Skocz do zawartości

KD , ampli, surroundy i centralny do Focal Aria 926


Kicz

Recommended Posts

14 minut temu, lolekdrugi napisał:

bo to jest to samo co NR656, NR676, NR686, NR696 tylko z dołożoną obsługą HDMI 2.1

 

Wiem, powiecie że kombinuję jak koń pod górę ale priorytetem jest stereo, KD dodatkiem. Używane NR 686/696 ? Nie chce przepłacać za dodatkowe kanały, bajery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic szczególnie nowego nie wyszło w najnowszych amplitunerach. Ale różnice są. Chodzi głównie o HDMI 2.1 o związane z tym dodatki i możliwości jeśli chodzi o konsole i inne źródła (np. komputer) przy 4K 120Hz lub 8k 60Hz. Ponadto eARC (vs ARC) który przy źródłach podłączonych do telewizora (lub jego aplikacji) wyśle do amplitunera dźwięk o wyższym standardzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Nic szczególnie nowego nie wyszło w najnowszych amplitunerach. Ale różnice są. Chodzi głównie o HDMI 2.1 o związane z tym dodatki i możliwości jeśli chodzi o konsole i inne źródła (np. komputer) przy 4K 120Hz lub 8k 60Hz. Ponadto eARC (vs ARC) który przy źródłach podłączonych do telewizora (lub jego aplikacji) wyśle do amplitunera dźwięk o wyższym standardzie.

Do ampli będzie podłączony tylko telewizor, więc ampli będzie służyło tylko do odtwarzania dźwięku wielokanałowego. A przesyłanie sygnału po optyku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie źródłem? Tylko TV, jego peryferia i aplikacje (Netflix itd)? Jeśli tak, to warto patrzeć by było jednak eARC bo zwykłe ARC prześle do amplitunera co najwyżej skompresowane 5.1. Jak byś źródła podpinał pod wejścia amplitunera to by było już nieistotne. Tu masz porównanie optyk, ARC, eARC

servlet.FileDownload?file=0155F000007dQy

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kicz napisał:

Używane NR 686/696 ? Nie chce przepłacać za dodatkowe kanały, bajery?

możesz nawet na 656 patrzyć tam różnic nie ma zbytnich a pod pewnymi względami nawet 656 jest lepsze tylko oczywiście jest starsze.

https://www.zkelectronics.com/compare/onkyo-tx-nr656/europe/onkyo-tx-nr696/europe/

 

 

 

Przed chwilą, Kicz napisał:

 Onkyo Nr 6100 vs Marantz SR5015 ? 

jak Ci nie przeszkadza "peryskop" to Marantz.

20 minut temu, Butler napisał:

Tu masz porównanie optyk, ARC, eARC

tam chyba dla ARC też powinno być HDMI + ethernet jak się nie mylę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

używa tego rozwiązania i może coś więcej powiedzieć. 

Seba czego ja kurna używam ? :) 

No dobra , mam pre out w amp ale z tego nie korzystam. Korzystałem, ale większość IC działała u mnie jak anteny i miałem przydźwięk.

Przeszedłem na rozdzielenie sygnału między amp a monobloki / stereo/ po kablach głośnikowych i jest spokój.

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Seba czego ja kurna używam ? :) 

No dobra , mam pre out w amp ale z tego nie korzystam. Korzystałem, ale większość IC działała u mnie jak anteny i miałem przydźwięk.

Przeszedłem na rozdzielenie sygnału między amp a monobloki / stereo/ po kablach głośnikowych i jest spokój.

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

A nie używasz przypadkiem dzielnika napięcia? Tego ... zapomniałem nazwy.

Kolega ma amplituner stereo, którego nie można połączyć z amplitunerem KD i moje pytanie brzmi, czy da się to ogarnąć właśnie dzielnikiem napięcia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również używam Beresforda i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie. Mimo, iż posiadam zarówno ampli z preout, jak i wzmacniacz stereo z "main in", to jednak wzmacniacz jest lampowy i do głowy by mi nie przyszło, żeby męczyć go w kinie ;) 

Na początku bawiłem się w przepinanie kabli, ale szybko ta forma zabawy mnie zmęczyła :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Markcox napisał:

również używam Beresforda i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie. Mimo, iż posiadam zarówno ampli z preout, jak i wzmacniacz stereo z "main in", to jednak wzmacniacz jest lampowy i do głowy by mi nie przyszło, żeby męczyć go w kinie ;) 

Na początku bawiłem się w przepinanie kabli, ale szybko ta forma zabawy mnie zmęczyła :) 

Jaki ma to rozwiązanie wpływ na jakość dźwięku w stereo ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2022 o 07:46, Kicz napisał:

Dziękuję za wszystkie sugestie.

Chodzi mi po głowie jeszcze Onkyo 6100, słyszałem jednak że firma ogłosiła upadłość. Czy warto w ogóle w obecnej sytuacji rozważać taką opcję ? 

 

nie ma to znaczenia bo 6100 jest już robiony przez kogoś innego pod logiem Onkyo i na ich podzespołach. Nawet nie wiesz jak dużo firm które kupujesz to już nie są te firmy :P Tak warto

23 godziny temu, seba3002 napisał:

To nie jest problem. Wystarczy dzielnik napięcia. 

 

23 godziny temu, Kicz napisał:

Myślałem że dzielnik napięcia stosuje się w przypadku braku pre-out w ampli ?

Dokładnie tak.

 

22 godziny temu, Kicz napisał:

Ostatnie obiecuję pytanie :) Onkyo Nr 6100 vs Marantz SR5015 ? 

Do Marantza trzeba mieć żywe kolumny bo on gra dość łagodnie. Z kolei Onkyo gra bardzo kinowo i mocniej. 

Beresford to nie dzielnik napięcia.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kicz napisał:

Ok 

Jak teraz to wszystko spiąć ? :)

 wzmacniacz stereo bez main in do ampli ?

PreOut z ampli do LINE in we wzmaku  vs przełącznik Beresford ?
Czy macie jakieś doświadczenia z podłączaniem ampli po line in? 

 

 

nie musisz mieć main in. Musisz tylko pamiętać jak masz ustawione pokrętło wzmocnienia na wzmacniaczu podczas kalibracji.

I potem podczas słuchania ustawiać tak samo.

Tak sporo amplitunerów podłączyliśmy pod line in.

Beresford jest przydatny jeśli całkowicie odetniesz amplituner od słuchania muzyki.  Chociaż tutaj też jesteś to w stanie zrobić zmieniając źródło. A wzmacniacz od kina. Ale czy jest sens?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...