Skocz do zawartości

Nagłośnie do TV do 2000 zł


Ekwador

Recommended Posts

Panowie proszę o pomoc dla laika. Mam TV, który służy tylko i wyłącznie do odtwarzania teledysków/muzyki z Youtube. Głośniki zintegrowane z TV są fatalne (źródło muzyki zostawmy w spokoju), chciałbym dokupić głośniki z których leciałby dźwięk z TV oraz opcjonalnie ze smarfona.

Mam zakupiony jakiś czas temu FiiO BTA30 

thumb_d_gallery_base_917b152b.jpg

Czy podłączając TV kablem optycznym razem z Fiio BTA30, a następnie BTA30 z głośnikami będzie to działało?

Na głośniki nie chciałbym wydać nie więcej niż 2000zł, mogą być używane, zarówno podstawkowe jak i podłogowe mogą być. 

Mam także głośnik Sonos Move, myślałem o zakupie drugiego, ale ich chyba jako dźwięk z TV nie można podłączyć, jedynie ze smarfona przez WiFi lub bluetooth, chyba że za pomocą BTA30?

p.s. jeszcze coś co pewnie wielu rozbawi, mianowicie ten cały BTA30 zakupiłem ponieważ w PC nie miałem nadajnika/odbiornika Bluetooth, jak otrzymałem sprzęt okazało się, że nadal nie mogę przesyłać/odbierać plików za pośrednictwem bluetooth, ponieważ to urządzenie jest wykrywane jako źródło dźwięku (system wykrywa go jako urządzenie wyjściowe - głośniki), czy to urządzenie tylko taką funkcję może pełnić? Ohy i ahy były na jego temat.

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że grają mocno przeciętnie.

8 godzin temu, Ekwador napisał:

Czy podłączając TV kablem optycznym razem z Fiio BTA30, a następnie BTA30 z głośnikami będzie to działało?

To urządzenie może robić jako DAC. Ale to jest źrodło. Do podłączenia kolumn potrzebujesz jeszcze wzmacniacza.

Chyba że kolumny aktywne?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Masz kilka opcji. Możesz iść w kierunku monitorów aktywnych takich jak Magnat Monitor Reference 2A lub bardziej detalicznych Klipsch R51PM. 

Możesz także wykorzystać BTA30 kupując Cambridge Audio AXA25 oraz monitory Indiana Line Tesi 241. 

Możesz pominąć BTA30 i zakupić wzmacniacz Topping MX5, który zagra dynamicznym i szczegółowym z dużym potencjałem napędowym. Świetnie zgrywa się z Heco Aurora 300 oraz Pylonami Pearl Monitor. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

15 godzin temu, Miras23 napisał:

Audio Pro A26. Małe głośniki aktywne, które podłączysz sobie do komputera. Funkcjonalnie full opcja. Zerknij sobie w internetach.

Miałem dwa dni, nie dało się tego słuchać, dźwięk płaski, basu brak, a ja już wolę skrajne pasma i efektywne granie.

  

32 minuty temu, Q21 napisał:

Hej,
Masz kilka opcji. Możesz iść w kierunku monitorów aktywnych takich jak Magnat Monitor Reference 2A lub bardziej detalicznych Klipsch R51PM. 

Możesz także wykorzystać BTA30 kupując Cambridge Audio AXA25 oraz monitory Indiana Line Tesi 241. 

Możesz pominąć BTA30 i zakupić wzmacniacz Topping MX5, który zagra dynamicznym i szczegółowym z dużym potencjałem napędowym. Świetnie zgrywa się z Heco Aurora 300 oraz Pylonami Pearl Monitor. 

 

Pomieszczenie jest duże (30 m2), więc wolałbym kolumny aniżeli monitory. Lubię 'efektywne' granie, nie ma być audiofilsko, raczej dyskotekowo 😉

7 godzin temu, S4Home napisał:

Tylko że grają mocno przeciętnie.

To urządzenie może robić jako DAC. Ale to jest źrodło. Do podłączenia kolumn potrzebujesz jeszcze wzmacniacza.

Chyba że kolumny aktywne?

Piotr

Kolumny aktywne mogą być, ale przy tym budżecie za wygodę 2w1 chyba nie byłoby warto dopłacać, nie wykluczam wzmacniacza, chociaż takiego 'symbolicznego' jak wspomniany Topping.

Wychodzi na to, że ten BTA niepotrzebnie kupiłem skoro nie pełno roli nadajnika/odbiornika plików bluetooth, a w tej cenie są wzmacniacze ze zintegrowanym DACiem.

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym tygodniu słuchałem A26.  obecnie mam Edifiery S3000 pro i Edifiery grają mocniej, głośniej i efektowniej. Scena również nieporównywalnie lepsza.  Nie jestem ekspertem, ale lubię dobre brzmienie i jak dla mnie A26 to bardzo przeciętne kolumny... opinie to chyba mają  kupione lub wystawiane od osób, które nie słyszały nigdy nic lepszego. 

