Skocz do zawartości

Skąd się biorą odmienne opinie o audio


Melo-man

Recommended Posts

Ta żarówka to dla Ciebie głośnik/kolumna którą jakoś trzeba wysterować by osiągnąć zadany efekt. Pytanie było co ma moc do zejścia (w graniu kolumny). Odpowiedziałem że tyle co moc do lm w żarówce. Ale to parametr który jest jedynie jednym z wielu. Sami piszecie że jest wiele zależności. Chyba łatwiej uzyskać "zejście " z większej ilości Watów, tylko jest zbyt wiele zmiennych by to jednoznacznie stwierdzić. A to zasilacz, a to impedancja itd. W żarówce masz przecież jeszcze światłość (cd), natężenie (lx), luminacje (cd/m2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

Dzięki za info, ale to okno wstawiłem już przed zimą. Nie mam w tym doświadczenia, ale daliśmy we dwójkę radę. W dobie Youtube i odrobinie wiedzy ogólnobudowlanej wiem że zrobiliśmy dobrą robotę. Najgorszy ten ciężar, nie daliśmy rady w całości go przenieść do domu, skrzydła rozkładaliśmy na podwórku. Gdyby nie to że parter to nie brałbym się za to we własnym zakresie. Okno na zewnątrz na razie mam zlicowane z cegłą i bez parapetu z tego względu że planuję wkrótce ocieplenie elewacji. Ponadto plan w tym roku to też elektryczne rolety - zewnętrzna antywłamaniowa i wewnętrzna całkowicie zaciemniająca. Chcę połączyć ich automatykę z projektorem (trigger) i kupionymi już włącznikami SmartHome via Tuya. Jak jesteście w branży okiennej to może i tu jakieś info dostanę gdzie co kupić i czego unikać? 

Tak z ciekawosci, robiac dedykowana "jaskinie" czemu po prostu nie pozbyles sie okna zupelnie ? W salonie absolutnie rozumiem potrzebe okien, ale w Twoim/naszym przypadku okno nie jest za bardzo potrzebne, tym bardziej ze trzeba je potem jeszcze zaciemniac ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Adi777 napisał:

Mi się wydaje, że jedno okno powinno być. Tak w razie "W".

Z oknami same problemy, jak mozna poczytac powyzej, a majac projektor i tak trzeba je kompletnie zaciemnic 🙂 Koszta, roboty kupa, rolety 🙂 Ja mialem dwa okna, pierwsze co zrobilem to je zamurowalem, zostawilem tylko kanal do wentylacji szczelnie i podwojnie zamykany na czas seansu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Butler napisał:

Ta żarówka to dla Ciebie głośnik/kolumna którą jakoś trzeba wysterować by osiągnąć zadany efekt. Pytanie było co ma moc do zejścia (w graniu kolumny). Odpowiedziałem że tyle co moc do lm w żarówce. Ale to parametr który jest jedynie jednym z wielu. Sami piszecie że jest wiele zależności. Chyba łatwiej uzyskać "zejście " z większej ilości Watów, tylko jest zbyt wiele zmiennych by to jednoznacznie stwierdzić. A to zasilacz, a to impedancja itd. W żarówce masz przecież jeszcze światłość (cd), natężenie (lx), luminacje (cd/m2).

Ja neguję uproszczone podejście - więcej watów = lepsze zejście.

Nie chce mi sie już dyskutować nad trafnością porównania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fafniak napisał:

Nie chce mi sie już dyskutować nad trafnością porównania

No i o to chodzi. Było głupie pytanie, była głupia odpowiedź, a później rozkminy jednego z drugim ile to zmiennych tu wchodzi w rachubę. Zapytałeś w wielkim uproszczeniu, to wielkim uproszczeniu dostałeś odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...