Skocz do zawartości

Offtopic


Dzik

Recommended Posts

11 minut temu, DiBatonio napisał:

Natomiast trudno uniknąć tej zwykłej w produktach podobnie jak cukru. A c do jaj, to bez przesady wystarczy kupować "0" lub  "1".

Tak, ale da się to ogarnąć, podczas gdy kupienie zdrowego mięcha to już wyczyn. Mam u siebie czasem wsiowe jaja i smakują zupełnie inaczej niż jakiekolwiek sklepowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dzik napisał:

Swoją drogą, co cię popchnęło do takiego zdrowego jedzenia?

Co mnie popchnęło? Miałem mały brzuszek, i postanowiłem go zlikwidować. Zobaczyłem na necie wpisy pewnego jegomościa, ktory ma naprawdę sporą wiedzę na temat diet, żywności, suplementów, i tak to się zaczęło.

Mięso kupuję chude, bo podobno takie jest mniej "szprycowane". Mam też trochę wędlin z Polski, takich, powiedzmy naturalnych. Jajek jem sporo, bo lubię. Też biorę z Polski, od babci 😉

Sól kamienna? Nie używam, wolę potasową kupić, ale wiem, że himalajska to ściema, i nie warto jej kupować. Ogólnie, na low-carb nie ma za bardzo potrzeby przejmować się solą. 

Co do cukrów z pożywienia, da się ich uniknąć w zdecydowanej większości, ale nie jest to łatwe.

Przynajmniej na mojej diecie. Tłuste sery, jajka, śmietana wysoki procent, siemię lniane, chia, płatki drożdżowe, zioła suszone - ale normalne, nie marihuana 😄, sok pomidorowy, łosoś, orzechy, masło orzechowe, czasami jakieś chude mięso. To moje główne pożywienie.

Jeszcze 200 mg magnezu dziennie, plus spirulina i chlorella.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slaw0001 napisał:

...i wszystko jasne 😁🤘

 

3 godziny temu, J4Z napisał:

"nie biorę, nie biorę" 😏

Huehue hue...

Wam tylko jedne grzybki w głowie, śmieją się, a nawet nie wiedzą z czego  😛

https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-alternatywna/grzybek-tybetanski-kefirowy-wlasciwosci-skutki-uboczne-aa-mDie-yHPH-mcy8.html

 

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Sól kamienna? Nie używam, wolę potasową kupić, ale wiem, że himalajska

Tak, himalajska za 8zl 500g to ściema. 

Sól kamienna jest zdrowsza i ma więcej mikroelementów niż jodowany chlorek sodu.

https://sol-klodawa.com.pl/sol-kamienna-a-zdrowie/

https://ekogram.pl/pl/blog/aktualnosci/rodzaje-soli-spozywczej-ktora-wybrac

Nie pijam wody z kranu, ale z filtrów osmotycznych, czasem szczyptę soli dodaje na 1,7 litra wody, samą wodą nie da się dobrze nawodnić, do tego potrzebne są mikroelementy.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znowu piątek.

Powiem wam, że im jestem starszy, tym bardziej nie lubię ludzi. Ta głupota, to buractwo, te zawzięte mordy… Nie ma to jak np. czekać w długiej kolejce na poczcie, kiedy jakiemuś babsku zachce się poplotkować z panią przy okienku – zwróć takiej uwagę, to zawzięta morda eksploduje.

Czasem sobie myślę, że „może to ze mną coś nie tak, może przesadzam, może skupiam się na negatywach, może trzeba myśleć pozytywnie, może ludzie nie są tacy źle” – ale nie, NIEPRAWDA, oni są tacy źli.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dzik napisał:

może to ze mną coś nie tak, może przesadzam, może skupiam się na negatywach, może trzeba myśleć pozytywnie

Myślę że żyjesz w ciągłym "biegu". Zwolnij... Kiedyś też tak miałem. Sporo czasu zajeła mi zmiana. Pomogło również "społeczeństwo" w UK, które to zawsze na wszystko "ma czas". 

Wyluzuj....  na pewno pozytywnie odbije sie to na zdrowiu i relacjach. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, J4Z napisał:

Nie rozumiem, jakie minusy? Jak dostałeś po jakości sprzedaży? 

W mailu sprzedawca prosi o napisanie pytania żeby mógł odpowiedzieć. Jak chce mieć super sprzedawcę to musi się starać, proste. 

Co ma jedno do drugiego? 

To ma jedno do drugiego, że jak nie odpiszesz na JAKĄKOLWIEK wiadomość kupującego, to spada ci jakość sprzedaży w panelu sprzedawcy i np. twoje oferty są gorzej pozycjonowane. Do mnie kupujący napisał "Proszę o telefon" (i podał nr telefonu) w związku ofertą - zadzwoniłem, a za jakiś czas zarobiłem minusy. Podejrzewam, że tu chodziło o podobną pierdołę.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, J4Z napisał:

Tak czy siak IMO nic dziwnego że odpisywanie na wiadomości jest nagradzane, ale myślałem że tylko SS lub osoba która się o niego stara powinna się tym przejmować. 

Niestety nie. Nawet jakby ci ktoś napisał "O ty mendo jedna!" to i tak byś zarobił minusy za nieodpisanie. Głupie to strasznie, zwłaszcza że mało kto o tym wie. Uderzyłem z tym swego czasu do allegro i nawet sobie zarchiwizowałem tę konwersację. Oto fragment:

MdnqPGS.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...