Niebawem (w przyszłym tygodniu) będę testować zestawy Topping MX5 + kolumny pasywne i konfrontował je z Edifierami, więc jak Cię interesuje, to zaglądaj na forum. 

Edytowano przez kowallosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kowallosu napisał:

w ubiegłym tygodniu słuchałem A26.  obecnie mam Edifiery S3000 pro i Edifiery grają mocniej, głośniej i efektowniej. Scena również nieporównywalnie lepsza.  Nie jestem ekspertem, ale lubię dobre brzmienie i jak dla mnie A26 to bardzo przeciętne kolumny... opinie to chyba mają  kupione lub wystawiane od osób, które nie słyszały nigdy nic lepszego. 

Niebawem (w przyszłym tygodniu) będę testować zestawy Topping MX5 + kolumny pasywne i konfrontował je z Edifierami, więc jak Cię interesuje, to zaglądaj na forum. 

Dzięki bardzo za opinię, tydzień mogę poczekać z zakupem, ale generalnie chciałbym coś wybrać i nie bawić się w zwroty bo nie mam tego w zwyczaju :)

Myślałem też o używanych Klipsh The Sixes, ale może lepiej kolumny podłogowe + coś ala topping mx5.

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze o Magnat Quantum 675 lub lepiej (ponoć znacznie lepszy bas na którym mi zależy w szczególności) Magnat Monitor Supreme 1002 + jakiś wzmacniacz np. Marantz pm6004 do tego (chyba byłaby możliwość po HDMI to byłoby najlepiej). Coś w podobnej do nich cenie o większej mocy i z lepszym basem/ciemniejszym graniem znajdę?

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kowallosu napisał:

w ubiegłym tygodniu słuchałem A26.  obecnie mam Edifiery S3000 pro i Edifiery grają mocniej, głośniej i efektowniej. Scena również nieporównywalnie lepsza.  Nie jestem ekspertem, ale lubię dobre brzmienie i jak dla mnie A26 to bardzo przeciętne kolumny... opinie to chyba mają  kupione lub wystawiane od osób, które nie słyszały nigdy nic lepszego. 

Niebawem (w przyszłym tygodniu) będę testować zestawy Topping MX5 + kolumny pasywne i konfrontował je z Edifierami, więc jak Cię interesuje, to zaglądaj na forum. 

Pisałem dawno ze te a26 i a36 to PORAZKA w swojej cenie . Magnaty za 1000zl graly lepiej .  Dla mnie tez opinie a26 i a36 to  kupione/sponsorowane musza byc ,  male woofery , mala obudowa - to so glosniczki komputerowe .  I to odrazu jako laik jak tylko uslyszalem to stwierdzilem ze cos nie tak  porownujac do mk2000 czyli troche gorsze glosniki od s3000pro ... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ewelina1988 napisał:

Kupiłam magnaty 3A. Na prawdę super. Jedna wada po tym czasie użytkowania. Bardzo szerokzakres podgladniania. Trzeba długo trzymac przycisk żeby osiągnąć wymagana głośność. Świetny sprzet

Moze ktos z branzy sie wypowie czy 3A to jakis blizniaczy model Supreme 202 .  Dal mnie te 3A odpadly ze wzlgedu na brak sub outa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2022 o 14:40, Ekwador napisał:
Dnia 17.03.2022 o 23:12, Miras23 napisał:

Audio Pro A26. Małe głośniki aktywne, które podłączysz sobie do komputera. Funkcjonalnie full opcja. Zerknij sobie w internetach.

Miałem dwa dni, nie dało się tego słuchać, dźwięk płaski, basu brak, a ja już wolę skrajne pasma i efektywne granie.

yyyyyyy.... takiej opinii jeszcze nie czytałem...Dziwne 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miras23 napisał:

yyyyyyy.... takiej opinii jeszcze nie czytałem...Dziwne 

U mnie zdziwienie było jeszcze większe po naczytaniu się komentarzy i odsłuchaniu na żywo.

---

Panowie, po dłuższej lekturze stoję przed wyborem między Magnat Quantum 677, a Indiana Line Tesi 661.
Pierwszy ze względu na ponoć bardzo dobry (jak za te pieniądze) bas, który jest dla mnie kluczowy (muzyka elektroniczna-rozrywkowa), druga opcja bo ... wyglądem idealnie pasuje do pomieszczenia. No, ale mam obawy czy basu będzie wystarczająco dużo, a dodanie sub'a odpada.

