Skocz do zawartości

Pytanie o dźwięk 5.1 a 2.1 w logitech z906


Divx97

Recommended Posts

Hej

chciałbym poprosić o pomoc, mianowicie chcę zakupić zestaw z906 który będzie podłączony to telewizora LG kablem optycznym.

 

Pyt.1. Czy jeżeli ustawie na centrali z906 dźwięk 5.1, a puszcze piosenke np z youtube, to będzie ona grała na wszystkich głośnikach?

Pyt.2. Jeśli tak, to jak jest z tą jakością? Słyszałem że na 5.1 muzyka ma gorszą jakość niż po przełączeniu na 2.1 lub 4.1

Pyt.3. Jeśli przełączę centralkę na 2.1 i puszcze coś z youtube, wtedy dźwięk wydobywa się tylko z dwóch satelitek + subwoofer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Divx97 napisał:

Pyt.1. Czy jeżeli ustawie na centrali z906 dźwięk 5.1, a puszcze piosenke np z youtube, to będzie ona grała na wszystkich głośnikach?

to zależy czy Z906 ma taki tryb.

18 minut temu, Divx97 napisał:

Pyt.2. Jeśli tak, to jak jest z tą jakością? Słyszałem że na 5.1 muzyka ma gorszą jakość niż po przełączeniu na 2.1 lub 4.1

to zależy co rozumiesz pod pojęciem jakość. Ten zestaw jest akurat kiepski sam w sobie, zatem jakości tam zbytnio nie dostaniesz. Natomiast w normalnej sytuacji, dźwięk stereo jest dedykowany na dwa głośniki. Aby uzyskać odpowiedni efekt muszą być one odpowiednio rozmieszczone. Normalne amplitunery mają tryb który pozwala odtworzyć stereo na wszystkich głośnikach, efekty są różne. Jednym się podoba, innym nie.

20 minut temu, Divx97 napisał:

Jeśli przełączę centralkę na 2.1 i puszcze coś z youtube, wtedy dźwięk wydobywa się tylko z dwóch satelitek + subwoofer?

tak to powinno działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z nowych zestawów sięnie uda.

Słuchałem tego modelu 906 i uważam że w swoim budżecie jest nie  zły.

Patrzą cna to co teraz się dzieje z cenami jednak bym go tak nie skreślał.

1500 może być problem z uzywanym wzmakiem monitorami i subem.

Bez suba ok.

Używki wchodzą w gre?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No z nowych zestawów sięnie uda.

Słuchałem tego modelu 906 i uważam że w swoim budżecie jest nie  zły.

Patrzą cna to co teraz się dzieje z cenami jednak bym go tak nie skreślał.

1500 może być problem z uzywanym wzmakiem monitorami i subem.

Bez suba ok.

Używki wchodzą w gre?

Piotr

jak kierujecie do kogoś pytanie albo komuś odpowiadacie to należy wspomnieć go w treści aby dostał powiadomienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, J4Z napisał:

kolego, nie, nie należy... Założyciel tematu z automatu go obserwuje, tym samym dostaje powiadomienia o nowych postach.

Natomiast jeżeli nie jest to jego temat, tylko wchodzi z butami, bo mu się nie chce zakładać, to w jego interesie jest żeby obserwować. Do tego przeważnie taki post jest offtopic-iem i powinien być usunięty przez moderatora.

biorąc pod uwagę jak tutaj wyskakują często offtopy w tematach i jak moderacja tutaj nie działa, przy nowym temacie zapewne odznaczył bym powiadamianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziękuje za udzielenie odpowiedzi w temacie.

jeżeli chodzi o metraż, mieszkam tymczasowo w kawalerce, pokój ok. 18m. W najbliższym czasie szykuje sie przeprowadzka nie wiem jednak jeszcze jak będzie to wyglądało potem. Mieszkam w bloku, dlatego też wiem że nie wykorzystam nawet w pełni mocy tych głośników ;) więc nie szukam też nie wiadomo jak mocnego zestawu, natomiast mocniejszego niż obecna mikrowieża phillipsa z głośnikami 2x7,5w 😅

 

odnośnie używek, mam niezbyt dobre doświadczenia z sprzętem nabywanym z drugiej ręki, natomiast jeżeli byłaby jeszcze przynajmniej z 2-3 msc gwarancja sklepowa na sprzęt to jak najbardziej wchodzi taka opcja w gre.

