Skocz do zawartości

Buchardt Audio S400 MKII - czym napędzić ?


xaos_1984

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu kolumn Buchardt Audio S400 MKII i tutaj pojawia się pytanie - czym je najlepiej napędzić ? Chodzi mi o wzmacniacz, który bardzo dobrze będzie współgrał pod względem brzmienia z tymi kolumnami jak i da im odpowiednią ilość prądu (z zapasem). 

Edytowano przez xaos_1984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przymierzam się do tych kolumn. Jest pełno dobrych recencji na ich temat, szczególnie na YouTube.

Wzmacniacz jaki posiadam to Denon pma-2500ne, więc prądu im nie zabraknie.

Aktualnie mam Buchardt S300 mkII i grają na prawdę mocnym basem. Chcę dźwięk troszkę bardziej otworzyć, uszczegółowić, delikatnie zmniejszyć ilość basu, ale pozostać po stronie ciepłej, tym razem bliższej neutralności.

Po wielu obejrzanych recenzjach, lekturach itp. myślę, że to może być strzał w 10 bo bardzo lubię charakter dźwięku od tej firmy.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dedal75 napisał:

A Ty masz Hegla ?

 

Jakbym miał, to zabrałbym go ze sobą na odsłuch do salonu :)


 

10 minut temu, seba3002 napisał:

Możesz wytłumaczyć co masz na myśli? 

 "Chodzi mi o wzmacniacz, który bardzo dobrze będzie współgrał pod względem brzmienia z tymi kolumnami jak i da im odpowiednią ilość prądu (z zapasem). "
Tutaj wytłumaczyłem :) 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xaos_1984 napisał:

"Chodzi mi o wzmacniacz, który bardzo dobrze będzie współgrał pod względem brzmienia z tymi kolumnami jak i da im odpowiednią ilość prądu (z zapasem). "
Tutaj wytłumaczyłem :) 
 

Kolego, ale to jest takie audiofilskie "bla,bla". Jeden lubi rozlazły i ciągnący się bas, ktoś inny - grajacy punktowo. Jedni lubią kiedy wokalista "stoi" metr przed nimi, inni, kiedy jest wycofany. Ktoś lubi kiedy  górny zakres tnie jego uszy a ktoś inny, kiedy wysokie tony są delikatne i słodkie. Także, bez urazy, ale Twój opis mi niewiele mówi. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dedal75 napisał:

A to ja mam Ci załatwić 😉 haha ?

Panowie bez urazy ale czy Wy czytacie ze zrozumieniem w ogóle ? Nigdzie nie pisałem ani nie prosiłem aby ktokolwiek mi coś załatwiał. Poprosiłem jedynie o propozycje wzmacniacza do tych kolumn a dalej już sobie poradzę. 
Dedal75 wyskakujesz z jakimś "kupowaniem w ciemno"
1Ender pisze o tym, że słuchał sam nie pamięta czego ale mu się nie podobało. 
seba3002 pisze o preferencjach a ja piszę wyraźnie o wzmacniaczu do konkretnych kolumn, który najlepiej się z nimi zgra. Moje preferencje nie mają tutaj nic do rzeczy. Wiadomo, że jak kolumny grają jasno to nie będę szukał wzmacniacza, który także gra jasno. Są przecież dobre pary sprzętowe (kolumny + wmak) gdzie dobrze ze sobą pasują. Ja proszę tylko o propozycje. 

 

Panowie, w dużym skrócie: Mogę poprosić o sugestię/propozycje modeli wzmacniacza pod konkretne kolumny  Buchardt Audio S400 MKII ?

Edytowano przez xaos_1984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, xaos_1984 napisał:

Panowie, w dużym skrócie: Mogę poprosić o sugestię/propozycje modeli wzmacniacza pod konkretne kolumny  Buchardt Audio S400 MKII ?

Skoro tak podchodzisz do tematu to może polecany do tych kolumn  przez producenta ich firmowy wzmacniacz. I problem z głowy.

