Skocz do zawartości

Kino do 3500zl


Cichy85

Recommended Posts

14 minut temu, Butler napisał:

Głośniki typu bipol/dipol jak Melodika BLS20 są zaprojektowane typowo do montażu naściennego. Amplituner i tak obcina im pasmo poniżej 80Hz więc nie ma tam problemu z basem. Kolumny frontowe (jakie by nie były) nie stawiaj absolutnie bliżej jak 20cm, a najlepiej to co najmniej 30cm Wszystko i tak wychodzi później "w praniu" jak podłączysz całość i zaczniesz odsłuchy. Zerknij tu na dyskusję 

 

received_580360149400122.jpeg

Dzięki za podlinkowanie, wychodzi na to że zasada jest taka, że nie ma zasad a tylko wytyczne weryfikowane na miejscu docelowym :) chyba jednak rozrysuję swoje pomieszczenie i wrzucę w komentach, z pewnością rozwiąże to przynajmniej częśc niejasności związanych z moją sytuacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spokojnie możesz się decydować na niewielkie kolumny podłogowe. Na surroundy na ścianie za sofą daj wspomniane bipole/dipole.

Melodika MK30 MK3, BLC20, BLS20 to wielkościowo i rodzajowo dobry wybór. Kwestia czy brzmieniowo będzie Ci pasować bo w zestawieniu a akustyką pomieszczenia różnice w brzmieniu potrafią być dość spore. Ale ogólnie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2022 o 08:55, Butler napisał:

Spokojnie możesz się decydować na niewielkie kolumny podłogowe. Na surroundy na ścianie za sofą daj wspomniane bipole/dipole.

Melodika MK30 MK3, BLC20, BLS20 to wielkościowo i rodzajowo dobry wybór. Kwestia czy brzmieniowo będzie Ci pasować bo w zestawieniu a akustyką pomieszczenia różnice w brzmieniu potrafią być dość spore. Ale ogólnie ok.

Dzięki za poradę.

A co sądzisz o tym ampli Denona pod ten zestaw (avr-x1700h dab) i ewentualnie czy poradziłbyś jakiś zgrabny SUB, zależy mi żeby był mozliwie kompaktowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zamienić tą szafkę miejscem? Bo tu część osób będzie mieć , może mieć rozjazd z przednimi kanałami.

Centralny będzie dośc mocno przesunięty na prawo.

BLS20 chyba dośc długo są już niedostępne, BL30 chyba zresztą też? to polujecie na używane?

Denon 1700 w zupełności ci wystarczy.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A możesz zamienić tą szafkę miejscem? Bo tu część osób będzie mieć , może mieć rozjazd z przednimi kanałami.

Centralny będzie dośc mocno przesunięty na prawo.

BLS20 chyba dośc długo są już niedostępne, BL30 chyba zresztą też? to polujecie na używane?

Denon 1700 w zupełności ci wystarczy.

Piotr

 

Strasznie mnie zaniepokoiłeś, aż napisałem maila do producenta czy to jeszcze wróci :) Salon trochę planowałem pod te głośniki, co nie zmienia faktu, że inne też wejdą :) Jeżeli chodzi o przesunięcie niestety nie mam takiej mozliwości, jest jedna wielka przeszkoda, nazywa sie ŻONA :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by iść już w kierunku jakiejś symetrii to łatwiej by ją pewnie było uzyskać zmieniając nieco położenie sofy i przesunięcie lewego surrounda w prawo podobnie jak prawego, w takiej sytuacji też centralka będzie bardziej w punkcie środkowym. Wtedy bardziej zbliżasz się do sytuacji idealnej, a może w tą stronę żona da się przekonać :)

Tak czy inaczej masz asymetrię w odległości kolumn od ścian bocznych, więc nie wiem, czy to ustawienie i tak nie jest trochę bardziej szczęśliwe, bo wg mnie obecnie fundujesz kolumnom i tak bardziej podobne warunki pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, S4Home napisał:

Jeżeli by iść już w kierunku jakiejś symetrii to łatwiej by ją pewnie było uzyskać zmieniając nieco położenie sofy i przesunięcie lewego surrounda w prawo podobnie jak prawego, w takiej sytuacji też centralka będzie bardziej w punkcie środkowym. Wtedy bardziej zbliżasz się do sytuacji idealnej, a może w tą stronę żona da się przekonać :)