 

Odnośnie z906 w media markt są co chwilę za 1299, do tego 100 zl w bonach sodexo, 50 zł rabatu za kod urodzinowy, cashback, więc finalnie wyjdzie jakieś 1100 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lolekdrugi napisał:

jak kierujecie do kogoś pytanie albo komuś odpowiadacie to należy wspomnieć go w treści aby dostał powiadomienie.

To jest wątek kolegi. Myślę że tu zagląda. Jeśli jest na prawdę zainteresowany.

19 godzin temu, J4Z napisał:

@lolekdrugikolego, nie, nie należy... Założyciel tematu z automatu go obserwuje, tym samym dostaje powiadomienia o nowych postach.

Natomiast jeżeli nie jest to jego temat, tylko wchodzi z butami, bo mu się nie chce zakładać, to w jego interesie jest żeby obserwować. Do tego przeważnie taki post jest offtopic-iem i powinien być usunięty przez moderatora.

Pozdrawiam.

Dokładnie tak.

Plusik

9 godzin temu, Divx97 napisał:

dnośnie z906 w media markt są co chwilę za 1299, do tego 100 zl w bonach sodexo, 50 zł rabatu za kod urodzinowy, cashback, więc finalnie wyjdzie jakieś 1100 zł.

No to nic innego nie dostaniesz w tej cenie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lolekdrugi napisał:

biorąc pod uwagę jak tutaj wyskakują często offtopy w tematach i jak moderacja tutaj nie działa, przy nowym temacie zapewne odznaczył bym powiadamianie.

To nie pisz OffTopów - będziemy mieli mniej roboty i może inni też się do tego dostosują.

... i proszę bez zbędnych złośliwości, dotyczy to również Twojej stopki na Forum.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RoRo napisał:

To nie pisz OffTopów - będziemy mieli mniej roboty i może inni też się do tego dostosują.

jak na razie to wasza wiadomość jest offtopem

 

4 minuty temu, RoRo napisał:

.. i proszę bez zbędnych złośliwości, dotyczy to również Twojej stopki na Forum.

złośliwości? Jeden z was usuwa moje wpisy od jego własnego widzi-misię bo się to nie zgrywa z jego światopoglądem. Moja stopka to właśnie protest w tym kierunku. Zatem ta złośliwość raczej przychodzi z drugiej strony, ja staram się być spokojny a moje wpisy często mają podkładkę w postaci odwołań do ludzi którzy mają większą wiedzę.

Teraz tak naprawdę można wydzielić Twoją i moją wiadomość do osobnego wątku i nie będzie offtopu.

 

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca czy mogę od razu w tym temacie zapytać o to, jednak kable do tylnych satelitek mają długość 7,6m i jest to odrobinkę za mało, chciałbym aby miały długość 10m. Będzie mi zależało na tym żeby kable były przynajmniej jakości jak oryginalne z zestawu. Oryginalne mają 2x1.0mm, czy takim kablem mogę śmiało je zastąpić ? 

https://www.speckable.pl/pl/product/29709,przewod-glosnikowy-smyp-2x1-czarny-cu-miedz-mercor

Czytałem gdzieś że do takiego zestawu nie warto nawet inwestować więcej pieniędzy w grubsze kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Divx97 napisał:

Odnośnie z906 w media markt są co chwilę za 1299, do tego 100 zl w bonach sodexo, 50 zł rabatu za kod urodzinowy, cashback, więc finalnie wyjdzie jakieś 1100 zł.

Kolego ja na Twoim miejscu rozważyłbym glosniki aktywne np. Edifier. W tych pieniądzach to sztos. Miałem z906 i do gier były ok ale muzyka z Edkow o klasę lepsza pod każdym względem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...