Skocz do zawartości

Jaki kabel coaxial do 350 zł?


logo83

Recommended Posts

3 godziny temu, TomekN napisał:

Tylko że nie jest technicznie możliwe, aby po wymianie samego kabla zasilającego 230V, jakikolwiek system grał głośniej. Może zmieniły się jakieś ustawienia i tak to odebrałeś.

? Jakie ustawienia :) podpinam standardowy kabel jest ciszej, bas nie trzęsie pomieszczeniem. Podpinam takie wireworlda i nagle jakbym gałkę na tamtym standardowym przekręcił dalej. Nagle jest *ierdolniecie. Jak to możliwe? Nie wiem - tak po prostu jest i nie trzeba żadnych „odsłuchów” tutaj robić. Babcia 80-letnia to słyszy 😂 Bardzo chciałbym powiedzieć Ci, ze nie ma różnicy. Ale przy wymianie daców, IC, kabli głośnikowych, odtwarzaczy Cd - tutaj zawsze musiałem na chwile usiąść, spokojnie posłuchać, skupić się, żeby odróżnić jeden od drugiego. W przypadku tego zasilającego (który miał nic nie zmienić 😂 w mojej opinii), jak zmieniłem to tak trzasnęlo, ze nie musiałem nigdzie siadać, żeby wyraźnie usłyszeć, ze system gra inaczej. Jakbym dzisiaj kupował nowy system audio to zasilający byłby jednym z pierwszych elementów po kolumnach, wzmacniaczu i źródle. Nie wierze, ze ja to mowie haha. Jeszcze chwile temu swojemu zakręconemu w temacie audio kumplowi mówiłem, żeby tylko nie kupował zasilających bo to pic na wodę 😂 No cóż, człowiek uczy się całe zycie

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mateolo2 napisał:

? Jakie ustawienia :) podpinam standardowy kabel jest ciszej, bas nie trzęsie pomieszczeniem. Podpinam takie wireworlda i nagle jakbym gałkę na tamtym standardowym przekręcił dalej. Nagle jest *ierdolniecie. Jak to możliwe?

Może właśnie tak:

33 minuty temu, mateolo2 napisał:

W przypadku tego zasilającego (który miał nic nie zmienić 😂 w mojej opinii), jak zmieniłem to tak trzasnęlo, ze nie musiałem nigdzie siadać, żeby wyraźnie usłyszeć, ze system gra inaczej.

Czyli wystarczyło, że zmieniłeś pozycję odsłuchową. Specyfika dźwięków o niskiej częstotliwości ("bas") rozchodzących się w niewielkich przestrzeniach akurat taka jest, że gdzieś potrafi brzmieć cicho, w innym miejscu głośno, a w jeszcze innym może nawet dudnić. Dlatego właśnie ustawienie subwooferów ma często istotne znacznie i stąd trochę zabawna, ale mająca sens, metoda ustalania optymalnej (dla miejsca odsłuchowego!) pozycji subwoofera, która się nazywa "subwoofer crawl".

I jeszcze raz podniosę - nie ma technicznej możliwości, aby sprzęt grał głośniej po samej zmianie kabla zasilającego. Tak samo np. jak nie ma możliwości, aby na jakimś cudownym kablu zasilającym telewizor "świecił bardziej", a kawa z ekspresu była smaczniejsza. To tak nie działa.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TomekN napisał:

Może właśnie tak:

Czyli wystarczyło, że zmieniłeś pozycję odsłuchową. Specyfika dźwięków o niskiej częstotliwości ("bas") rozchodzących się w niewielkich przestrzeniach akurat taka jest, że gdzieś potrafi brzmieć cicho, w innym miejscu głośno, a w jeszcze innym może nawet dudnić. Dlatego właśnie ustawienie subwooferów ma często istotne znacznie i stąd trochę zabawna, ale mająca sens, metoda ustalania optymalnej (dla miejsca odsłuchowego!) pozycji subwoofera, która się nazywa "subwoofer crawl".

I jeszcze raz podniosę - nie ma technicznej możliwości, aby sprzęt grał głośniej po samej zmianie kabla zasilającego. Tak samo np. jak nie ma możliwości, aby na jakimś cudownym kablu zasilającym telewizor "świecił bardziej", a kawa z ekspresu była smaczniejsza. To tak nie działa.

image.gif.120fd5f9f51901aa3356ec29c4326642.gif
 

Sluchaj, No nie dogadamy się 🤣🤣🤣 jakbyś był kiedyś w Warszawie to napisz na priv. Podejdziesz do mnie i zobaczysz. Zmienisz zdanie, a cała ta dyskusja będzie nie potrzebna. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Co to jest falowanie dźwięku? 