Jakie wzmacniacze do tych głośników polecacie? Pomieszczenie >30 m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2022 o 17:42, Ekwador napisał:

Myślałem jeszcze o Magnat Quantum 675 lub lepiej (ponoć znacznie lepszy bas na którym mi zależy w szczególności) Magnat Monitor Supreme 1002 + jakiś wzmacniacz np. Marantz pm6004 do tego (chyba byłaby możliwość po HDMI to byłoby najlepiej). Coś w podobnej do nich cenie o większej mocy i z lepszym basem/ciemniejszym graniem znajdę?

Quantum 675 to bardzo dobre kolumny. Polecam. Do nich jesli szukasz używanego wzmacniacza to ten Marantz PM 6004 może być ewentualnie starszy Denon serii PMA 700 albo 560.

Dnia 19.03.2022 o 10:02, robotnik napisał:

Pisałem dawno ze te a26 i a36 to PORAZKA w swojej cenie . Magnaty za 1000zl graly lepiej .  Dla mnie tez opinie a26 i a36 to  kupione/sponsorowane musza byc ,  male woofery , mala obudowa - to so glosniczki komputerowe .  I to odrazu jako laik jak tylko uslyszalem to stwierdzilem ze cos nie tak  porownujac do mk2000 czyli troche gorsze glosniki od s3000pro ... 

No niestety one tak grają.

Dnia 19.03.2022 o 19:48, robotnik napisał:

Moze ktos z branzy sie wypowie czy 3A to jakis blizniaczy model Supreme 202 .  Dal mnie te 3A odpadly ze wzlgedu na brak sub outa. 

I tak i nie.

One były wzorowane monitorem 202 faktycznie. Jednak tam wzmacniacz jest dośc dobrze dobrany co rozjaśnia ich brzmienie. Same Supreme 202 graja dośc ciemno.

11 godzin temu, Miras23 napisał:

yyyyyyy.... takiej opinii jeszcze nie czytałem...Dziwne 

Bo czytasz oponie z testów płaconych. Tutaj kto pisze opinie o tych kolumnach to ma właśnie takie wnioski. One grają płasko. Nie mają głębi i niskiego zejscia.

Ja mam też takie zdanie jak i wszyscy którzy je testowali, a nie są opłaceni :)

8 godzin temu, Ekwador napisał:

Panowie, po dłuższej lekturze stoję przed wyborem między Magnat Quantum 677, a Indiana Line Tesi 661.
Pierwszy ze względu na ponoć bardzo dobry (jak za te pieniądze) bas, który jest dla mnie kluczowy (muzyka elektroniczna-rozrywkowa), druga opcja bo ... wyglądem idealnie pasuje do pomieszczenia. No, ale mam obawy czy basu będzie wystarczająco dużo, a dodanie sub'a odpada.

Jakie wzmacniacze do tych głośników polecacie? Pomieszczenie >30 m2

Moim zdaniem Quantum.

I dobierz do nich wzmacniacz ktory pisałem wyżej. No chyba że nowy?

Jaki budżet?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Quantum 675 to bardzo dobre kolumny. Polecam. Do nich jesli szukasz używanego wzmacniacza to ten Marantz PM 6004 może być ewentualnie starszy Denon serii PMA 700 albo 560.

No niestety one tak grają.

I tak i nie.

One były wzorowane monitorem 202 faktycznie. Jednak tam wzmacniacz jest dośc dobrze dobrany co rozjaśnia ich brzmienie. Same Supreme 202 graja dośc ciemno.

Bo czytasz oponie z testów płaconych. Tutaj kto pisze opinie o tych kolumnach to ma właśnie takie wnioski. One grają płasko. Nie mają głębi i niskiego zejscia.

Ja mam też takie zdanie jak i wszyscy którzy je testowali, a nie są opłaceni :)

Moim zdaniem Quantum.

I dobierz do nich wzmacniacz ktory pisałem wyżej. No chyba że nowy?

Jaki budżet?

Piotr

Tak myslalem ze 3a to pewnie aktywna wersja supreme 202 . Supreme 202 to dobre kolumny ( a w swojej cenie 500zl to rewelacyjne ), lepiej niz te cale a26 i a36 , do  TV idealne bo dialogi bardzo czyste sa  i bas sie znajdzie. Ale do muzyki to im brakuje glebi i przestrzeni czy jak to tam nazwac , takiego pelnego dzwieku - jakby "sucho" graly :) przynajmniej do kef q350 porownujac :) 

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

4 godziny temu, S4Home napisał:

Quantum 675 to bardzo dobre kolumny. Polecam. Do nich jesli szukasz używanego wzmacniacza to ten Marantz PM 6004 może być ewentualnie starszy Denon serii PMA 700 albo 560.

No niestety one tak grają.

I tak i nie.

One były wzorowane monitorem 202 faktycznie. Jednak tam wzmacniacz jest dośc dobrze dobrany co rozjaśnia ich brzmienie. Same Supreme 202 graja dośc ciemno.

