Skocz do zawartości

Nagłośnie do TV do 2000 zł


Ekwador

Recommended Posts

17 godzin temu, Miras23 napisał:

Wzmacniacz za 1000 zł dla głośników Transplus 1000?!

-Chyba, że używany choć i z tego wybór będzie słaby. Jeśli z nowych, to zapomnij...

Co najmniej 2-3 tysiące żeby coś zagrało, np Rotel A11 Tribute lub Nad C356

A używany do max 2 tys., a najlepiej do 1500 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Tak to jest moja opinia. Nie wiem czy zauważyliście ze kto testuje te kolumny w domu tutaj z forum to ma właśnie takie opinie. Właśnie w internecie znajduje się same pochlebstwa.

Słuchałem ich w domowych warunkach bo znajomy je kupił i zadzwonił do mnie abym pomógł mu je ustawić bo "coś jest nie tak"

No i było.

Więc finalnie widać to po tym forum. Na szczęście to dość popularny model.

Opinie w sieci zachwyt, opinie użytkowników którzy je mieli - no najlepiej nie jest.

Piotr

 

 

Piotr,

Za 2000 zł więcej nie dostaniesz. Żadna mini wieża się do tego nie zbliża. Mam nadzieję, że odnosisz się do progu , powiedzmy 2,500 zł :)

Miłego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ekwador napisał:

A używany do max 2 tys., a najlepiej do 1500 zł?

Denon PMA 1060 albo i 1560. Hsrman HK 690

10 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Piotr,

Za 2000 zł więcej nie dostaniesz. Żadna mini wieża się do tego nie zbliża. Mam nadzieję, że odnosisz się do progu , powiedzmy 2,500 zł :)

Miłego!

ELAC B6.2 + Topping MX 3 / MX 5 / SMSL q5 PRO

Magnat Signature 503, Heco Aurora 300. Właśnie o to chodzi że trzeba poszukać i bez problemu się da.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1Ender napisał:

Bardzo dobrze Transplusy wypadły z Luxmanem. To opinia kogoś kto ode mnie kupił Luxmana LV-117. (Poniżej 2000 zł). Do Transplusów mogłaby dobrze wypaść lampa lub hybryda z lampą w przedwzmacniaczu, ale budżet...

Pozdrawiam

A sprawdziłby się NAD C356bee (po tuningu kondesatorów) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości podłączyliśmy Tagę HTR1000cd do Transpulsów 1000 i grało to na prawdę nieźle patrząc na cenę wzmacniacza i wręcz rewelacyjnie jeśli weźmiemy cenę całego zestawu. Oczywiście Taga nie wyciągnie 100% z kolumn ale zyskujesz brzmienie delikatnie zmiękczone z mocniejszym dołem. 
NAD C356bee uważam, że byłby lepszą opcją ale zostaje polować na używany egzemplarz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ekwador napisał:

A sprawdziłby się NAD C356bee (po tuningu kondesatorów) ?

Kto robił tuning?

Możesz zaproponować sprzedawcy, że chcesz odsłuchać w domu. Tak by dał Ci 4-5 dni i ewentualnie zwrot, gdyby nie grał wg oczekiwań. Wpłacasz mu kasę i słuchasz w ustalonym czasie. Jak się nie zgodzi, to nie bierz.

Od firmy masz 14 dni od dnia odbioru paczki. Od prywatnej osoby, proponujesz co wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Q21 napisał:

Z czystej ciekawości podłączyliśmy Tagę HTR1000cd do Transpulsów 1000 i grało to na prawdę nieźle patrząc na cenę wzmacniacza i wręcz rewelacyjnie jeśli weźmiemy cenę całego zestawu. Oczywiście Taga nie wyciągnie 100% z kolumn ale zyskujesz brzmienie delikatnie zmiękczone z mocniejszym dołem. 
NAD C356bee uważam, że byłby lepszą opcją ale zostaje polować na używany egzemplarz. 

zacieram rączki na tagę :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C356bee czy Magnat MR 780 będzie lepszym rozwiązaniem dla Transpuls 1000? Rozumiem, że oba są tzw. ciepłymi wzmacniaczami i pasują do Transpulsów.

Co do Taga, fajny, wielofunkcyjny, ale do takich kolumn to chyba zbyt słaby wzmacniacz, jeśli chcę z nich wyciągnąć tyle mocy na ile wyglądają.

Tak jak wspominałem, moc i sekcja basowa są dla mnie kluczowe, ponieważ ma to być do muzyki elektronicznej (dokładnie klubowej, trance, dance, itp.)

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2022 o 06:49, S4Home napisał:

ELAC B6.2 + Topping MX 3 / MX 5 / SMSL q5 PRO

Magnat Signature 503, Heco Aurora 300. Właśnie o to chodzi że trzeba poszukać i bez problemu się da.

Piotr

Zgoda.

Ale to co wymieniłeś, to sprzęt dla nieco innego klienta. Audiopro stawiasz od lewej do prawej i nie ma nic więcej. Tutaj jeszcze musimy coś "schować"

11 godzin temu, Kubad napisał:

Ale to nie są kolumny do grania w 30 metrowym pomieszczeniu. Przy takim metrażu należy celować w podłogówki. 

Nawet w 30 metrach jeszcze dają radę. Te głośniki mają sporą amplitudę membrany, to pomaga. Ale rzecz jasna, jest też model podłogowy A36, który zrobi to z mniejszym wysiłkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zgoda.

Ale to co wymieniłeś, to sprzęt dla nieco innego klienta. Audiopro stawiasz od lewej do prawej i nie ma nic więcej. Tutaj jeszcze musimy coś "schować"

Nawet w 30 metrach jeszcze dają radę. Te głośniki mają sporą amplitudę membrany, to pomaga. Ale rzecz jasna, jest też model podłogowy A36, który zrobi to z mniejszym wysiłkiem.