To, że dźwięk jest falą to wiem

Ciekawe że nie ma dostępu ;) (już) (to było raczej na tej stronie)

https://badabum.pl/recenzje/zasilanie/wireworld-stratus-7-power-cord-stp

Szukałem podobnych wrażeń do tego co opisał mateolo - bo kilka lat temu "już to czytałem" - a trafilem na tronkę tego goscia

 

edytka - już działa

20 minut temu, T Z6 napisał:

Bo jak widac niektorych znawcow kazdego tematu bardzo wpienia

Chyba raczej ciebei wpienia że ktoś moze mieć inne zdanie

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Ciekawe że nie ma dostępu ;) (już) (to było raczej na tej stronie)

https://badabum.pl/recenzje/zasilanie/wireworld-stratus-7-power-cord-stp

Szukałem podobnych wrażeń do tego co opisał mateolo - bo kilka lat temu "już to czytałem" - a trafilem na tronkę tego goscia

Chyba raczej ciebei wpienia że ktoś moze mieć inne zdanie

Oczywiscie masz racje jak zawsze 😁.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

image.gif.120fd5f9f51901aa3356ec29c4326642.gif
 

Sluchaj, No nie dogadamy się 🤣🤣🤣 jakbyś był kiedyś w Warszawie to napisz na priv. Podejdziesz do mnie i zobaczysz. Zmienisz zdanie, a cała ta dyskusja będzie nie potrzebna. 
 

No najwyraźniej nie. Przykro mi, że nie przyjmujesz logicznych argumentów. I niejako potwierdzasz tezę z góry tej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

O kabelkach chyba trzeba bedzie gadac na priv.Bo jak widac niektorych znawcow kazdego tematu bardzo wpienia takie oficjalne wypowiadanie sie w tych kwestiach.

A po co? Trzeba umieć wyluzować 😀 Traktować jednych i drugich z przymrużeniem oka i będzie ok. 

Z tym, że tego co widzę, to właśnie ci słyszący robią największy zamęt. Jeden napisze, że nie słyszy i że to bzdura, i dziesięciu zaraz na niego naskoczy,  a pięciu największych płaczków poleci zaraz z płaczem do moderacji. 

Troszkę luzu nie zaszkodzi nikomu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to widzę tak. Audiofile czasem w nieładny sposób krytykują osoby, które nie mają drogich kabli bo ich na takie nie stać, nie są zagorzałymi audiofilami i nie chcą na takie akcesoria wydawać większych pieniędzy oraz ostatnia grupa, która nie słyszy różnicy. Widziałem wiele dyskusji kiedy ktoś doradzał właśnie drogie kable lub nawet krytykował czyjś system ze względu za brak  drogich kabli. Choć przyznaję, że coraz mniej takich wpisów się widzi. 

Po drugiej stronie są osoby, które krytykują i śmieją się z audiofilii, którzy wydali krocie na kable. Sam nie ma z tym problemu, pewnie dlatego że gdybym miał więcej $ kupiłbym sobie  droższe, ładniejsze choćbym różnicy w dźwięku nie słyszał. I w tym momencie pewnie część osob ( nazywam ich centusiami ) pewnie sobie myśli, że poj*b. A jest tak ponieważ sporo osób chce mieć coś po taniości, nie przywiązują większej wagi do sprzętu,  akcesoriów itp które kupują. Ma być tanie i już, ważne żeby było. Sporo moich znajomych tak i nie mam tu na myśli tylko audio. 

 Naprawdę nie ma co się kłócić o takie rzeczy. Każdy ma inne podejście do pieniądza i do rzeczy, które kupuje. 

***** biedę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, moss napisał:

Tak? To ciekawe dlaczego zawsze kablarze lecą z płaczem do mamusi

A skąd Ty masz takie informacje?

Zazwyczaj i to nie tylko na tym forum, jak ktoś podejmuje temat przewodów i ich wpływu na brzmienie, a jak o zgrozo zacznie o zasilających, to nagle jedne i te same osoby wpadają i się zaczyna.

Zatem podczymuje swoje zdanie, akurat jest na odwrót, to antykablarze "atakują " tych co słyszą.

45 minut temu, soberowy napisał:

Naprawdę nie ma co się kłócić o takie rzeczy. Każdy ma inne podejście do pieniądza i do rzeczy, które kupuje. 

Zgadzam się z tym co napisałeś wcześniej. 