Bo czytasz oponie z testów płaconych. Tutaj kto pisze opinie o tych kolumnach to ma właśnie takie wnioski. One grają płasko. Nie mają głębi i niskiego zejscia.

Ja mam też takie zdanie jak i wszyscy którzy je testowali, a nie są opłaceni :)

Moim zdaniem Quantum.

I dobierz do nich wzmacniacz ktory pisałem wyżej. No chyba że nowy?

Jaki budżet?

Piotr

Panowie nie widzę u Was na stronie Quantum 675 ani 677, można prosić o link, czy nie można tego u Was zakupić?

Co do wzmacniacza to chciałbym coś do 1200 zł, najlepiej używane, no bo lepsze od nowego za 1200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ekwador napisał:

  

Panowie nie widzę u Was na stronie Quantum 675 ani 677, można prosić o link, czy nie można tego u Was zakupić?

Co do wzmacniacza to chciałbym coś do 1200 zł, najlepiej używane, no bo lepsze od nowego za 1200.

wzmacniacz  , pomysl o aiyima d03 - tanio i dobrze :) gra lepiej i mocniej od loxije 30 na moje amatorskie ucho

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam że mieszam, na 90% zakupię głośniki Magnat Transpuls 1000 na 10% Magnat 675/677 (nie wiem jakie są różnice między 675/677). Szkoda, że użytek nigdzie nie ma, a 1500 są za duże jak dla mnie.

Jaki wzmacniacz do max 1000 zł polecacie dla każdych z tych kolumn? Najlepiej żeby występował w wersji czarnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ekwador napisał:

Panowie nie widzę u Was na stronie Quantum 675 ani 677, można prosić o link, czy nie można tego u Was zakupić?

nie mozna. To kolumny które był sprzedawane wiele lat temu. To modele tylko uzywane. Teraz jest model Signature 507

19 godzin temu, Ekwador napisał:

Co do wzmacniacza to chciałbym coś do 1200 zł, najlepiej używane, no bo lepsze od nowego za 1200.

Jeśli te Quantumy dostaniesz t wtedy Harman, Pioneer albo wyższe Denony.

Doradze dokładnie który jak kupisz kolumny.

9 godzin temu, Ekwador napisał:

Panowie, przepraszam że mieszam, na 90% zakupię głośniki Magnat Transpuls 1000 na 10% Magnat 675/677 (nie wiem jakie są różnice między 675/677). Szkoda, że użytek nigdzie nie ma, a 1500 są za duże jak dla mnie.

Jaki wzmacniacz do max 1000 zł polecacie dla każdych z tych kolumn? Najlepiej żeby występował w wersji czarnej.

Transplus 1000 nowe mogę Ci wycenić.

Quantum 675

obraz.png.0621f714dd797c68f08188adbcd0f648.png

Quantum 677

obraz.png.f651d780179e99650119484ea2388302.png

Wzmacniacze jak powyżej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2022 o 21:28, Ekwador napisał:

Panowie, przepraszam że mieszam, na 90% zakupię głośniki Magnat Transpuls 1000 na 10% Magnat 675/677 (nie wiem jakie są różnice między 675/677). Szkoda, że użytek nigdzie nie ma, a 1500 są za duże jak dla mnie.

Jaki wzmacniacz do max 1000 zł polecacie dla każdych z tych kolumn? Najlepiej żeby występował w wersji czarnej.

Wzmacniacz za 1000 zł dla głośników Transplus 1000?!

-Chyba, że używany choć i z tego wybór będzie słaby. Jeśli z nowych, to zapomnij...

Co najmniej 2-3 tysiące żeby coś zagrało, np Rotel A11 Tribute lub Nad C356

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2022 o 07:07, S4Home napisał:

Bo czytasz oponie z testów płaconych. Tutaj kto pisze opinie o tych kolumnach to ma właśnie takie wnioski. One grają płasko. Nie mają głębi i niskiego zejscia.

Ja mam też takie zdanie jak i wszyscy którzy je testowali, a nie są opłaceni

Piotr

-> Słuchałeś tych głośników (A26) w domowych warunkach, czy polegasz tylko na opinii z internetu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Piotr

-> Słuchałeś tych głośników (A26) w domowych warunkach, czy polegasz tylko na opinii z internetu?

Tak to jest moja opinia. Nie wiem czy zauważyliście ze kto testuje te kolumny w domu tutaj z forum to ma właśnie takie opinie. Właśnie w internecie znajduje się same pochlebstwa.

Słuchałem ich w domowych warunkach bo znajomy je kupił i zadzwonił do mnie abym pomógł mu je ustawić bo "coś jest nie tak"

No i było.

Więc finalnie widać to po tym forum. Na szczęście to dość popularny model.

Opinie w sieci zachwyt, opinie użytkowników którzy je mieli - no najlepiej nie jest.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...