Tak czy inaczej masz asymetrię w odległości kolumn od ścian bocznych, więc nie wiem, czy to ustawienie i tak nie jest trochę bardziej szczęśliwe, bo wg mnie obecnie fundujesz kolumnom i tak bardziej podobne warunki pracy.

a może Wy wiecie coś wiecej o powrocie Melodiki z tymi produktami, wiem że mam oficjalną odpowiedx ale może Wy jako branża wiecie więcej? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2022 o 12:12, eflymann napisał:

Strasznie mnie zaniepokoiłeś, aż napisałem maila do producenta czy to jeszcze wróci :) Salon trochę planowałem pod te głośniki, co nie zmienia faktu, że inne też wejdą :) Jeżeli chodzi o przesunięcie niestety nie mam takiej mozliwości, jest jedna wielka przeszkoda, nazywa sie ŻONA :D

Daj znać co odpiszą.

W planach pewnie są, ale kiedy realnie się pokażą?

Tak lubi ta szafkę do sufitu?

Dnia 4.07.2022 o 13:00, eflymann napisał:

jakby kogoś interesowało, pytałem o cały komplet:

image.png.64880d97f655a642cbd1f1b8232a29ad.png

Uuuu no to właśnie.

19 godzin temu, eflymann napisał:

a może Wy wiecie coś wiecej o powrocie Melodiki z tymi produktami, wiem że mam oficjalną odpowiedx ale może Wy jako branża wiecie więcej? :)

Pisałeś do producenta to on wie najlepiej :)

Z poluj na Monitor audio serie FX w takim razie.

Bo przez to co się dzieje. to sa to jedynie plany. Ja na Maline czekam juz pół roku. Bedę czekał kolejne pół minimalnie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, eflymann napisał:

a może Wy wiecie coś wiecej o powrocie Melodiki z tymi produktami, wiem że mam oficjalną odpowiedx ale może Wy jako branża wiecie więcej? :)

Niestety odpowiedź mamy taką samą, nic tutaj więcej nie wiemy na tą chwilę, ale teraz terminy w zasadzie jakiekolwiek trzeba traktować zawsze z pewną dozą zapobiegawczości, bo nawet i ten termin może się przesunąć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

ZAstanawia mnie jedna rzecz, na rynku są obecnie dwa sprzety: 

AVR-X2700H oraz AVR-S960H,

oba są praktycznie identyczne - różnia małą mocy,

wydaje mi sie ze seria S jest niższa od X, czy to znaczy że idzie nowe i obecne X zastąpią S i wejda nowe X'y?

Nie spieszy mi się wiec wolę zaczekać na nowsze modele :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, eflymann napisał:

wydaje mi sie ze seria S jest niższa od X, czy to znaczy że idzie nowe i obecne X zastąpią S i wejda nowe X'y?

Tak, S to niższa seria od X, a nie starsza. Obydwie serie są rozwijane równolegle, więc obydwa w/w modele są 'nowe'.

Różnice w wyposażeniu to np brak wyjść preamp w S. Co do różnic w jakości dźwięku to się nie wypowiadam, bo S nie słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@eflymann trochę różnic wskazał już @przemeklbn ale jest ich więcej i zależy które wersje porównujesz.




Jeżeli chodzi o s960 a x1700 to widać ładnie tutaj:




https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-x1700h/uk/denon-avr-s960h/uk/




Największa różnica to model X ma Audyssey Mult XT oraz BiAmping. Chociaż jak chodzi o wejścia liniowe audio to jednak więcej jest ich w modelu S.




Dalej to już model x2700 który jest wyżej niż x1700 a jeszcze wyżej jest model x3700.




Pytanie czego potrzebujesz. Taki entry level to ja bym powiedział, że jest x2700.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2022 o 15:16, eflymann napisał:

ZAstanawia mnie jedna rzecz, na rynku są obecnie dwa sprzety: 

AVR-X2700H oraz AVR-S960H,

oba są praktycznie identyczne - różnia małą mocy,

wydaje mi sie ze seria S jest niższa od X, czy to znaczy że idzie nowe i obecne X zastąpią S i wejda nowe X'y?

Nie spieszy mi się wiec wolę zaczekać na nowsze modele :)

Nie. One istnieją obok

obraz.thumb.png.02a6d215794b0db25f7c933c9d4b3520.png

 

960 to model 2700 z różnicą funkcji

a 760 to 1700 też z różnicami

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...