Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

15 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Trochę odkopię temat. Ale różnica jest w mechanizmie, zegarki modowe, mają włożone jednorazowe mechanizmy kiepskiej jakosci, ciezko o wymiane nawet mechanizmu w razie uszkoszenia, co nie jest niczym rzadkim bo z reguly to sa najprostsze mechanizmy po 5 dolarow , są mniejszej dokładności, sa me koperty i paski sa wykonane są często z gorszych materiałów i z gorsza starannością a płaci się głównie za znaczek. Co nie zmienia faktu, że jak ktoś chce mieć TH to go kupuje i nic nikomu do tego.

 

Od mojego ostatniego postu wiele się zmieniło,  założyłem taki dziwny metal na palec i kupiłem sobie pasującego kolorystycznie zeppelina ;) i chyba jakieś dwa zegarki ale bardziej woły robocze 😜

20240705_200542.jpg

Ten dziwny metal oznacza zwykle koniec i początek życia faceta jednocześnie😀 . Gratulacje ! 😀  . Przy tych Zeppelinach,jeśli dobrze pamiętam maczają ręce Chińczycy,ale sikory ładnie nawiązują do niemieckiej szkoły wzornictwa zegarkowego i są atrakcyjnie wycenione . Ładny egzemplarz,niech się dobrze nosi !😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nowy75 napisał:

Ten dziwny metal oznacza zwykle koniec i początek życia faceta jednocześnie😀 . Gratulacje ! 😀  . Przy tych Zeppelinach,jeśli dobrze pamiętam maczają ręce Chińczycy,ale sikory ładnie nawiązują do niemieckiej szkoły wzornictwa zegarkowego i są atrakcyjnie wycenione . Ładny egzemplarz,niech się dobrze nosi !😀

Prawda jest taka, że teraz jest jak z audio, wiele marek zwłaszcza z modelami "budzetowymi" jeśli chodzi o produkcję wspierają się małymi chińskimi rączkami ;d

 

A no i dzięki;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
22 minuty temu, tomek4446 napisał:

Jaki zegarek kupilibyście na prezent.

Oczywiście automat. Za takie pieniądze da się już kupić fajny zegarek że szkłem szafirowym i może nie jakimś wyrafinowanym, ale co najmniej porządnym mechanizmem. Ja bym celował w coś że szwajcarskim rodowodem (może Tissot Visodate Herritage?), albo oczywiście Seiko lub właśnie Orient. Zwłaszcza Orient ma moim zdaniem fajny stosunek ceny do jakości. Naprawdę to w dużej mierze kwestia gustu. Dobrze byloby gdybys znał obwód nadgarstka. Jak coś wytypujesz, to podeślij. Widzę, że koledzy są w temacie. A,no i nie szukaj pomocy na forum o zegarkach. To tak jakby ktoś "od nich" szukał jakichś kolumn. Sam chyba wiesz.😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artur Brol napisał:

Moze jeszcze cos z Timex?

Bo ja wiem? Osobiście w tych pieniądzach wolałbym markę, która niekoniecznie kojarzy się tanimi zegarkami. Timex się miesci chyba ze wszystkim poniżej 2k PLN. Cena za Timexy jest bardzo ok, ale jeśli można mieć za 2500-2700 Certinę, Eternę czy Tissota przecenione z 4000-5000 PLN to ja Timexa czy Zeppelina nie biorę pod uwagę.

Z Bauhausu jeśli już to Junghans ewentualnie, ale w oczekiwanej cenie to same kwarce są.

 

Jakby troszkę zwiększyć budżet (do 2720) to wjechałyby jeszcze bardzo fajne zegarki (dla mnie):

Certina DS-8 Small Second

Bulova Frank Sinatra Summer Wind

Tissot Luxury Powermatic 80

Tissot Chemin Des Tourelles Powermatic 80 Helvetic Pride Special Edition

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

Widze ze gustujesz w bardziej oszczednym wzornictwie .

