Skocz do zawartości

Ustawienie kolumn


Jar Gry

Recommended Posts

7 minut temu, J4Z napisał:

Dziczku, chodziło o to że jak dosuniesz to kolumna prawodobnie nie zagra jak powinna, ale może się to komuś podobać. Jakbyś czegoś jeszcze nie rozumiał to wołaj. Chętnie pomogę. 

Tyle że dosunięcie to czasem lepsza opcja niż odsunięcie na niewystarczającą odległość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, J4Z napisał:

Może niepotrzebnie użyłem tego słowa. Kolumna to instrument, każda musi mieć miejsce żeby zagrać poprawnie. To że komuś się podoba jak gra dosunieta do ściany, nic nie zmienia. No, ale jak komuś się tak podoba to niech tak słucha. Świata nie zamierzam naprawiać. 

 

Gość nie ma nawet kolumn, rozumiesz? O to chodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soberowy napisał:

Poproszę o więcej informacji.

Proszę bardzo. Kolumny ustawione przy ścianie tylnej nie ma takiej możliwości by prezentowały dobrą scenę dźwiękową. Bass0reflex nic do tego nie ma . Falę dźwiękową wytwarzają przetworniki , bliskość ściany powoduje zwiększoną liczbę odbić i wzbudzeń. Łatwo to sprawdzić u siebie , robiłem to wielokrotnie , bo mam manię pozycjonowania kolumn :) Front kolumn mam od ściany 96 cm , przy tym ustawieniu scena jest jakieś pół metra za linią kolumn. Wystarczy dosunąć paczki do ściany i już scena się spłaszcza . Dlaczego uważam , że tak się dzieje bez względu na usytuowanie portów br ? Moje obecne kolumny mają br . z przodu ale poprzednie miały dwa wyloty z tyłu, a sytuacja była identyczna.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, soberowy napisał:

Jeśli chodzi o grę w głąb to chętnie bym posłuchał takiego zestawu. 

Spokojnie powinieneś uzyskać ten efekt u siebie. To głównie kwestia ustawienia kolumn w odpowiednich proporcjach w stosunku do ściany tylnej i bocznych. Złotego środka nie ma , na początek można sprawdzić metodę Cardasa 

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

http://www.cardas.com/room_setup_main.php

u mnie ten efekt i tak jest słaby , mam duże paczki , ale już w systemach Witka / @audiowit/ czy Mariusza / @MariuszZ/ rewelacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, soberowy napisał:

 

Jeśli chodzi o grę w głąb to chętnie bym posłuchał takiego zestawu. 

 

Myślę że w głębi coś się dzieje u mnie 🤔, naturalnie kolumny wysunięte 😊 , ostatnio przejazdem na momencik wpadł @marcinmarcin i to go zainteresowało , choć ja do końca zadowolony nie jestem . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, J4Z napisał:

Nie chodzi Ci po głowie żeby wziąć się za akustykę? 

Co mogłem zrobiłem , przeniosłem sprzęt na dłuższą ścianę co się wiązało z przemeblowaniem całego pokoju.. Więcej na razie nie da rady , W przyszłym roku mam remont generalny chałupy , coś jeszcze pomyślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...