Ja miałem swego czasu tańszy model buchardtów. Ale to pewnie trochę inne granie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, xaos_1984 napisał:

Panowie bez urazy ale czy Wy czytacie ze zrozumieniem w ogóle ? Nigdzie nie pisałem ani nie prosiłem aby ktokolwiek mi coś załatwiał. Poprosiłem jedynie o propozycje wzmacniacza do tych kolumn a dalej już sobie poradzę. 
Dedal75 wyskakujesz z jakimś "kupowaniem w ciemno"
1Ender pisze o tym, że słuchał sam nie pamięta czego ale mu się nie podobało. 
seba3002 pisze o preferencjach a ja piszę wyraźnie o wzmacniaczu do konkretnych kolumn, który najlepiej się z nimi zgra. Moje preferencje nie mają tutaj nic do rzeczy. Wiadomo, że jak kolumny grają jasno to nie będę szukał wzmacniacza, który także gra jasno. Są przecież dobre pary sprzętowe (kolumny + wmak) gdzie dobrze ze sobą pasują. Ja proszę tylko o propozycje. 

 

Panowie, w dużym skrócie: Mogę poprosić o sugestię/propozycje modeli wzmacniacza pod konkretne kolumny  Buchardt Audio S400 MKII ?

Poczekaj do poniedziałku na branżę @S4Home @Q21 @Na Temat Audio, oni znają te kolumny i wiedzą z czym najkorzystniej połączyć aby uzyskać synergię w brzmieniu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, 1Ender napisał:

Masz jakieś źródło? Dac, gramofon, odtwarzacz CD? Masz cokolwiek ze sprzętu audio? Zaczynasz całkowicie od zera? Jaka jest wielkość pokoju?

Najlepiej zacznij od

przeczytaj uważnie i w punktach odpowiedz.

Bez podstawowych informacji możemy pisać jeszcze długo.

Pozdrawiam

 

 

Nie wiem co to wniesie skoro szukam wzmacniacza pod konkretne kolumny na które jestem już raczej zdecydowany tak jak już pisałem wcześniej. Gdybym zaczynał od szukania kolumn - tutaj ok. Zacząłbym od wielkości pokoju, od tego czego słucham od innych podzespołów. Obserwuje to forum od dawna i czasem mam wrażenie, że choćbym spytał która godzina to ludzie chcieliby znać wymiary pokoju i jaki inny sprzęt mam w domu, czego słucham i w jakie wzory mam wykładzinę w pokoju, jakie kwiaty na parapecie itp. 

Odpowiadając na pytanie:

1.Wymiary pokoju to 5,5m na 3m
2. Sprzęt jaki mam obecnie to Burson Conductor 3 Reference - będzie pełnił funkcję DACa ale wzmacniacz o który pytam także może mieć tą funkcję.  Posiadam także słuchawki Audio Technica ATH-ADX5000. Z czasem dokupię/zmienię coś na urządzenie bardziej multi ze streamerem itp. Dokupię także odtwarzacz CD.  
3. Będę słuchał 70 % muzyka, 30% filmy
4. Rodzaj muzyki - każda

 

5 minut temu, Dedal75 napisał:

@xaos_1984 a czego nie rozumiesz w pytaniu czy kupujesz w ciemno ?

Sam robisz problem ze nie ma Hegla w salonie , no i innego wyjscia pewnie nie ma .?

Preferencje jednak mają coś do rzeczy , na podstawie moich mam Ci polecić  wzmacniacz do s400 , to żart .

 

Gdyby kupował w ciemno to nie pytałbym tutaj :) 

Nie robię problemu - to Ty go zrobiłeś nie czytając ze zrozumieniem :) 

Nie interesują mnie Twoje preferencje jeśli nie masz jakiejkolwiek wiedzy. Nie znasz tych kolumn lub nic o nich nigdzie nie czytałeś. 

Chodzi mi tylko o podpowiedź/sugestię, które wzmaki warto brać pod uwagę i tyle albo aż tyle. Z resztą sobie poradzę. 

 

Edytowano przez xaos_1984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Q21. Wszystkiego się dowiesz a i Salon z przyjemnością wyśle Ci piece żebyś dane połączenia sprawdził u siebie. 

Ps. Gratki słuchawek. Nie wiem czy kiedyś nie rozmawialiśmy przez telefon o Bursonie. Masz dokładnie taki sam system jak pewien user z forum mp3store albo to właśnie jesteś Ty :)

Pozdrawiam

Adam. 

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, xaos_1984 napisał:

 

 

Nie interesują mnie Twoje preferencje jeśli nie masz jakiejkolwiek wiedzy. Nie znasz tych kolumn lub nic o nich nigdzie nie czytałeś. 

 

 

Jedno pytanie , z czym je słuchałeś ? 

Bo musiałeś ,jeśli wybrałeś akurat ten model 😳 

Jeśli po recenzji w sieci to tak samo wzmacniacz wybierz . 