 Nie zawsze jednak jest tak, że droższy jest lepszy podobnie jak z urządzeniami, jedne się wpasuja w system inne  nie.

Tu jest podobnie, a wygląd? 

Wygląd nie ma żadnego znaczenia, bynajmniej dla mnie, bo i tak przewodów zazwyczaj nie widać skoro łączą urządzenia za ich "plecami" a zasilające zazwyczaj leżą gdzieś i walają się po podłodze. 

Nie mówię o ekstremistach, którzy  eksponują całe okablowanie na jakiś podstawkach czy innych NCF boosterach.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mateolo2 napisał:

podpinam standardowy kabel jest ciszej

To akurat bardzo prosto zmierzyć. Próbowałeś instalować na telefon jakiś miernik poziomu dźwięku? Od siebie polecam Decibel X. Puść ten sam utwór, a najlepiej jednostajny dźwięk i sprawdź czy faktycznie coś się zmieniło. Pamiętam jak sam po zmianie przewodu sieciowego dawałbym sobie głowe uciąć, że nowy kabelek jest głośniejszy. Po weryfikacji poziomu głośności i sprawdzeniu, że jednak nie miałem racji już jakoś tego nie słyszałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lpomis napisał:

Po weryfikacji poziomu głośności i sprawdzeniu, że jednak nie miałem racji już jakoś tego nie słyszałem :)

To głośność,  a inne aspekty ?

Aplikacji na androida jest od groma, natomiast mikrofony w smartfonach bywają różne, chodzi mi o ich czułość. 

Do takich zabaw wystarczy prosty sonometr lub aplikacja jak kto woli. 😉

https://allegro.pl/oferta/decybelomierz-sonometr-miernik-natezenia-dzwieku-9923896181

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soberowy napisał:

A ja to widzę tak. Audiofile czasem w nieładny sposób krytykują osoby, które nie mają drogich kabli bo ich na takie nie stać, nie są zagorzałymi audiofilami i nie chcą na takie akcesoria wydawać większych pieniędzy oraz ostatnia grupa, która nie słyszy różnicy. Widziałem wiele dyskusji kiedy ktoś doradzał właśnie drogie kable lub nawet krytykował czyjś system ze względu za brak  drogich kabli. Choć przyznaję, że coraz mniej takich wpisów się widzi. 

Po drugiej stronie są osoby, które krytykują i śmieją się z audiofilii, którzy wydali krocie na kable. Sam nie ma z tym problemu, pewnie dlatego że gdybym miał więcej $ kupiłbym sobie  droższe, ładniejsze choćbym różnicy w dźwięku nie słyszał. I w tym momencie pewnie część osob ( nazywam ich centusiami ) pewnie sobie myśli, że poj*b. A jest tak ponieważ sporo osób chce mieć coś po taniości, nie przywiązują większej wagi do sprzętu,  akcesoriów itp które kupują. Ma być tanie i już, ważne żeby było. Sporo moich znajomych tak i nie mam tu na myśli tylko audio. 

Myślę, że to jest błędna diagnoza. Mnie np. stać na większość popularnych audiofilskich kabli, ale ich nie używam, bo jeszcze nigdy nie natknąłem na jakikolwiek dowód, że wpływają na brzmienie. I tu trzeba oddać co bardziej szanowanym kolegom audiofilom, że chyba nigdy nikt nie zarzucił mi że nie mam audiofilskich kabli, bo mnie na nie nie stać.

Z drugiej strony, widziałem już wielokrotnie wątki, w których ktoś pyta o kable w cenie zdecydowanie nieproporcjonalnej do posiadanego budżetu na cały system. Tak jakby były jakimś istotnym elementem tego systemu. Przykładowo, u mnie całe okablowanie (a jest b. rozbudowane) stanowiło 3% całości kosztów systemu. A są ludzie którzy używają sam interkonekt za 1000 zł, do zestawu za 5000 zł (przykładowo).

Ale wciąż - ja nie bynajmniej* nie krytykuje takich ludzi. Każdy wydaje swoje pieniądze jak chce. Ale gdy ktoś nowy przychodzi na forum i pyta jaki kabel, mam odwagę wyrazić swoje zdanie (że nie ma potrzeby wydawać tyle na kable), bez względu ilu audiofilów mnie zaraz obskoczy i zaatakuje. Bo tutaj proporcje są (niestety) zawsze takie, że wierzących / słyszących jest więcej.

 

* - @DiBatonio @T Z6 przy okazji polecam zapoznanie się z różnicą znacznia pomiędzy bynajmniej i przynajmniej, bo widzę ciągle mylicie 😉

 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...