrzutki z łapaniem za słówka "płaskie" "cyfrowy nalot", udajesz Greka (mogłem mniej dyplomatycznie to ująć, doceń), piszesz kilkanaście razy o krasnoludkach , Przepraszam, ale ciężko nie odnieść wrażenia, że prowadzi się dyskusję z jakimś niedojrzałym gówniarzem. Piszesz to co ci się jedynie wydaje, bo pozornie logicznie to brzmi, ale praktyka jest niestety jak to w życiu, dużo bardziej skomplikowana i wielowątkowa. Są tysiące testów, porównań, opinii użytkowników mówiących o dużych, znaczących różnicach w graniu transportów. Na przeciw argument, że zera i jedynki zawsze takie same. Jak już kilka osób napisało, weź i porównaj lepszy transport do krążka hokejowego i sam wyciągnij wnioski. Nie musisz się chwalić wnioskami i publicznie kajać, ale póki co wygląda na to, że trochę się kompromitujesz, z czego jak widzę nie zdajesz sobie sprawy jeszcze.

Jeszcze spytam, opisywałem swoje obserwacje i wnioski z zasilaniem bateryjnym -szyderczo skomentowałeś, że może teraz będą baterie dokładać do Wiima. Spoko, taka opinia to forumowa rzeczywistość. A pytanie brzmi, co sądzisz o tych moich próbach, rzeczywiście jest progres, czy tylko mi się wydawało, placebo? Jak ci się wydaje, jest poprawa, powinna być? Wierzysz mi, że zauważyłem progres przy zasileniu sprzętu referencyjnym w sensie szumów napięciem z baterii (oczywiście ograniczonym przez regulator do 5V)?

Nie do konca rozumiem co chcesz osiagnac. Z jednej strony probujesz mnie obrazic personalnie, z drugiej unikasz jak ognia kwestii, ktore poruszylem, a z trzeciej oczekujesz merytorycznego potraktowania twoich wlasnych pytan. Byloby o wiele prosciej, gdybys sie na cos konkretniej zdecydowal.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne odbicie piłeczki i uniknięcie odpowiedzi. Konkretniej, to ja już nic nie chcę od ciebie. Udzielaj się w obu Wiim'owych wątka ze swoją mantrą, bo widać kręci cię irytowanie innych i napieprzanie się. Kiedyś dorośniesz do pewnych rzeczy, ale jeszcze długa droga przed tobą jak widzę. Na razie jesteś na etapie krasnoludków. Za jakiś czas może wrócimy do tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wito76 napisał:

A może sam kiedyś wszedłbyś z merytoryką zamiast 5k postów wodolejstwa i takich postów jak ten?

Musiałbym zbliżyć sie do "pewnego" poziomu, by pokazać "prawdziwe" wodolejstwo (użytkowników niektorych). Ale zaoszczędzę sobie wysiłku :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, fajnie jest się przypierd...ć, komentować, robić sobie szyderę tak dla zasady, dla zabicia czasu chyba. Ale to już kolejny wątek, gdzie ludzie tłumaczą - nie czytaj tyle tylko sam sprawdź i sam wyciągnij wnioski. Kable nie grają - a sprawdziłeś, jakie miałeś kable - nie muszę nic sprawdzać, po prostu wiem. Transporty grają tak samo- wiem bo wiem. Ten DAC nie może być lepszy od drugiego, bo u Amira na wykresie wyszło to i tamto. A posłuchałeś, widziałeś go na żywo?  I tak jest ciągle, takie nauki przedmałżeńskie o współżyciu prowadzone przez księdza czy zakonnicę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dosc, ze sie powtarzasz, to i strzelasz na slepo. To jak juz szukasz dla siebie zajecia sprobuj znalezc moje wypowiedzi do ktorych pasuje to, co twierdzisz, ze ja twierdze.

W miedzyczasie jednak sprobuje cie oddalic od trendu, ktory nieszczesliwie przypadl ci do gustu i zacytuje sam siebie powtarzajac pytanie:

 

"Takie oto pytanko eksprerymentalnie. Podlaczasz Mini do RME ADI-2, odtwarzasz swoj ulubiony, wielobarwny, przestrzenny i wciagajacy kawalek, w miedzyczasie robisza capture tego, co otrzymalo ADI-2 i na koniec zabawy porownujesz binarnie ze zrodlem. Wychodzi bit w bit identycznie.