 

 

 

10 minut temu, kaczadupa napisał:

Zadzwoń do Q21. Wszystkiego się dowiesz a i Salon z przyjemnością wyśle Ci piece żebyś dane połączenia sprawdził u siebie. 

 

Autor się dopiero przymierza 😏

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dedal75 napisał:

Jedno pytanie , z czym je słuchałeś ? 

Bo musiałeś ,jeśli wybrałeś akurat ten model 😳 

Jeśli po recenzji w sieci to tak samo wzmacniacz wybierz . 

 

 

 

Skąd Wy ludzie się tutaj bierzecie ? :) Człowiek pisze na forum, pyta Was o zdanie a Wy odpowiadacie w sposób taki, że szkoda słów. 

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

Zadzwoń do Q21. Wszystkiego się dowiesz a i Salon z przyjemnością wyśle Ci piece żebyś dane połączenia sprawdził u siebie. 

Ps. Gratki słuchawek. Nie wiem czy kiedyś nie rozmawialiśmy przez telefon o Bursonie. Masz dokładnie taki sam system jak pewien user z forum mp3store albo to właśnie jesteś Ty :)

Pozdrawiam

Adam. 

 

Na mp3store jest kilku posiadaczy tych słuchawek. Dzięki za Gratki ;) 

AT z Bursonem bardzo dobre połączenie. 

Przed chwilą, Dedal75 napisał:

Jedno pytanie , z czym je słuchałeś ? 

Bo musiałeś ,jeśli wybrałeś akurat ten model 😳 

Jeśli po recenzji w sieci to tak samo wzmacniacz wybierz . 

 

 

 

Autor się dopiero przymierza 😏

Dedal opuść ten temat. Nic nie wnosisz. Wiedzę masz zerową. Mieszasz tylko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dedal75 napisał:

Ale na pytania nie odpowiadasz a wymagasz od innych by odpowiadali.

Dalej nie dowiedziałem się dlaczego s400 i z czym go słuchałeś .?

 

Robisz dokładnie to samo z tą różnicą, że to ja pierwszy zadałem pytanie a to Ty nie odpowiadasz tylko nabijasz posty nie wnosząc zupełnie nic :) 
Dlaczego S400 mk2 ? - moja odpowiedź brzmi choć temat nie dotyczył dlaczego akurat S400mk2 -  bo mi się podobają :) Satysfakcjonuje ? Pytam o wzmacniacz a Ty pytasz dlaczego to, dlaczego tamto ? Co to wnosi ? Nie tego dotyczy moje pytanie. 
Słuchałem u znajomego poprzednie S400 z Heglem H70 dlatego akurat tą markę wywołałem a że nie w każdym salonie są oba sprzęty to pytam tutaj na forum. Potrafisz normalnie , merytorycznie odpowiedzieć czy jeszcze kolor ścian i numer buta mam podać abyś miał kompletną przejrzystość audiofilską ? 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @xaos_1984, i połączenie hegal i buchardtów odpowiadało Ci? I jeśli to nie tajemnica - w ilu metrach grał ten zestaw. 

Jeśli zaś chodzi o sam wybór kolumn. Jeżeli te czterysetki grają równie potężnym dźwiękiem co s300, to poza odpowiednim doborem wzmacniacza, warto byłoby zapewnić tym kolumnom trochę miejsca za tylną ścianką. U mnie buchardty s300 stały dość blisko tylnej ściany i efekt był średni. Jednak same kolumny, jeśli ktoś lubi taki ciepły, karmelowy dźwięk mogą się podobać. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

O 2 sprawy zapytałem . 

Zamiast się unosić , napisz oo prostu że brak Ci osłuchania , kazdy kiedyś zaczyna  . Pzdr 😊

 

 

A ten dalej swoje. Skąd wiesz czego mi brak ? Czego słuchałem w życiu, kiedy "zacząłem" i jaki sprzęt miałem ? Może to po prostu Tobie brak osłuchania ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do tych kolumn podłączał jednak wzmacniacze o brzmieniu jaśniejszym, szybszym aby wydobyć z nich energię i dynamikę. Myślę że nie straca na swoim ociepleniu nawet z takim wzmakiem jak Cambridge 851A.

Dalej wzmacniacz od bucharda gdzie jest szeroka możliwość regulacji dźwięku, Roksan ze swoim modelem K3 oraz mój faworyt Lyngdorf.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...