Nie. Po prostu pomagam @tomek4446 znaleźć zegarek, który spełni założenia:

19 godzin temu, tomek4446 napisał:

Ma być dla kuzyna lat 66 . Zegarek ma być elegancki , nie na baterie.

Są propozycje zróżnicowane pod względem kolorystyki, kształtu, elementów na tarczy itp.

Dla mnie ważna jest już czytelność tarczy. Mój ojciec jak na 70'te urodziny chciał zegarek, to zależało mu na prostokątnym kształcie i rzymskich indeksach, też z powodu czytelności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod propozycjami Chmarskiego z wyjątkiem ostatniej, bo "złoto" nie jest dla mnie do akceptowania. Wybór jest i tak ogromny, i wszystkie automaty w tej cenie prezentują podobne cechy. No może ta pierwsza Certina wyróżnia się na plus sekundnikiem. Ale zwróć uwagę na zegarki Bulova. Kawał historii i naprawdę przystępne ceny. Może taki open heart?

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-bulova-surveyor-open-heart-automatic-96a273

 

 

Nakładane (naklejane indeksy) MOIM ZDANIEM robią świetną robotę.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, gienas napisał:

Ze względu na Snoopy`ego :)  ?

 

Edit:

Ciekaw jestem Waszego zdania na temat zegarka marki "Frederique Constant"

Wart uwagi?

Marka jak najbardziej szwajcarska . W stosunku do "staych wyjadaczy"relatywnie młoda. Choć nie jest tania ,to ma dobry stosunek ceny do jakości . Z pewnością warta uwagi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, gienas napisał:

Ze względu na Snoopy`ego :)  ?

Oczywiście! Były różne wersje, ale ta akurat mi najbardziej podchodzi.

23 minuty temu, Nowy75 napisał:

"Frederique Constant"

Jak najbardziej prawilna marka. Żaden fanatyk nie pogoni Cię za nią. Faktycznie dość młoda w stosunku do innych, ale zdążyli już jakiś czas temu własnego tourbillona opracować. 

 

Dla mnie open hearty już przestały być eleganckie. To chyba kwestia wieku.

Mój syn ma jeden zegarek i nie chciał żadnego mojego jako drugi wziąć w prezencie. 

20210928_093655.jpg.6b19742153604c87fadabf41b8d6ea24.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Chmarski napisał:

Oczywiście! Były różne wersje, ale ta akurat mi najbardziej podchodzi.

Jak najbardziej prawilna marka. Żaden fanatyk nie pogoni Cię za nią. Faktycznie dość młoda w stosunku do innych, ale zdążyli już jakiś czas temu własnego tourbillona opracować. 

 

Dla mnie open hearty już przestały być eleganckie. To chyba kwestia wieku.

Mój syn ma jeden zegarek i nie chciał żadnego mojego jako drugi wziąć w prezencie. 

20210928_093655.jpg.6b19742153604c87fadabf41b8d6ea24.jpg

Faktycznie te open hearty tak spowszedniały, ani jakoś ich specjalnie nie zdobią,czasem jakiś kamyk się trafi. Ale ta Bulova ,elegancja ! Wskazówki dauphine ,imitacja gliszowania ,rzymskie indeksy,super równowaga między prostotą dizajnu i lekką błyskotkowatością dodatków . Jaki rozmiar koperty ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nowy75 napisał:

Jaki rozmiar koperty ?

41mm.

7 minut temu, Grzesiek202 napisał:

No ale te otwarte flaki w mojej propozycji, są moim zdaniem bardziej stonowane 😉.

Nie będę się spierał. Dla mnie to i tak już jest bardziej casual niż elegancja.

A jako casual to osobiście wolę ten mojego syna. To już kwestia gustu.

Z Bulovy wziąłbym chyba tego Franka Sinatrę. Nie jest taki mega elegancki, ale jak dla mnie ma w sobie coś fajniejszego niż open heart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...