Powtarzasz eksperyment z Luminem, Naimem czy czymkolwiek innym, podlaczonym niczym WiiM toslinkiem z RME. Jakiego rezultatu porownania ze zrodlem bys oczekiwal, co by wyszlo, ze te dziesiatki tysiecy nie poszly na marne?"

 

Mozesz sprobowac ustosunkowac sie nan?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Takie oto pytanko eksprerymentalnie. Podlaczasz Mini do RME ADI-2

Miałem kiedyś przereklamowane Rme - i dalej grało inaczej z TV, inaczej z PC, inaczej z maliny, Chromecast itp itd i co z tego że bit perfect test potrafiło przejść, jak slychac było nawet zmiane zasilaczy w dowolnym miejscu toru 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wito76 napisał:

Odpowiedzi udzieliłem na poprzedniej stronie, jakoś umknęło chyba. 

Owszem. Moglbys przytoczyc powtornie?

15 minut temu, marcinmarcin napisał:

Miałem kiedyś przereklamowane Rme - i dalej grało inaczej z TV, inaczej z PC, inaczej z maliny, Chromecast itp itd i co z tego że bit perfect test potrafiło przejść, jak slychac było nawet zmiane zasilaczy w dowolnym miejscu toru 🙃

Moze i przereklamowane, potrafi jednak to i owo, czego wiele DACow nie potrafi. A ze przejscie testu bit-perfect od RME nie gwarantuje zdolnosci do transmisji w pelnej zgodnosci z oryginalem, to juz insza inszosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie uważnie poczytaj a drugi kolega niech sobie sam poszuka tych opinii i testów, albo ty zrób za niego i przygotuj  mu fajną animację. Myślisz, że mam tyle czasu co studenci, mam rodzinę, dzieci i mam co robić. Ja już swoje przeczytałem i swoje zrobiłem, swoje porównałem i mam wnioski. Nie słyszysz różnic to zazdroszczę i współczuję jednocześnie. Wiim gra zwyczajnie słabo i jakoś ciężko nosić niektórym tę drzazgę w dupie. Żegnam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wito76 napisał:

Odpowiedzi udzieliłem na poprzedniej stronie, jakoś umknęło chyba. 

Powód jest chyba inny.

Wchodzę do tematu jestem na 49 stronie i widzę "i kończymy temat" ale są 3 strony więcej napisane przez wieczór.

Jak się rozkręcicie, i dobrze, to nie trudno coś zgubić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony Wito niby taki zawiedziony Wiim mini, a ciągle do niego wraca i kombinuje 🤷‍♂️ Zamiast po prostu odłożyć na bok, skoro nie daje rady, a przy cenie 200 złotych to i tak byłaby to mała wtopa. Raz pisze, że coraz mniej swoim uszom wierzy, innym razem, to co słyszy, jest ostatecznym argumentem. Też można by go uznać za zadymiarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jakebut napisał:

Z drugiej strony Wito niby taki zawiedziony Wiim mini, a ciągle do niego wraca i kombinuje 🤷‍♂️

Czytasz ze zrozumieniem? Wyraźnie napisałem, że zajmuję się  pewnym innym projektem związanym z zasilaniem. I mając do dyspozycji zasilanie bateryjne w ramach ciekawostki podłączyłem sobie Wiima. Zauważyłem poprawę i podzieliłem się obserwacjami w wątku dotyczącym urządzenia. Moje wnioski w zasadzie były oczywiste i przewidywalne. Ku7wa, człowiek chce dobrze, chce ludziom pomóc, doradzić coś to zaraz przyjdą trolle i rozwalą to.

1 godzinę temu, Jakebut napisał:

Raz pisze, że coraz mniej swoim uszom wierzy, innym razem, to co słyszy, jest ostatecznym argumentem. Też można by go uznać za zadymiarza.

Pokaż tą moją wypowiedź palcem. Traktuję powyższą wypowiedź jako zaczepkę, jako prowokację i przede wszystkim jako kłamstwo i szukanie zadymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...