Audiopro A36  chyba najgorsze kolumny razem z a26 jakie mialem okazje sluchac ....  monitory aktywne magnata ze 1100zl graly lepiej . Te woofery 4.5 cala to jakis zart , wystarczylo dac glosniej i dziwek robil sie przytlumiony . Nie rozumiem jak ktos na forum moze wogole te kolumny polecac , prowizja prowizja i zarobek zarobkiem bo marza pewnie kosmiczna .. ale troche obiektywizmu by sie przydalo .  Mialem te kolumny 1 dzien i odrazu poszly do zwrotu ... edifier mk2000 za 1.4k graja  nieporownywalnie lepiej .

Dnia 23.03.2022 o 20:13, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Piotr,

Za 2000 zł więcej nie dostaniesz. Żadna mini wieża się do tego nie zbliża. Mam nadzieję, że odnosisz się do progu , powiedzmy 2,500 zł :)

Miłego!

Juz wyzej napisalem , bo mialem te kolumny . Edifier mk2000 za 1.4k w kazdym aspekcie sa lepsze od a36 . Jedyna zaleta tych a36 to hdmi , bo dzwiek to na poziomie glosnikow komputerowych za 500zl .  

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2022 o 23:47, robotnik napisał:

Audiopro A36  chyba najgorsze kolumny razem z a26 jakie mialem okazje sluchac ....  monitory aktywne magnata ze 1100zl graly lepiej . Te woofery 4.5 cala to jakis zart , wystarczylo dac glosniej i dziwek robil sie przytlumiony . Nie rozumiem jak ktos na forum moze wogole te kolumny polecac , prowizja prowizja i zarobek zarobkiem bo marza pewnie kosmiczna .. ale troche obiektywizmu by sie przydalo .  Mialem te kolumny 1 dzien i odrazu poszly do zwrotu ... edifier mk2000 za 1.4k graja  nieporownywalnie lepiej .

Juz wyzej napisalem , bo mialem te kolumny . Edifier mk2000 za 1.4k w kazdym aspekcie sa lepsze od a36 . Jedyna zaleta tych a36 to hdmi , bo dzwiek to na poziomie glosnikow komputerowych za 500zl .  

Każdy może wyrazić swoje zdanie, ale z całym szacunkiem do marki Edifier...Żaden z tych produktów nie jest w stanie dogonić produkty od Audiopro. To jest raz, po drugie jeśli porównujesz dźwięk z A26 do głośników komputerowych za 500 zł, to dla mnie jest to jednoznaczne, że brakuje Ci doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Każdy może wyrazić swoje zdanie, ale z całym szacunkiem do marki Edifier...Żaden z tych produktów nie jest w stanie dogonić produkty od Audiopro. To jest raz, po drugie jeśli porównujesz dźwięk z A26 do głośników komputerowych za 500 zł, to dla mnie jest to jednoznaczne, że brakuje Ci doświadczenia.

Edifiery mk2000 nie mowiac juz o 3000pro pod wzgledem dzwieku zostawiaja te pierdziawki od audiopro DALEKO  z tyłu . Opinie osob tutaj / nie tylko moja / to potwierdzaja . S4home rowniez potwierdzil kilkukrotnie opinie o tych a36 / a26 . No ale rozumiem - pieniadze , marza , sprzedaz jest najwazniejsza , a pewnie tophifi jest glownym dystrybutorem albo cos w ten desen tej marki . I zeby nie bylo-  nie mowie tu o wszystkich produktach tylko tragicznych w swojej cenie kolumnach a26 i a36 .  Mialem te kolumny u siebie , a36 dzwiekowo  obok edifierow to nawet nie stały - 4.5 calowe wooferki i do tego strasznie waskie kolumny ktore tlumia dzwiek . W cenie 1500zl mozna kupowac ze wzgledu na hdmi :)  , ale dawac prawie 3000 to paranoja . Polecanie tych kolumn to tylko chec zysku i nic wiecej - w swojej cenie sa TRAGICZNE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robotnik napisał:

Edifiery mk2000 nie mowiac juz o 3000pro pod wzgledem dzwieku zostawiaja te pierdziawki od audiopro DALEKO  z tyłu . Opinie osob tutaj / nie tylko moja / to potwierdzaja . S4home rowniez potwierdzil kilkukrotnie opinie o tych a36 / a26 . No ale rozumiem - pieniadze , marza , sprzedaz jest najwazniejsza , a pewnie tophifi jest glownym dystrybutorem albo cos w ten desen tej marki . I zeby nie bylo-  nie mowie tu o wszystkich produktach tylko tragicznych w swojej cenie kolumnach a26 i a36 .  Mialem te kolumny u siebie , a36 dzwiekowo  obok edifierow to nawet nie stały - 4.5 calowe wooferki i do tego strasznie waskie kolumny ktore tlumia dzwiek . W cenie 1500zl mozna kupowac ze wzgledu na hdmi :)  , ale dawac prawie 3000 to paranoja . Polecanie tych kolumn to tylko chec zysku i nic wiecej - w swojej cenie sa TRAGICZNE

Jeśli Ci z tym dobrze, to niech tak zostanie :) Ci , co mają twierdzą inaczej.

Miłego wieczoru

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kowallosu napisał:

Jednego nie można odmówić tym audio pro - wyglądają bardzo fajnie. 

@robotnik są lepsze kolumny w tej cenie, natomiast wyobrażam sobie, że a26 mogą komuś pasować. 

Każdy ma wolny wybór produktów.  Audiopro to marka, która ma się czym pochwalić, dla przykładu kolumny podłogowe z lat 2000' - "Black Diamond"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...