Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego


Rapz0

Recommended Posts

Cześć,

w przyszłym miesiącu planuje zakup kina domowego do kwoty 8000zł. Chciałbym abyście mi coś polecili do tej kwoty. Interesuje mnie kompletny zestaw. 

Pomieszczenie to prostokąt o wymiarach 6,5x5m. 

Jeśli chodzi o styl grania to raczej muzyka koncertowa + elektroniczna. 

Proporcje muzyki do filmów to na oko 60% filmy, 40% muzyka, gry.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rapz0 a ja Ci proponuje byś przeglądnął ten dział. Wpisy z ostatniego miesiąca. Jest tam sporo informacji o polecanych zestawach itp itd.

Pokój masz mały zatem ja bym nie szedł w kolumny podłogowe. Raczej kup dobre monitory do tego subwoofer zamknięty i będzie to działać.

Stosowne informacje w tematach z ostatniego miesiąca.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

@Rapz0 a ja Ci proponuje byś przeglądnął ten dział. Wpisy z ostatniego miesiąca. Jest tam sporo informacji o polecanych zestawach itp itd.

Pokój masz mały zatem ja bym nie szedł w kolumny podłogowe. Raczej kup dobre monitory do tego subwoofer zamknięty i będzie to działać.

Stosowne informacje w tematach z ostatniego miesiąca.

Na prawie 20 m2 nie kupować kolumn podłogowych? To chyba tylko, żeby taniej coś było rozumiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, STELVIO napisał:

Na prawie 20 m2 nie kupować kolumn podłogowych? To chyba tylko, żeby taniej coś było rozumiem?

tylko 20m2 a nie prawie. Czy taniej to bym się kłócił. Na pewno mniej miejsca zajmą co na tak małej przestrzeni ma znaczenie. Dodatkowo dodaje parę punktów do WAF.

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rapz0 napisał:

rozumiem, że możecie mieć różne poglądy ale prosiłem o jakieś zestawy KD :P 

i dostałeś informację ode mnie:

Dnia 17.04.2022 o 23:28, lolekdrugi napisał:

a ja Ci proponuje byś przeglądnął ten dział. Wpisy z ostatniego miesiąca. Jest tam sporo informacji o polecanych zestawach itp itd.

cofając się tylko jedną stronę wstecz, naliczyłem 11 tematów gdzie ludzie pytali o to jakie audio kupić. Twój temat jest 12.

Zatem już były odpowiedzi na ten temat.

 

 

@Redakcja AUDIO może mała prośba.

Zrobić zbiorczy temat przypięty na samą górę działu o treści "jakie audio kupić/polecane zestawy"
I tam podpinać każdy jeden nowy temat który się pojawi związany z tym hasłem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lolekdrugi napisał:

i dostałeś informację ode mnie:

cofając się tylko jedną stronę wstecz, naliczyłem 11 tematów gdzie ludzie pytali o to jakie audio kupić. Twój temat jest 12.

Zatem już były odpowiedzi na ten temat.

 

 

@Redakcja AUDIO może mała prośba.

Zrobić zbiorczy temat przypięty na samą górę działu o treści "jakie audio kupić/polecane zestawy"
I tam podpinać każdy jeden nowy temat który się pojawi związany z tym hasłem.

 

z tym zbiorczym tematem jestem jak najbardziej za. Wybrać tam najbardziej neutralne kolumny + ampli/wzmak i zrobić temat zbiorczy.

P.S. Temat można zamknąć. KD zostało kupione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rapz0 nie bierz tego zbytnio do siebie ale po prostu ludzie tutaj przychodzą i traktują to jak Facebooka czy inny śmietnik gdzie wyszukiwanie nie działa itp.

Tutaj możemy ładnie kategorie porobić ponazywać tematy i ludzi kierować. W świecie audio rzeczy nie zmieniają się codziennie. Taki temat bez problemu może być ważny przez nawet rok a w przypadku kolumn i dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie wybrałem ten zestaw z denon store. 

Żaden sklep obecnie nie był w stanie przebić kwotowo/jakościowo tego zestawu w tej kwocie czyli Denon AVR-S660H + XT 5.1 (sub XT15SUB) za 7100zł 

Ze względu iż jest to sprzedaż na odległość zawsze przysługuje mi 14 dni roboczych bez powodu a na denon dają 45 dni.

Jednak kiedyś słuchałem Tagi/Polk/Maudio tylko nie pamiętam modeli ale kolumn 2.0 w kwocie do 3000zł i polk mi odpowiadał(najbardziej zrównoważony i mało piszczący) najbardziej więc tym się w sumie sugerowałem.

Niestety jak chce się kupić ampli bez zestawu teraz nowy to bez 4tysięcy "nie podchodź", co osobiście uważam za śmieszne, ale takie mamy realia. 

Zobaczymy jak się system sprawi i na pewno dam znać.

Niestety na ten set z denonstore był ostatni jaki kupiłem. Sprawdzali mi w centrali i wziąłem ostatni taki zestaw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2022 o 09:34, lolekdrugi napisał:

Zrobić zbiorczy temat przypięty na samą górę działu o treści "jakie audio kupić/polecane zestawy"
I tam podpinać każdy jeden nowy temat który się pojawi związany z tym hasłem.

Myśleliśmy kiedyś o takim temacie. Szeroko pojętym ale to za dużo pracy i na 100% zrobi się offtop i nikt tego czytać nie będzie. Reguły forum.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Niestety doradzanie w tej branży takie jest. Po prostu taktuj jakby każdy przypadek był inny albo przesiądź się na tematykę komputerową.

nic bardziej mylnego. Jak pisałem w innym temacie, audio się zmienia bardzo powoli. Raz na rok update to chyba aż nadto będzie wystarczający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2022 o 10:28, lolekdrugi napisał:

nic bardziej mylnego. Jak pisałem w innym temacie, audio się zmienia bardzo powoli. Raz na rok update to chyba aż nadto będzie wystarczający.

Ale chyba nie zrozumiałeś.

Wiem że audio zmienia się na tyle rzadko że to jest możliwe do zrobienia z naszego punktu widzenia.

Ale każdy przypadek klienci traktują jako indywidualny :).

Szczerze. Napisz taki temat. Zrób to profesjonalnie. Ze zdjęciami z opisami. Zobaczymy. Będę pozytywnie zaskoczony gdyby się udało.

Mogę Cie w jakiś sposób wesprzeć.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...